Przewodnik dla początkujących do formy 944

Każda mała firma, która zatrzymuje podatki dochodowe i płacowe z czeków swoich pracowników, jest zobowiązana do zgłoszenia tego wstrzymania rządowi.

Zazwyczaj można użyć formularza IRS 941 lub pracodawcy kwartalne Federalne zeznanie podatkowe do złożenia tych informacji. Ale jeśli Twoja firma jest mniejsza i ma ograniczoną odpowiedzialność podatkową, możesz być uprawniony do złożenia innego formularza podatkowego IRS: formularz 944, znany również jako roczne Federalne zeznanie podatkowe pracodawcy.

Uprawnieni pracodawcy mogą skorzystać z formularza 944, aby złożyć i zapłacić federalny podatek dochodowy potrącony od pracowników, wraz z zabezpieczeniem społecznym i płatnościami Medicare należnymi od pracodawców i pracowników, tylko raz w roku, a nie co kwartał.

Co To jest formularz 944?

Formularz 944 to formularz IRS, który zgłasza podatki, w tym Państwowy podatek dochodowy (w stosownych przypadkach) i podatki FICA dla Ubezpieczeń Społecznych i Medicare, które wycofujesz z czeków swoich pracowników.

Głównym celem utworzenia tej formy było dla mniejszych przedsiębiorstw, które mają mniej pracowników, a tym samym mniej zobowiązań podatkowych. Potraktuj ten formularz jako roczne zeznanie podatkowe. Możesz być uprawniony do złożenia formularza IRS 944, jeśli twoje zobowiązanie podatkowe dotyczące zatrudnienia wynosi $1000 lub mniej–innymi słowy, jeśli spodziewasz się zapłacić $ 4000 lub mniej w sumie płac pracowników za rok.

Ponadto formularz 944 wymaga również informacji dotyczących dodatkowego podatku Medicare. Chociaż pracodawca nie jest zobowiązany do płacenia tego dodatkowego podatku, jest on potrącany pracownikom o wysokich dochodach i musi zostać zapłacony wraz z innymi podatkami od zatrudnienia.

Podstawy formy 944

Teraz, gdy masz podstawową wiedzę na temat formularza 944, zanurzmy się głębiej, aby zrozumieć, co należy zrobić, aby wypełnić formularz dokładnie.

Ustalanie Kwalifikacji Pracodawcy

Formularz 944 nie może być samowystarczalny. Nie możesz po prostu powiedzieć, że chcesz go użyć i poprosić Urząd Skarbowy o zgodę.

Przede wszystkim potrzebujesz pisemnego potwierdzenia swojej kwalifikacji przez Urząd Skarbowy. Urząd skarbowy może powiadomić Cię, że Twoja firma kwalifikuje się lub jest zobowiązana do wypełnienia formularza 944. Po uzyskaniu zgody Urzędu Skarbowego nie można złożyć formularza 941 na jego miejsce, chyba że zażądano i uzyskano na to zgodę Urzędu Skarbowego. Mimo to możesz nadal przesyłać formularz 941 co kwartał, nawet jeśli kwalifikujesz się do formularza 944.

Jeśli nie otrzymałeś powiadomienia IRS, ale uważasz, że twoje zobowiązanie podatkowe czyni cię uprawnionym, możesz skontaktować się z IRS telefonicznie lub e-mailem, aby poprosić o tę zmianę. Upewnij się, że złożysz tę prośbę w ciągu pierwszych kilku miesięcy roku. Jeśli Urząd Skarbowy zmieni Twoje wymagania dotyczące plików, powinieneś wkrótce otrzymywać od nich pisemne powiadomienie.

Dodatkowo możesz poprosić o wypełnienie formularza IRS 944, jeśli jesteś nowym pracodawcą. Składając formularz SS-4 (jest to wniosek, który musisz wypełnić, aby uzyskać numer identyfikacyjny pracodawcy lub EIN), możesz wspomnieć, że uważasz, że spełnisz wymagania dotyczące wypełniania formularza 944.

IRS poinformuje Cię o wymaganiach dotyczących podatku od ZATRUDNIENIA-Niezależnie od tego, czy złożysz wniosek o IRS 944, czy 941—po wydaniu EIN.

Zbieranie Wszystkich Danych Płacowych-I Robienie Tego Dokładnie

Musisz zebrać wszystkie potrzebne informacje z wyprzedzeniem, zanim zaczniesz wypełniać formularz 944.

Jak już wiesz, ten formularz dotyczy podatków od wynagrodzeń, Ubezpieczeń Społecznych i podatków Medicare oraz federalnych podatków dochodowych, które potrąciłeś z wypłat pracowników. Upewnij się, że masz dostęp do tych informacji wraz z całkowitym wynagrodzeniem, które dałeś swoim pracownikom w ciągu roku.

Jeszcze lepiej, jeśli używasz do tego celu niezawodnego oprogramowania księgowego lub płacowego. Widzisz, te systemy ułatwiają szybki dostęp do niezbędnych danych finansowych. Ponadto niektóre rozwiązania generują również raport szczegółowo opisujący wszystkie informacje potrzebne do formularza 944.

Znając daty zgłoszenia prawo

Wniosek o złożenie formularza 944 należy złożyć na piśmie między 1 stycznia a 15 marca bieżącego roku. Możesz również zadzwonić pod numer 800-829-4933 między 1 stycznia a 1 kwietnia bieżącego roku.

Co do zgłoszenia, wszystko musi być zrobione do 31 stycznia roku po zgłoszeniu. To powiedziawszy, masz czas do 10 lutego następnego roku, aby złożyć formularz 944, jeśli dokonałeś wszystkich wpłat na czas iw całości.

Kwota twojego zobowiązania podatkowego określa termin, w którym musisz zapłacić podatki od wynagrodzeń.

  • Podatki od zatrudnienia dla Twojej firmy zawarte w formularzu 944 mogą być płatne po złożeniu formularza 944, jeśli całkowite zobowiązanie podatkowe jest mniejsze niż $2500 za rok.
  • Jeśli całkowite zobowiązanie podatkowe wynosi 2500 USD lub więcej za rok, ale mniej niż 2005 USD za kwartał, możesz zapłacić depozyty do ostatniego dnia miesiąca po zakończeniu kwartału.
  • Możesz zapłacić zobowiązanie podatkowe za czwarty kwartał za pomocą formularza 944, jeśli zobowiązanie podatkowe za czwarty kwartał jest mniejsze niż $2500.
  • Jeśli całkowite zobowiązanie podatkowe wynosi ponad $2500 na kwartał, musisz płacić miesięczne lub półtygodniowe depozyty w zależności od harmonogramu.

Uwaga: Upewnij się, że wpłacasz podatek od wynagrodzeń za pomocą systemu IRS EFTPS.

Kalkulacja wynagrodzeń ZUS i Medicare

Musisz obliczyć odpowiednie płace i porady w zakresie ubezpieczeń społecznych, płace i porady Medicare oraz płace i wskazówki podlegające dodatkowemu wstrzymaniu Medicare w formularzu 944.

Gdy to zrobisz, pomnóż te wydatki z konkretnymi kwotami wymienionymi w formularzu. Kwoty te odzwierciedlają procent płac i napiwków, które zostaną odliczone dla Ubezpieczeń Społecznych i Podatku Medicare.

Możesz dokonać korekty wynagrodzenia chorobowego lub ubezpieczenia na życie, jak określono w formularzu IRS 944 instrukcje dokumentu, a także wszelkie ulgi podatkowe za wykonywanie lub udział w badaniach, aby uzyskać ostateczną odpowiedzialność podatkową za zatrudnienie. Pamiętaj, że będziesz musiał zgłosić wszelkie depozyty, które już dokonałeś za rok.

Obliczanie wszystkich wynagrodzeń i napiwków jest bardziej dopracowane. Podałem ci tylko kilka rzeczy, aby ten przewodnik był zwięzły.

Podatki od wynagrodzeń są skomplikowane, a jeśli popełnisz jakikolwiek błąd, zostaniesz ukarany lub ukarany grzywną. Gorąco polecam skorzystanie z pomocy specjalisty podatkowego lub outsourcing zadań płacowych, jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności podczas wypełniania formularza IRS 944.

5 narzędzi usprawniających wypełnianie formularzy 944

Nie możesz dokładnie wypełnić formularza 944, jeśli nie masz prawidłowych informacji o płacach. W tym celu potrzebne jest niezawodne rozwiązanie księgowe i płacowe-najlepiej, które może Dopracować wszystkie potrzebne dane-zapewniające nieprzerwany dostęp do wszystkich informacji związanych z wynagrodzeniem. Poniżej znajduje się lista pięciu najlepszych rozwiązań w zakresie oprogramowania płacowego.

OnPay

OnPay to wysoce niezawodna i bezpieczna usługa płacowa, która zawiera wiele funkcji i korzyści. Od nieograniczonych cykli miesięcznych po zautomatyzowane wypełnianie podatków i płatności po elastyczne okresy i harmonogramy, to narzędzie daje Ci wszystko-i więcej.

Oferuje specjalistyczne rozwiązania płacowe dla firm działających w określonych branżach o określonych wymaganiach. Na przykład, jeśli prowadzisz restaurację, OnPay może z łatwością obsługiwać unikalne systemy raportowania podatków i płac. Dodatkowo otrzymujesz również korzyści HR, które mogą być niezwykle przydatne dla mieszanych pracowników, w tym pracowników W2 i niezależnych kontrahentów.

QuickBooks Payroll

Chociaż jest bardziej znany ze swoich rozwiązań księgowych, QuickBooks Payroll ma również doskonałe rozwiązanie płacowe online. Wybierając to oprogramowanie, jeśli już korzystasz z QuickBooks Accounting, możesz dać mu szansę, nawet jeśli tego nie zrobisz.

Oprogramowanie automatyzuje lokalne, stanowe i federalne obliczanie podatków i płatności w każdym cyklu płatniczym. Posiada funkcję Auto Payroll, która może znacznie skrócić czas potrzebny na uruchomienie tygodniowej listy płac. Jednak moim zdaniem jednym z największych USP jest ochrona przed karami podatkowymi. QuickBooks zapłaci do $25,000, jeśli otrzymasz karę podatkową z powodu błędu w liście płac.

Gusto

Żadna Lista rozwiązań płacowych nie może być kompletna bez wspominania Gusto.

Oprócz zapewnienia niezrównanego doświadczenia użytkownika, Gusto może obliczyć i złożyć podatki z niewielkim lub zerowym nadzorem od Ciebie. Wszystkie podatki lokalne, stanowe i federalne są automatycznie wypłacane do właściwego urzędu rządowego za każdą wypłatę. Nawet wdrożenie jest bardzo łatwe i proste, dostosowane do rodzaju pracodawcy.

Wave Payroll

Wave to kolejny popularny program księgowy, który oferuje szeroką gamę bezpłatnych usług księgowych. Rozwiązanie płacowe nie jest darmowe, ale nadal jest jedną z najtańszych opcji na rynku.

Ponieważ jest to usługa płacowa oparta na chmurze, możesz zalogować się na swoje konto za pośrednictwem witryny Wave z dowolnego urządzenia. Oferuje również usługi wsparcia podatkowego dla 14 stanów w Stanach Zjednoczonych. Jeśli mieszkasz w jednym z tych stanów, Wave zapłaci i złoży Twoje podatki stanowe i federalne podczas uruchamiania listy płac. Kolejnym plusem jest funkcjonalność portalu pracowników, w którym można zapraszać pracowników do tworzenia własnych kont i zarządzania nimi.

Patriot

Patriot to elastyczne oprogramowanie do płac, które pozwala wybierać między pełną obsługą płac a bardziej przystępnym rozwiązaniem dla MAJSTERKOWICZÓW, w którym jesteś odpowiedzialny za wypełnianie własnych podatków.

Masz pewność nieograniczonej liczby zleceń płacowych przy użyciu dowolnego urządzenia, różnych częstotliwości płac i konfigurowalnych godzin, pieniędzy i potrąceń dla obu planów. Patriot ma również portal pracowniczy, którego pracownicy mogą używać do śledzenia odcinków wypłat, historii wypłat, sald czasu wolnego i elektronicznych informacji W-2. Co więcej, nie ma ograniczeń co do sposobu płacenia pracownikom. Umożliwia płatności za pośrednictwem bezpośredniego depozytu lub ręcznych kontroli obu.

5 sztuczek do prawidłowego wypełniania i wypełniania formularza 944

Oto niektóre z najlepszych wskazówek, które pomogą Ci zminimalizować błędy i frustracje podczas wypełniania formularza 944. Zobaczmy.

Zatrudnimy rzetelnego księgowego

Dobry księgowy powinien zrobić coś więcej niż tylko sporządzanie sprawozdań finansowych i rozliczanie podatków. Powinni być gotowi współpracować z tobą przez cały rok, aby śledzić dochody i wydatki. Muszą regularnie monitorować twój zysk brutto i netto oraz upewnić się, że nie masz problemu z przepływami pieniężnymi.

Rozpocznij współpracę z księgowym już od pierwszego dnia-nie tylko w sezonie podatkowym. W końcu dobra księgowość jest kluczem do dokładnych danych, co jest kluczem do złożenia formularza 944 i uniknięcia drogich kar i grzywien.

Przechowuj Dokumenty Przez Cały Rok

Ważne jest, aby wszystkie dokumenty związane z podatkami były przechowywane przez cały rok. Chcesz zapisać każdy Paragon związany z wynagrodzeniem Twoich pracowników. Widzisz, mając wszystkie dokumenty pod ręką i zorganizowane sprawi, że proces będzie o wiele łatwiejszy.

Urząd Skarbowy zaleca prowadzenie ewidencji przez co najmniej trzy lata.

Nadążaj Za Wszystkimi Terminami

W przypadku formularza 944 nie tylko musisz zapłacić federalne podatki dochodowe, państwowe podatki dochodowe i podatki FICA na czas, ale także poprosić Urząd Skarbowy o pisemną zgodę na złożenie tego konkretnego formularza zamiast formularza 941.

Jak możesz sobie uświadomić, terminy są tutaj kluczowe. Jeśli nie uzyskasz zgody Urzędu Skarbowego, nie będziesz miał innej opcji niż złożenie formularza 941.

Oddziel Wydatki Biznesowe Od Osobistych

IRS może zacząć patrzeć na konta osobiste z powodu mieszanych pieniędzy, jeśli znajdą swoje wydatki osobiste zmieszane z wydatkami biznesowymi podczas audytu.

Właśnie dlatego powinieneś zrobić punkt, aby uzyskać osobne konto bankowe i kartę kredytową dla swojej firmy, a tylko wydatki biznesowe—w tym przypadku płacenie pracownikom-za ich pośrednictwem.

Prawidłowo Zarządzaj Wszystkimi Działaniami Związanymi Z Płacami

Jeśli napotkasz trudności w wypełnianiu formularza 944, nie wahaj się skontaktować z renomowaną firmą w celu uzyskania pomocy.

Wielu właścicieli firm wynajmuje mniej znane i zawodne usługi płacowe, aby zaoszczędzić pieniądze. Nie bądź jednym z nich. Właściciele tych firm kończą na haku, ponieważ zdają sobie sprawę, że zbyt późno usługa nie płaciła żadnych podatków od wynagrodzeń dla firmy. Urząd Skarbowy będzie sprawdzał co roku, czy zapłaciłeś podatek, więc naprawdę nie chcesz tego zepsuć.

Co dalej

Jeśli kwalifikujesz się do złożenia formularza 944, musisz zacząć zbierać wszystkie kluczowe informacje związane z wynagrodzeniem swoich pracowników jak najszybciej, aby uniknąć błędów. Pamiętaj, że każdy błąd może spowodować, że zostaniesz mocno ukarany grzywną.

Na szczęście posiadanie odpowiednich narzędzi programowych do śledzenia onboardingu, płac i czasu pracy sprawi, że proces będzie mniej zastraszający i czasochłonny. Możesz sprawdzić te szybkie Przewodniki kiełkowania, aby skonfigurować się na sukces.

  • https://www.quicksprout.com/best-onboarding-software/
  • https://www.quicksprout.com/best-online-payroll-services/
  • https://www.quicksprout.com/best-time-attendance-systems/
Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts