Przewodnik dla początkujących do Reference Check Questions

Pytania kontrolne, tak przyziemne, jak się wydają, mogą ostatecznie pomóc uniknąć strasznego kontraktu lub złego zatrudnienia. Poświęcenie czasu na zadawanie właściwych pytań jest kluczowym krokiem w kierunku lepszego wyniku zatrudniania.

Jednak pomimo wagi tych pytań, czasami trudno jest wiedzieć, o co zapytać. Właściwe pytania zawsze zależą od kontekstu i doświadczenia.

W tym przewodniku przeprowadzę Cię przez podstawy dobrych pytań referencyjnych, narzędzia, których możesz użyć, aby poprawić sprawdzanie referencji, i sposoby zadawania lepszych pytań bez względu na to, z kim rozmawiasz.

Czytaj dalej i się pytania kontrolne odniesienia gry.

Czym Są Pytania Kontrolne?

Mówiąc prościej, gdy kandydat poszukujący pracy wręczy ci listę kontaktów zawodowych lub osobistych, możesz skontaktować się z tymi osobami, aby zadać pytania, które dadzą ci mniej stronnicze informacje na temat tego kandydata. Im lepsze pytania referencyjne zadasz, tym lepszy wgląd jesteś w stanie zebrać na temat swojego kandydata do pracy. W ten sposób możesz dokonać właściwego wyboru, gdy próbujesz zdecydować, kto najlepiej nadaje się do pracy.

Podstawy pytań sprawdzających Referencje

Po rozbiciu pytań referencyjnych na kilka kluczowych elementów, będziesz mógł przeprowadzić pomyślne sprawdzenie referencji dla każdego potencjalnego zatrudnienia. Oto kilka uwag, na które należy zwrócić uwagę podczas przygotowywania się do przeprowadzania kontroli referencyjnych:

Wyraźna Zgoda

Zanim podniesiesz telefon i zaczniesz kontaktować się z kimkolwiek, dobrą praktyką jest upewnienie się, że potencjalny pracownik wie, że docierasz do ich referencji.

Można to zrobić na wiele sposobów. Możesz skontaktować się z kandydatem bezpośrednio przez telefon lub e-mail, aby poinformować go, że w ciągu najbliższych kilku dni skontaktujesz się z jego referencjami. Możesz też dołączyć miejsce w aplikacji o pracę z prośbą o wyraźną zgodę na kontakt ze wszystkimi referencjami, które zapewnia osoba poszukująca pracy.

Upewnienie się, że masz wyraźną zgodę na sprawdzenie referencji kandydata, zapewnia, że jesteś na tej samej stronie i wyraźnie komunikujesz się w trakcie procesu rekrutacji. Uzyskanie wyraźnej zgody najpierw pomaga uniknąć ewentualnych nieporozumień. Prowadzi nas to do poufności, która jest ważną częścią procesu sprawdzania referencji.

Poufność

Jednym z najlepszych sposobów, aby jak najlepiej wykorzystać swoje referencje, jest poinformowanie ich, że wszelkie informacje, które dzielą się z Tobą, są ściśle poufne—co oznacza, że nie planujesz dzielić się swoimi odpowiedziami z nikim.

To sprawia, że osoba jest spokojna i pozwala jej dzielić się bardziej szczerymi szczegółami, które są mniej stronnicze. To z kolei daje jaśniejszy obraz tego, jak to jest zatrudniać i pracować z kandydatem, którego rozważasz.

Jeśli po raz pierwszy przeprowadzasz formalną kontrolę referencyjną, na początku może to wydawać się przytłaczające. Ale możesz ułatwić sobie proces, najpierw wykonując należytą staranność i przygotowując się wcześniej.

Due Diligence i przygotowanie

Wykonanie małej pracy przygotowawczej przed jakimkolwiek sprawdzeniem odniesienia, nawet jeśli jest to tylko kilka minut zbierania notatek i zapisywania kluczowych pytań, może oznaczyć różnicę między udanym sprawdzeniem odniesienia a bezużytecznym.

Robienie należytej staranności i przygotowanie się dobrze przed uruchomieniem serii sprawdzeń referencyjnych dla listy kandydatów do pracy może być żmudne, w zależności od branży. Podczas gdy niektóre kontrole referencyjne są prostsze, inne wymagają nieco więcej pracy, zwłaszcza jeśli próbujesz wypełnić stanowisko wysokiego szczebla z dużą ilością na linii, która wymaga określonego zestawu umiejętności, które musisz wcześniej zweryfikować.

Oto, gdzie oprogramowanie do sprawdzania referencji może wejść w grę jako całkowita zmiana w procesie sprawdzania referencji. Poniżej zagłębiamy się w kilka opcji, które możesz wypróbować, aby proces sprawdzania referencji był prosty.

5 narzędzi do poprawy pytań sprawdzających Referencje

Jeśli chodzi o uproszczenie procesu rekrutacji, oprogramowanie reference check może pomóc w wykonaniu zadania. Oto spojrzenie na jedne z najlepszych programów, których możesz użyć.

Skillsurvey Reference

Powiedzmy, że myślisz o zatrudnieniu kandydata, który do tej pory wydaje się świetnym rozwiązaniem, ale nadal musisz przejść przez i sprawdzić ich referencje. Dzięki Skillsurvey Reference uzyskujesz dostęp do pytań referencyjnych, które, jak udowodniono, przewidują sukces zatrudnienia. Jeśli nie chcesz tworzyć własnych pytań referencyjnych od zera, Skillsurvey Reference zapewnia ogromną listę do wyboru, aby zaprojektować zestaw pytań referencyjnych odpowiednich dla Twojej branży.

W skrócie, Skillsurvey Reference łączy Dane i pytania referencyjne zaprojektowane przez osoby z doświadczeniem w tej dziedzinie, aby zapewnić szybszy i dokładniejszy proces sprawdzania referencji. Chociaż Skillsurvey Reference nie podaje publicznie cen, możesz poprosić o demo na żywo, aby dowiedzieć się więcej.

Vitay

Vitay łączy łatwość i automatyzację, aby zapewnić liderom HR i rekruterom ramy dla lepszego procesu sprawdzania referencji, aby zwiększyć wskaźnik retencji pracowników. Gdy poprosisz o Zestaw referencji od kandydata do pracy za pośrednictwem Vitay, automatycznie dotrze on do każdego kontaktu z zestawem pytań, które zaprojektujesz.

Proces wysyłania wiadomości e-mail do referencji z kwestionariuszem szybkiego sprawdzania referencji, który mogą szybko wypełnić i odesłać, może skrócić czas poświęcony na zbieranie informacji o kandydatach do pracy o połowę. Jego ceny zaczynają się od $299 miesięcznie. Sprawdź Vitay tutaj.

HiPeople

HiPeople ma na celu pomóc w zbieraniu informacji o referencjach kandydatów na dużą skalę. Za pomocą Pulpitu Nawigacyjnego HiPeople zaczynasz od wyboru tego, czego potrzebujesz, aby dowiedzieć się o kandydacie.

Następnie, gdy podasz mu informacje referencyjne, które masz pod ręką, HiPeople idą do pracy, aby zebrać informacje referencyjne potrzebne do podejmowania mądrzejszych decyzji o zatrudnieniu. Chociaż HiPeople nie podaje wprost swoich cen,możesz poprosić o wersję demonstracyjną, aby dowiedzieć się więcej tutaj.

SZACH MAT

Checkmate łączy w sobie proces sprawdzania referencji i przesiewania, aby ułatwić proces wstępnego przesiewania. Krótko mówiąc, został zaprojektowany, aby skrócić czas sprawdzania referencji o połowę, jednocześnie pomagając w pełni wykorzystać proces przesiewania i referencji.

Po wybraniu kwestionariusza do wysłania kandydata, SZACH MAT zrobi resztę, czekając na odpowiedź. Informacje podane przez kandydata są wykorzystywane przez Mata do wysyłania spersonalizowanych czeków referencyjnych do podanych kontaktów.

Dzięki krótszemu czasowi niż ręczne sprawdzenie referencji będziesz mógł zobaczyć swojego kandydata z nowym obiektywem. SZACH MAT robi to wszystko w opłacalnej cenie, z cenami zaczynającymi się od $17 za czek. Możesz przejść tutaj, aby dowiedzieć się więcej i zarejestrować się.

Xref

Xref wykorzystuje również automatyzację, aby pomóc Ci uruchomić sprawdzanie referencji, aby przyspieszyć proces. Został zaprojektowany, aby pomóc ci zebrać referencje, aby wysłać pytania i uzyskać je z powrotem w ciągu średnio 24 godzin. Jeśli coś pójdzie nie tak podczas sprawdzania referencji lub Xref dostanie nietypowe informacje kontrolne, jego algorytm oparty na danych daje Ci znać, więc podejmujesz świadome decyzje o zatrudnieniu.

Xref pracuje nad indywidualnym modelem wyceny. Będziesz musiał skontaktować się z nimi tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tym, ile będzie cię kosztować korzystanie z niego.

3 sztuczki do zadawania lepszych pytań kontrolnych

Omówiliśmy, czym są pytania referencyjne, ich kluczowe komponenty i jakich narzędzi można użyć, aby ułatwić proces. Oto trzy dodatkowe wskazówki, które pomogą Ci uruchomić lepsze, bardziej skuteczne kontrole referencyjne.

Zadawaj Pytania Otwarte, Jeśli To Możliwe

Bez wątpienia pytania otwarte pomagają uzyskać największą wartość z referencji, ponieważ zachęcają osobę do udzielenia bardziej szczegółowych i dokładnych odpowiedzi na temat kandydata.

Zamknięte (tak lub nie) pytanie brzmi: “czy (kandydat) był dobrym pracownikiem?”Bardziej otwarte pytanie brzmi:” jak opisałbyś (kandydata)codzienne wyniki pracy?”

Każde otwarte pytanie da ci lepszy obraz tego, jak prawdopodobnie będzie wyglądać zatrudnienie kandydata. Oto krótka lista typowych pytań otwartych, które możesz zadać lub użyć, aby zainspirować swój własny zestaw pytań:

 • Czy mógłbyś opisać swoją relację z (kandydatem)? W jakim charakterze z nimi pracowałeś?
 • Jakie były najważniejsze osiągnięcia (kandydata) w czasie ich pracy z Tobą?
 • Czy możesz mi powiedzieć trochę o tym, gdzie (kandydat) upadł pod względem obowiązków zawodowych lub umiejętności?
 • Czy byłbyś w stanie podzielić się informacjami o tym, dlaczego (kandydat) opuścił Twoją firmę?
 • Gdybyś musiał wymienić dwie do trzech największych mocnych stron (kandydata), jakie byś powiedział, że są?
 • Czy mógłbyś opisać (kandydata) relacje ze współpracownikami?
 • Jakie są obszary poprawy dla (kandydata)?
 • Jakie terminy (kandydat) pracował w Twojej firmie?
 • Co, jeśli w ogóle, nietypowe lub uciążliwe zachowanie (kandydat) wyświetlane podczas ich zatrudnienia z Tobą?

Możesz użyć tej listy, aby rozpocząć tworzenie procesu referencyjnego, aby podjąć najlepszą decyzję o zatrudnieniu. Chociaż nie musisz zadawać każdego pytania, które przychodzi ci na myśl, ważne jest, aby wiedzieć, które są najważniejsze, aby uzyskać najlepsze informacje.

Pamiętaj o tym, o co możesz prawnie zapytać

Nie wolno pytać referentów o dane osobowe Kandydata. Obejmuje to wszelkie pytania dotyczące pochodzenia religijnego, wieku, stanu rodzicielskiego lub cywilnego, niepełnosprawności, tożsamości płciowej lub narodowości. Innymi słowy, nigdy nie powinieneś zadawać referentowi żadnych pytań, które mają coś wspólnego z chronionymi informacjami o klasie.

Potrzebujesz kilku przykładów? Oto krótka lista pytań, których nigdy nie zadawaj podczas procesu sprawdzania referencji:

 • Czy (kandydat) ma dzieci/czy kiedykolwiek musiał korzystać z dni urlopu rodzicielskiego?
 • Czy (kandydat) był kiedykolwiek nieobecny w pracy z powodów religijnych?
 • Czy (kandydat)’s wiek kiedykolwiek dostać na drodze do skutecznego wykonywania swoich obowiązków zawodowych?

Chociaż na pierwszy rzut oka te pytania mogą wydawać się dość nieszkodliwe, w rzeczywistości naruszają przepisy dotyczące statusu chronionego, które są wprowadzane, aby kandydaci do pracy nie byli dyskryminowani podczas jakiejkolwiek części procesu zatrudniania. Podczas tworzenia pytań referencyjnych ważne jest, aby unikać wszelkich pytań, które mogą naruszać przepisy dotyczące zatrudniania. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat tutaj.

Rób Szczegółowe Notatki

Słuchając odpowiedzi z referencji, łatwo jest myśleć, że zapamiętasz to wszystko, gdy będziesz musiał się do niego odnieść. Ale łatwiej jest zapomnieć, niż mogłoby się wydawać-zwłaszcza jeśli przeprowadzasz kilka kontroli referencyjnych naraz.

Podczas rozmowy należy robić szczegółowe notatki. W ten sposób będziesz mógł wrócić do dokładnych informacji, które nie zostały naruszone przez wadliwą pamięć. Notatki ułatwiają również udostępnianie wyników wszystkim zainteresowanym stronom zaangażowanym w proces zatrudniania.

Co dalej

Jeśli dotarłeś tak daleko, wiesz, jak zadawać skuteczne pytania referencyjne, Na co zwracać uwagę i narzędzia, których możesz użyć, aby ułatwić cały proces. Stąd możesz zrobić kilka rzeczy, aby wzmocnić proces sprawdzania referencji.

Jeśli szukasz narzędzi usprawniających proces rekrutacji, w tym przewodniku dowiesz się, jak wybrać ten, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Aby uzyskać szczegółowy przegląd najlepszych narzędzi HR, zapoznaj się z przewodnikiem QuickSprout po oprogramowaniu HR. Potrzebujesz odwołać się do tego przewodnika później? Pamiętaj, aby go dodać do zakładki.

Total
0
Shares
Related Posts

Przegląd Szklarni

Applicant tracking software (ATS) oszczędza Twojemu zespołowi HR dużo czasu na sortowanie kandydatów i przeprowadzanie ich przez proces…