Jak korzystać z Linkedin do rekrutacji

Rekrutacja wiąże się z dwojakim wyzwaniem: musisz znaleźć wysokiej jakości kandydatów, ale także szybko ich znaleźć. To nie jest łatwe. 

Ale połączenie z najbardziej wykwalifikowanymi kandydatami w ciągu kilku dni, a nawet godzin, nie jest niemożliwe–jeśli korzystasz z LinkedIn. 

LinkedIn to najlepsze rozwiązanie do szybkiego i skutecznego nawiązywania kontaktów i zatrudniania wysokiej jakości kandydatów.

W tym poście pokażę Ci, jak w pełni wykorzystać LinkedIn jako narzędzie rekrutacyjne i uzyskać najlepsze możliwe wskaźniki odpowiedzi, niezależnie od tego, czy jesteś weteranem platformy, czy nigdy wcześniej z niej nie korzystałeś.

Zanurzmy się.

Łatwe Części Rekrutacji na LinkedIn

W dzisiejszych czasach, uzbrojony w sztuczną inteligencję i inne technologie, łatwiej niż kiedykolwiek znaleźć informacje o potencjalnych kandydatach. Wszystko, co musisz zrobić, to poświęcić trochę więcej czasu na wykorzystanie tych informacji we właściwy sposób.

LinkedIn ułatwia to, zapewniając nie tylko bezpośredni dostęp do gotowej do pracy puli talentów milionów ludzi, ale także dane, których potrzebujesz, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.

Jego dedykowane narzędzia rekrutacyjne, LinkedIn Recruiter i Talent Hub, oferują wiele możliwości dla wykwalifikowanych kandydatów, a po ich znalezieniu łatwo jest zweryfikować i śledzić kandydatów oraz monitorować swoje postępy. Nie musisz już pisać postów i modlić się.

Trudne aspekty Rekrutacji na LinkedIn

Większość rekruterów korzysta obecnie z LinkedIn, aby pozyskiwać potencjalnych kandydatów, więc trudną częścią jest przełamanie hałasu i pozycjonowanie siebie jako pracodawcy z wyboru w swojej dziedzinie.

Dobra wiadomość jest taka, że szczegóły tak małe, jak poprawna pisownia nazwiska kandydata robią różnicę-zaufaj mi. 

Ale wciąż potrzeba czasu i wysiłku, aby zbudować taką obecność na LinkedIn, która się wyróżnia. Dobra Rekrutacja to wszystko w legwork, który przychodzi przed faktycznie delegowania pracy i dotarcie do ludzi.

Idealnie, masz już solidną obecność w Internecie i regularną praktykę udostępniania treści i utrzymywania kontaktów z obserwatorami. Jeśli nie, nadszedł czas, aby zacząć go budować!

Krok 1: Zbuduj obecność swojej firmy na LinkedIn

Nie mogę wystarczająco podkreślić: na dzisiejszym ruchliwym rynku pracy najprostszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby wyróżnić swoją markę, jest przeprowadzenie badań. Rozróżnienie tkwi tutaj w szczegółach, więc w tym i następnym kroku pokrywamy większość pracy.

Potrzebujesz bazy domowej na LinkedIn przede wszystkim, jeśli zamierzasz korzystać z platformy do rekrutacji.

Będzie to centralne miejsce dla wszystkich działań rekrutacyjnych. To tam pojawią się Twoje stanowiska pracy (więcej na ten temat później), a kandydaci będą sprawdzać, czy Twoja firma jest legalna i dowiedzieć się więcej na ten temat.

Ważne jest, aby skonfigurować tę przestrzeń, zanim zrobisz cokolwiek innego, abyś mógł faktycznie użyć LinkedIn, aby położyć resztę fundamentów (Krok 2).

LinkedIn ułatwia szybkie tworzenie kompletnego profilu, a wskazówki po drodze.

Załóż konto na LinkedIn

Zacznij od skonfigurowania konta LinkedIn, jeśli jeszcze go nie masz.

Aby otworzyć konto, przejdź do LinkedIn, kliknij Dołącz Teraz w górnej nawigacji zostaniesz przeniesiony na stronę rejestracji, na której możesz zarejestrować się za pomocą adresu e-mail lub konta Google.

Następnie zostaniesz poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska oraz szybkie sprawdzenie bezpieczeństwa, aby udowodnić, że jesteś prawdziwy.

Na następnej stronie zaczynasz wypełniać swój profil lokalizacją i najnowszymi informacjami o pracy.

W ramach ostatecznej weryfikacji LinkedIn wyśle Ci kod potwierdzający twój e-mail.

Teraz LinkedIn zaczyna łączyć cię z innymi profilami. Możesz kontynuować, importując kontakty e-mail, aby zobaczyć, kogo już znasz, wyszukując określone osoby, z którymi chcesz się połączyć, lub Pomiń te kroki na razie.

Na koniec LinkedIn przeprowadzi Cię przez opcje dodawania zdjęcia profilowego, pobierania aplikacji mobilnej i śledzenia firm, które są dla ciebie odpowiednie.

Teraz Twój profil jest gotowy do utworzenia strony firmowej.

Stwórz (i zacznij budować) stronę swojej firmy

Zacznij od kliknięcia na Praca ikona w górnej nawigacji, a następnie Twórz stronę firmy.

Wybierz wielkość swojej firmy i zacznij wypełniać informacje o swojej firmie. Zdecydowanie dostosuj publiczny adres URL LinkedIn w razie potrzeby, ponieważ będzie to używane przez użytkowników LinkedIn i wyszukiwarki, aby znaleźć Twoją stronę.

Następnie możesz kontynuować tworzenie strony z logo, obrazem okładki i opisem strony.

Proponuję zamieścić w opisie trzy rzeczy:

 • Czym zajmuje się Twoja firma
 • Komu służy Twoja firma
 • Twoja wizja i cele biznesowe

To proste. Jest to wyczerpujący, ale wystarczająco krótki przegląd, aby zachęcić kandydatów do dalszych badań, jeśli chcą.

Ważne jest, aby wypełnić jak najwięcej szczegółów strony—nie tylko dlatego, że LinkedIn blokuje pewne funkcje (takie jak dodawanie połączeń), dopóki nie wypełnisz niektórych pól, ale także dlatego, że dane LinkedIn pokazują, że pełne strony otrzymują 30% więcej tygodniowych odsłon. Ponadto dodawanie tagów i kategorii ułatwia wyszukiwanie strony. 

Stamtąd upewnij się, że strona firmowa jest regularnie aktualizowana o najnowsze informacje o firmie i angażujące treści, a także polubienie i udostępnianie treści innych osób oraz odpowiadanie na komentarze we własnym zakresie. Im bardziej jesteś aktywny, tym więcej LinkedIn nagradza cię podnoszeniem zaangażowania i umieszczaniem w wynikach wyszukiwania osób poszukujących pracy.

Aby uzyskać jak największe zaangażowanie, będziesz chciał dążyć do spójnego (najlepiej codziennego) połączenia treści zarówno produktów,jak i usług:

 • Spostrzeżenia branżowe
 • Treści promocyjne
 • Aktualizacje oferty produktów/usług

I treści marki / kultury, które uczłowieczają Twoją markę, demonstrują Twoje wygrane i że cenisz swoich pracowników:

 • Kultura
 • Firma wygrywa
 • Reflektory Dla Pracowników

Wszystkie aktualizacje i szczegóły strony powinny być zoptymalizowane za pomocą słów kluczowych i tagów, aby zwiększyć SEO LinkedIn i przyciągnąć odpowiednich obserwujących, a ostatecznie potencjalnych kandydatów.

To dużo pracy, ale warto. To pierwsza strona Twojej marki i potencjalnie pierwsze wrażenie twojego kandydata na temat tego, jak wygląda dzień w życiu w Twojej organizacji.

Kontynuując udostępnianie treści i zdobywanie obserwujących, zyskasz wiarygodność, której potrzebujesz, aby zatrudnić wielki talent.

Połącz się z pracownikami

Jeśli jesteś nowy na LinkedIn i nie masz jeszcze żadnych kontaktów, zacznij od nisko wiszącego owocu: obecnych (i, jeśli to możliwe, byłych) pracowników.

Poinformuj pracowników, że mogą teraz umieścić Twoją firmę na swoim profilu.

Jest to ważne, ponieważ im więcej stron łączy się z profilem Twojej firmy, tym większe szanse na to, że zostanie on wykryty—na przykład przez potencjalnego kandydata szukającego profilu pracownika.

Jeszcze lepiej, jeśli kandydat jest połączony z pracownikiem: badania pokazują, że kandydaci częściej rozważają pracę, gdy istnieje związek pierwszego stopnia między nimi a firmą.

Jeśli już ustanowiłeś obecność na LinkedIn i połączenia z pracownikami, rozważ łączenie się z innymi w kręgu idealnego kandydata, który może pomnożyć twój zasięg i zbliżyć cię do pierwszego stopnia.

Pamiętaj, że każdy może utworzyć profil na LinkedIn. Aby wyglądać prawdziwie legalnie, musisz jakość połączenia. Nie tylko spamuj ludzi, aby uzyskać jak najwięcej połączeń—starannie dobieraj połączenia i spersonalizuj zaproszenia.

Wtedy idealnie będziesz chciał regularnie angażować się w nowe połączenia, ale to kolejny post na kolejny dzień.

Krok 2: Opracuj Strategię Rekrutacji Na LinkedIn

Teraz, gdy jesteś już skonfigurowany na LinkedIn, możesz zacząć odkrywać różne opcje rekrutacji i tworzyć plan, który można wykorzystać. 

Najpierw ustaw parametry

Jeśli jesteś doświadczonym rekruterem, ten może wydawać się oczywisty, ale planujesz zwetować ograniczoną liczbę kandydatów. Jest to szczególnie ważne na LinkedIn. Przy tak wielu wysokiej jakości kandydatach łatwo dać się ponieść emocjom i marnować czas.

Ustal bardzo konkretny harmonogram rozmowy kwalifikacyjnej i ustal wyraźną liczbę kandydatów, których chcesz zweryfikować i przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną. Moją zasadą jest dążenie do dostarczenia moim menedżerom zatrudniającym około pięciu starannie wyselekcjonowanych kandydatów.

Zaplanuj zasięg i taktykę poszukiwania

Wkrótce przejdziemy do konkretnych narzędzi LinkedIn, ale na tym etapie pomaga zdawać sobie sprawę z różnych sposobów znajdowania kandydatów, dzięki czemu możesz zacząć przygotowywać szablony kontaktów.

Istnieją trzy główne podejścia, które można podjąć:

 1. Inbound: Opublikuj pracę i odpowiedzi vet, korzystając z LinkedIn Talent Hub, aby zautomatyzować proces.
 2. Outbound: Proaktywnie Szukaj i docieraj do kandydatów za pomocą LinkedIn Recruiter i natywnego komunikatora LinkedIn, InMail.
 3. Skierowanie: Jeśli możesz je uzyskać, polecenia są już sprawdzane w drodze rekomendacji. Stuknij w sieć, aby uzyskać rekomendacje, jeśli nie masz dużego budżetu obserwujących lub reklamowego i nie możesz polegać tylko na ekspozycji marki.

Przygotuj materiały do swojej strategii

Jest to ważne, aby gdy praca otwiera się w Twojej firmie, jesteś gotowy do pracy. Jak mówiłem, wszystko jest w przygotowaniu. W zależności od wybranej strategii, będziesz potrzebować:

Opis stanowiska zoptymalizowanego pod kątem LinkedIn: Ponownie, konkurencja jest wysoka, więc niech to się liczy. LinkedIn oferuje pomocne wskazówki i szablony opisów stanowisk dla każdego stanowiska, o którym możesz pomyśleć (znajdziesz je na business.linkedin.com, w tym wiele innych przydatnych zasobów rekrutacyjnych).

Szablony e-maili informacyjnych: Należy je dostosować do każdego odbiorcy-będziesz chciał sprawdzić profil swojego odbiorcy na LinkedIn i opowiedzieć o jego unikalnych osiągnięciach i dlaczego mogą one dobrze pasować do roli, na przykład. Ale pomaga zacząć od szablonu (w tym przyciągającego uwagę tematu) dla wydajności.

Szablony dla nowych pracowników: Po zatrudnieniu będziesz chciał udostępnić wiadomości na LinkedIn, aby podnieść świadomość i pomóc uczłowieczyć swoją markę. Zwłaszcza jeśli twoi menedżerowie ds. rekrutacji nie są ekspertami w mediach społecznościowych, mają gotowe szablony lub przykłady. Oto dobry przykład, który widziałem w moim kanale:

Teraz, gdy wykonałeś dużo pracy, polerując swoją obecność na LinkedIn i przygotowując się do przyjmowania kandydatów, jesteś w doskonałej pozycji, aby w końcu zacząć publikować.

Krok 3: Opublikuj pracę

Istnieją zarówno bezpłatne, jak i płatne sposoby publikowania ofert pracy na LinkedIn. Przejdźmy do każdego, od darmowego do najdroższego, i kiedy uaktualnić, aby uzyskać dostęp do narzędzi premium LinkedIn.

Zauważ, że możesz ogłosić otwartą rolę w prostej aktualizacji firmy, ale nie uwzględniłem tej metody tutaj. Nie zaszkodzi, zwłaszcza jeśli masz już dużą liczbę obserwujących, ale moim zdaniem lepiej jest udostępniać swoje otwarte rekomendacje grupom docelowym lub korzystać z dedykowanych narzędzi rekrutacyjnych LinkedIn.

Dodaj do grup

Publikowanie w grupach LinkedIn to świetny sposób na zwiększenie zasięgu (i interakcji) z odpowiednimi odbiorcami osób z branży.

Zastrzeżenie polega na tym, że wiele z tych grup ma wymagania do przyłączenia się i zasady do przestrzegania w celu zmniejszenia spamu. Ale jeśli użyjesz ich we właściwy sposób, odpowiednie grupy mogą być świetnym źródłem rekrutacji. Wiele z nich ma dedykowane sekcje dla Ofert pracy i niezależnie od tego zapewnia dostęp do bardziej ukierunkowanej puli talentów niż Twoja firma lub pracownicy.

Dodaj darmową pracę

Kiedy publikujesz stanowisko pracy w LinkedIn, LinkedIn wyświetla je odpowiednim dopasowaniom w całej bazie użytkowników, publikuje na stronie Twojej firmy, wyszukuje listę potencjalnych kandydatów 50 i daje pięć bezpłatnych wiadomości, których możesz użyć do skontaktowania się z nimi.

Zawsze możesz zapłacić za zwiększenie stanowiska pracy, ale darmowa opcja to solidny początek.

Aby opublikować darmowe zadanie, kliknij na Praca ikona na górze strony głównej, a następnie kliknij Dodaj pracę za darmo.

Zacznij wpisywać swoją firmę, aby wypełnić swoją stronę firmową, a także tytuł i typ stanowiska, na które zatrudniasz.

Następnie przechodzisz przez opcje, aby wypełnić opis stanowiska, dodać umiejętności, aby Twoja praca była bardziej widoczna dla właściwych kandydatów, wybrać sposób przyjmowania kandydatów (za pośrednictwem poczty e-mail lub zewnętrznej strony internetowej) i dodać wymagania dotyczące badań przesiewowych.

To wszystko-jesteś gotowy, aby wyświetlić podgląd i opublikować pracę. 

To może być wszystko, czego potrzebujesz. Zrobiłem LinkedIn hires, gdzie zamieściłem darmowe oferty pracy i nic więcej. Ale jeśli w ten sposób nie zdobędziesz wystarczającej liczby wykwalifikowanych kandydatów lub chcesz skorzystać z podwójnego podejścia przychodzącego i wychodzącego…

Zasięg poprzez InMails

Natywny adres e-mail wbudowany w LinkedIn pozwala docierać do osób bez potrzeby ich danych kontaktowych, nawet jeśli nie masz połączenia.

Liczba “kredytów” (wysyłanych) InMail, które otrzymujesz miesięcznie, zależy od rodzaju konta LinkedIn. Konto standardowe, na którym się zarejestrowałeś, nie zawiera żadnych kredytów. Musisz uaktualnić do:

 • LinkedIn Premium za 5 InMails miesięcznie
 • LinkedIn Sales Navigator Professional za 20 Inmaili miesięcznie
 • LinkedIn Sales Navigator Team za 30 Inmaili miesięcznie

Jeśli nie chcesz kupować dodatkowych kredytów InMail lub po prostu wolisz zwykłą pocztę e-mail, Użyj narzędzia do automatyzacji wychodzącej, takiego jak Rocketreach lub Interseller, aby znaleźć dane kontaktowe.

Użyj Rekrutera LinkedIn

Jak wspomniałem wcześniej, LinkedIn Recruiter umożliwia podejście wychodzące.

Korzystając z Recruiter (lub lekkiej wersji, Recruiter Lite), możesz przeszukiwać ponad 700 milionów użytkowników LinkedIn, aby natychmiast znaleźć dobre dopasowania według określonych słów kluczowych.

To nie to samo, co używanie zwykłego paska wyszukiwania. Recruiter zapewnia dodatkowe funkcje, takie jak zaawansowane filtry wyszukiwania, rekomendacje oparte na sztucznej inteligencji, listę osób, które obejrzały Twoją pracę, całkowitą liczbę kandydatów zakwalifikowanych do Twojej otwartej roli oraz dedykowaną skrzynkę odbiorczą odpowiedzi i wiadomości zbiorcze, aby szybciej dotrzeć do większej liczby kandydatów. Pokazuje również, czy ludzie są bierni,czy aktywnie szukają. Wszyscy oszczędzają czas.

Każda licencja rekrutera zawiera również więcej kredytów inMail niż otrzymujesz za pomocą LinkedIn Premium lub Sales Navigator:

 • Rekrutacja zaczyna się od $825 miesięcznie za 150 kredytów InMail na członka zespołu oraz nieograniczony dostęp do każdego profilu (nie tylko połączenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia)
 • Recruiter Lite zaczyna się od $119 miesięcznie za 30 kredytów InMail na członka zespołu i nieograniczony dostęp do wszystkich połączeń trzeciego stopnia

Po zarejestrowaniu się po prostu zaloguj się do LinkedIn Recruiter i utwórz nowy projekt, aby rozpocząć wprowadzanie informacji o roli, do której zatrudniasz.

Następnie zostaniesz poproszony o napisanie szczegółowego opisu stanowiska i dodanie filtrów (takich jak tytuł stanowiska, lokalizacja, umiejętności i inne słowa kluczowe) w celu uzyskania dokładnych wyników.

Po opublikowaniu projektu i zgodnie z sugestiami LinkedIn możesz ustalić priorytety i zapisać interesujących Cię kandydatów, śledzić wysiłki rekrutacyjne za pomocą potężnych analiz LinkedIn i odpowiednio dostosować kampanię lub oferty pracy.

Użyj LinkedIn Talent Hub

Centrum talentów umożliwia bardziej przychodzące podejście: kandydaci przychodzą do ciebie. Talent Hub to system śledzenia aplikacji (ATS), który pomaga kandydatom znaleźć i aplikować na Twoje ogłoszenie o pracę, nawet pobierając dane z innych narzędzi HR i rekrutacyjnych.

Aby uzyskać wycenę, należy skontaktować się z LinkedIn.

Aby rozpocząć, utwórz nowy projekt tak, jak w przypadku rekrutacji LinkedIn. Istnieje kilka dodatkowych pól do wypełnienia, w tym etapy zatrudniania menedżera i rurociągu (ekran, rozmowa kwalifikacyjna, oferta itp.)

Po opublikowaniu od razu zobaczysz liczbę kandydatów.

Możesz również zagłębić się w inne szczegóły, takie jak aktywność kandydata i wskaźnik odpowiedzi. Centrum talentów umożliwia całemu zespołowi rekrutacyjnemu współpracę, dzięki czemu można współpracować i udostępniać najlepszych kandydatów, oceniać i przekazywać opinie.

Czy musisz korzystać zarówno z Centrum talentów, jak i rekrutera?

Myślę, że to nie jest warte swojej ceny. Obie są potężne, ale służą innym celom.

W centrum talentów polegasz na ludziach, którzy przychodzą do ciebie, więc jest to bardziej rozwiązanie dla firm o ugruntowanej pozycji.

Z drugiej strony, jeśli chcesz pozyskać talent samodzielnie, a nie tylko reklamować stanowisko, a masz kogoś dedykowanego do zarządzania nim, rekruter będzie najlepszym rozwiązaniem. Recruiter Lite może być lepszym rozwiązaniem, jeśli zatrudniasz tylko okazjonalnie lub nie masz dedykowanego rekrutera.

Krok 4: kandydaci do Vet

Do tej pory masz listę potencjalnych kandydatów do skontaktowania się i/lub listę osób, które złożyły podanie na twoje stanowisko.

Uruchomiłeś LinkedIn i ułatwiłeś śledzenie kandydatów. Zacząłeś kontaktować się ze swoimi szablonami i otrzymałeś odpowiedzi.

Czas ich zawęzić.

Nie powiem Ci, jak zweryfikować kandydatów, ponieważ dla każdej firmy jest inaczej, a Ty jesteś menedżerem ds. rekrutacji. Zostawię cię z kilkoma wskazówkami dotyczącymi LinkedIn.

Ponieważ oprócz oceny aplikacji potencjalnych kandydatów i odpowiedzi na twoje działania informacyjne, będziesz chciał poszukać pewnych informacji na ich profilu—zarówno w celu odniesienia się do CV kandydata, jak i dowiedzieć się więcej, których nie znajdziesz w CV.

To od Ciebie zależy, jak kompletny musi być profil kandydata, ale jeśli szukasz poważnych osób poszukujących pracy, myślę, że musisz sprawdzić te rzeczy na minimum:

 • Dobre zdjęcie profilowe: Profesjonalny headshot sygnalizuje, że kandydat jest aktywny na LinkedIn, poważnie traktuje swoją obecność w Internecie i jest bardziej profesjonalny w podejściu do swojej kariery. Ponownie, każdy może utworzyć profil LinkedIn,A wysokiej jakości zdjęcie weryfikuje, czy dana osoba jest warta poznania.
 • Opisy ról: Aktualna rola danej osoby powinna być co najmniej zapisana i aktualna, nawet jeśli znajduje się ona pomiędzy zawodami. Poszukaj przemyślanych opisów obecnych i poprzednich obowiązków oraz konkretnych zestawów umiejętności, a także sprawdź ich zastosowanie, CV i referencje. 
 • Liczba połączeń: Duża liczba połączeń jest oznaką zaufania ludzi. Nie muszą mieć 500+, ale poszukałbym ponad 50, aby zweryfikować legalność profilu.
 • Rekomendacje i zalecenia: Są one na tyle łatwe do zdobycia od byłych pracodawców i współpracowników, a tak ważny wyróżnik, że myślę, że każdy profil powinien je mieć. Szukaj słów kluczowych, które pasują do Twoich wymagań.

Wskazówka: Użyj trybu prywatnego, aby nie spieszyć się z anonimowym sprawdzaniem profili kandydatów, klikając strzałkę pod zdjęciem profilowym i przechodząc do Ustawienia i prywatność > widoczność > opcje przeglądania profilu i wybór Tryb prywatny.

Jeśli korzystasz z LinkedIn Recruiter lub Talent Hub, pamiętaj, że na każdym kroku zbierasz cenne dane. Kontynuuj korzystanie z ich funkcji analitycznych i śledzenia, aby mierzyć postępy i odpowiednio optymalizować wysiłki rekrutacyjne.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

ClearCompany Review

Zamiast fragmentarycznego narzędzia, które zajmuje się tylko niektórymi częściami procesu rekrutacji, ClearCompany to cała enchilada. ClearCompany to kompletny…

Najlepsze Firmy Sprawdzające

Sprawdzenie przeszłości jest istotną częścią procesu zatrudniania. Łatwo go pominąć-ale jeśli to zrobisz, możesz zatrudnić kogoś, kto zaszkodzi…