Przewodnik dla początkujących do podręczników pracowniczych

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, kiedy dajesz nowy podręcznik pracownika, jest zakopanie go w biurku bez otwierania. Ale jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy czytali i odwoływali się do niego później, musisz sprawić, by chcieli go odebrać.

Podręcznik pracownika jest integralną częścią procesu wdrażania do pracy. Oto jak możesz stworzyć taki, który ludzie chcą przeczytać.

Czym jest Podręcznik dla pracowników?

Podręcznik pracownika to dokument, który określa zasady, procedury i oczekiwania pracowników w Twojej firmie. Zawiera wyczerpujące informacje o Twojej firmie i powinien nakreślić wszystko, co ktoś tam pracujący musi wiedzieć.

To nie zawiera informacji o pracy. Zamiast tego mówi o wartościach, celach i wizji firmy i często ma listy powitalne od CEO lub prezesa firmy. Podręcznik różni się w zależności od firmy, więc Twoja firma będzie wyglądać inaczej niż inne firmy, nawet w Twojej branży.

Podstawy podręczników pracowniczych

Wszystkie podręczniki pracownicze powinny mieć podobną strukturę. Zależy to jednak od wielkości firmy, rodzaju firmy i tego, co powinni wiedzieć Twoi pracownicy. Oto, co powinieneś zawrzeć w swoim podręczniku, bez względu na swoją działalność.

Historia i Misja firmy

Może nie jest to najważniejsza część podręcznika, ale rozmowa o historii i misji firmy pomaga nowym pracownikom poznać Twoją firmę. Nie musi być długi, ale zawiera takie rzeczy jak:

 • Twoja ogólna misja
 • Informacje o założycielu firmy
 • Jak powstała firma
 • Informacje o zespole kierowniczym

Ta sekcja nadaje ton przewodnikowi i daje nowym pracownikom pierwsze wrażenie na kulturze Twojej firmy.

Możesz mówić o “dlaczego” firmy—komu służysz, Twojej bazie klientów, pozycji na rynku i niektórych bardziej emocjonalnych i znaczących aspektach tej firmy. Daje czytelnikowi ciepłe powitanie, zanim przejdziesz do technicznych części ich zatrudnienia.

Zasady Dotyczące Czasu Wolnego

Twoi pracownicy chcą zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Płatny czas wolny (PTO) jest jednym z najważniejszych czynników, które pozwalają im to zrobić (lub nie).

Ta sekcja powinna zawierać takie rzeczy jak:

 • Jak Twoi pracownicy zarabiają WOM
 • Jak poprosić lub zaplanować PTO
 • Polityka wakacyjna
 • Polisy o zwolnieniach chorobowych 
 • Rodzinny urlop Medyczny
 • Wszelkie inne oferty Twojej firmy

Tutaj powinieneś porozmawiać o tym, na jakie święta Twoja firma zamyka, a jeśli są, to nie zamyka. Na przykład wiele sklepów detalicznych jest otwartych w święta, podczas gdy większość biur korporacyjnych jest zamknięta. Powinieneś również podać, w jaki sposób Twoi pracownicy będą otrzymywać wynagrodzenie za pracę w te święta.

Oczekiwania Pracowników

W tej sekcji opisano, w jaki sposób pracownicy powinni zachowywać się w miejscu pracy. Może to oznaczać politykę nękania, ubiór, korzystanie z firmowego Internetu i wszelkie zasady dotyczące palenia, picia lub używania innych substancji, które zakłócają wydajność pracy danej osoby.

Określ Zasady łamania zasad dla swoich pracowników. Jeśli pozwolisz im na 30-minutową przerwę na lunch i dwie 15-minutowe przerwy w ciągu dnia, umieść to w tej sekcji wraz z procedurami taktowania i wychodzenia.

Jeśli chodzi o konflikty pracownicze—które nieuchronnie się zdarzają—nie musisz zbyt szczegółowo opisywać. Lepiej, jeśli tego nie zrobisz.

Zachowaj te zasady ogólne i porozmawiaj o tym, co robić w przypadku konfliktu. Może to oznaczać rozmowę z menedżerem pracownika lub zgłoszenie go do działu kadr, aby pomóc rozwiązać problem.

Nie możesz nakreślić każdego możliwego tematu, więc skup się na tym, co pracownicy powinni wiedzieć, jeśli wystąpi konflikt.

Możesz również wspomnieć o wszelkich konkretnych politykach antyhrassment lub antydyskryminacyjnych tutaj i poinformować pracowników, jak mogą oczekiwać, że będą traktowani-daj im znać, że dbasz o zdrowie, bezpieczeństwo i Dobre Samopoczucie pracownika. Chociaż w podręczniku znajduje się późniejsza sekcja dotycząca wszystkich zasad, mogą one być ważne, aby powtórzyć, wraz z tym, jak pracownik może zgłaszać wszelkie problemy.

Zasady płatności i promocji

Czy płacisz swoim pracownikom co tydzień? Co drugi tydzień? Raz w miesiącu? Niezależnie od przypadku, w podręczniku wyjaśnij, kiedy i w jaki sposób pracownicy otrzymują wynagrodzenie.

Nikt nie lubi niespodzianek, jeśli chodzi o otrzymywanie wypłaty, chyba że przychodzi w formie premii. Porozmawiaj o tym, ile masz okresów płac, czy pracownicy mogą zdecydować się na bezpośredni depozyt zamiast czeków papierowych i inne informacje dotyczące płatności. Należy również podać szczegóły dotyczące przewidywanych godzin pracy.

Upewnij się, że Twoi pracownicy rozumieją, w jaki sposób nadgodziny i płace oceniają i podnoszą pracę. W ten sposób wiedzą, gdzie są na skalę i jaki rodzaj rozwoju firmy jest możliwy.

Jeśli oferujesz bonusy lub nagrody za wyniki, Powiedz to tutaj. Jest to również miejsce, w którym można porozmawiać o konkretnych politykach awansu.

Ważne jest, aby Jeśli masz politykę awansu, przestrzegać jej. Jeśli tego nie zrobisz, może to prowadzić do niskiego morale firmy i niższych wskaźników retencji oraz powodować inne problemy w Twojej firmie.

Bądź z góry z Polityką płatności i promocji. Nikt nie chce obiecać jednej rzeczy, a otrzymać drugiej, zwłaszcza jeśli chodzi o odszkodowanie.

Świadczenia Pracownicze

Nie musisz omawiać konkretnych zasad dotyczących świadczeń, ponieważ mogą się one często zmieniać.

Ale powinieneś mówić o kwalifikowalności do świadczeń. Czy oferujecie je tylko dla pracowników zatrudnionych na pełny etat? Jeśli zapewniasz je pracownikom w niepełnym wymiarze godzin, umieść te wymagania w tej sekcji.

Omów świadczenia ubezpieczeniowe, w tym jakie rodzaje i opcje oferuje Twoja firma. Nie musisz mówić o dostawcach, ale powinieneś poinformować swoich pracowników, czy podajesz następujące informacje:

 • Ubezpieczenie zdrowotne
 • Stomatologia
 • Wizja
 • Ubezpieczenia na życie

Upewnij się również, że przejdziesz przez okresy rejestracji pracowników, aby upewnić się, że pracownicy ich nie przegapią.

Obejmują istotne wydarzenia życiowe, takie jak narodziny dziecka, śmierć w rodzinie, małżeństwo i odszkodowanie pracownika w przypadku urazu w pracy.

Oferowanie tych informacji pokazuje pracownikom, że pomyślałeś o ich potrzebach i masz dostępne zasoby, jeśli ich potrzebują.

Polisy wymagane przez prawo

Czasami musisz dołączyć dodatkowe informacje zgodnie z prawem. To zależy od tego, gdzie mieszkasz.

Niektóre stany USA mają specyficzne przepisy dotyczące zatrudnienia wraz z federalnymi. Musisz zwrócić uwagę na te, aby upewnić się, że przestrzegasz obu. Niektóre z tych zasad muszą znajdować się w podręczniku dla pracowników.

Jeśli nie wiesz, jakie zasady należy uwzględnić, dział HR lub prawnik może pomóc w uzyskaniu prawidłowych informacji. Więcej informacji można również znaleźć na stronie internetowej Departamentu Pracy.

Niektóre z zasad, których możesz potrzebować, obejmują:

 • Rodzinny urlop Medyczny
 • Równe szanse i niedyskryminacja
 • Odszkodowanie dla pracownika
 • Urlop wojskowy
 • Świadczenia z tytułu niepełnosprawności
 • Noclegi karmienie piersią

Ponieważ różni się to w zależności od stanu, nie każde prawo będzie miało zastosowanie do Twojej firmy. Jednak znajomość tych, które nie gwarantuje, że nie pominiesz kluczowych informacji.

Zastrzeżenia

Zastrzeżenia od samego początku jasno określają, w jaki sposób pracownicy powinni korzystać z podręcznika i do czego jest on przeznaczony.

Wielu pracowników wie, czym jest podręcznik, podczas gdy inni nigdy wcześniej go nie czytali lub nie otrzymali. Załóżmy, że pracownik wie mniej i umieść zastrzeżenia na początku.

Upewnij się, że pracownicy wiedzą, że to nie jest umowa i nie daje żadnych gwarancji zatrudnienia. Informuj, że podręcznik jest ostatecznym źródłem ogólnych procedur i polityk w miejscu pracy oraz sposobu, w jaki pracownicy powinni ich przestrzegać.

Poinformuj swoich pracowników w podręczniku, że zasady mogą ulec zmianie. Należy aktualizować podręcznik w razie potrzeby, gdy coś się zmieni.

Każdy właściciel firmy stanie przed nieoczekiwanymi wyzwaniami. Niektóre z tych zagadnień są na tyle istotne, że można je znaleźć w podręczniku dla pracowników.

Na końcu podręcznika Dołącz stronę potwierdzenia pracownika. Informujemy, że pracownik przyjmuje do wiadomości, że otrzymał kopię podręcznika i rozumie, że jest odpowiedzialny za jego przeczytanie i przestrzeganie wytycznych.

Niech podpiszą tę stronę i przekażą ją HR lub odpowiedniej osobie, w zależności od tego, jak działa Twoja firma.

3 narzędzia do ulepszenia podręcznika dla pracowników

Pomysł napisania podręcznika dla pracowników może być przytłaczający, zwłaszcza gdy masz wiele informacji do zamieszczenia. Oto kilka narzędzi, których możesz użyć do stworzenia i aktualizacji podręcznika dla pracowników.

Zenefits

Zenefits oferuje bezpłatny szablon podręcznika dla pracowników. Czasami najtrudniej jest wiedzieć, od czego zacząć. Zenefits daje Ci zasoby, których potrzebujesz do silnego pierwszego kroku.

Dzięki konfigurowalnemu szablonowi możesz umieścić dowolną z sekcji, o których rozmawialiśmy, w oparciu o potrzeby biznesowe i zasady.

Zenefits pomaga rozwijać każdy obszar podręcznika, w tym misję i historię. Ułatwia to mówienie o korzyściach i głębsze zrozumienie, co to znaczy być częścią zespołu.

Oprogramowanie oferuje również kompleksowe funkcje HR. Pomaga pracownikom w bezproblemowej integracji z twoim miejscem pracy.

Zenefits oferuje trzy pakiety:

* Podstawowe: 8 USD miesięcznie na pracownika

* Wzrost: 14 USD miesięcznie na pracownika

* Zen: 21 zł miesięcznie na pracownika

Wszystkie pakiety oferują podstawowe funkcje HR, czasu i harmonogramu, integracje i funkcje aplikacji mobilnych.

Po aktualizacji otrzymasz inne funkcje, takie jak zarządzanie wynagrodzeniami i wydajnością, Centrum osób i ankiety zaangażowania pracowników.

Zenefits ma również dodatki, które zwiększają możliwości każdego planu, takie jak usługi płacowe i doradcze.

BambooHR

BambooHR ma bazę danych pracowników, dzięki czemu nowi i starsi pracownicy mają łatwy dostęp do wszelkich dokumentów, do których muszą się odwołać, w tym do podręcznika.

Poza płatnymi pakietami BambooHR oferuje mnóstwo bezpłatnych zasobów, które pomogą Ci dowiedzieć się, co musisz umieścić w podręczniku i sprawdzić je na liście kontrolnej wraz z infografikami.

Zapewnia to, że po utworzeniu podręcznika nie będziesz musiał się martwić o osoby posiadające różne wersje. Możesz je wszystkie elektronicznie aktualizować w swoim systemie.

BambooHR nie podaje cen na stronie internetowej firmy, ponieważ dostosowuje jej pakiety do Twojej firmy. Możesz skontaktować się z ich zespołem sprzedaży, aby uzyskać szczegółowe informacje i pomóc w budowaniu pakietu.

Gusto

Gusto ma swój własny przewodnik, który pomoże Ci stworzyć podręcznik pracownika na ich stronie. Mają również mnóstwo innych zasobów, od bloga po zasoby do pobrania, które pomogą Ci stworzyć podręcznik.

Jeśli nie chcesz lub nie masz czasu na napisanie własnego, Gusto ma również serwis, w którym możesz poprosić o podręcznik. Oferują one dwie opcje: Express Handbook i Professional Handbook.

W przypadku obu opcji zaczynasz od odpowiedzi na pytania dotyczące twojej firmy. Opcja Express Handbook tworzy dla Ciebie podręcznik pracownika w około 30 minut.

Opcja Professional Handbook umożliwia konsultację z profesjonalnym zespołem HR, aby upewnić się, że podręcznik zawiera wszystko, czego potrzebujesz i obejmuje wszystkie bazy Twojej firmy. Co więcej, oszczędza to czas na samodzielne tworzenie i przygotowanie podręcznika w mniej niż tydzień.

Gusto posiada trzy opakowania:

* Core: $ 39 miesięcznie + $ 6 miesięcznie za osobę

* Kompletny: $ 39 miesięcznie + $12 miesięcznie za osobę

* Concierge: $ 149 miesięcznie + $12 miesięcznie za osobę

Gusto oferuje pełen pakiet usług HR. Jego wyższe poziomy mają więcej do HR i onboardingu.

Dzięki Concierge masz dostęp do większej liczby profesjonalistów i zasobów, które pomogą Ci uczynić twój biznes najlepszym, jaki może być. Complete oferuje jednak również kompleksowe opcje zatrudniania i wdrażania za niższą cenę.

3 sztuczki do tworzenia podręczników pracowniczych

Chociaż większość podręczników pracowniczych trzyma się podobnego formatu, istnieją sposoby, aby Twoja praca była lepsza dla Twojej firmy. Oto kilka sztuczek, których możesz użyć, aby uczynić podręcznik pracownika bardziej wyjątkowym i wciągającym.

Użyj Opowiadania Historii

Twoi pracownicy są ludźmi, a ludzie są bardziej zaangażowani, gdy opowiadasz im historię, z którą mogą się połączyć. Podobnie jak gdy opowiadasz historię znajomemu, chcesz, aby Twoja firma była miejscem, w którym Twoi pracownicy mogą się odnosić i czuć się dobrze pracując.

Oprócz tworzenia opowieści o historii firmy, możesz podać konkretne przykłady, podkreślające możliwe scenariusze, w których mogą się znaleźć pracownicy. W ten sposób pokazujesz im, jak radzić sobie z problemami, które napotykają w miejscu pracy i dajesz im lepsze podstawy niż zwykłe opisywanie polityk i procedur.

Utrzymuj Rozmowę

Tylko dlatego, że Twój podręcznik pracownika jest oficjalnym dokumentem, nie oznacza, że musi brzmieć sztywno i formalnie. Chcesz, aby pracownicy byli zaangażowani, a język konwersacyjny ułatwia zrozumienie zasad.

Twój język tutaj nadaje ton twojej firmie. Jeśli chcesz wyglądać jak przystępne środowisko, spraw, aby twój podręcznik pasował do tej kultury. I nie zapomnij opisać Kultury swojej firmy i wyjaśnić, w jaki sposób ty i zespół kierowniczy pracują, aby uczynić tę kulturę rzeczywistością w całej organizacji.

Korzystaj Z Atrakcyjnego Projektu

Podręcznik dla pracowników to nie tylko słowa, których używasz. Chodzi też o to, jak to wygląda.

Ludzie częściej czytają coś ze zdjęciami-najlepiej z Twojej firmy, a nie tylko Zdjęcia stockowe-i jakiś poziom projektowania graficznego.

Najpierw znajdź grafika. Istnieje wiele firm i niezależnych projektantów do wyboru. Może być również wewnętrzny pracownik z doświadczeniem w projektowaniu graficznym.

Przekaż projektantowi wizerunek swojej firmy. Może to obejmować schemat kolorów, układ, grafikę, obrazy i pomysły na infografiki.

Współpracuj z projektantem przez cały proces, aby upewnić się, że wynik pasuje do wizerunku Twojej firmy i jest czymś, co możesz z dumą dać każdemu pracownikowi.

Gotowy produkt powinien ucieleśniać kulturę Twojej firmy i dać Twoim pracownikom odpocząć od ścian tekstu znalezionego w umowach i innych dokumentach dotyczących zatrudnienia.

Co dalej

Podczas gdy podręczniki pracowników dają twojemu zespołowi podstawy ogólnego postępowania w firmie,musisz zagłębić się w to. Dlatego musisz wiedzieć, jak zarządzać swoim zespołem po zatrudnieniu odpowiednich osób.

Oprogramowanie do zarządzania projektami pomaga utrzymać zespół w kontakcie i na dobrej drodze dla wszystkich projektów. Pozwala połączyć starannie zbudowany zespół, dzięki czemu można efektywnie realizować projekty i wprowadzać innowacje.

Musisz również zarządzać wszystkimi potrzebami HR po zatrudnieniu ludzi. Oprogramowanie HR może śledzić płace, korzyści i czas wolny, jednocześnie pomagając w planowaniu i śledzeniu czasu. Co więcej, gdy następnym razem będziesz musiał kogoś zatrudnić, wiedząc, że Twoje oprogramowanie może pomóc w rekrutacji i wdrożeniu, zaoszczędzisz czas i kłopoty.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Recenzja VIVAHR

VIVAHR to oparte na chmurze oprogramowanie do śledzenia kandydatów, które pomaga znaleźć więcej kandydatów w krótszym czasie.  Cieszący…