Gusto vs. QuickBooks

Gusto i QuickBooks to internetowe systemy płac zaprojektowane, aby pomóc Ci zarządzać wszystkimi tajnikami zarządzania płacami, w tym podatkami, bezpośrednimi depozytami, a nawet płacami kontrahentów. Ale jak się układają w porównaniu ze sobą? Po wielu badaniach i porównaniach obok siebie, Gusto staje się rywalem z większą liczbą profitów płacowych za mniej opłat. Poniżej zanurkujemy głęboko w mocne i słabe strony każdego z nich. 

Gusto plusy i minusy

Plusy

 • Mnóstwo funkcji płacowych do automatyzacji procesu podatkowego
 • Wiele stawek i harmonogramów płac
 • Łatwe płatności dla kontrahentów
 • Możliwości śledzenia czasu
 • Wnioski o Czas Wolny
 • Umożliwia tworzenie opisów stanowisk i szablonów zasad oferty
 • Dedykowane wsparcie telefoniczne
 • Proaktywne aktualizacje zgodności
 • Umożliwia wysyłanie listów ofertowych online
 • Pozwala dodać wiele korzyści, takich jak 401k i korzyści dla osób dojeżdżających do pracy
 • Dożywotni dostęp pracowników
 • Przechowuje e-podpisane formularze, takie jak W-9s i W-2s
 • Pozwala szybko skonfigurować i podpisać politykę comp pracownika
 • Oferuje pracownikom samodzielną konfigurację kont, do których mogą uzyskać dostęp w dowolnym momencie
 • Oferuje karty debetowe Gusto, aby dać pracownikom dostęp do swoich pieniędzy

Wady

 • Nie oferuje międzynarodowych płac
 • Nie oferuje płac pracodawcom domowym

Odwiedź Gusto

Porównaj najlepsze oprogramowanie płacowe
Spędziliśmy wiele godzin na badaniu internetowych rozwiązań płacowych i znaleźliśmy najlepsze opcje dla różnych potrzeb biznesowych.

Zobacz nasze typy

QuickBooks plusy i minusy

Plusy

 • Brak opłaty instalacyjnej
 • Nieograniczona lista płac
 • Depozyt bezpośredni tego samego dnia
 • Zautomatyzowane funkcje płacowe 
 • Zautomatyzowane zgłoszenia podatkowe stanowe i federalne
 • Funkcje bezpośredniego wpłaty
 • Contractor payroll
 • Wiele stawek i harmonogramów płac
 • Dołączone funkcje e-sign
 • Możliwości śledzenia czasu
 • Niestandardowa Lista kontrolna wdrażania
 • Ochrona przed karami podatkowymi do $25,000, jeśli popełnisz błąd w zgłoszeniu
 • Integracja z Google Workspace
 • Eksperci są tam, aby zaoferować wsparcie przez telefon lub czat

Wady

 • Nie zawiera dodatków do świadczeń zdrowotnych
 • Koszty dodatkowe do pliku 1099s
 • Może ponieść opłaty w przypadku dokonywania płatności w różnych stanach

Odwiedź QuickBooks

Porównaj najlepsze oprogramowanie płacowe
Spędziliśmy wiele godzin na badaniu internetowych rozwiązań płacowych i znaleźliśmy najlepsze opcje dla różnych potrzeb biznesowych.

Zobacz nasze typy

Zarządzanie I Samoobsługa Pracowników: Gusto

Samoobsługa pracowników może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie czasu zarówno podczas procesu wdrażania, jak i całego przepływu płac. Dzięki funkcjom samoobsługi pracowników, Dystrybucja odpowiednich dokumentów podatkowych każdego pracownika staje się łatwym, zautomatyzowanym procesem. Pracownicy mogą łatwo zalogować się, aby sprawdzić swoje odcinki płac i zapis przepracowanych godzin. Mogą również łatwo aktualizować dane osobowe.

Chociaż QuickBooks działa świetnie w innych obszarach płac, samoobsługa pracowników nie jest obszarem, w którym świecą. Gusto bierze ciasto na dłuższą metę. Po włączeniu Gusto jako systemu płacowego każdy z pracowników będzie miał dostęp do samoobsługowego portalu, w którym będzie mógł przeglądać paystuby i dokumenty podatkowe, nawet jeśli nie pracuje już dla Twojej firmy. 

Wygoda nie kończy się na tym. Gusto daje pracownikom możliwość wyboru karty debetowej Gusto, aby uzyskać dostęp do swoich środków i sprawdzić swoje salda za pośrednictwem aplikacji Gusto Wallet. 

Gusto wychodzi na szczyt na wiele sposobów, jeśli chodzi o zarządzanie i samoobsługę pracowników. 

Wielostanowiskowe Zgłoszenia Podatkowe: Gusto

Jeśli pracujesz z pracownikami zdalnymi, którzy mieszkają w różnych stanach, w zależności od używanego oprogramowania płacowego, możesz napotkać mnóstwo bólów głowy i obręczy agencji rządowych. Twoje zgłoszenia podatkowe mogą wyglądać inaczej dla każdego stanu, ponieważ każdy z nich ma własne wytyczne podatkowe. W tym miejscu możesz spędzić dużo czasu rejestrując się w każdej agencji państwowej. 

Na szczęście Gusto oferuje zdalne płace pracowników we wszystkich 50 stanach. Automatyzuje zgłoszenia podatkowe w odpowiedniej agencji za każdym razem, gdy prowadzisz swoją listę płac bez dodatkowych kosztów, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz ty lub Twoi pracownicy. Gusto zapewnia również, że nadążają za najnowszymi zmianami w wytycznych podatkowych, więc składasz swoje listy płac bez błędów. Przyjdź czas podatku, ta funkcja może być absolutną oszczędność czasu. 

Podczas gdy QuickBooks Payroll może śledzić więcej niż podatki jednego stanu, jeśli pracownik przenosi się z jednego stanu do drugiego, nie wspiera pracowników, którzy pracują w wielu stanach przez cały okres wynagrodzenia lub rok.

Specjalistyczne Rozwiązania Płacowe: QuickBooks

QuickBooks lepiej oferuje wyspecjalizowane rozwiązania płacowe zarówno według branży, jak i wielkości firmy. Z drugiej strony Gusto nie zajmuje się specjalistycznymi rozwiązaniami płacowymi. Zamiast tego pozycjonuje się jako wysoce konfigurowalny system płacowy, który może pracować dla każdej firmy, niezależnie od branży i wielkości. 

QuickBooks pomaga wybrać rozwiązanie płacowe, które Ci odpowiada w oparciu o Twoją branżę za pośrednictwem strony rozwiązań branżowych QuickBooks. Oferuje solidne rozwiązania płacowe dla restauracji, budownictwa, handlu detalicznego, kościołów, organizacji non-profit, usług prawnych, profesjonalnych i przemysłu wytwórczego. Możesz też wybrać rozwiązania płacowe QuickBooks w zależności od wielkości firmy—niezależnej, małej lub średniej firmy.  

QuickBooks oferuje szereg samodzielnych rozwiązań księgowych, które Gusto może nie. To właśnie sprawia, że jest on przydatny dla firm z branży budowlanej lub prawnej. 

Płatne Cykle: Gusto

Cykle płac określają, jak często płacisz swoim pracownikom i kontrahentom. Im bardziej elastyczne oprogramowanie płacowe, z którego korzystasz, tym łatwiej jest ustawić i zautomatyzować rytmy cyklu płatniczego, które podtrzymują Twoją firmę dzięki zdrowemu przepływowi środków pieniężnych. 

Gusto pozwala skonfigurować harmonogramy płatności tygodniowo, dwutygodniowo, półrocznie, miesięcznie, kwartalnie lub rocznie. Co więcej, możesz mieć wszystkich na jednym harmonogramie płac, sortować harmonogramy płac według rodzaju wynagrodzenia, pracownika lub działu. Można to łatwo konfigurować na pulpicie nawigacyjnym po wejściu na pokład i ustawieniu daty rozpoczęcia pracy pracownika. 

Z drugiej strony QuickBooks pozwala tylko skonfigurować harmonogram płatności za pomocą czterech różnych częstotliwości płatności, w tym co miesiąc, dwa razy w miesiącu według daty, co drugi tydzień lub co tydzień. Pozwala również tylko sortować harmonogramy płac według pracowników. QuickBooks oferuje bardziej sztywne cykle płac, ale może to nie być problem dla Ciebie, jeśli jesteś freelancerem lub zarządzasz tylko garstką pracowników. 

Wyraźnym zwycięzcą w dziale pay cycles jest Gusto ze względu na obszerną listę sposobów, w jakie pozwala skonfigurować harmonogramy płatności. Ogólnie rzecz biorąc, im większa masz elastyczność, tym lepiej będziesz w stanie zapewnić każdemu pracownikowi wynagrodzenie dokładnie tak, jak potrzebujesz, przy niezbędnych częstotliwościach, bez utraty rytmu. 

Korzyści All-In-One: Gusto

Czego tu nie kochać w oprogramowaniu all-in-one? Nie musisz się martwić o integracje, problemy ze zgodnością, dodatkowe wsparcie techniczne, a nawet ponosić dodatkowych opłat za narzędzia płacowe.  

Gusto ‘ s all-in-one approach to payroll czyni go wyraźnym zwycięzcą, ponieważ oferuje rozwiązania, które pomogą Ci zająć się płacami,zatrudnianiem, wdrażaniem i dostarczaniem kompleksowych świadczeń pracowniczych, które wykraczają poza podstawy.  

Na przykład funkcje zatrudniania i wdrażania Gusto wyposażają cię w Możliwość wysyłania listów ofertowych. Gdy potencjalny klient go zaakceptuje, możesz być pewien, że będziesz gotowy do ich wdrożenia z niestandardową listą zadań wdrożeniowych, które możesz dostosować na pulpicie nawigacyjnym Gusto. Gusto pozwala również zarządzać i przechowywać wszystkie dokumenty dotyczące wdrażania i pracowników w jednym miejscu, dzięki czemu można łatwo uzyskać do nich dostęp, gdy tylko ich potrzebujesz. 

Czy masz do czynienia z prośbami o urlop? Gusto wyposaża Cię w wiele narzędzi do śledzenia czasu, aby WOM i zaplanowany czas wolny stały się bezproblemowym procesem. Umożliwia dostosowanie płatnego czasu wolnego, dzięki czemu może automatycznie obliczać dowolne zobowiązania WOM. Funkcje śledzenia czasu umożliwiają również zatwierdzanie czasu śledzonego przez wykonawców podczas pracy nad projektami. 

Gusto Wallet i bezpośredni dostęp do certyfikowanych specjalistów HR w celu uzyskania dodatkowej pomocy są również częścią kompleksowego podejścia Gusto do płac. 

Podczas gdy QuickBooks dostaje szczegółowe informacje na temat rodzaju narzędzi księgowych, które może zaoferować w ramach procesu płac, nie bierze pod uwagę kompleksowego obrazu, jeśli chodzi o obsługę potrzeb kadrowych, onboarding, a nawet kompleksowe świadczenia pracownicze.

Jest to coś, co warto wziąć pod uwagę, gdy rozważasz Opcje między Gusto i QuickBooks. Podczas gdy jedno narzędzie prezentuje się jako kompleksowe rozwiązanie, twoje potrzeby biznesowe są tym, co ostatecznie decyduje o tym, które narzędzie jest dla ciebie najlepsze.

HR zatrudnianie i Onboarding: Gusto

Narzędzia do zatrudniania i wdrażania Gusto to solidna oferta produktów, której nie otrzymasz dzięki QuickBooks. Gusto umożliwia wysyłanie listów ofertowych, tworzenie list kontrolnych dotyczących wdrażania, a nawet konfigurowanie portali samoobsługowych dla pracowników. Śledzi również wszystkie formularze pracowników i dokumenty podatkowe w jednym miejscu.

Podczas gdy QuickBooks pomaga organizować płace, musisz użyć integracji innej firmy w celu uzyskania dodatkowych narzędzi związanych z HR do zarządzania pracownikami. QuickBooks koncentruje się bardziej na przepływach pieniężnych, podatkach i księgowych aspektach zarządzania płacami. Gusto oferuje bardziej kompleksowy ekosystem, który wykracza nieco poza tylko liczby. 

Śledzenie Czasu: QuickBooks

Chociaż jest to prawie remis między QuickBooks i Gusto, QuickBooks ma bardziej wszechstronny system śledzenia czasu. Dzięki QuickBooks możesz pobrać aplikację zegara czasowego na urządzenia z systemem Android lub iOS, aby śledzić, przesyłać i zatwierdzać czas pracownika z dowolnego miejsca z połączeniem internetowym. Pracownicy mogą łatwo rejestrować wejście i wyjście za pomocą jednego kliknięcia, a także łatwo śledzić, kiedy wchodzą i wyłączają przerwy. 

Narzędzie do śledzenia czasu QuickBooks jest również wyposażone w technologię geofencing do śledzenia w podróży. Może to być przydatne dla firm, które polegają na pracownikach terenowych i jest to funkcja, której Gusto nie oferuje. 

Wreszcie, narzędzie do śledzenia czasu QuickBooks jest również wyposażony w możliwość tworzenia raportów czasu. Dzięki nim możesz przewidywać koszty przyszłych miejsc pracy, planować płace i zwiększać zyski.

Jeśli Twoja firma w dużej mierze opiera się na śledzeniu czasu na więcej sposobów niż jeden, rozważ QuickBooks bardziej niezawodne rozwiązanie dla tej konkretnej potrzeby. 

Świadczenia Pracownicze: Gusto

Ręce w dół, świadczenia pracownicze to obszar, w którym Gusto świeci. Gusto oferuje obszerną listę dostępnych dodatków do świadczeń pracowniczych do wyboru. Obejmują one 401 (k) s, 529 plany oszczędności uczelni, zasiłki dla osób dojeżdżających do pracy, życie i niepełnosprawność, HSA i FSA. 

QuickBooks nie jest tak wszechstronny, jeśli chodzi o świadczenia pracownicze. Jednak Oferuje on świadczenia zdrowotne jako dodatkową opcję za pośrednictwem strony trzeciej i pobiera składki plus opłaty za odszkodowanie dla pracownika. 

Ostatecznie zdecydowanym zwycięzcą oferty produktowej obejmującej świadczenia pracownicze jest Gusto. 

Zarządzanie Zapasami: QuickBooks

Produkt oferujący Gusto nie ma to zarządzanie zapasami. Ale QuickBooks oferuje pulpit zarządzania zapasami dla firm opartych na produktach, który jest bardzo przydatny. 

Integruje się z najlepszymi platformami ecommerce, takimi jak Shopify, Woocommerce, eBay, Amazon, Squarespace, a nawet Etsy, aby pomóc ci śledzić wszystkie poziomy zapasów z jednej platformy. Z pulpitu zarządzania zapasami w chmurze możesz również sprawdzić, które produkty działają najlepiej na jakich platformach. Możesz także zautomatyzować listę produktów w różnych kanałach, śledzić i realizować zamówienia, automatyzować przepływy pracy wysyłki, tworzyć niestandardowe stawki wysyłki lub sprzedawać hurtowo. 

Jest to doskonałe narzędzie dla firm produktowych i B2B, które chcą zająć się czymś więcej niż tylko swoimi potrzebami płacowymi za pomocą narzędzia takiego jak QuickBooks. 

Ostateczny Werdykt

Odwiedź Gusto

Porównaj najlepsze oprogramowanie płacowe
Spędziliśmy wiele godzin na badaniu internetowych rozwiązań płacowych i znaleźliśmy najlepsze opcje dla różnych potrzeb biznesowych.

Zobacz nasze typy

Naszym zwycięzcą jest Gusto. 

W przypadku kompleksowego oprogramowania płacowego, które wykracza poza prostą pomoc w obliczeniach płacowych i podatkowych, chcesz skorzystać z narzędzia płacowego, takiego jak Gusto. Jest nie tylko wszechstronny w swojej ofercie płac, podatków, śledzenia czasu i narzędzi HR, ale także wysoce konfigurowalny i oferuje więcej niż wystarczającą elastyczność dla Twojej firmy.

Podczas gdy QuickBooks jest solidną opcją, która może pomóc niektórym pracodawcom zadbać o standardowe potrzeby płacowe, nie jest to dość solidne rozwiązanie, które chcesz, jeśli rozwijasz firmę z różnymi pracownikami i kontrahentami. Nie oferuje również takiego samego poziomu elastyczności jak Gusto, chociaż oferuje bezpośredni depozyt tego samego dnia. 

Dzięki QuickBooks często musisz ręcznie skonfigurować i wprowadzić informacje. Krótko mówiąc, QuickBooks wydaje się być lepiej dostosowany do małych lub sezonowych firm o bardziej prostych potrzebach. 

Aby dowiedzieć się więcej o Gusto, QuickBooks i innych najlepszych usługach płacowych, sprawdź nasz artykuł tutaj.

Total
0
Shares
Related Posts

Recruiterbox Recenzja

Recruiterbox to oprogramowanie rekrutacyjne skierowane przede wszystkim do małych i średnich firm.  Oferuje pomocne narzędzie do masowego przesyłania…

Przegląd SmartStart

Podczas gdy większość opcji oprogramowania do śledzenia kandydatów wymaga płatnych planów, SmartStart może być używany do maksymalnie 10…