Przegląd Webex

Webex to bogate w funkcje rozwiązanie do wideokonferencji, które pozwala przenieść spotkania online na nowy poziom. Jest dostępny, ponieważ możesz zacząć go używać za darmo już dziś z pełnoekranowymi opcjami wideo dla dowolnego urządzenia. Chociaż tak, istnieją powszechnie znane rozwiązania, takie jak Zoom, Webex zapewnia bezproblemowe nawiązywanie połączeń online, przesyłanie wiadomości i spotkania. W rzeczywistości umożliwia organizowanie spotkań dłuższych niż Zoom. I możesz dołączyć do 100 osób za darmo. Przekonany? Oto bliższe spojrzenie na wszystko, co Webex ma do zaoferowania.

Webex plusy i minusy

Plusy

 • Przechowywanie nagrań w chmurze: Jeśli twój zespół polega na nagrywaniu spotkań i konferencji, możesz to łatwo zrobić za pomocą funkcji przechowywania nagrań w chmurze Webex w planie Starter.
 • Udostępnianie ekranu mobilnego: Webex umożliwia udostępnianie ekranu w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać aplikację i zalogować się.
 • Wirtualne tła: Z Webex nie musisz się martwić o stworzenie idealnego tła. Możesz użyć jednego z wirtualnych środowisk, aby zorganizować swoje spotkania i nazwać to dniem.
 • Ankiety i notatki na czacie: Chcesz sondować swoich odbiorców lub robić notatki podczas podróży? Webex sprawia, że bezproblemowo można to zrobić w czasie rzeczywistym.
 • Transfer plików: Przesyłanie plików i współpraca nad projektami jest łatwa dzięki wbudowanemu narzędziu do udostępniania plików Webex.
 • Długość spotkania: Jeśli zdecydujesz się na bezpłatny plan Webex, pozwala on hostować do 100 osób, podobnie jak Zoom, z wyjątkiem tego, że zamiast oferować tylko 40 minut czasu wideo, pozwala na 50 minut na spotkanie.
 • Uczestnicy kontra gospodarze: Darmowa warstwa Webex pozwala na jednego hosta i do 100 uczestników spotkania. W przypadku czegokolwiek ponad pojedynczym hostem, jego plan startowy pozwala mieć od 1 do 50 hostów.
 • Bezpłatne szkolenia online: Gotowy do włączenia Webex do istniejącego obiegu pracy? Webex oferuje szkolenia online, w których uzyskasz dostęp do samouczków wideo i wielu artykułów instruktażowych, które przeprowadzą cię przez tajniki korzystania z Pulpitu nawigacyjnego.
 • Funkcjonalność VoIP: Webex pozwala na połączenie na spotkanie za pomocą telefonu, jeśli korzystasz z jednego z płatnych planów.
 • Narzędzia współpracy zespołowej: Webex wyposaża Twój zespół do współpracy nad dowolnym projektem za pomocą narzędzia do współdzielenia tablicy, możliwości integracji z Microsoft, Google i Salesforce lub możliwości dostępu do niego na dowolnym smartfonie w celu pracy w podróży.
 • Opcjonalne dodatki: Możesz dodać wiadomości, dźwięk i dodatkowe funkcje bezpieczeństwa do dowolnego wybranego planu przy kasie, takie jak HD VoIP i szyfrowane nagrywanie w chmurze.

Wady

 • Ograniczona Obsługa klienta: Darmowy plan Webex jest dość solidny z funkcjami i hojny z liczbą osób, które mogą uczestniczyć w wirtualnym spotkaniu. Jeśli chodzi o obsługę klienta, jego bezpłatny plan obejmuje tylko wsparcie online (w przeciwieństwie do czatu, rozmowy telefonicznej lub dedykowanego przedstawiciela).
 • Stosunek kosztów do funkcji: Podczas gdy Webex jest solidnym rywalem w dziedzinie wideokonferencji, będziesz chciał dokładnie rozważyć swoje opcje, gdy patrzysz na stosunek kosztów do funkcji. Chociaż pozwala na nieco więcej swobody dzięki darmowemu planowi niż narzędzie takie jak Zoom, po przejściu na terytorium płatnego planu koszty oferowane na narzędzie mogą się różnić w zależności od konkurencyjnych opcji.

Odwiedź Webex

Porównaj najlepsze usługi połączeń konferencyjnych
Po zbadaniu dziesiątek opcji zidentyfikowaliśmy najlepsze rozwiązania do połączeń konferencyjnych dla różnych potrzeb.

Zobacz Najlepsze Typy

Jak Webex porównuje się Do Najlepszych Usług telekonferencyjnych

Jak Webex radzi sobie z konkurencją w przestrzeni wideokonferencji? Niewątpliwie niektóre z najlepszych produktów, takich jak RingCentral mają wiele do zaoferowania. Jeśli chodzi o koszty dla małych firm, które mogą uciec od darmowego planu, Webex jest najlepszym wyborem, z nieco większą elastycznością niż bezpłatny plan powiększenia.

Niektóre z naszych najlepszych wyborów obejmują również GoToMeeting i Google Hangouts. Nasza dogłębna lista najlepszych wyborów jest bardziej szczegółowa, aby upewnić się, że wybierasz najlepsze narzędzie do wideokonferencji dla swojej firmy. Oto bliższe spojrzenie na to, jak układa się Webex, gdy patrzysz na to za pomocą tych samych kryteriów, których użyliśmy na naszej liście najlepszych wyborów.

Webex liczba uczestników

To chyba moja ulubiona część Webex. Jest hojny z liczbą uczestników, która pozwala na dowolne spotkanie wideo.

Darmowa warstwa zaczyna się od maksymalnie 100 uczestników i Jednego Hosta.

Plan Starter pozwala na maksymalnie 150 W $13.50 hosta miesięcznie. W porównaniu do narzędzia do wideokonferencji, takiego jak GoToMeeting, jest to całkiem niezły plan, jeśli wziąć pod uwagę, że GoToMeeting nie oferuje nawet bezpłatnego poziomu.

Jednak zrozum to: jeśli korzystasz z rozwiązania takiego jak RingCentral, możesz również hostować do 100 uczestników, ale pozwala organizować spotkania nawet przez 24 godziny w bezpłatnym planie. Narzędzia takie jak Webex i Zoom ograniczają go do około 50 minut. Zdecydowanie czynnik do rozważenia, jeśli planujesz konsekwentnie organizować dłuższe spotkania.

Webex Wideokonferencje

W dobie rozkwitu pracy zdalnej wideokonferencje są równie ważnym narzędziem, jak zawsze. W tym przypadku Webex nie zawodzi w dostarczaniu wideokonferencji dla każdego działającego zespołu.

Webex oferuje bezpłatne wideokonferencje HD, które umożliwiają również grupowe przesyłanie wiadomości i łatwe udostępnianie ekranu. Jest to idealne rozwiązanie dla firm o ograniczonym budżecie, które chcą szybkiego rozwiązania, na które mogą liczyć.

Muszę jednak wspomnieć, że Zoom, spotkania Dialpad i BlueJeans oferują niektóre z tych samych funkcji. Webex oferuje wirtualne niestandardowe lub rozmyte tła, dzięki czemu możesz wideokonferencję bez rozpraszania uwagi.

Jest również wyposażony w pokoje breakout, w których zespoły mogą podzielić się na grupy w celu mniejszych dyskusji. W tym dziale Webex oferuje szeroki wachlarz narzędzi na wyciągnięcie ręki.

Jakość obrazu i dźwięku Webex

To wszystko zabawa i gry, gdy otrzymasz bezpłatne rozwiązanie do wideokonferencji. Ale co można powiedzieć o jakości obrazu i dźwięku? Cóż, to zależy od tego, jak używasz Webex i czy skonfigurowałeś go dla lepszej jakości obrazu i dźwięku.

Ogólnie rzecz biorąc, doświadczenie ludzi z jakością wideo i dźwięku Webex może się różnić, zwłaszcza jeśli są w planie darmowym. Chociaż nie zawsze możesz uzyskać najlepszą jakość dźwięku, Jeśli korzystasz z bezpłatnego planu, najlepiej jest upewnić się, że skonfigurowałeś Webex zgodnie z jego najlepszymi zasadami.

Opinie dotyczące dowolnego narzędzia do wideokonferencji, niezależnie od tego, czy jest to spotkanie RingCentral, Zoom, czy Dialpad, często różnią się w zależności od połączenia i konfiguracji.

WebEx Nagrywanie Rozmów

Dzięki ostatniej aktualizacji Webex mógł zwiększyć swoją grę nagrywania połączeń, ponieważ teraz zapisuje nagrane pliki w formacie MP4. Dzięki Webex masz możliwość nagrywania spotkań w chmurze lub nagrywania spotkań na komputerze. Stamtąd możesz udostępniać i pobierać je według własnych upodobań.

Nie tylko to, ale możesz także włączyć automatyczną transkrypcję dźwięku dla wszystkich lub konkretnych użytkowników. Jest to przydatne dla członków zespołu, którzy nie są w stanie uczestniczyć w spotkaniach, lub do notatek i prowadzenia dokumentacji w przyszłości. Należy pamiętać, że nagrywanie i transkrypcja MP4 są dostępne tylko na płatnych poziomach Webex począwszy od planu hosta Starter $13.50.

Zoom, z drugiej strony, pozwala na lokalne nagrywanie zarówno dla swoich planów bezpłatnych, jak i płatnych. Jeśli potrzeba nagrywania wideokonferencji i połączeń wideo w ramach budżetu jest koniecznością, jest to coś, co należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru rozwiązania, które będzie działać dla Ciebie długoterminowo.

Planowanie i konfiguracja połączeń Webex

Kolejną funkcją, która jest kluczową częścią wideokonferencji, jest planowanie i konfiguracja połączeń. Webex ułatwia zaplanowanie połączenia lub serii połączeń do konkretnych szczegółów, które obejmują hasło połączenia, datę i godzinę, informacje towarzyszące, a także czy ma to być powtarzające się spotkanie lub w inny sposób. Aby zaprosić inne osoby na spotkanie, musisz pobrać i wysłać plik spotkania, aby je zaakceptowały.

Inne rozwiązania wideokonferencyjne, takie jak harmonogramy RingCentral, wywołują w ten sam sposób. Ustawiasz szczegóły spotkania i hasło, a to generuje identyfikator spotkania, który pozwoli uczestnikom dołączyć. Chociaż planowanie i konfiguracja połączeń niekoniecznie jest obszarem, w którym Webex się wyróżnia, dobrze jest wiedzieć, że możesz z łatwością planować spotkania.

Webex Contact Center

Webex oferuje nie tylko proste rozwiązania wideokonferencyjne. Wychodzi również z drogi, aby zapewnić konkretne oferty produktów dla bardziej niszowych potrzeb.

Webex oferuje rozwiązania cloud contact center dla zaangażowania klientów. Dzięki pakietowi narzędzi contact center możesz umożliwić swoim klientom łączenie się z Tobą za pośrednictwem wiadomości, czatu, tekstu, poczty e-mail lub połączenia. Co więcej, jest wyposażony w zautomatyzowaną dystrybucję połączeń, zarządzanie trasowaniem i kolejkami, raportowanie i komunikację wielokanałową.

Masz dzwoniących agentów, którzy pracują z domu? Webex może je skonfigurować i przygotować do obsługi klientów w ciągu zaledwie pięciu dni. Jako rozwiązanie contact center, Webex zajmuje swoje miejsce wśród superstar dostawców, takich jak RingCentral, który oferuje wiele z tych samych solidnych możliwości.

Webex Zarządzanie Wydarzeniami Online

Zabawa nie kończy się na tym. Webex oferuje również zarządzanie wydarzeniami online, które wykracza poza podstawy. Dzięki niemu możesz skonfigurować i hostować ogromne webinaria z uczestnikami 3,000. Możesz też pójść o krok dalej, a dzięki WebEx Webcasting możesz zwiększyć swój zasięg do 100 000 uczestników.

Jako solidna funkcja dla firm, które poważnie podchodzą do swojej strategii webinarów, Webex online event management zapewnia wiele narzędzi, które wychodzą na prostą.

Udostępnianie wideo, ankiety, pytania i odpowiedzi, sterowanie dźwiękiem i narzędzia do monitorowania uwagi są zbudowane, aby angażować odbiorców, niezależnie od tego, czy prowadzisz prezentację, czy wprowadzasz nowy produkt. Webex to narzędzie, które warto rozważyć jako najlepszy wybór, jeśli obsługujesz webinaria z większą liczbą frekwencji niż zwykle.

Webex Zarządzanie Szkoleniami Online

Kolejną ofertą produktów Webex jest zestaw narzędzi szkoleniowych online. Narzędzia takie jak tablica i czat umożliwiają płynną interakcję z kursantami po drugiej stronie ekranu.

Webex stara się zapewnić najwyższej klasy doświadczenie szkoleniowe, wyposażając cię w wykłady, laboratoria i małe sesje breakout. Otrzymasz również dostęp do wbudowanych narzędzi e-commerce, które pozwalają sprzedawać podczas treningu.

Jako funkcja, która pozwala zrobić więcej niż tylko trenować, narzędzia ecommerce pomagają Webex wyróżnić się jako godna platforma szkoleniowa online. Dzięki narzędziu do szkolenia wideo nie chcesz rozmawiać tylko ze swoimi uczniami.

Chcesz też mieć pewność, że zwracają na siebie uwagę. Aby pomóc, Webex umożliwia testowanie i rozdawanie wyników w dowolnym momencie podczas prezentacji wideo. Przeglądając pakiet rozwiązań Webex dla wielu różnych scenariuszy wideokonferencji, łatwo zrozumieć, dlaczego jest to jedna z najczęściej używanych platform na świecie.

Sprzęt Webex Jako Usługa

Wreszcie mamy sprzęt Webex jako rozwiązanie serwisowe. Obecnie większość rozwiązań do wideokonferencji, takich jak RingCentral, daje możliwość zakupu markowego sprzętu bezpośrednio od nich.

Webex stosuje inne podejście i pozwala na dzierżawę urządzeń przez 36 miesięcy w spersonalizowanym planie, który działa dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy chcesz dokonywać płatności miesięcznych, czy rocznych, możesz być pewien, że Webex wyposaży cię w swoje najnowsze modele.

Po zakończeniu okresu obowiązywania możesz odnowić subskrypcję i włączyć stare urządzenia do zaktualizowanego sprzętu. Jak bardzo to przydatne? Jako cecha jest to zdecydowanie czynnik różnicujący, który pomaga Webex wyróżnić się na tle innych.

Odwiedź Webex

Porównaj najlepsze usługi połączeń konferencyjnych
Po zbadaniu dziesiątek opcji zidentyfikowaliśmy najlepsze rozwiązania do połączeń konferencyjnych dla różnych potrzeb.

Zobacz Najlepsze Typy

Przejrzeliśmy tajniki wszystkiego, co Webex ma do zaoferowania. Jako narzędzie do wideokonferencji nie pozostawia kamienia na głowie pod względem tego, co jest w stanie zrobić. Bezpłatny plan można łatwo porównać do bezpłatnego planu Zoom, jednego z najpopularniejszych dostępnych rozwiązań do wideokonferencji. Webex pozwala gościć tę samą liczbę osób na dłużej, co jest kluczową cechą, na którą należy zwrócić uwagę.

W końcu, gdy ograniczysz swoje opcje do dwóch lub trzech rywali, nie są to standardowe funkcje, które sprzedają ci produkt końcowy, ale lepsze wrażenia z przydatnych funkcji, a nawet łatwość korzystania z narzędzia do wideokonferencji. Jednym z najlepszych sposobów, aby to ocenić, jest skorzystanie z bezpłatnych subskrypcji i planów w celu podjęcia naprawdę świadomej decyzji.

Total
0
Shares
Related Posts

Stały VOIP

Komunikacja telefoniczna VoIP cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza w świecie biznesu. Te oparte na chmurze biznesowe systemy…