Przegląd ADP

Z ponad 860 000 klientów na całym świecie, ADP software współpracuje z organizacjami każdej wielkości w celu uproszczenia kadr i płac. 

ADP oferuje kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich obszarów HR, od płac i talentów po Opcje Outsourcingu i pakiety świadczeń. 

Nie ma znaczenia, czy zatrudniasz 10 czy 1000 pracowników—ADP zapewnia bezproblemowe rozwiązanie wszystkich problemów HR. 

Ale pomimo zdobycia wyboru klienta w 2021 r. Dla Cloud HCM Suites, czy ADP jest tak pomocny, jak się wydaje? 

Zbadaliśmy to pytanie dla Ciebie, a pod koniec tej recenzji poznasz wszystkie zalety i wady korzystania z ADP jako usługi płac online. 

ADP plusy i minusy 

Plusy 

 • Przystępne ceny, począwszy od $10 miesięcznie 
 • Oprogramowanie skaluje się do wielkości firmy 
 • Rozbudowane integracje aplikacji 
 • Doskonałe pakiety korzyści 

Wady 

 • Słaba Obsługa klienta 
 • Liczne dodatkowe opłaty 
 • Używa przestarzałych przeglądarek 
 • Zbyt wiele wyskakujących reklam 

Odwiedź ADP

Porównaj Najlepsze Usługi Płacowe Online
Sprawdziliśmy dziesiątki internetowych usług płacowych i zawęziliśmy je do najlepszych opcji.

Zobacz Najlepsze Typy

Jak ADP porównuje się do najlepszych usług płacowych Online

W porównaniu do jednych z najlepszych internetowych usług płacowych na rynku, ADP jest doskonały pod względem kompleksowości i kompleksowego rozwiązania HR. ADP to nasz najlepszy wybór dla firm w trybie wzrostu.

Jednak pomimo tego, że ADP jest tak kompleksowym oprogramowaniem płacowym, oferuje pewne przestarzałe metody obsługi. Na przykład, nadal wykorzystuje Internet Explorer jako swoją podstawową przeglądarkę-która wydaje się wręcz starożytna dla wielu użytkowników.  

Inne usługi płacowe na naszej top liście, takie jak PayChex i OnPay, są doskonałą alternatywą. Jeśli szukasz bardziej elastycznych cykli płac lub funkcji, które obsługują startupy, te opcje są najlepszym wyborem. 

Zarządzanie ADP i samoobsługa pracowników 

ADP to przyjazne dla pracowników oprogramowanie, które oferuje samoobsługowy portal zarówno dla menedżerów, jak i pracowników. Samoobsługa umożliwia pracownikom aktualizację i przeglądanie danych płacowych bez pomocy pracodawcy.

Ponieważ samoobsługowy portal ADP ma tak intuicyjny interfejs, jako pracownik możesz łatwo użyć identyfikatora klienta, identyfikatora użytkownika i hasła, aby bezpiecznie zalogować się, aby uzyskać dostęp do wszystkich plików. Po zalogowaniu wszystkie informacje znajdziesz pod Moje Dane oraz Szczegóły Pracy

Samoobsługowy portal ADP posiada indywidualne zakładki i menu ułatwiające nawigację. Na przykład pod Sprawozdania zakładka, możesz pobrać swoje porady dotyczące płatności, raporty i podsumowania płatności oraz informacje W2. 

Nie tylko możesz wyświetlić swoje dane, ale także je zaktualizować. Pod Moje Dane, możesz zmienić swój adres, numer telefonu i adres e-mail. 

Możesz również zmienić swoje dane bankowe bez konieczności przechodzenia przez stronę trzecią i wysyłania niezliczonych formularzy do kierownictwa. Samoobsługowy portal ADP przynosi korzyści zarówno pracodawcy, jak i pracownikowi, podejmując zgadywanie. 

Z drugiej strony pracodawcy mogą również przeglądać i aktualizować szczegóły na swoim końcu. Mogą również analizować Finanse pracowników, dostosowywać godziny pracy i przesyłać listy płac za pomocą jednego kliknięcia.

Samoobsługowy portal ADP oferuje kilka innych przydatnych funkcji do rozważenia. Działania te obejmują: 

 • Zmień hasło 
 • Tworzenie tajnych pytań bezpieczeństwa 
 • Rozwiązywanie problemów z hasłem 
 • Zmień informacje o świadczeniach
 • Zmiana W4 informacja podatkowa 
 • Zarządzaj swoim kontem 401k

Portal samoobsługowy jest dostępny ze wszystkimi planami cenowymi ADP. Dostęp do portalu można uzyskać za pośrednictwem komputera i aplikacji mobilnej ADP. 

Wielonarodowe deklaracje podatkowe ADP 

Rozliczanie podatku jest dodatkową funkcją usług płacowych, która pomaga ograniczać i monitorować ryzyko podatkowe płac. Na szczęście ADP oferuje wielostanowe zgłoszenia podatkowe ze SmartCompliance, które działają z prawie każdym systemem płac. 

SmartCompliance firmy ADP zapewnia zgodność firmy z przepisami dotyczącymi podatków od wynagrodzeń, zmniejszając liczbę czasochłonnych zadań, takich jak ręczne przygotowywanie zwrotów, bez uszczerbku dla widoczności. 

Może być trudno nadążyć za różnymi przepisami podatkowymi, zwłaszcza w przypadku zespołów zdalnych. Jednak ADP SmartCompliance eliminuje trudności, oferując bezproblemową zgodność z dzisiejszymi wymogami dotyczącymi podatku od pracy. 

Bezproblemowa zgodność oznacza dostęp do metod składania depozytów i mediów dla każdej jurysdykcji, stałe śledzenie i reagowanie na zmieniające się przepisy oraz terminowe reagowanie na powiadomienia agencji. 

Dzięki przetwarzanym rocznie depozytom podatkowym o wartości 450 miliardów USD, ADP SmartCompliance umożliwia dokładne i szybkie konfigurowanie zautomatyzowanych zgłoszeń, wydawanie kwartalnych i rocznych deklaracji rozliczeniowych oraz identyfikowanie błędów w zeznaniach podatkowych. 

Innym istotnym aspektem funkcji SmartCompliance ADP jest terminowe raportowanie. Otrzymujesz dostęp online 24/7 do swojego portalu internetowego, który pomaga ustalać priorytety podatków w dowolnym momencie przez cały rok. 

Jednakże, chociaż ADP oferuje istotne funkcje składania deklaracji podatkowych według wartości nominalnej, strony przeglądowe są pełne skarg i negatywnych doświadczeń bezpośrednio związanych z jego systemem składania deklaracji podatkowych. 

Składanie podatków jest jednym z najważniejszych zadań biznesowych, a to jest niezbędne, aby znaleźć oprogramowanie płacowe, które można zaufać z takich danych. Niestety, wiele opinii użytkowników wyjaśnia, że ADP nieprawidłowo złożyła podatki lub złożyła je zbyt późno, co skutkuje wysokimi karami podatkowymi dla swoich klientów. 

Pomimo tych przeglądów, ADP stwierdza, że jeśli popełnią błąd podatkowy, zapłacą wynikające z tego grzywny lub kary nałożone przez organ podatkowy, więc nie wszystko jest złe. Ale ta wada może być poważnym problemem dla niektórych użytkowników i słusznie-deklaracje podatkowe muszą być składane poprawnie. 

W przeciwieństwie do wielu innych usług płacowych ADP nie pobiera dodatkowych opłat za swoją funkcję rozliczania podatków. Jeśli jednak masz duży, rozproszony zespół i szukasz niedrogiego systemu rozliczeń podatkowych w wielu państwach, OnPay jest doskonałą opcją. 

OnPay oferuje również wielostanowe usługi płacowe bez dodatkowych kosztów, ale jest ogólnie bardziej przystępnym oprogramowaniem dla większych zespołów. 

Specjalistyczne rozwiązania płacowe ADP 

Nie ma znaczenia, w jakiej branży pracujesz, ponieważ ADP obejmuje szeroki zakres branż i oferuje specjalistyczne rozwiązania płacowe dla każdej z nich. Od hotelarstwa i budownictwa po handel detaliczny i opiekę zdrowotną, ADP ma cię w zasięgu ręki. 

Wykorzystując wiedzę branżową I rzeczywiste doświadczenie, ADP oferuje branżowe rozwiązania płacowe, aby zaspokoić potrzeby nawet najbardziej złożonych branż. 

Na przykład branże takie jak budownictwo, produkcja i opieka zdrowotna wymagają bardziej zaawansowanych i aktualnych systemów płacowych, ponieważ zazwyczaj zatrudniają dużą liczbę pracowników i sprzętu. 

Dzięki ADP możesz czuć się pewnie w swoich rozwiązaniach kadrowo-płacowych. Możesz śledzić i płacić pracownikom w wielu miejscach pracy oraz płacić pracownikom, którzy nie mają konta bankowego, a jednocześnie zarządzać wszystkim z miejsca pracy. 

ADP nie tylko obsługuje regularne firmy, ale także oferuje kompleksowe rozwiązania płacowe dla organizacji non-profit i usług społecznych. Znalezienie personelu i zasobów do zarządzania tymi organizacjami może być trudne, ale ADP z łatwością podejmuje to wyzwanie. 

Zamiast spędzać niezapłacone godziny próbując śledzić dane dotyczące dotacji i pozyskiwania funduszy, ADP tworzy rozwiązanie płacowe, które spełnia potrzeby środowiska non-profit i obejmuje działania, takie jak: 

 • Proste, szczegółowe śledzenie godzin pracy pracowników i wolontariuszy 
 • Aktualna dokumentacja poświadczeń i certyfikatów pracowników i wolontariuszy
 • Zaawansowane rozwiązania do zarządzania talentami 
 • Szkolenie Onboarding 

ADP oferuje niestandardowe plany cenowe dla każdej konkretnej branży. 

Częstotliwość cyklu płatniczego ADP 

Częstotliwość cyklu płatniczego określa, jak często chcesz prowadzić płace. Na szczęście ADP oferuje elastyczne opcje dla różnych cykli płatności. 

Wiele usług płacowych online może ograniczyć się do tygodniowych lub dwutygodniowych cykli płatności. Ograniczenie to nie jest pomocne, ponieważ wiele firm i organizacji non-profit często korzysta z więcej niż dwóch opcji cyklu płatniczego.

Na szczęście ADP oferuje cztery najczęstsze typy harmonogramów płatności, w tym: 

 • Tygodniowe 
 • Dwutygodnik
 • Półrocze
 • Miesięcznie 

Chociaż większość pracowników chciałaby otrzymywać wynagrodzenie częściej, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wyższą częstotliwość płac, tym więcej wydatków i nadzoru księgowego będzie ponosić. Najlepszą częścią częstotliwości cyklu płatności ADP jest to, że oferuje elastyczne funkcje, które pomagają zwalczać dodatkowe koszty transakcji. 

Na przykład firmy w tygodniowym cyklu płatniczym mogą dodać do swojego konta program mądrze płatniczy (o którym wkrótce porozmawiamy), aby obniżyć koszty płatności. 

Jeśli jednak potrzebujesz więcej opcji cyklu płatności dla swojej firmy, zalecamy Gusto, ponieważ co miesiąc oferuje nieograniczoną liczbę płac. 

Korzyści ADP All-in-One 

Nie każda usługa płacowa oferuje wbudowane opcje, które pozwalają zarządzać i monitorować świadczenia pracownicze. Ale ADP tak, i prezentuje obszerny zestaw pakietów korzyści dla każdej potrzeby.

Niektóre z oferowanych przez ADP rozwiązań w zakresie świadczeń pracowniczych i ubezpieczeń biznesowych obejmują: 

 • Plany 401k 
 • Plany 403b 
 • Proste plany IRA 
 • Plany SEP IRA
 • Grupowe ubezpieczenie medyczne, wzroku i stomatologiczne 
 • Ubezpieczenie odszkodowań dla pracowników  

Jak widać, ADP oferuje szeroki zakres korzyści all-in-one dla swoich użytkowników, współpracując z wiodącymi firmami ubezpieczeniowymi i emerytalnymi.

I to nie jest nawet najlepsza część w pakietach świadczeń ADP. Oferuje również portal zarządzania korzyściami do zarządzania wszystkim w jednej zintegrowanej platformie-dostępnej na komputerze stacjonarnym lub mobilnym. 

Korzyści można uprościć, korzystając z portalu zarządzania korzyściami ADP. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi możesz łączyć się z systemami, z których już korzystasz dzięki integracji technologii i korzystać z potężnych narzędzi analitycznych, aby zobaczyć, gdzie istnieją możliwości zaangażowania. 

Jednakże, podobnie jak w przypadku systemu podatkowego ADP, zgłoszono kilka skarg dotyczących nieprawidłowych zgłoszeń ubezpieczeniowych. Jeden z użytkowników powiedział, że zapłacili dodatkową opłatę za ubezpieczenie stomatologiczne z powodu nieprawidłowego zgłoszenia ADP. 

Mimo że znaleźliśmy tylko niewielką garść skarg w tej konkretnej dziedzinie, nadal jest to dość rozczarowujące. 

Dostęp do funkcji zarządzania korzyściami można uzyskać tylko wtedy, gdy firma zatrudnia więcej niż 50 pracowników. Ale otrzymujesz korzyści jako dodatek dla każdej wielkości firmy. 

Oferta ADP 

ADP oferuje kilka produktów związanych z usługami płacowymi i kadrowymi, które zaspokajają potrzeby wszystkich rozmiarów firm. Oto dogłębne spojrzenie na dwa popularne produkty od ADP: 

ADP DataCloud 

ADP DataCloud to rozbudowany portal analityczny, który pozwala przeglądać wszystkie dane w jednym miejscu, z największym w branży zestawem danych. 

Nie musisz być ekspertem analitycznym, aby korzystać z portalu DataCloud ADP, ponieważ wykonuje on całą ciężką pracę za Ciebie. ADP DataCloud upraszcza wyrafinowane dane, dzięki czemu masz dostęp do dostosowanych analiz, które są łatwe do skonfigurowania, użycia i dystrybucji.

Możesz zidentyfikować wzorce i trendy pracowników za pomocą funkcji HR metrics w połączeniu z usprawnionym i konfigurowalnym pulpitem nawigacyjnym ADP DataCloud. Zidentyfikuj potencjalne problemy w kluczowych obszarach, takich jak Nadgodziny, wynagrodzenia i roczne obroty. 

ADP DataCloud zapewnia dostęp do dziesiątek standardowych wskaźników branżowych dla kategorii, takich jak korzyści, czas i frekwencja, płace i Rekrutacja. 

Dzięki ADP DataCloud możesz odpowiadać na kluczowe pytania pracowników, analizując wiarygodne dane za pomocą podejścia opartego na historii. Dane te mogą pomóc menedżerom HR w podejmowaniu lepszych decyzji, zwłaszcza poprzez wykorzystanie storyboardów, które obejmują: 

 • Sprawiedliwość płac: Oceń różnice w wynagrodzeniach według płci, rasy i pochodzenia etnicznego i oszacuj koszty ich zamknięcia. 
 • Koszty obrotu: zrozum koszty związane z obrotem, takie jak odprawa, utrata wydajności i szkolenie nowych pracowników. 
 • Najlepsi: Zidentyfikuj i zachowaj najlepszych w swojej organizacji. 

Możesz rozszerzyć pulpit nawigacyjny ADP DataCloud, tworząc inicjatywy integracji, aby zapewnić wgląd w skład swojego miejsca pracy. Możesz dowiedzieć się, jak zróżnicowane jest twoje miejsce pracy, które obszary nie są tak zróżnicowane jak inne i jakie przyczyny rozwiązania umowy mają największy wpływ na różnorodność w Twoim miejscu pracy. 

ADP DataCloud oferuje narzędzia do tworzenia bardziej integracyjnego, sprawiedliwego i zróżnicowanego miejsca pracy dla wszystkich pracowników. 

Co więcej, najlepszą częścią ADP DataCloud jest to, że możesz zwiększyć swoje spostrzeżenia, aby Twoja organizacja szła naprzód. Analizy oparte na modelach pozwalają porównywać firmę z innymi firmami, aby rozwijać i ulepszać system. 

Uzyskujesz dostęp do ulepszonych informacji, takich jak: 

 • Benchmarking 
 • Mashupy danych 
 • Eksploratory danych 
 • Insights Executive and manager 

Jeśli chodzi o ceny, będziesz musiał zadzwonić do zespołu sprzedaży ADP, aby uzyskać niestandardowe ceny. Jednak ADP DataCloud można kupić za pośrednictwem poziomów cen HR Plus, renting Advantage i Performance Plus jako dodatek dla ponad 50 pracowników. 

Mądrze przez ADP 

Jeśli szukasz szybkiego i opłacalnego sposobu płacenia swoim pracownikom, Wisely by ADP jest doskonałym pakietem do rozszerzenia systemu płac. 

Mądrze przez ADP składa się z potężnych rozwiązań dla różnych potrzeb płatniczych. Umożliwia przyciąganie, angażowanie i zatrzymywanie najlepszych talentów dzięki wygodnej ofercie płatności ukierunkowanej na pracowników. 

Jako w 100% elektroniczny system płatności, mądrze dzięki innowacyjnym technologiom ADP usprawni przepływ płatności i zmniejszy koszty dziesięciokrotnie. Dzięki łatwemu w użyciu portalowi administracyjnemu zapewnia wygodę i finansowe korzyści w jednej platformie. 

Pakiet Wisely by ADP oferuje trzy różne potrzeby, które lepiej wspierają zarządzanie pieniędzmi. Potrzeby te obejmują: 

Mądrze Płać 

Karta płatnicza Wisely Pay to elastyczna i ekonomiczna metoda płatności, która pozwala Twojej organizacji zbliżyć się do płatności bez użycia papieru. Karty płatnicze z możliwością doładowania zapewniają swobodę i wygodę płatności elektronicznych. 

Mądrze Płać działa poza systemem płac, a pracownicy mogą go używać do robienia zakupów i płacenia rachunków, zdobywania gotówki, zwiększania oszczędności i zarządzania pieniędzmi. 

Mądrze Bezpośredni 

Wisely Direct to alternatywne rozwiązanie bankowe bez wysokich opłat transakcyjnych. Mądrze oferuje wyłącznie konta do ponownego ładowania użytkownikom ADP, więc nie ma nic do zarządzania ani wdrożenia. 

Dzięki Wisely Direct możesz pominąć problemy związane z czekami papierowymi i stworzyć bezproblemową obsługę płatności dla osób korzystających z oprogramowania ADP. 

Mywely 

MyWisely to aplikacja mobilna, która pomoże Twoim pracownikom zarządzać swoimi pieniędzmi, planować przyszłość i być na bieżąco z wszystkimi ofertami i promocjami dla posiadaczy kart. 

Aplikacja jest po prostu wygodniejszym i bardziej elastycznym sposobem dla użytkowników ADP na śledzenie ich zarobków i obowiązków płacowych. 

Wisely by ADP oferuje kilka innych funkcji, w tym: 

 • Zgodne, wynagrodzenie na żądanie za wypowiedzenie i wynagrodzenie poza cyklem 
 • Łatwa administracja 
 • Wydajny interfejs do koordynacji z działami 

Jeśli chodzi o ceny, musisz skontaktować się z zespołem sprzedaży ADP w celu uzyskania niestandardowych cen. Jednak mądrze przez ADP jest oferowany w ramach wszystkich swoich planów płatności dla wielkości firm od 1 do 49 pracowników. 

Odwiedź ADP

Porównaj Najlepsze Usługi Płacowe Online
Sprawdziliśmy dziesiątki internetowych usług płacowych i zawęziliśmy je do najlepszych opcji.

Zobacz Najlepsze Typy

Streszczenie 

Ogólnie rzecz biorąc, ADP jest usługą płacową online, która jest przeznaczona dla każdej wielkości firmy lub organizacji non-profit i zdecydowanie oferuje narzędzia, aby to zrobić. 

Zalecamy ADP tylko do integracji aplikacji, ale przede wszystkim do korzystania z płac, analityki branżowej i specjalistycznych rozwiązań płacowych. 

Jednak jest trochę inaczej, jeśli chodzi o składanie podatków i pakiety świadczeń. Uważamy, że ADP oferuje rozbudowane usługi w tych obszarach, ale na podstawie aktualnych recenzji może zostać trafiony lub pominięty. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Recruiterbox Recenzja

Recruiterbox to oprogramowanie rekrutacyjne skierowane przede wszystkim do małych i średnich firm.  Oferuje pomocne narzędzie do masowego przesyłania…