Przegląd Webgility

Webgility to oprogramowanie do księgowości ecommerce, które pomaga firmom zapewnić klientom optymalne wrażenia zakupowe. 

Automatyzuje ich księgowość, zapasy i wysyłkę produktów, niezależnie od tego, czy pracują samodzielnie, czy korzystają z usług ekspertów księgowych.

Webgility jest jedną z niewielu wydajnych, przyjaznych dla użytkownika i elastycznych platform, które mogą automatycznie synchronizować wszystkie istotne dane i dostarczać praktycznych rozwiązań dla wszystkich problemów związanych z przepływem środków pieniężnych i rentownością.

Platforma upraszcza żmudne i ręczne procesy w organizacjach, umożliwiając właścicielom skupienie się na innych, bardziej krytycznych działaniach w firmie.

Zalety i wady Webgility

Plusy

 • Automatyzuje i upraszcza księgowość
 • Zmniejsza wysiłek ręczny
 • Efektywnie zarządza zamówieniami, aby zwiększyć zadowolenie klientów
 • Dostarcza cennych informacji wraz z zaawansowaną analizą
 • Przyjazny dla użytkownika i intuicyjny pulpit nawigacyjny
 • Aplikacja mobilna Webgility umożliwia dostęp w podróży
 • Łatwa integracja z zewnętrznym oprogramowaniem księgowym lub agencją

Wady

 • Droższe od konkurencyjnych platform
 • Integracje kompleksów biurowych, które mogą skutkować problemami funkcjonalnymi
 • Obsługa klienta może zostać ulepszona
 • Dziwaczne opcje menu mogą być czasami mylące
 • Podstawowy system zarządzania zapasami
 • program wysyłki może być silniejszy

Funkcje Webgility

Webgility oferuje mnóstwo niesamowitych funkcji, które pomogą Ci ulepszyć operacje i usługi e-commerce. Czytaj dalej, jak wziąć dogłębne spojrzenie na niektóre z jego najlepszych funkcji.

Automatyzacja Księgowości

Jeśli masz dość ręcznego wprowadzania danych i trudno ci zrozumieć arkusze kalkulacyjne, pokochasz automatyzację księgowości Webgility, która oszczędza czas, eliminuje błędy i upraszcza rozliczanie.

Możesz automatycznie synchronizować informacje o zamówieniach między kanałem sprzedaży a rozwiązaniem księgowym, aktualizując wszystkie swoje książki. Co więcej, możesz pobierać wydatki, opłaty i koszty wysyłki od procesorów handlowych—wszystko za naciśnięciem jednego przycisku.

Łatwe uzgadnianie księgowości może być szczególnie przydatne dla użytkowników, którzy codziennie mają do czynienia ze złożonymi arkuszami kalkulacyjnymi. Workflow uzgadniania księgowości obejmuje wszystkie płatności na koncie kanału sprzedaży, zapewniając ” spokój ducha w czasie rzeczywistym.”

Nie zapominajmy o łatwej synchronizacji z QuickBooks i innym popularnym oprogramowaniem księgowym. Webgility tworzy idealny pomost między marketplaces a oprogramowaniem księgowym, umożliwiając nieograniczony dostęp do wszystkich informacji księgowych.

Sezon podatkowy to również powiew Webgility.

Oferuje bezproblemowe zgłoszenia podatku od sprzedaży, w których automatycznie pobiera podatki z kanałów sprzedaży przed zarejestrowaniem i zorganizowaniem ich przez jurysdykcję w celu uproszczonego zgłoszenia. Wszystko, co musisz zrobić, to zdefiniować ustawienia w używanym rozwiązaniu księgowym, takim jak QuickBooks lub Avalara.

Co więcej, możesz umieścić Webgility na autopilocie, po czym będzie działał zgodnie z Twoimi unikalnymi potrzebami biznesowymi. System automatycznie wyśle Ci powiadomienia po zakończeniu automatycznego zadania.

Lista produktów i zarządzanie zapasami

Bezproblemowa synchronizacja wszystkich kanałów za pomocą funkcji webgility listy produktów i zarządzania zapasami. 

Pozwala zarządzać wszystkimi zapasami e-commerce i listami produktów z jednego miejsca, co z kolei może pomóc w skalowaniu firmy, oferując ujednolicone (i kompleksowe) doświadczenie klienta. Nie musisz też zaczynać od zera, wystawiając swoje produkty. Po prostu Opublikuj ważne informacje z rozwiązania księgowego do kanału sprzedaży-lub odwrotnie-i gotowe.

Webgility może łatwo usprawnić aktualizowanie ilości zapasów i cen w całym stosie technologii. Może to pomóc zapewnić, że nigdy nie wyprzedasz, ułatwiając wydajne i efektywne zarządzanie zapasami w wielu witrynach magazynowych.

Co ważniejsze, możesz stworzyć potężną i zunifikowaną podróż klienta, aby zwiększyć swoje szanse na powtórzenie działalności przy użyciu Webgility. Omnichannel enablement to kolejna zaleta, gdzie wszystkie zapasy, ceny i oferty produktów będą zawsze spójne w każdym kanale sprzedaży-24/7.

Użytkownicy Webgility byli szczególnie zadowoleni, że platforma pozwala im łatwo monitorować i modyfikować swoje oferty zakupowe, niezależnie od liczby kanałów sprzedaży, które posiadali.

Większość klientów nie była w stanie samodzielnie rozwiązać problemów związanych z zapasami. Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności podczas przesyłania lub aktualizowania zapasów i listy produktów, musisz skontaktować się z Działem obsługi klienta. Ale tu jest haczyk: Obsługa klienta Webgility nie jest na miarę. Wielu użytkowników skarżyło się na długi czas oczekiwania.

Wysyłka i realizacja

Dzięki Webgility możesz sprawić, że wysyłka i realizacja zamówień będą szybsze, łatwiejsze i bardziej przejrzyste.

Platforma automatycznie zarządza procesami wysyłki i realizacji zamówień, rejestrując wpływ każdego punktu kontaktu. Co więcej, możesz filtrować wszystkie dane kanałów w jednym centralnym koncentratorze, aby uzyskać wgląd w czasie rzeczywistym w wyniki finansowe Twojej firmy.

Unikaj dramatu dostawy dzięki Webgility. Możesz zautomatyzować realizację zamówień dzięki niezawodnym usługom, takim jak UPS, Stamps.com i FedEx. Możesz również porównać stawki i wysyłać z jednym, który jest najbardziej opłacalny w zależności od budżetu.

Webgility zapewnia wgląd w czasie rzeczywistym w kompletną listę zamówień ze wszystkich kanałów sprzedaży. Możesz przetwarzać płatności, generować etykiety wysyłkowe, aktualizować notatki oraz obsługiwać zwroty i zwroty—wszystko z jednego zorganizowanego miejsca.

Możesz również skorzystać z platformy, aby zminimalizować liczbę zadań i obowiązków na talerzu pracownika. Łatwo poruszaj się po złożonej logistyce, automatycznie generując zamówienia zakupu, synchronizując ilości zapasów i wysyłając kupony do dostawców dropship. Inną możliwością jest importowanie informacji o śledzeniu bezpośrednio do kanałów przychodów.

W świecie e-commerce zwroty i zwroty są nieuniknione.

Webgility usprawnia przetwarzanie, powiadamiając Cię, gdy tylko klienci zażądają zwrotów lub zwrotów. Następnie platforma automatycznie generuje notatki kredytowe i odpowiednio aktualizuje dane księgowe i magazynowe we wszystkich kanałach.

Wielu klientów było pod wrażeniem tego, jak Webgility skróciło całkowity czas przetwarzania zamówień na wysyłkę i import do QuickBooks. Jednak niektórzy nie lubili, że Webgility nie pozwala im obsługiwać drop ship ” w locie.”Innymi słowy, użytkownicy nie mogą oznaczyć wszystkich swoich przedmiotów jako drop ship bez opuszczania ekranu zamówienia.

Webgility Intelligence

Webgility Intelligence zapewnia pełny i niezrównany wgląd w rentowność Twojej firmy. Możesz cieszyć się natychmiastowym dostępem do wyników sprzedaży i informacji o przychodach, umożliwiając szybsze wykorzystanie możliwości rozwoju.

Dzięki świadomemu podejmowaniu decyzji i lepszej strategii Twoja firma ecommerce może zaoszczędzić setki godzin i tysiące dolarów. Możesz zebrać bogaty wgląd w ogólną wydajność firmy, w tym w odniesieniu do kanałów i produktów.

Webgility zapewnia również natychmiastową migawkę tego, jak sprzedaż idzie w ciągu dnia, po czym możesz przejść do szczegółów z trendami przychodów, aby przewidzieć następny ruch biznesowy. Platforma pozwala zobaczyć codzienne statystyki, trendy przychodów, prognozy sprzedaży produktów—w sumie dostępnych jest ponad 15 ekskluzywnych Wykresów.

Możesz szybko uzyskać dostęp do istotnych danych, które zostały spersonalizowane zgodnie z Twoimi wymaganiami—według zakresu dat, produktu, kanału sprzedaży. Poza tym możesz uzyskać dostęp do innych ważnych informacji, takich jak średnia wartość zamówienia, tempo wzrostu, najlepsze produkty i kanały oraz wiele innych z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Webgility Intelligence jest stosunkowo nowszą funkcją, więc niewiele opinii klientów jest dostępnych w odniesieniu do jej skuteczności i łatwości użytkowania.

Ceny i opcje pakietów Webgility

Webgility oferuje obecnie trzy plany cenowe. Przyjrzyjmy się każdemu planowi bardziej szczegółowo poniżej.

Accounting Pro-zaczyna się od $39 miesięcznie, gdy rozliczane corocznie

Plan ten ma być podstawowym rozwiązaniem księgowym e-commerce dla QuickBooks i Xero. Można go dostosować w zależności od liczby kanałów sprzedaży i miesięcznego wolumenu zamówień. Oczywiście, w miarę zwiększania liczby kanałów i wielkości zamówień, Twój rachunek również wzrośnie.

W ramach tego planu otrzymasz następujące funkcje:

 • Basic Accounting Sync 
 • Podstawowa Synchronizacja Zapasów 
 • Podstawowy Podatek Od Sprzedaży 
 • Wsparcie Online 

Accounting Plus-zaczyna się od $99 miesięcznie, gdy rozliczane corocznie

Jest to najpopularniejszy plan subskrypcji Webgility, który oferuje zaawansowaną synchronizację księgowości i zapasów e-commerce dla QuickBooks Desktop i NetSuite. Do tego planu potrzebujesz co najmniej dwóch kanałów sprzedaży.

W ramach tego planu otrzymasz następujące funkcje:

 • Zaawansowana Synchronizacja Księgowości 
 • Przepływy Pracy Księgowej 
 • Zasady Synchronizacji Cen I Zapasów 
 • Obsługa Wiązek / Zespołów 
 • Zasady Automatyzacji 
 • Lista Produktów 
 • Wsparcie Premium 
 • Expert Onboarding 

Otrzymasz również Webgility Intelligence o wartości 99 USD za darmo przez 3 miesiące, która obejmuje analizę sprzedaży i analizę rentowności.

Accounting Complete-zaczyna się od $149 miesięcznie, gdy rozliczane corocznie

Ten plan jest kompletnym zestawem narzędzi dla wielokanałowych firm detalicznych z co najmniej trzema kanałami sprzedaży. W ramach tego planu otrzymasz następujące funkcje:

 • Funkcje Accounting Plus 
 • Wiele Witryn Inwentaryzacyjnych 
 • Wiele Jurysdykcji Podatkowych Dotyczących Sprzedaży 
 • 3PL+ Dropshipping 
 • Zarządzanie Zamówieniami 
 • Wsparcie Premium 
 • Expert Onboarding 

Otrzymasz również Webgility Intelligence o wartości 99 USD za darmo, która obejmuje analizę sprzedaży i analizę rentowności.

Jak wspomniano, ceny Webgility są nieco droższe niż konkurenci. Oferuje również 15-dniowy bezpłatny okres próbny (nie wymaga instalacji karty kredytowej ani oprogramowania) oraz spersonalizowane demo, które pomoże Ci zobaczyć, co funkcja automatyzacji księgowości może zrobić dla Twojej firmy.

Integracje Webgility

Ta recenzja byłaby niekompletna bez wspominania o obszernej liście integracji Webgility.

Platforma oferuje integrację poprzez kanał ecommerce, platformę księgową i punkt sprzedaży (POS). Nie obejmuje to integracji z procesorami płatności, wysyłką, prognozowaniem sprzedaży, hostingiem i CRM.

Celem Webgility jest automatyzacja procesów księgowych i inwentaryzacyjnych w QuickBook i NetSuite oraz na różnych platformach internetowych, rynkach, aplikacjach i firmach. Niektóre z nich obejmują:

 • Amazonka
 • Wix
 • BigCommerce
 • Shopify
 • QuickBooks Online i QuickBooks Desktop
 • NetSuite
 • Xero
 • Kwadrat
 • Salesforce
 • PayPal
 • UPS
 • Stamps.com
 • Skyline

Oprócz powyższego istnieje kilka innych platform, z którymi Webgility może się zintegrować.

Reputacja Webgility

Reputacja rynkowa Webgility nie jest dokładnie na szczycie swojej niszy, ale nadal jest przyzwoita. Platforma posiada 4,4-gwiazdkową ocenę na G2, 3,3-gwiazdkową ocenę na GetApp i 3,3-gwiazdkową ocenę na Capterra. Nawet na TrustRadius odbiór jest przyzwoity, z gwiazdkami 8.1 / 10.

Podczas gdy klienci doceniają potężne funkcje zarządzania biznesem ecommerce Webgility, zarządzania zapasami i wysyłki, są całkowicie zaskoczeni łatwą i szybką integracją platformy z QuickBooks, która pozwala im zrezygnować z ręcznego wprowadzania danych.

Fakt, że może znacznie uprościć i poprawić synchronizację wielokanałową, to kolejna funkcja, którą lubią użytkownicy.

Jeśli jednak Webgility chce poprawić jakość obsługi klienta, musi rozpocząć pracę nad obsługą klienta. Kilku użytkowników nie podobało im się, jak długo musieli czekać na rozwiązanie swoich problemów, co w połączeniu ze złożonymi integracjami sprawiło, że było to dla nich bardziej czasochłonne i żmudne.

Streszczenie

Webgility jest jednym z bardziej wydajnych i elastycznych programów księgowych dostępnych na rynku, które mogą łatwo zautomatyzować i uprościć ręczne procesy. Dzięki automatyzacji księgowości, omnichannel enablement oraz zoptymalizowanej wysyłce i realizacji, e-commerce z pewnością stanie się łatwiejszy, bardziej usprawniony i wolny od błędów.

Czy więc zalecamy dać szansę Webgility? Oczywiście, tak.

Total
0
Shares
Related Posts

Jak Działa Google Voice?

Tradycyjne systemy telefoniczne są drogie. Ale rozwiązania telefoniczne oparte na chmurze oferują tańszą alternatywę zarówno dla biznesu, jak…

Recenzja ReferralCandy

Znalezienie opłacalnego sposobu na zwiększenie odbiorców e-commerce za pośrednictwem poczty ustnej (to faktycznie działa!) nie jest łatwe.  Na…

Jak zoptymalizować sieć VOIP

Dzięki pracy zdalnej właściciele firm stają przed wyjątkowymi wyzwaniami związanymi z komunikacją między zespołem a klientem. Ten rozproszony…