Przewodnik dla początkujących do podatku od wynagrodzeń

Firmy są zobowiązane do płacenia wielu różnych podatków. Oprócz podatku dochodowego, a czasami podatku od sprzedaży, jesteś również odpowiedzialny za podatek od wynagrodzeń. 

Kiedy właściciele firm nie rozumieją, jak działa podatek od wynagrodzeń, prowadzi to do problemów z przestrzeganiem przepisów i wysokich kar-zwłaszcza jeśli próbujesz samodzielnie obliczyć te podatki.

Oprócz płacenia różnych podatków od wynagrodzeń, będziesz musiał również składać raporty w odpowiednich państwowych, lokalnych i federalnych agencjach rządowych. 

Jeśli zgubiłeś się i potrzebujesz pomocy w zrozumieniu, jak działa podatek od wynagrodzeń, ten przewodnik jest dla ciebie. 

Co To jest podatek od wynagrodzeń?

Podatek od wynagrodzeń jest nakładany przez władze stanowe, federalne i lokalne w celu finansowania różnych programów. Podatki pochodzą od płac pracodawcy i pracowników.

Pewien procent wynagrodzenia z pensji, pensji i napiwków pracownika jest wstrzymywany z wypłat. Pracodawca jest odpowiedzialny za obliczenie składek i opłacenie podatków do odpowiedniej agencji rządowej w imieniu pracownika. 

Niektóre podatki od wynagrodzeń są równomiernie dzielone przez pracowników i pracodawców—pracodawca dopasuje składkę pracownika do każdego cyklu płac. 

Podstawy podatku od wynagrodzeń

Przyjrzyjmy się bliżej różnym rodzajom podatków od wynagrodzeń i ich funkcjonowaniu. Poniższe sekcje pomogą Ci zrozumieć podatek od wynagrodzeń na wyższym poziomie.

Federalna ustawa o składkach ubezpieczeniowych (FICA)

FICA dzieli się na dwie części dotyczące podatku od wynagrodzeń – Social Security i Medicare.

Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy muszą płacić ten podatek, a całkowity koszt jest równomiernie podzielony między obie strony. 

Stawka podatku od Ubezpieczeń Społecznych wynosi 6,2% odszkodowania pracownika, do limitu ($137,700 w 2020 i $142,800 w 2021). Część Medicare jest opodatkowana stawką 1,45%. Oznacza to, że pracownicy płacą 7,65% swojego wynagrodzenia na poczet podatków FICA, a pracodawcy odpowiadają tej kwocie w sumie 15,3%.

W przeciwieństwie do podatków na ubezpieczenie społeczne, nie ma limitu podatków Medicare. W rzeczywistości pracownicy zarabiający ponad $200,000 rocznie mogą płacić dodatkowy podatek Medicare w wysokości 0.9%, A pracodawcy nie są zobowiązani do dopasowania tej części. 

Więc gdzie dokładnie idą pieniądze?

Podatek od ubezpieczeń społecznych idzie na OASDI, lepiej znane jako starość, osoby pozostające przy życiu i ubezpieczenie na wypadek niepełnosprawności. Zapewnia świadczenia osobom niepełnosprawnym, emerytom i osobom pozostającym na utrzymaniu.

Podatki Medicare przechodzą na fundusz powierniczy ubezpieczenia szpitalnego i dodatkowy fundusz powierniczy ubezpieczenia medycznego. Zasadniczo fundusze te pomagają płacić za Medicare-federalne ubezpieczenie zdrowotne przeznaczone dla osób powyżej 65 roku życia i innych osób niepełnosprawnych. Obejmuje takie rzeczy jak opieka szpitalna, opieka pielęgniarska, rentgenowskie, testy laboratoryjne, pogotowie ratunkowe i inne. 

Federalna ustawa o podatku od bezrobocia (FUTA)

Pracownicy, którzy zostali mimowolnie zwolnieni z pracy, mają dostęp do zasiłku dla bezrobotnych. Podczas gdy rząd federalny nie płaci za te świadczenia, zapewniają pomoc państwom potrzebującym środków na wypłatę dla bezrobotnych.

Pomoc ta pochodzi z FUTA-Federalnej Ustawy o podatku od bezrobocia.

Podatki FUTA są stosowane tylko do pierwszych $ 7,000 odszkodowania dla każdego pracownika. Standardowa stawka podatku FUTA wynosi 6%. 

Większość pracodawców może otrzymać kredyt w wysokości 5,4%, co obniża stawkę podatku netto do 0,6%. Ten kredyt przychodzi, gdy nadszedł czas, aby złożyć formularz 940. 

Państwowa Ustawa o podatku od bezrobocia (SUTA)

Oprócz FUTA, większość stanów nakłada również podatki od bezrobocia. Obowiązkiem państwa jest wypłacanie zasiłków dla bezrobotnych niektórym kwalifikującym się pracownikom-a oni finansują to zobowiązanie za pomocą podatków od wynagrodzeń. 

Każde państwo ma unikalne zasady i stawki dla tego podatku. Niektóre z tych podatków państwowych są lepsze dla pracowników, podczas gdy inne są lepsze dla firm. 

W przypadku państw z podatkiem od bezrobocia koncepcja jest dość prosta. Podatki są nakładane na firmy w oparciu o stawkę roszczeń. Jeśli firma ma wielu byłych pracowników składających wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, stawka podatkowa nałożona na tę firmę będzie wyższa. 

Zasadniczo podatki od bezrobocia można porównać do ubezpieczeń. Mniej roszczeń przekłada się na niższe stawki.  

Potrącenie Podatku Dochodowego

Podatek dochodowy u źródła ma pokryć to, co pracownicy będą należni za rok od podatku dochodowego. 

Zamiast płacić pełną kwotę podatków, gdy nadszedł czas, aby złożyć, część podatku jest potrącana z każdej wypłaty i wysyłana do odpowiedniej agencji rządowej przez pracodawcę. Federalne podatki dochodowe i Państwowe podatki dochodowe należą do tej kategorii, w zależności od lokalizacji pracownika.

Potrącenie podatku jest wymogiem prawnym, ale niektórzy pracownicy mają kontrolę nad tym, ile jest wstrzymywane z wypłat-zakładając, że spełniają określone kryteria.  

Składanie i składanie podatku od wynagrodzeń

W zależności od działalności, podatki FICA są zazwyczaj płacone co miesiąc lub co pół tygodnia. Często podatki FUTA są płacone co kwartał. 

W obu przypadkach pracodawcy mogą korzystać z elektronicznego federalnego systemu płatności podatkowych dla depozytów. 

Oprócz rzeczywistych depozytów, firmy są odpowiedzialne za raportowanie, ile podatków od wynagrodzeń zatrzymali w ciągu roku. Częstotliwość sprawozdań jest zazwyczaj sporządzana kwartalnie. Ale niektóre firmy o mniejszym zobowiązaniu podatkowym mogą być w stanie zgłaszać te podatki od wynagrodzeń rocznie. 

Jeśli chodzi o stanowe i lokalne depozyty podatkowe i składanie, procedury różnią się w zależności od stanu. 

Samozatrudnienie Podatki Płace

Jednoosobowi właściciele, freelancerzy, kontrahenci, firmy działające jako spółki osobowe i każdy inny, kto jest Samozatrudniony, nadal musi płacić podatki od wynagrodzeń-nawet jeśli technicznie nie prowadzą płac. 

Załóżmy, że jesteś niezależnym kontrahentem prowadzącym samodzielną operację. Jeśli Twoje zarobki netto wynoszą więcej niż $400 za rok, musisz płacić podatki od samozatrudnienia. 

W tym scenariuszu jesteś odpowiedzialny za opłacenie zarówno składki pracodawcy, jak i pracownika fica—łącznie 15,3% podatku od twoich zarobków netto z samozatrudnienia.   

5 narzędzi, które pomogą z podatkiem od wynagrodzeń

Podatki od wynagrodzeń mogą być trudne do obliczenia na własną rękę. Ale korzystanie z nowoczesnego oprogramowania płacowego może naprawdę znacznie ułatwić Ci życie. 

#1-Gusto

Ponad 100 000 firm polega na Gusto w zakresie płac. To prosty sposób dla właścicieli małych firm na zarządzanie płacami, a pracownicy korzystają z wielu świetnych narzędzi samoobsługowych. Lubię Gusto, ponieważ program automatycznie oblicza i pliki podatków płacowych w Twoim imieniu.

Używanie gustu to pestka. To zajmie tylko kilka minut, aby sprawdzić swoją listę płac. Po wstępnej konfiguracji możesz umieścić swoje listy płac na autopilocie bez martwienia się o obliczanie podatków lub składanie dokumentów w odpowiedniej agencji rządowej—wszystko to jest zautomatyzowane. Plany zaczynają się od zaledwie $45 miesięcznie.

#2-ADP Payroll

ADP jest liderem w branży oprogramowania kadrowo-płacowego. Firma istnieje od ponad 70 lat i oferuje rozwiązania płacowe online dla firm każdej wielkości. Niezależnie od tego, czy szukasz podstaw płac, czy w pełni zintegrowanego rozwiązania z ulepszoną obsługą HR, automatyzacją, pozyskiwaniem talentów i nie tylko, ADP ma dla ciebie opcję.

Oprogramowanie jest zaprojektowane tak, aby było szybkie i dokładne. Łatwo jest skonfigurować i zsynchronizować odliczenia, aby zapewnić dokładność wszystkich podatków federalnych, stanowych i lokalnych. ADP zapewnia również szczegółowe raporty, które pomagają zrozumieć płace i podatki na wyższym poziomie. Nowi pracownicy będą automatycznie zgłaszani również do agencji państwowych. Skontaktuj się z ADP, aby uzyskać niestandardową wycenę.

#3-Paychex

Paychex to kolejna dobrze znana i renomowana nazwa w obszarze oprogramowania płacowego. Możesz użyć oprogramowania do uruchomienia listy płac za pomocą kilku prostych kliknięć. Paychex oferuje narzędzia samoobsługowe dla pracowników, konfigurowalne zarobki i odliczenia, zaawansowane raporty, wiele opcji płatności i wiele więcej. 

Usługi Payroll tax firmy Paychex naprawdę wyróżniają To rozwiązanie z tłumu. Wszystko jest zautomatyzowane, w tym obliczenia płac, Obliczenia podatkowe i zgłoszenia podatkowe z odpowiednimi agencjami rządowymi. Paychex zapewni nawet, że Twoja firma otrzyma wszelkie ulgi podatkowe, które zarobiłeś. Poproś o demo i bezpłatną wycenę, aby rozpocząć. 

# 4-OnPay

OnPay to świetna opcja dla małych firm i firm z pracownikami zdalnymi. Dzięki prostym, kompleksowym cenom już od 36 USD plus 4 USD za pracownika miesięcznie, jest to jeden z najtańszych systemów płacowych online na rynku. Twój pierwszy miesiąc korzystania z OnPay jest bezpłatny i nie pobiera żadnych opłat instalacyjnych.

Możesz użyć OnPay do uruchamiania listy płac i płac pracowników w wielu stanach. Oprogramowanie automatycznie oblicza należności, podatki od wynagrodzeń i zapisuje wszystko we właściwej agencji. OnPay automatycznie pliki W-2s i 1099s, jak również. Aby w prosty sposób przejąć kontrolę nad prowadzeniem płac i zarządzaniem podatkami od wynagrodzeń, należy wziąć pod uwagę OnPay. 

#5 – QuickBooks Payroll

QuickBooks jest najbardziej znany ze swojego oprogramowania księgowego. Ale dostawca oprogramowania ma również szeroką gamę innych rozwiązań biznesowych, w tym QuickBooks Payroll. Pakiety płac zaczynają się od zaledwie $22.50 plus $ 4 na pracownika miesięcznie.

To prosty sposób na szybkie i dokładne wypłaty w każdym cyklu. Podobnie jak inne narzędzia z naszej listy, QuickBooks automatycznie oblicza, plikuje i płaci podatki od wynagrodzeń. Ale QuickBooks idzie o krok dalej z korzyścią z ochrony przed karami podatkowymi. Jeśli wystąpi błąd i otrzymasz karę podatku od wynagrodzeń, QuickBooks pokryje opłaty, do $25,000.

3 Sztuczki Na Podatek Od Wynagrodzeń

Jak widać z tego, co do tej pory omówiliśmy, podatek od wynagrodzeń może być skomplikowany. Ale te szybkie sztuczki pozwolą Ci zaoszczędzić czas, pieniądze i pomóc uniknąć problemów z zgodnością. 

Sztuczka # 1: Automatyzacja Podatków Od Wynagrodzeń

Ręczne obliczanie podatku od wynagrodzeń jest uciążliwym procesem. Nie tylko zajmie to dużo czasu, ale także podlega ludzkim błędom. 

Niewłaściwe obliczanie, płacenie i składanie podatków od wynagrodzeń może prowadzić do problemów dla Twojej firmy. Możesz być przedmiotem grzywien lub kar za zaniżanie podatków do IRS lub agencji państwowych. Ale możesz również wylądować w gorącej wodzie dla zgodności z prawem pracy, jeśli bierzesz zbyt dużo pieniędzy z czeków pracowniczych za podatki. 

Aby tego uniknąć, poszukaj internetowego rozwiązania płacowego, które automatycznie obliczy podatki od wynagrodzeń. Wiele rozwiązań automatycznie składa raporty do odpowiednich agencji rządowych w Twoim imieniu, więc nie musisz się o nic martwić. 

Sztuczka # 2: Edukuj Swoich Pracowników O Podatku Od Wynagrodzeń

Twoi pracownicy oczekują zapłaty określonej kwoty za swój czas. Ale kiedy przychodzi wypłata, wielu pracowników jest zaskoczonych, że odszkodowanie jest niższe niż oczekiwali. 

Jest to szczególnie ważne w przypadku firm, które zatrudniają pracowników po raz pierwszy. Ludzie, którzy są nowicjuszami, prawdopodobnie nie rozumieją, dlaczego ich wynagrodzenie za dom jest niższe niż wynagrodzenie godzinowe lub wynagrodzenie. 

Jako właściciel firmy to zamieszanie może powodować wiele bólów głowy. Może to spowodować wąskie gardła w HR i potencjalnie zająć trochę czasu, ponieważ pracownicy oczekują odpowiedzi. 

Aby tego uniknąć, możesz utworzyć prosty dokument wyjaśniający podatek od wynagrodzeń i sposób potrącania podatków u źródła z każdej wypłaty. Podczas gdy pracownicy są zobowiązani do wypełnienia formularza w-4 zaświadczenia pracownika u źródła, terminologia na formularzu może być myląca. 

Możesz zapewnić pracownikom dodatkowe informacje w prostym języku angielskim podczas wstępnego procesu wdrażania, więc nie ma pytań, kiedy zaczynają otrzymywać czeki.

Większość systemów płacowych online podwaja się jako rozwiązania HR, dzięki czemu można rozpowszechniać te informacje z tej samej platformy. 

Trick # 3: Poszukaj Ulg Podatkowych Na Listy Płac

Wielu pracodawców kwalifikuje się do ulg podatkowych. Ale te kredyty niekoniecznie spadną ci na kolana, jeśli nie patrzysz w odpowiednie miejsca. 

Jest to kolejny powód, dla którego zalecamy korzystanie z oprogramowania do obsługi płac. Wiele z tych rozwiązań automatycznie znajdzie Ci odpowiednie kredyty, które pomogą Ci zaoszczędzić na podatku od wynagrodzeń.

Niektóre rozwiązania płacowe oferują dodatkowe usługi, takie jak fachowa obsługa płacowa. Specjalista ds. płac pomoże Ci znaleźć kredyty, do których się kwalifikujesz. Miej więc oko na tę korzyść, gdy robisz zakupy i porównujesz usługi płacowe. 

Co dalej

Teraz, gdy rozumiesz, jak działa podatek od wynagrodzeń, nadszedł czas, aby upewnić się, że Twoja firma pozostaje zgodna z przepisami. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to uzyskać nowoczesne rozwiązanie płacowe. Nasz przewodnik na temat najlepszych usług płacowych online pokieruje Cię we właściwym kierunku. 

Jeśli zatrudniasz pracowników po raz pierwszy i nigdy nie korzystałeś z listy płac, mamy samouczek krok po kroku, jak to zrobić. Ten przewodnik ma na celu nauczenie początkujących, jak uruchomić swój pierwszy cykl płacowy. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Jak stworzyć proces rekrutacji

Skalowanie firmy wymaga talentów na najwyższym poziomie.  Aby znaleźć i zatrzymać odpowiednich ludzi, potrzebujesz skutecznego procesu rekrutacji, zatrudniania…