Jak przeprowadzić wywiad grupowy

Szukasz wielu osób na to samo stanowisko w krótkim terminie? A może masz dużą liczbę wysokiej jakości kandydatów i nie masz czasu ani budżetu na wiele wywiadów jeden na jeden?

Być może już rozważałeś przeprowadzenie wywiadu grupowego w takich sytuacjach, ale fakt, że nigdy wcześniej tego nie robiłeś, zniechęcił Cię.

Przeprowadzanie wywiadów grupowych jest trudniejsze niż przeprowadzanie wywiadów indywidualnych z kandydatami. Wymaga to wielkiego przywództwa, wielu przygotowań i pewnej pomocy ze strony kolegów. Ale korzyści z prowadzenia wywiadów grupowych przeważają nad wyzwaniami.

Dzisiaj przeprowadzę Cię przez najważniejsze etapy przeprowadzenia wywiadu grupowego, aby upewnić się, że możesz je bez problemu wykonać.

Łatwe Części przeprowadzenia wywiadu grupowego

Wywiady grupowe to najprostszy sposób na szybkie obsadzenie wielu stanowisk w tym samym typie roli. Skorzystasz z oszczędności czasu i pieniędzy na procesie zatrudniania, a także przyspieszysz ten proces, jeśli chcesz szybko zająć te stanowiska.

Jedną z największych zalet przeprowadzania wywiadów grupowych jest to, że masz wyjątkową możliwość porównania równie wykwalifikowanych kandydatów obok siebie. Będziesz także mógł obserwować, w jaki sposób ci kandydaci wchodzą w interakcje z innymi i obserwować ich zachowania w radzeniu sobie z wieloma sytuacjami. Proces ten może pomóc w wyborze wybranego kandydata oczywistym wyborem nad innymi.

Rekrutacja najlepszych kandydatów jest jeszcze łatwiejsza dzięki oprogramowaniu do rekrutacji, takim jak wykonalne. Ma setki szablonów opisów pracy, gotowych do stworzenia zabójczej oferty pracy.

Gdy będziesz gotowy do reklamowania się, opublikuje Twoją otwartą rolę pracy na ponad 200 tablicach ogłoszeń za pomocą jednego kliknięcia. Usprawni nawet wszystkie aplikacje w jednym scentralizowanym portalu. Będziesz zatrudniać kandydatów na najwyższym poziomie w czasie z wykonalne po swojej stronie.

Trudne części przeprowadzenia wywiadu grupowego

Wykonanie perfekcyjnego wywiadu grupowego może być trudne. Dobry ankieter będzie mógł prowadzić i moderować grupę, jednocześnie obserwując poszczególnych kandydatów. Wymaga to trochę praktyki i umiejętności wielozadaniowych,więc na początku często trudno jest znaleźć tę część.

Przeprowadzenie wywiadu grupowego wymaga również dużo planowania i przygotowania. Niektórzy ludzie zmagają się w tej dziedzinie, zakładając, że mogą ujść na sucho z planowaniem jednego lub dwóch działań, a następnie po prostu pozwolić na przepływ rozmowy, aby obserwować kandydatów. Ale jeśli chcesz, aby najlepsi kandydaci błyszczeli, musisz zaplanować prowokujące do myślenia i wymagające ćwiczenia, aby wyróżnić członków grupy.

Krok 1: Planowanie Przed Rekrutacją

Planowanie jest kluczem do udanej rozmowy kwalifikacyjnej. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o wywiady grupowe, ponieważ jest więcej kandydatów i więcej stanowisk do obsadzenia. Rozpocznij planowanie, wykonując następujące zadania.

Określ liczbę wymaganych kandydatów

Rozmowy grupowe są zwykle wykorzystywane, gdy organizacja potrzebuje wielu kandydatów do wypełnienia tej samej roli lub chce porównać wielu podobnie dopasowanych kandydatów obok siebie.

Mając to na uwadze, warto zacząć od określenia, ilu kandydatów jest potrzebnych do zaspokojenia potrzeb biznesowych. Pozwoli to również ocenić obowiązki zawodowe i wprowadzić wszelkie zmiany przed rozpoczęciem rekrutacji.

Określ proces rozmowy kwalifikacyjnej

Istnieją dwa główne typy struktur wywiadów grupowych. Są dyskusje grupowe i zajęcia grupowe. W praktyce większość wywiadów grupowych jest hybrydą tych dwóch formatów, co pozwala ankieterom uzyskać dobrze zaokrąglone wrażenie każdego kandydata w różnych scenariuszach.

Następnie, po wywiadzie grupowym, większość organizacji obejmowałaby co najmniej jedną ostatnią rundę wywiadów jeden na jednego, zanim zaoferowałaby kandydatowi rolę. Najlepiej, jeśli skonfigurujesz to wcześnie, aby umożliwić dogłębne planowanie i koordynację w przyszłych krokach.

Zabezpiecz miejsce na rozmowę kwalifikacyjną

Większość biur nie ma wystarczająco dużej przestrzeni, aby pomieścić rozmowę grupową, więc najprawdopodobniej będziesz musiał zarezerwować niezależną przestrzeń do tego celu. Upewnij się, że pokój jest wyposażony w wystarczającą ilość stołów i krzeseł dla grupy, a także ma wystarczająco dużo miejsca, aby grupa mogła łatwo rozbić się na mniejsze grupy.

Ten krok polega na zebraniu Twoich przemyśleń na temat przebiegu procesu rozmowy kwalifikacyjnej. Daje możliwość nakreślenia potrzeb organizacji, rozpoczęcia procesu rekrutacji z jasnymi wytycznymi.

Krok 2: rekrutacja kandydatów

Aby przeprowadzić wywiad grupowy, potrzebujesz kilku kandydatów. Tak więc ten krok dotyczy procesu rekrutacji na wstępie do rozmowy kwalifikacyjnej.

Skorzystaj z narzędzia rekrutacyjnego

Zarządzanie procesem rekrutacji od początku do końca jest wystarczająco skomplikowane dla jednego kandydata, nie mówiąc już o wielu rekrutacjach na rozmowę grupową. Zamiast ręcznie zarządzać tym procesem, będziesz chciał pozyskać doświadczone narzędzie rekrutacyjne, takie jak realne, które pomoże Ci w tym procesie.

Zamiast ręcznie publikować swoją otwartą rolę pracy na wielu forach pracy, wykonalne automatycznie opublikuje ją do 200 miejsc pracy naraz, umieszczając ogłoszenie o pracę przed tysiącami kandydatów. Możesz nawet zautomatyzować planowanie rozmów kwalifikacyjnych, umożliwiając kandydatom wybranie odpowiedniego przedziału czasowego rozmowy grupowej.

Będziesz także mógł zarządzać całym procesem rekrutacji za pomocą scentralizowanego procesu rekrutacji. Współpracuj ze współpracownikami z najlepszymi kandydatami i poprowadź zespoły rekrutacyjne przez uczciwe i obiektywne oceny, łagodząc uprzedzenia i przedstawiając najlepszych kandydatów.

Można śmiało powiedzieć, że rekrutacja i zatrudnianie są łatwe dzięki really.

Utwórz ofertę pracy

Crafting opis pracy jest spacer w parku z wykonalne. Będziesz mieć dostęp do ponad 700 + szablonów opisów zadań, które są zoptymalizowane pod kątem wydajności wyszukiwania i tablicy zadań, gotowe do skopiowania i wklejenia.

Zacznij od podkreślenia, co wiąże się z tą rolą oraz idealnych umiejętności i doświadczenia niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w aplikowaniu. Nie zapomnij również zaprezentować profitów i korzyści, których kandydaci mogą oczekiwać w zamian, jeśli uda im się osiągnąć to stanowisko. Dołączenie tych informacji zapewni, że przyciągniesz talenty najwyższego poziomu do aplikowania.

Opublikuj wolne stanowisko na wielu platformach

Po stworzeniu idealnej oferty pracy, wykonalne opublikuje Twoją otwartą rolę pracy na ponad 200 darmowych i premium tablicach ofert pracy, w tym Indeed i LinkedIn, jednym kliknięciem przycisku.

Następnie, gdy pojawią się aplikacje, funkcja wykonalne będzie je zbierać i organizować, a następnie dodawać do działającego potoku. Pozwala to na przeglądanie kandydatów z setek miejsc pracy w jednym miejscu.

Krok 3: Przygotowanie Wywiadu Grupowego

W miarę napływania zgłoszeń nadszedł czas, aby przygotować się do rozmowy grupowej. Następujące zadania są niezbędne w celu zapewnienia, że proces rozmowy będzie przebiegać sprawnie. Najlepiej będzie, gdy omówisz te kroki przed zamknięciem aplikacji, dzięki czemu będziesz mógł szybko przejść do etapu rozmowy kwalifikacyjnej.

Przygotuj Komponenty Wywiadu

Na etapie planowania przed rekrutacją zdecydowałbyś się na szorstką strukturę rozmowy grupowej. Teraz nadszedł czas, aby rozstrzygnąć, ile elementów będziesz zawierać i co one pociągną za sobą.

Czy poprowadzisz jeden segment aktywności i jeden segment dyskusji? Czy włączysz zajęcia z łamaczem lodów, aby grupa poczuła się bardziej zrelaksowana i komfortowa? Jak długo pozwolisz na każdy komponent?

Są to wszystkie pytania, na które należy odpowiedzieć i przygotować się przed dniem rozmowy kwalifikacyjnej.

Tworzenie Kart Wyników Wywiadów

Gdy już zdecydujesz, ile elementów będzie miało Wywiad, możesz utworzyć karty wyników wywiadów, aby dopasować je do każdego segmentu. Te karty wyników są niezbędne do zebrania istotnych informacji na temat każdego kandydata w danym dniu.

Karty wyników zapewnią innym ankieterom wskazówki, czego powinni szukać w kandydacie, aby zapewnić zbieranie wystarczających informacji dla każdej osoby. Karty wyników wywiadów pomagają również wyeliminować wszelkie indywidualne uprzedzenia, które nieumyślnie powstają, zapewniając jasne wytyczne do pomiaru.

Kontakt z kandydatami ze szczegółami rozmowy kwalifikacyjnej

W zależności od tego, ilu masz kandydatów, możesz przeprowadzić wiele wywiadów grupowych. W takim przypadku poinformuj kandydatów o dostępnych terminach i godzinach, w tym o szczegółach, takich jak czas i miejsce rozmowy, format i czas trwania rozmowy.

Korzystając z oprogramowania, takiego jak wykonalne, będziesz w stanie wysłać spersonalizowaną, zbiorczą wiadomość e-mail zawierającą wszystkie te dane do kandydatów. Ponadto kandydaci będą mogli zaplanować się na przygotowane miejsce na rozmowę kwalifikacyjną, oszczędzając rekruterzy obawiający się e-maili w tym procesie.

Krok 4: przeprowadzenie wywiadu grupowego

Nadszedł dzień rozmowy kwalifikacyjnej i jeśli wykonałeś powyższe kroki, jesteś dobrze przygotowany do przeprowadzenia udanej rozmowy grupowej. I chociaż nie możesz dokładnie przewidzieć, jak rozwinie się wywiad grupowy z wieloma różnymi osobowościami w jednym pokoju, nadal możesz postępować zgodnie ze swoim planem.

Powitanie i wprowadzenie

Rozpocznij wywiad grupowy, przedstawiając siebie, innych ankieterów i firmę. Jest to świetna okazja, aby omówić misję i cele firmy, stanowisko pracy i zarys procesu rozmowy kwalifikacyjnej.

Następnie zaproś kandydatów do przedstawienia się reszcie grupy. Jeśli chcesz przekształcić to w działanie przełamujące lody, możesz poprosić kandydatów, aby sparowali się i poświęcili pięć minut na poznanie się, a następnie zaprezentowali się grupie. Tutaj masz swoją pierwszą okazję obserwować kandydatów interakcji z ich potencjalnymi współpracownikami.

Podaj Jasne Instrukcje

Do tej pory kandydaci powinni być zrelaksowani i gotowi do zanurzenia się w rozmowie kwalifikacyjnej. Twoim zadaniem jako lidera rozmowy kwalifikacyjnej jest nie tylko prowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej, ale także moderowanie kandydatów, jeśli sprawy staną się trochę konkurencyjne lub rozgrzane.

Zacznij od dostarczenia ogólnych instrukcji dla każdego segmentu. Następnie podaj jasne, szczegółowe instrukcje dotyczące pierwszego działania i podziel kandydatów na mniejsze zespoły, aby rozpocząć. Podczas gdy oni pracują nad tym działaniem, powinieneś śledzić czas i informować kandydatów, kiedy czas na to działanie dobiega końca.

Powtórzy się to dla tylu segmentów, ile jest wymagane, potencjalnie z przerwami, aby każdy mógł się odświeżyć.

Uważnie Obserwować Kandydatów

Podczas gdy kandydaci pracują nad dyskusją grupową i działaniami, nadszedł czas, aby uważnie obserwować każdego kandydata. Trudno jest śledzić wielu kandydatów jednocześnie, dlatego ważne jest, aby korzystać z kart wyników przygotowanych wcześniej. Zapisz odpowiedzi i zachowania kandydatów. Później będziesz mógł polegać na tych kartach wyników, aby przejrzeć i porównać kandydatów z odpowiednimi informacjami.

Obserwując kandydatów, ważne jest, aby wziąć pod uwagę ich język ciała, sposób interakcji z innymi oraz rolę, jaką przyjmują w grupie. To da ci o wiele jaśniejszy obraz prawdziwego charakteru każdej osoby, niż po prostu poleganie na udzielonych odpowiedziach.

Zakończ Wywiad

W miarę jak działania dobiegają końca, nadszedł czas, aby zakończyć Wywiad. Zbierz wszystkich kandydatów jeszcze raz i wyjaśnij, co będzie dalej.

Na tym etapie dobrym pomysłem jest poinformowanie kandydatów, kiedy mogą oczekiwać od Ciebie wiadomości, przypomnienie im o pozostałym procesie rozmowy kwalifikacyjnej i oczekiwany harmonogram kolejnych kroków. Daj im szansę zadać ostatnie pytania dotyczące firmy lub procesu.

Nie zapomnij podziękować kandydatom za ich czas i wysiłek i życzyć im powodzenia.

Potrzeba doświadczonego ankietera, aby przeprowadzić płynny wywiad grupowy. Jeśli po raz pierwszy przeprowadzasz rozmowy z wieloma kandydatami naraz, po prostu wykonaj te kroki, poprowadź pokój z pewnością siebie, a reszta się ułoży.

Krok 5: Oceń kandydatów

Po udanej rozmowie grupowej nadszedł czas na ocenę kandydatów i pracę nad kolejnymi etapami procesu rekrutacji.

Uporządkuj Swoje Notatki

Zacznij od uporządkowania notatek na temat każdego kandydata w trakcie dotychczasowego procesu. Notatki te mogą zawierać CV każdego kandydata i szczegóły aplikacji, a także notatki z karty wyników, które napisałeś podczas rozmowy grupowej.

Poświęć trochę czasu, aby przejrzeć każdego kandydata i zanotować wszelkie dalsze myśli lub wrażenia, które miałeś, aby uzyskać jasność nad tym, gdzie siedzisz z wynikami każdego kandydata. Możesz również posortować kandydata na najbardziej prawdopodobne, aby najmniej prawdopodobne, aby zatrudnić, aby sprawozdanie z innymi rozmówcami było gładsze.

Sesja podsumowująca dla ankieterów

Idealnie, będziesz składać sprawozdania z innymi ankieterami w ciągu 24 godzin od przeprowadzenia wywiadu grupowego, aby upewnić się, że zachowanie każdego kandydata pozostaje na uwadze.

Ta sesja polega na zebraniu notatek, aby wspólnie zdecydować, kto przechodzi do następnej rundy, a kto nie i dlaczego. Jest to bardzo ważny krok w tym procesie, ponieważ zapewnia, że stronniczość lub faworyzowanie jest pominięte w równaniu.

Zapewnij Zamknięcie wszystkim kandydatom

Kiedy wszyscy ankieterzy uzgodnili, kto jest w, a kto nie, poświęć czas, aby zapewnić zamknięcie wszystkim kandydatom. Niech wybrani kandydaci wiedzą o kolejnych krokach i dostarczają szczegółowych informacji na ich temat.

Wysyłaj spersonalizowane e-maile odrzucenia po rozmowie kwalifikacyjnej do nieudanych kandydatów. Dobrym pomysłem jest również przekazanie konstruktywnych informacji zwrotnych tym, którzy nie doszli do skutku, aby mogli skupić się na ulepszeniach w przyszłych wywiadach.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts