Przegląd Google Hangouts

Google Hangouts to darmowa usługa połączeń konferencyjnych, którą polecam. Jest to jedna z najprostszych usług połączeń do skonfigurowania i zajmuje kilka minut, aby rozpocząć—wszystko, czego potrzebują użytkownicy, to konto Gmail, które jest skutecznie większość ludzi.

Z drugiej strony nie zapewnia darmowym użytkownikom żadnej formy obsługi klienta i nie ma funkcji nagrywania rozmów. Są to wady, o których należy pamiętać. Przejdźmy głębiej do Google Hangouts i jego funkcji i ofert.

Google Hangouts plusy i minusy

Plusy

  • Łatwy w użyciu
  • Integracja z kalendarzem Google
  • Za darmo
  • Intuicyjny interfejs

Wady

  • Brak nagrywania rozmów
  • Brak obsługi klienta

Wypróbuj Google Hangouts

Porównaj najlepsze usługi połączeń konferencyjnych
Po zbadaniu i przejrzeniu dostawców usług połączeń konferencyjnych zidentyfikowaliśmy najlepsze opcje dla różnych potrzeb i przypadków użycia.

Zobacz Najlepsze Typy

Jak Google Hangouts porównuje się Do Najlepszych Usług połączeń konferencyjnych

Google Hangouts to funkcjonalna i wysokiej jakości usługa połączeń konferencyjnych. Nie oferuje wielu funkcji,a jakość połączeń nie zawsze jest najlepsza. Bez nagrywania rozmów i obsługi klienta w bezpłatnym planie, rzeczy mogą czuć się brakuje ogólnie. Dzięki temu jest prosty w konfiguracji i obsłudze, ma doskonałe bezpieczeństwo i integrację oraz jest niezawodną usługą. W większości przypadków robi to doskonale, a czasami to wszystko, czego potrzebujesz.

Spędziliśmy wiele godzin na badaniu i przeglądaniu najlepszych usług połączeń konferencyjnych, a możesz zobaczyć nasz szczegółowy przewodnik tutaj, aby zobaczyć, jak Google Hangouts porównuje się do innych siedmiu najlepszych typów. Google Hangouts sprawiło, że lista ta miała najbardziej łatwą konfigurację.

Jednak nasze najlepsze typy dla usług połączeń konferencyjnych ogólnie są RingCentral i GoToMeeting. RingCentral zapewnia najlepsze funkcje wideo, udostępniania ekranu i przesyłania wiadomości i jest bezpłatny dla maksymalnie 100 uczestników. Tymczasem GoToMeeting to kolejna najwyższej klasy usługa połączeń konferencyjnych z wideokonferencjami HD, całodobową obsługą klienta i integracją Salesforce.

Zapoznaj się z kompletnym przewodnikiem, aby sprawdzić, czy jedna z innych usług może być najlepszą opcją dla Twojej firmy, i czytaj dalej, aby zobaczyć, co Google Hangouts ma do zaoferowania.

Google Hangouts liczba uczestników

Liczba uczestników oferowanych przez usługę połączeń znacznie się różni. Jak ważne jest to zależy od tego, czego konkretnie potrzebujesz. Na przykład mały przedsiębiorca będzie zadowolony z mniejszej liczby uczestników, umożliwiając zespołowi skuteczne połączenie. Wykonuje zadanie, umożliwiając oszczędzanie zasobów w innym miejscu. Jednak większa firma będzie walczyć z ograniczoną liczbą uczestników.

Drugą kwestią, o której należy wspomnieć, jest to, że czas trwania połączeń można również ograniczyć. Z Google Hangouts, patrzysz na 25 uczestników połączenia w jednym czasie. Nie ma też znanej długości ani ograniczeń pod względem czasu trwania połączeń—możesz rozmawiać w nieskończoność.

Ważne jest, aby wspomnieć, jak szybka jest konfiguracja z Google Hangouts. Aby skonfigurować połączenie, możesz użyć przeglądarki, rozszerzenia chrome lub aplikacji mobilnej, o której opowiem później. Jest to tak proste, jak wpisanie nazwiska lub numeru telefonu osoby i wybranie jej z wyników wyszukiwania. Następnie klikasz lub stukasz Zadzwoń, i jesteś dobry.

Google Hangouts dobrze układa się w stosunku do swoich konkurentów w tej dziedzinie. Limit konferencji dla 25 osób nie jest nieuzasadniony i powinien służyć większości ludzi za to, co muszą zrobić. Nieograniczony czas trwania połączenia jest kolejnym mocnym punktem, a inne, takie jak spotkania Dialpad, ograniczają to do 45 minut na bezpłatnym planie. Konfiguracja połączeń nie może być prostsza, więc jest to dobry wynik.

Jakość wideo i Audio Google Hangouts

Jeśli chodzi o jakość połączeń, ważne jest, aby mówić zarówno o wideo, jak i audio. Oczywiście możesz użyć jednego lub drugiego, na przykład połączenia audio bez wideo. Jest to możliwe w przypadku Google Hangouts, a użytkownicy wymienili więcej problemów z jakością dźwięku niż wideo. Połączenia Audio zwykle działają wystarczająco dobrze, a większość użytkowników jest zadowolona z jakości w ofercie, ale inni stwierdzili, że dźwięk nie zawsze przechodzi tak wyraźnie, jak to możliwe.

Po stronie Wideo Google Hangouts używa 720p. jest to solidna rozdzielczość i można się tego spodziewać dzięki bezpłatnej usłudze połączeń. To powiedziawszy, 1080p byłoby naturalną poprawą.

Użytkownicy zazwyczaj mają niewiele problemów z połączeniami wideo w Hangouts, ale niektórzy zgłaszali pikselację i niestabilne filmy. Zawsze warto pamiętać, że szybkość i jakość Internetu mogą mieć na to wpływ, więc upewnij się, że masz niezawodnego dostawcę Internetu. Ogólnie rzecz biorąc, szybkość między 2,6 MB / s dla dwóch uczestników i 3,2 MB / s dla pięciu uczestników powinna być więcej niż wystarczająca dla stabilnych połączeń. Hangouts dostosuje się również do wolniejszych prędkości internetu, co może czasami powodować określone przeze mnie problemy.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobra oferta od Google Hangouts. Nie jest to najlepsza jakość obrazu i dźwięku na rynku—za to RingCentral zajmuje pierwsze miejsce, ale to wystarczy dla większości użytkowników. Pamiętaj, że jest to bezpłatna usługa przeznaczona dla małych i średnich zespołów i nie nadaje się do niczego większego.

Nagrywanie Rozmów Google Hangouts

Możliwość nagrywania rozmów jest kluczową cechą usługi połączeń konferencyjnych. Dzięki nagrywaniu rozmów możesz potwierdzić szczegóły, które mogły cię ominąć, a nawet użyć tych połączeń jako materiałów edukacyjnych do szkolenia personelu. Różne usługi oferują tutaj różne możliwości, ale można śmiało powiedzieć, że użytkownicy lubią oglądać nagrywanie rozmów jako część dobrze uformowanego pakietu połączeń konferencyjnych.

Ale kilka za darmo usługi połączeń konferencyjnych nie oferują tej funkcji. Google Hangouts jest jednym z nich-nie ma po nim śladu. Użytkownicy będą musieli korzystać z dodatkowego oprogramowania lub aplikacji innych firm, aby nagrywać swoje połączenia. Mógłbym powiedzieć, że jest to rozczarowujące, ale wtedy ignorowałbym fakt, że usługa jest bezpłatna, a zobaczenie nagrywania rozmów tutaj byłoby bardziej zaskoczeniem niż cokolwiek innego. Na szczęście możesz uzyskać bezpłatne oprogramowanie lub aplikacje do nagrywania rozmów online. Jeśli jednak nagrywanie rozmów jest dla ciebie ważną funkcją, być może będziesz musiał poszukać płatnej usługi połączeń konferencyjnych.

Zoom, BlueJeans, spotkania Dialpad i GoToMeeting oferują świetne funkcje nagrywania rozmów, aw przypadku spotkań Dialpad, jest to również w bezpłatnym planie. Tak więc nie jest niemożliwe, aby zobaczyć nagrywanie rozmów oferowane za darmo, po prostu nieco mało prawdopodobne. Gdy usługa połączeń zapewnia to w ramach bezpłatnego planu, jest to znaczący bonus. Nie jest to obszar, w którym Google Hangouts może pochwalić się wygodnym “zwycięstwem”.

Wiadomości Google Hangouts

Podczas gdy masz tendencję do kojarzenia usług połączeń konferencyjnych tylko na poziomie audio i wideo, można powiedzieć, że wiadomość wystarczy w niektórych sytuacjach. Zaletą jest to, że ta forma komunikacji wymaga mniej zaangażowania niż nawet szybki telefon. Są też chwile, kiedy jesteś głęboko w pracy i nie chcesz, aby przeszkadzała ci rozmowa wideo.

W takich sytuacjach Google Hangouts oferuje prostą formę wiadomości tekstowych bez audio i wideo. Dzięki usłudze możesz wysyłać wiadomości jeden do jednego lub na czacie grupowym, które przyniosą korzyści niewielkiemu zespołowi ludzi. Dostępne są wszystkie dodatki potrzebne do wiadomości, w tym możliwość wysyłania zdjęć, GIF-ów i emoji. Szczególnie przydatną funkcją jest synchronizacja czatów na wielu urządzeniach-zasadniczo pozwala kontynuować rozmowę na dowolnym urządzeniu.

Ten Komunikat jest kolejną podstawową częścią Google Hangouts, ale dobrze jest go tam zobaczyć i przy niewielkim wysiłku, aby działał. Prawie wszystkie inne usługi połączeń konferencyjnych zapewniają podobną funkcjonalność, więc z pewnością nie jest to coś, czego nie można znaleźć gdzie indziej. Na przykład GoToMeeting ma funkcje wideo, udostępniania ekranu i przesyłania wiadomości w jednym miejscu. Niemniej jednak jest to solidna i cenna część całego pakietu.

Aplikacja Mobilna Google Hangouts

Google Hangouts jest dostępny na urządzeniach z systemem iOS i Android za pośrednictwem odpowiednich sklepów z aplikacjami. Zapewnia to funkcjonalność Hangouts na urządzeniach mobilnych i zachowuje taką samą skromną i skuteczną konfigurację, jak w innych miejscach.

Uruchomienie aplikacji mobilnej nie może być prostsze, a gdy już się w niej znajdziesz, zainicjowanie czatu jest szybkie i łatwe. Podczas rozmowy wideo aplikacja automatycznie wyświetla indywidualne rozmowy na ekranie i wykorzystuje mniejsze ujęcia na żywo innych uczestników tła. U dołu aplikacji znajdują się przyciski, które pozwalają przełączać się między mobilnymi kamerami, całkowicie wyłączyć kamerę lub wyciszyć mikrofon. Wszystko tutaj jest proste.

Oczywiście będziesz także mógł inicjować wiadomości, umożliwiając wysyłanie wiadomości do pojedynczej osoby lub grupy, gdziekolwiek jesteś. Wszystko, czego potrzebujesz, to mieć stabilne połączenie z Internetem lub że Twoje dane mobilne są w stanie obsłużyć żądania połączeń.

Ogólnie rzecz biorąc, aplikacje mobilne Google Hangouts są szanowane i dobrze zaprojektowane. Mają one na celu zapewnienie użytkownikom jeszcze większego poczucia wygody, wprowadzając prostotę Hangouts do bardziej mobilnego otoczenia. Nie wszystkie usługi połączeń konferencyjnych oferują aplikację, która działa tak dobrze, jak Hangouts, a niektóre mogą nie czuć się jak pełnoprawne produkty. Google Hangouts odnosi tutaj sukces.

Interfejs Google Hangouts

Na wszystkich platformach, niezależnie od tego, czy są to komputery, tablety czy telefony komórkowe, Google Hangouts ma wyglądać tak sprawnie i praktycznie, jak to tylko możliwe. To nie będzie usługa połączeń, która “wygrywa” za oszałamiający design—chodzi o znacznie więcej o wykonanie zadania.

Kontakty są wyświetlane po lewej stronie,a rozpoczęcie nowej rozmowy z ludźmi jest tak proste, jak kliknięcie lub dotknięcie. Użytkownicy mogą klikać nazwy zgodnie z wymaganiami, aby zobaczyć istniejące dyskusje, a Historia konwersacji zostanie wyświetlona—nie ma opóźnień ani czekania, co wynika z efektywnego interfejsu, który ma niewiele rzeczy do przetworzenia.

Wszystkie przyciski główne znajdują się w dolnej części okna, a dostęp do ustawień i ich dostosowanie można uzyskać za pomocą przycisku w lewym górnym rogu. To takie proste. Niektórzy nazwaliby to gołymi kościami,ale jest to bardziej przypadek pomocy użytkownikowi w wykonaniu zadania i zminimalizowania czasu oczekiwania na wszystkich etapach.

W porównaniu do innych usług połączeń, nie będzie dużo prostsze niż Google Hangouts. W zależności od tego, czego szukasz, to może Ci idealnie pasować.

Na przykład interfejs RingCentral wydaje się być złożony w porównaniu, I chociaż może być dokładny w wyniku wszystkich funkcji, które zapewnia, nie jest to wada. RingCentral zapewnia znacznie więcej funkcji niż Google Hangouts, ale dla niektórych wszystko, czego potrzebują, to inteligentny sposób komunikacji z zespołem. To nie jest przypadek, który jest najlepszy-to bardziej przypadek, który jest odpowiedni dla tego, czego potrzebujesz.

Integracja Z Google Hangouts

Jako produkt Google można oczywiście oczekiwać, że Hangouts będzie bezproblemowo integrować się z innymi produktami firmy. I cieszę się, że tak jest.

Na przykład będziesz mieć dostęp do Hangoutów w Gmailu podczas sprawdzania wiadomości e-mail. Stamtąd możesz wysyłać wiadomości do innych użytkowników, tak jak w aplikacji. Możesz nawet dzwonić do innych bezpośrednio z Gmaila. Szczególnie godne uwagi jest to, jak szybko można to zrobić za pomocą kilku kliknięć.

Google Hangouts automatycznie łączy się również z kontaktami konta Gmail, a także integruje się z Kalendarzem Google. Integracja z Kalendarzem Google oznacza, że możesz z łatwością planować połączenia i spotkania z innymi użytkownikami.

Wszystko to daje Google Hangouts raczej wszechobecny klimat. Jest osiągalny i szybki do ładowania i inicjowania czatów, bez względu na to, gdzie go używasz. Oczywiście, porównując to z innymi usługami połączeń konferencyjnych, bierze się pod uwagę, że produkty Google dominują w większości internetu, więc oczekiwanie tego samego poziomu integracji od innych byłoby prawie niesprawiedliwe.

Wypróbuj Google Hangouts

Porównaj najlepsze usługi połączeń konferencyjnych
Po zbadaniu i przejrzeniu dostawców usług połączeń konferencyjnych zidentyfikowaliśmy najlepsze opcje dla różnych potrzeb i przypadków użycia.

Zobacz Najlepsze Typy

Streszczenie

Google Hangouts robi to, co mówi i nic więcej. Z kilkoma zaawansowanymi funkcjami i brakiem obsługi klienta, nie będzie odpowiedni dla wszystkich. Brak nagrywania rozmów może być istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, czy z niego korzystać.

Dzięki licznym innym usługom połączeń konferencyjnych walczącym o uwagę użytkowników, nie wspominając o własnym Google Meet, który jest skutecznie bardziej zaawansowany pod prawie każdym względem, Hangouts pozostaje w nieco dziwnym miejscu.

To powiedziawszy, jest łatwy w użyciu, darmowy i intuicyjny i może być odpowiedni dla małych i średnich zespołów lub dla początkujących przedsiębiorców, którzy muszą zachować ostrożność przy swoich Zasobach. Spotkania indywidualne również działają dobrze z usługą, a połączenia są błyskawiczne, aby rozpocząć.

Każdy z kontem Gmail ma dostęp do Hangoutów, co dodatkowo zwiększa jego dostępność. Po prostu nie oczekuj niczego na drodze dodatkowych funkcji i dodatków.

Najlepsze usługi połączeń konferencyjnych dla większości ludzi nadal będzie RingCentral i GoToMeeting, ale Hangouts może być usługa połączeń, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Recenzja GoToMeeting

GoToMeeting zajmuje wysokie miejsce na naszej liście Najlepszych Usług telekonferencyjnych. Platforma oferuje wszystkie narzędzia potrzebne do przeprowadzenia udanego…

Przegląd WotNot

Uruchomiona w 2018 r., wotnot to stosunkowo nowa platforma chatbotów bez kodu, która szturmem podbija branżę. Zaufało nam…