Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

Bez względu na to, czy jest to twój pierwszy wywiad, czy dwudziesty, cały proces może być przytłaczający i denerwujący.

Ale przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej jest łatwym zadaniem, gdy masz LinkedIn po swojej stronie. Zawiera wiele informacji na temat typowych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej, idealnych praktyk podczas rozmowy kwalifikacyjnej i oferuje wiele wskazówek, aby upewnić się, że Twoja aplikacja wyróżnia się.

Dzisiaj przeprowadzimy Cię przez ważne kroki związane z przygotowaniem się do rozmowy kwalifikacyjnej, abyś mógł skupić się na tym, jak najlepiej postępować.

Łatwe Części przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej

Jedną z najłatwiejszych części rozmowy kwalifikacyjnej jest dzielenie się szczegółami o sobie. W rozmowie kwalifikacyjnej podzielisz się swoim obecnym i poprzednim doświadczeniem zawodowym, w czym jesteś dobry i dlaczego idealnie pasujesz na to stanowisko.

Ta część wymaga trochę przygotowania, ale powinna dość łatwo zwijać język. Jesteś podekscytowany lub pasjonujący możliwością podjęcia tej nowej roli, więc rozmowa o tym przyjdzie łatwo.

Poszukiwanie idealnej roli i przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej jest jeszcze łatwiejsze dzięki LinkedIn.

LinkedIn to platforma internetowa używana przez profesjonalistów na całym świecie. Został zaprojektowany, aby połączyć cię z innymi profesjonalistami, potencjalnymi pracodawcami i informować Cię na bieżąco o wiedzy branżowej. Możesz stworzyć online portfolio swoich największych osiągnięć w pracy, zaprezentować się przyszłym pracodawcom i zbudować profesjonalne relacje w swojej sieci.

Przydaje się również do przygotowania rozmowy kwalifikacyjnej. LinkedIn ma solidną bazę wiedzy wypełnioną szablonami CV, wskazówkami dotyczącymi aplikacji o pracę i poradami dotyczącymi przygotowania rozmowy kwalifikacyjnej.

Trudne części przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej

Rzecz, z którą większość ludzi zmaga się, to nerwowość. Rozmowa kwalifikacyjna wymaga dużej presji i łatwo jest pozwolić, aby nerwy Cię przytłaczały. Może to sprawić, że poczujesz się wstrząśnięty i zapomnisz o ważnych szczegółach podczas odpowiadania na pytania ankietera.

Wiele osób zmaga się również z odpowiadaniem na pytania, na które nie przygotowali odpowiedzi. Myślenie na miejscu o pytaniu wychodzącym z lewego pola jest dość trudne i może sprawić, że poczujesz się jeszcze bardziej przytłoczony.

Wreszcie, jeśli chodzi o mówienie o sobie, istnieje cienka granica między pokornym wyjaśnieniem swojego doświadczenia i osiągnięć, a przechwalaniem się nimi.

Te części wywiadu nie muszą być trudne. Kiedy poświęcisz trochę czasu na przygotowanie odpowiedzi na typowe pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej i wyposażysz się w dużą ilość praktyki, możesz łatwo przezwyciężyć te problemy, aby przypiąć rozmowę kwalifikacyjną.

Krok 1: Przygotuj Swoje Portfolio

Lądowanie zadanie swoich marzeń nie jest tak proste, jak tworzenie wielkiego podania o pracę i przybijając rozmowę kwalifikacyjną. Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy musisz również upewnić się, że Twoje CV online jest aktualne.

Utwórz konto LinkedIn

Jeśli nie masz jeszcze konta na LinkedIn, czas je założyć.

LinkedIn to platforma internetowa, która łączy profesjonalistów z całego świata. Możesz go użyć, aby znaleźć odpowiednią pracę, nawiązać kontakt ze współpracownikami lub przyszłymi pracodawcami i wzmocnić relacje zawodowe. Możesz nawet nauczyć się umiejętności, których potrzebujesz, aby odnieść sukces w swojej karierze.

Konto LinkedIn jest uważane za CV online, a nawet może zastąpić Twoje CV w niektórych podaniach o pracę.

Zaktualizuj Swój Profil Na LinkedIn

Gdy Twoje konto jest już uruchomione lub masz już konto, nadszedł czas, aby zaktualizować swój profil.

Utrzymywanie profilu na bieżąco z mnóstwem przydatnych i istotnych informacji jest niezbędne do prawidłowego wykorzystania LinkedIn, aby wylądować w wymarzonej pracy. Zacznij od wybrania odpowiedniego zdjęcia profilowego, a także informacji, takich jak historia zatrudnienia, ostatnie doświadczenie, aktualne umiejętności i cele oraz cele zawodowe.

Bądź tak wszechstronny, jak to możliwe, ponieważ pozwoli Ci rzucić szerszą sieć, jeśli chodzi o zwijanie w następnej ofercie pracy.

Zaktualizuj Nagłówek

LinkedIn jest przyjazny dla SEO, podobnie jak Google. Gdy pojawisz się w wyszukiwaniu, tylko twoje zdjęcie, imię i nagłówek będą widoczne dla wyszukiwarki.

Więc kiedy wybierzesz swój nagłówek, musi on odzwierciedlać pracę, którą masz nadzieję wylądować, z odrobiną osobowości, aby przyciągnąć uwagę.

Na przykład, jeśli chcesz zostać menedżerem HR, skuteczny nagłówek może powiedzieć: “profesjonalista HR łączący pracowników z organizacjami”, w przeciwieństwie do bardziej ogólnego, takiego jak “Specjalista ds. zasobów ludzkich w sektorze finansowym.”

Jeśli otwarcie szukasz nowej roli, możesz to przekazać w nagłówku. Na przykład może to brzmieć: “pisarz poszukujący firm potrzebujących copywritingu, które się przekonwertują.”

Niezależnie od celu nagłówka, upewnij się, że jest jasne i przyciągające uwagę.

Poświęcenie czasu na regularne aktualizowanie profilu na LinkedIn oznacza, że pracodawcy będą mieli łatwiejszy czas na znalezienie Ciebie. Posiadanie tego portfolio online zapewnia również ankieterom możliwość poznania cię trochę przed zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną.

Krok 2: Złożenie Podania O Pracę

Teraz, gdy stworzyłeś zabójcze portfolio online i znalazłeś pracę swoich marzeń, nadszedł czas, aby złożyć podanie o pracę. Niezależnie od tego, czy znalazłeś ogłoszenie o pracę na LinkedIn, czy nie, zawsze dobrym pomysłem jest szybkie wyszukiwanie, aby sprawdzić, czy firma umieściła je również na LinkedIn.

Aplikowanie za pośrednictwem LinkedIn pozwala zobaczyć w przybliżeniu, ile aplikacji zostało złożonych do tej pory. Pozwala również ankieterowi zobaczyć Twój nowo dopracowany profil LinkedIn wraz z CV.

Przejrzyj Opis stanowiska pracy

Przeglądanie opisu stanowiska pomaga skupić się na roli, o którą się ubiegasz i jej wymaganiach. Pozwala porównywać podobne stanowiska obok siebie, a także dostosowywać swoje CV i aplikację do pracy.

Zwróć uwagę na kluczowe wymagania tej roli. Będziesz musiał je ponownie przyjrzeć, gdy przyjdzie czas na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Dostosuj Swoje CV

Jeśli używasz tego samego CV dla każdej pracy, o którą się ubiegasz, robisz sobie krzywdę. Zastanów się, ilu kandydatów będzie przesiewał rekruter. Jeśli Twoje CV nie przyciągnie uwagi pracodawcy od razu, prawdopodobnie skończysz na stosie przepustek.

Jeśli chodzi o stanowiska wysokiego szczebla, dostosowanie CV w celu podkreślenia obszarów wiedzy istotnych dla roli ma kluczowe znaczenie dla sukcesu.

Ponadto poświęcenie czasu na dostosowanie treści CV do opisu stanowiska pokazuje pracodawcom, jak łatwo dopasujesz się do roli.

Złożenie podania o pracę jest tak samo ważne, jak przybicie rozmowy kwalifikacyjnej. Bezbłędna obsługa rozmowy kwalifikacyjnej może dać ci pracę, ale złożenie dobrze przemyślanej, dopasowanej aplikacji jest tym, co zapewni Ci tę rozmowę kwalifikacyjną w pierwszej kolejności.

Krok 3: Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

Pomyślne przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej jest w przygotowaniu. Oczywiście pojawią się pytania, na które nie możesz się przygotować. Ale jeśli przestudiowałeś Opis stanowiska, przestudiowałeś firmę i wyraźnie rozumiesz, co robi, przygotujesz się na sukces.

Odrób Pracę Domową

Ten krok to poznanie firmy na wylot. Poświęć czas na dokładne badanie tego, co robi, jak jest postrzegany przez innych, a nawet jakie korzyści oferuje pracownikom. Jedno z pytań w procesie rozmowy kwalifikacyjnej będzie prawdopodobnie odnosić się do tego, co firma robi.

Dobrym pomysłem jest również zbadanie poziomu satysfakcji pracowników i ich porównania z konkurentami na rynku. Nie ma to na celu kwestionowania ankietera w dniu rozmowy kwalifikacyjnej, dlaczego niektórzy pracownicy byli nieszczęśliwi. To tylko po to, aby dać ci solidne zrozumienie tego, jak rzeczy działają w firmie, dla której jesteś zainteresowany pracą.

Jeśli firma jest zarejestrowana w LinkedIn, będziesz mógł znaleźć tam wszystkie te informacje, w przeciwnym razie wystarczy wyszukiwarka Google.

Przygotowanie Odpowiedzi

Jedną z najważniejszych rzeczy, które powinieneś zrobić przed rozmową, jest przygotowanie odpowiedzi na typowe pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej.

LinkedIn ma doskonałą bazę wiedzy wypełnioną mnóstwem typowych pytań i wskazówek, jak na nie odpowiedzieć. Będziesz mieć nawet dostęp do przykładowych odpowiedzi od ekspertów branżowych, którzy pomogą Ci stworzyć idealną odpowiedź. Co więcej, LinkedIn pozwala Ci przenieść swoje odpowiedzi na wyższy poziom dzięki natychmiastowym informacjom zwrotnym opartym na sztucznej inteligencji na temat odpowiedzi na ćwiczenia.

Tutaj jest, gdzie będzie również ponownie Opis stanowiska, aby szukać żadnych wskazówek na temat konkretnych pytań ankieter może zadać. Poświęć trochę czasu na zastanowienie się, w jaki sposób twoje obecne umiejętności mogą korelować z rolą, i stwórz odpowiedź określającą, dlaczego chcesz tę rolę.

Przygotowując swoje przemyślenia na te tematy, lepiej przygotujesz się do odpowiedzi na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, bez uczucia zdenerwowania.

Przygotowanie Pytań

Wszyscy dobrzy ankieterzy pozwolą ci zadawać pytania pod koniec rozmowy. Chociaż nie musisz zadawać pytań, jest to świetny sposób, aby pokazać swoje zainteresowanie rolą.

Niektóre pytania, które możesz zadać, obejmują dlaczego stanowisko jest otwarte, ile osób jest w zespole, kiedy oczekują zakończenia procesu rekrutacji i jaka jest przewidywana data rozpoczęcia.

Zaplanuj swoją podróż na rozmowę kwalifikacyjną

Mapowanie lokalizacji wywiadu i planowanie, w jaki sposób się tam dostaniesz, nie jest czymś, co powinieneś zostawić do rana wywiadu. Zwłaszcza jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym obszarem.

Zamiast tego upewnij się, że przemierzasz wiele tras, których możesz użyć, aby dostać się do miejsca rozmowy. Jeśli podróżujesz środkami transportu publicznego, gdzie znajduje się najbliższy przystanek? A jeśli jedziesz, Mapuj najbliższy parking.

Poświęcenie czasu na zaplanowanie i przygotowanie zapewni Ci o wiele wygodniejszy dzień rozmowy kwalifikacyjnej. Im bardziej jesteś komfortowy i kontrolowany, tym lepiej możesz oczekiwać, że będziesz działać tam, gdzie to się liczy.

Krok 4: przybijanie wywiadu

Jeśli wykonałeś powyższe kroki, aby uzyskać tee, gdy nadejdzie dzień rozmowy kwalifikacyjnej, będziesz przygotowany do pomyślnego poruszania się po rozmowie kwalifikacyjnej. Aby zapewnić trwałe wrażenie na rozmówcy, należy pamiętać o tych dalszych wskazówkach.

Przyjazd Wcześniej

Umożliwienie sobie dużo czasu, aby znaleźć miejsce rozmowy kwalifikacyjnej i osiedlić się przed rozpoczęciem rozmowy kwalifikacyjnej jest niezbędne. Jeśli potrzebujesz czasu, aby skorzystać z toalety, wypić szklankę wody lub zebrać myśli, idealnie jest pozostawić co najmniej 15 minut w rękawie.

Jeśli martwisz się, że zgubisz się po drodze, im więcej masz czasu, tym lepiej. Zawsze możesz znaleźć kawiarnię, w której przeczekasz nadmiar czasu.

Bądź miły dla wszystkich, których spotkasz

Chociaż rozmowa kwalifikacyjna nie rozpoczyna się, dopóki nie zostaniesz zaproszony przez ankietera, powinieneś zachować spokój i być miły dla wszystkich, na których się natkniesz do tego czasu.

Obejmuje to osoby, które spotkasz podczas dojazdu do rozmowy kwalifikacyjnej, spacer z przystanku autobusowego do miejsca rozmowy kwalifikacyjnej, każdego w holu lub windzie, recepcjonistę i każdego, kogo napotkasz przechodząc przez otwarte biuro.

Nigdy nie wiesz, kogo spotkasz w tym czasie. Najlepszym sposobem na zabicie wywiadu jest nieświadome pęknięcie na rozmówcę wysiadającego z pociągu, ponieważ byłeś zdenerwowany lub spóźniłeś się.

Koncentracja na mowie ciała

Powitanie ankietera z dobrym kontaktem wzrokowym i mocnym uściskiem dłoni natychmiast zasygnalizuje twoje zaufanie do ankietera, nawet jeśli tego nie czujesz! Kiedy otrzymasz mocny uścisk dłoni, przekonasz się, że nerwy ładnie się rozpraszają i jesteś gotowy na rozmowę kwalifikacyjną.

Przez cały wywiad ważne jest, aby utrzymać kontakt wzrokowy, siedzieć prosto i unikać wiercenia się jak najwięcej. Te sygnały mowy ciała pozwoli rozmówcy wiedzieć, że poważnie myślisz o pozycji i pewność, że możesz tam być.

Nie Spiesz Się.

Nie zapominaj, że ankieter chce, abyś odniósł sukces tak samo jak ty. W końcu szukają kandydata na najwyższym poziomie. Jeśli pospieszysz się ze swoimi odpowiedziami i potkniesz się o swoje słowa, pojawisz się nieprofesjonalny i nieprzygotowany.

Zamiast tego postępuj zgodnie z tropem ankietera. Odzwierciedla ich ton i tempo, i nie spiesz się odpowiadając na pytania. Ale co najważniejsze, pozwól swojej osobowości zabłysnąć.

Krok 5: Kontynuacja Rozmowy Kwalifikacyjnej

Zakończyłeś wywiad i mam nadzieję, że zrobiłeś wielkie wrażenie. Ankieter prawdopodobnie powiedział ci, jakie były następne kroki i kiedy można się spodziewać, że usłyszysz od nich, ale to nie znaczy, że nie możesz zostawić ostatecznego wrażenia.

Dziękuję E-Mail

Wywiad kontynuacja dziękuję e-mail lub list jest ważną częścią procesu. To może być nawet coś, co przypieczętuje umowę!

Wywiad z podziękowaniem e-mail powinien być zwięzły, uprzejmy i osobisty.

Oprócz podziękowania ankieterowi za ich czas, podkreśl konkretny szczegół, który zebrałeś z wywiadu. Jeśli był konkretny moment w wywiadzie, który sprawił, że cieszyłeś się z roli, wspomnij o tym!

Możesz także uprzejmie i pozytywnie powtórzyć swoją przydatność do roli i podać swoją dostępność do ponownego spotkania, jeśli ankieter ma dla ciebie dalsze pytania.

Wyślij e-mail z odpowiedzią na rozmowę kwalifikacyjną w ciągu 24 do 48 godzin od rozmowy kwalifikacyjnej. Każda późniejsza może pozostawić cię leniwym lub bezinteresownym.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Jak zatrudnić pracowników

Zatrudnianie nowych pracowników może być ekscytującym czasem. Może również stanowić poważne wyzwanie. Pracownicy mogą tworzyć lub łamać Twoją…