ClearCompany Review

Zamiast fragmentarycznego narzędzia, które zajmuje się tylko niektórymi częściami procesu rekrutacji, ClearCompany to cała enchilada.

ClearCompany to kompletny system zarządzania talentami, który pomaga zaangażować najlepsze talenty i szybko zatrudnić do otwartych ról. 

Zawiera kilka całkiem solidnych funkcji zatrudniania i zarządzania, które nie są dla osób o słabym sercu. Dzięki modułowym opcjom lub pełnemu zestawowi narzędzi każda firma może znaleźć to, czego potrzebuje.

Poniżej zanurkuję głęboko w plusy i minusy ClearCompany i prezentuję jej najlepsze cechy. 

ClearCompany plusy i minusy

Plusy 

 • Wbudowane narzędzia ułatwiające przewidywanie wyników rekrutacji
 • Smsy dla kandydatów i funkcje mobilne
 • Narzędzia do planowania wywiadów, które obejmują wideo
 • Łatwe zarządzanie list oferta
 • Wdrożenie bez użycia papieru
 • Wbudowane zarządzanie zgodnością
 • Integracja płac i Slack
 • Narzędzia do śledzenia celów
 • Badania zaangażowania pracowników
 • Markowe strony karier i portale pracownicze
 • Wielojęzyczne aplikacje
 • Sprawdzanie tła jednym kliknięciem i e-weryfikacja funkcji
 • Narzędzia do rozpoznawania pracowników
 • Peer i 360 opinii

Wady 

 • Może nie być przystępne dla mniejszych firm
 • Obejmuje krzywą wyższego uczenia się podczas wdrażania do pracy
 • Ograniczone funkcje wyszukiwania kandydatów
 • Drogie dodatkowe Miejsca dla użytkowników
 • Nie najbardziej intuicyjny interfejs

Jak ClearCompany wypada na tle najlepszych programów rekrutacyjnych

ClearCompany jest na czele z ciężkimi w rekrutacji. Nie jest to” lekkie ” narzędzie rekrutacyjne, które może pomóc ci zadbać o podstawowe rzeczy bez ponoszenia dużych opłat. To nie jest ich cel. Zamiast tego ClearCompany oferuje kompletny i dobrze opakowany pakiet narzędzi do zarządzania talentami, które pomogą Ci wykonać pracę od początku do końca. 

Inne oprogramowanie rekrutacyjne w tej samej lidze musiałoby być godnymi uwagi rywalami, takimi jak Greenhouse i Bullhorn. Greenhouse doskonale nadaje się do rozwiązań na poziomie przedsiębiorstwa, które pomagają w rekrutacji i zarządzaniu kandydatami na dużą skalę. Bullhorn to najwyższej klasy zestaw narzędzi do skalowania, z zaawansowanym raportowaniem i analityką oraz doskonałym wbudowanym CRM. Ale nie musisz wierzyć mi na słowo.

Zamiast tego, polecam poświęcić trochę czasu, aby przejrzeć nasz przewodnik po najlepszych oprogramowania rekrutacyjnego, dzięki czemu można zobaczyć, jak układają się w zależności od potrzeb, które zaspokajają najlepiej. Każde narzędzie ma swój własny zestaw mocnych i słabych stron, w zależności od konkretnych potrzeb Twojej firmy.

ClearCompany in-House vs. Agency Solutions

Podczas gdy niektóre oprogramowanie rekrutacyjne jest budowane z myślą o agencjach kadrowych, inne są przeznaczone do użytku wewnętrznego. ClearCompany jest zbudowany głównie dla tych ostatnich. 

ClearCompany jest najlepszym rozwiązaniem dla wewnętrznych zespołów, które chcą zarządzać własnymi procesami rekrutacyjnymi za pomocą kompleksowego zestawu narzędzi HR. 

Chociaż możesz spróbować użyć ClearCompany na potrzeby agencji, jej narzędzia są dostosowane do zespołów do tworzenia zastrzeżonego procesu rekrutacji. Oprogramowanie nie oferuje kompleksowego zestawu narzędzi, które pomogą Ci zarządzać zarówno pulą talentów, jak i klientami. 

Należy pamiętać, że ClearCompany nie udostępnia publicznie swoich cen. Możesz jednak wprowadzić informacje o swojej firmie na stronie internetowej, a przedstawiciel skontaktuje się z Tobą bezpośrednio, aby pokazać ci demo narzędzia i dać Ci spersonalizowaną ofertę opartą na potrzebach Twojej firmy.

Wielkość Zatrudnienia ClearCompany

Jeśli masz stale większe potrzeby w zakresie zatrudniania, a nie tylko zatrudnianie kilku kandydatów co miesiąc, ClearCompany jest w stanie pomóc ci w zatrudnianiu kandydatów i zarządzaniu nimi na dużą skalę. 

Jeśli jesteś firmą, która zarządza tylko kilkoma nowymi pracownikami miesięcznie, rozwiązanie takie jak ClearCompany może być nieco zbyt solidne dla Twoich potrzeb. Może być lepiej pracować z narzędziem, takim jak wykonalne lub Recooty.

ClearCompany zostało zaprojektowane z myślą o objętości. Narzędzia do planowania i analizy siły roboczej zostały stworzone z myślą o dużej liczbie kandydatów. Współpraca z ClearCompany przy zarządzaniu tylko garstką kandydatów nie musi być strategią Roi-pozytywną.   

Narzędzia Wdrożeniowe ClearCompany

Po wielu rozmowach kwalifikacyjnych i podaniach o pracę, znalazłeś odpowiedniego kandydata do pracy. Teraz przychodzi proces onboardingu, który nie należy lekceważyć–może to być dość zaangażowany proces. 

ClearCompany oferuje takie rozwiązania jak nowe, piękne portale rekrutacyjne, w których nowi pracownicy mogą logować się, aby uzyskać dostęp do wszystkich początkowych informacji, których potrzebują, gdy rozpoczynają pracę na nowym stanowisku. Narzędzia clearcompany do wdrażania są eleganckie, ale są również intuicyjne i przyjazne dla użytkownika, eliminując zamieszanie, które może spowolnić proces wdrażania. 

Narzędzia clearcompany obejmują mnóstwo różnych potrzeb związanych z wdrażaniem, w tym możliwość zatwierdzania zgodności z przepisami, zarządzania i przypisywania urządzeń i sprzętu, wyznaczania nowych celów wynajmu, zbiorczego wdrażania i zautomatyzowanych powiadomień o zadaniach. 

Nie znajdziesz konkretnych narzędzi, takich jak lżejsze oprogramowanie rekrutacyjne, które dba tylko o podstawowe rzeczy. ClearCompany dostarcza wiele rozwiązań godnych działania na poziomie przedsiębiorstwa, o ile obejmuje on cały proces wdrażania do pracy narzędziami, które go usprawniają.   

ClearCompany Employer Branding

Im większa firma, tym bardziej zależy ci na brandingu–nie bez powodu. Zapewnienie spójności marki we wszystkich procesach wewnętrznych i zewnętrznych kultywuje zaufanie i zapewnia jakość. 

Kontrolowanie spójności marki zapewnia również przyciągnięcie i zatrzymanie najlepszych kandydatów. ClearCompany To rozwiązanie rekrutacyjne, które dostarcza w dziale brandingu. 

Pozwala Ci stworzyć stronę kariery, która rzuci światło na markę Twojej firmy. Elastyczny Kreator aplikacji pozwala dostosować środowisko aplikacji i włączyć elementy brandingowe. W przeciwieństwie do innych mniej elastycznych narzędzi rekrutacyjnych, ClearCompany dba o to, aby Twoja firma była najlepsza.  

ClearCompany Applicant Tracking

System śledzenia kandydatów clearcompany koncentruje się na uproszczeniu procesu śledzenia kandydatów. Podczas gdy inne rozwiązania rekrutacyjne mogą koncentrować się na współpracy procesu, narzędzia do śledzenia kandydatów ClearCompany zostały stworzone, aby zapewnić aplikantowi wspaniałe doświadczenie aplikacyjne. 

Jest wyposażony w pięknie markowe strony kariery i proces aplikacji, który obejmuje powiadomienia mobilne i narzędzia do wywiadów wideo. ClearCompany oferuje również rozwiązania odsyłające, które są godną uwagi funkcją do wbudowania. Nie każdy system śledzenia kandydatów ma wbudowane narzędzia polecania, mimo że polecenia są jednymi z najlepszych sposobów rekrutacji wartościowych kandydatów na dłuższą metę. 

Kolejną doskonałą cechą wyróżniającą ClearCompany jest możliwość przeprowadzania kontroli w tle jednym kliknięciem. Jest to wygodny i szybki sposób sprawdzania kandydatów i zapewnienia bezpieczeństwa pracowników. 

Najlepsze jest to, że ClearCompany oferuje swój pakiet narzędzi do śledzenia kandydatów jako osobną ofertę produktową—co oznacza, że możesz współpracować tylko z rozwiązaniami do śledzenia kandydatów bez konieczności kupowania czegokolwiek innego. 

Clearcompany Onboarding

Onboarding to kolejny obszar, w którym oferta produktów ClearCompany błyszczy. Narzędzia takie jak E-verify, bulk onboarding, wyznaczanie nowych celów zatrudnienia, raportowanie i analityka oraz możliwość integracji z oprogramowaniem płacowym sprawiają, że jest to nieodzowna część procesu HR. 

Jednym z trudniejszych elementów procesu wdrażania do pracy jest zapewnienie każdemu kandydatowi dostępu do informacji potrzebnych do rozwoju, co czyni go przyjaznym doświadczeniem. ClearCompany stara się temu zaradzić, umożliwiając tworzenie i personalizację atrakcyjnych wizualnie nowych portali wynajmu. 

W trakcie procesu wdrażania może być łatwo przeoczyć zadanie, zwłaszcza w przypadku zarządzania zatrudnieniem na dużą skalę. System powiadomień o zadaniach ClearCompany zapewnia, że nigdy nie przegapisz zadania, śledząc cały proces wdrażania. 

ClearCompany usprawnia również proces sprawdzania przeszłości i weryfikacji dzięki wbudowanym narzędziom, które umożliwiają cyfrowe usuwanie kandydatów. Jeśli chodzi o kompleksowy proces wdrażania, ClearCompany zapewnia narzędzia, które usprawniają każdy etap procesu. Jest to idealne rozwiązanie dla dużych organizacji, które potrzebują szybkiego i niezawodnego systemu wdrażania. 

ClearCompany Performance Management

Wprowadziłeś swoich pracowników. Ale nadal musisz wiedzieć, jak działają po rozpoczęciu. ClearCompany oferuje funkcje zarządzania wydajnością jako samodzielną ofertę produktową, która pomaga osiągnąć lepsze dopasowanie celów i zaangażowanie pracowników. 

Dzięki szerokiej gamie dostępnych opinii opartych na czasie, ankietach zaangażowania pracowników i recenzjach wzajemnych możesz uzyskać rzeczywisty wgląd w wydajność każdego z Twoich rekrutów. Dodatkowo ClearCompany zawiera narzędzia do rozpoznawania pracowników, które uczczą i wykrzykują świetnych pracowników.

Chcesz przeprowadzić 30, 60 lub 90-dniowe recenzje? ClearCompany zapewnia narzędzia do przeglądania, dzięki czemu można okresowo sprawdzać przy każdym zatrudnieniu. Możesz także przeprowadzać przeglądy kwartalne, półroczne lub roczne, jeśli to lepiej wpłynie na przepływ pracy HR.

Cechą wyróżniającą ClearCompany w zakresie recenzji jest to, że zajmuje to więcej niż tylko sprawdzanie pracowników i informowanie ich o tym, jak sobie radzą. Dzięki recenzjom 360 stopni można uzyskać wgląd w relacje z pracownikami i ich wkład w kulturę miejsca pracy. Może to okazać się przydatną funkcją, jeśli próbujesz opanować kulturę firmy. 

Takie przemyślane funkcje sprawiają, że ClearCompany należy do własnej ligi, jeśli chodzi o narzędzia do zarządzania rekrutacją. Podczas gdy niektóre narzędzia HR twierdzą, że są kompleksowe, nie zawsze idą tak głęboko, jak dostarczanie mniej popularnych, ale użytecznych narzędzi, takich jak narzędzia do rozpoznawania pracowników i możliwości wzajemnej oceny 360 stopni.

Jednak wartość takich narzędzi jest ostatecznie określana przez twoje potrzeby HR. Podczas gdy niektóre zespoły mogą uzyskać wiele wglądu dzięki dogłębnym recenzjom wzajemnym,może to nie być konieczne dla innych.  

ClearCompany Employee Engagement

Jeśli chcesz tylko uzyskać dostęp do bogatych w funkcje narzędzi zaangażowania pracowników ClearCompany, możesz to zrobić za pomocą modularnej opcji dostępu. Funkcje angażowania pracowników promują kulturę firmy, jednocześnie utrzymując zaangażowanie pracowników poprzez pracę zespołową i narzędzia do doceniania pracowników. 

Funkcje te ułatwiają rozpoznawanie pracowników za dobrą pracę poprzez krzyki i narzędzia do wspólnego udostępniania społecznościowego, w których inni pracownicy mogą dzwonić i zachęcać do dobrej pracy. ClearCompany idzie o krok dalej, zapewniając, że zawsze świętujesz ważne kamienie milowe pracowników, w tym urodziny, rocznice wdrożenia i powitania nowych pracowników. 

ClearCompany stara się wypełnić lukę komunikacyjną między pracownikami a menedżerami, umożliwiając każdemu pracownikowi otrzymywanie informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że pracownicy mogą regularnie śledzić i komentować kluczowe etapy i projekty, jednocześnie otrzymując informacje zwrotne od menedżerów. 

Jeśli szukasz zestawu narzędzi do angażowania pracowników, które wykraczają poza podstawy, ClearCompany z pewnością ci się spodoba. W zależności od rodzaju kultury firmy, którą próbujesz kultywować, podkreślanie krzyków pracowników i świętowanie kamieni milowych może być integralną częścią całego procesu zarządzania. 

ClearCompany Workforce Planning and Analytics

Im większa firma, tym bardziej będziesz chciał korzystać z narzędzi, które dają ci wgląd w to, jak twoje praktyki rekrutacyjne działają na dużą skalę.  Wprowadź pakiet narzędzi do planowania i analizy pracowników ClearCompany. Są one zaprojektowane tak, aby informować Cię o wszystkim, co dzieje się w procesie rekrutacji. 

Mniejsze, mniej rozwinięte rozwiązania rekrutacyjne wymagają danych i funkcji analitycznych, aby zaspokoić podstawowe potrzeby. Może to oznaczać raportowanie o tym, jak duża jest twoja pula talentów lub jak reagują kandydaci na twoje otwarte stanowiska. ClearCompany przenosi ją jednak na zupełnie nowy poziom dzięki szerokiej gamie rzeczy, które możesz zrobić dzięki swojemu systemowi analitycznemu. 

Możliwość modelowania potrzeb biznesowych i przewidywania ruchów pracowników pomaga zapewnić odpowiedni personel w odpowiednim czasie. Może to okazać się cennymi danymi podczas procesu zatrudniania i zarządzania. 

Ważne jest, aby pamiętać, że bardziej solidne funkcje analityczne, takie jak te, mogą nie być kluczowymi elementami procesu rekrutacji dla wszystkich. Ale w miarę rozwoju firmy takie funkcje mogą pomóc ci wyprzedzić cykl życia rekrutacji i zyskać na znaczeniu. 

Aby dowiedzieć się więcej o tym, ile będzie cię kosztować uzyskanie dostępu do modułowych opcji ClearCompany lub dostępu do pełnej platformy, musisz skontaktować się z zespołem sprzedaży, aby otrzymać spersonalizowaną ofertę. Możesz wprowadzić swoje dane i dowiedzieć się więcej tutaj. 

ClearCompany to solidne rozwiązanie rekrutacyjne dla firm, które chcą opanować proces rekrutacji od początku do końca i zatrudnić graczy A+. Jest wyposażony w wiele narzędzi rekrutacyjnych, które usprawniają proces i dają ci wgląd w to, jak przebiegają decyzje o zatrudnieniu. Jedną ze wspaniałych rzeczy w ClearCompany jest to, że możesz użyć jej jako umowy pakietowej lub pracować tylko z jedną z jej konkretnych ofert produktów. Tak czy inaczej, oferują one rozwiązanie dla prawie każdej potrzeby rekrutacji może mieć. 

Total
0
Shares
Related Posts

Przegląd ADP

Z ponad 860 000 klientów na całym świecie, ADP software współpracuje z organizacjami każdej wielkości w celu uproszczenia…

Gusto Recenzja

Korzyści płynące z oprogramowania płacowego mówią same za siebie, ale cena może być ograniczona, szczególnie dla małych firm.…

Jak wyświetlić CV

Ogłoszenie otwarcia pracy może być ekscytującym czasem dla rozwijającej się małej firmy poszukującej nowego kandydata o doskonałych umiejętnościach.…