Najlepsze oprogramowanie ERP

Oprogramowanie ERP (Enterprise resource planning) pomaga dużym organizacjom zarządzać całą operacją w ramach jednego systemu.

Jest to o wiele bardziej pożądane i wydajne niż używanie różnych narzędzi od różnych Dostawców, które nie integrują się dobrze lub zmuszanie pracowników do logowania się na wiele kont, aby wykonać proste zadania.

Dzięki funkcjom takim jak CRM, Zasoby ludzkie, księgowość, zarządzanie łańcuchem dostaw i innym, dobre oprogramowanie ERP centralizuje i upraszcza codzienną pracę każdego pracownika.

Podczas gdy większość oprogramowania ERP jest przyjmowana przez większe przedsiębiorstwa, mniejsze firmy zaczęły korzystać z oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa w ciągu ostatnich kilku lat. 

I to ma sens. Oprogramowanie ERP to kompleksowe rozwiązanie dla każdej firmy.

6 najlepszych programów ERP dla Twojej firmy

 1. Oracle Netsuite – najlepsze oprogramowanie ERP
 2. Microsoft Dynamics 365-najlepsze licencje pakietowe
 3. SAP Business One-najlepszy dla małych firm
 4. Sage 300-najlepszy dla średnich firm
 5. Syspro-najlepsze dla producentów i dystrybutorów
 6. Acumatica-najlepsze oprogramowanie ERP dla MSP

Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań udało mi się zawęzić topowe rozwiązania w tej kategorii.

Czytaj dalej poniżej, aby uzyskać dogłębną recenzję każdego oprogramowania ERP na naszej liście.

#1-Oracle Netsuite – najlepsze oprogramowanie ERP

Odwiedź Oracle Netsuite

 • Zaufało nam ponad 20 000 firm
 • W pełni konfigurowalny
 • Zaprojektowany, aby wspierać wzrost
 • Idealny dla każdej branży

Zamów bezpłatną wycieczkę po produkcie

Oracle Netsuite to nasza najlepsza rekomendacja dla oprogramowania ERP. Pokonali konkurencję w niemal każdej kategorii.

Oracle Netsuite jest w pełni konfigurowalny i zaprojektowany, aby wspierać rozwój. Dodawanie funkcjonalności i zasobów w miarę skalowania firmy jest łatwe. W związku z tym są one idealne dla średnich firm, które przewidują wzrost w najbliższej przyszłości.

Oto tylko garstka branż, które używają Oracle Netsuite:

 • Marketing i reklama
 • Rolnictwo
 • Rząd
 • Profesjonalne usługi
 • Restauracja i hotelarstwo
 • Budowa
 • Ecommerce
 • Inżynieria
 • Dystrybucja
 • Biotechnologia i farmaceutyka

Lista jest długa.

Podsumowując: Oracle Netsuite zaspokaja Twoje potrzeby niezależnie od prowadzonej działalności.

Niektóre z najważniejszych funkcji ERP tego rozwiązania obejmują zarządzanie zamówieniami, planowanie finansowe, zarządzanie finansami i zarządzanie produkcją. Oprogramowanie może nawet dostosować się do zarządzania łańcuchem dostaw, a także potrzeb magazynowych i zaspokajania potrzeb.

Będziesz w stanie zarządzać kompleksowym zapasem i całą logistyką w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie pomaga zmaksymalizować wydajność tych procesów.

Oracle Netsuite ma wbudowaną analizę biznesową. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do analizy wizualnej ze wszystkich swoich danych. Raporty te umożliwiają podejmowanie decyzji biznesowych.

Ze względu na możliwość dostosowania tego oprogramowania, ceny nie są dostępne online. Jest to powszechne w kategorii oprogramowania ERP. Musisz porozmawiać z zespołem sprzedaży Oracle Netsuite, aby omówić swoje potrzeby i uzyskać wycenę. Zamów bezpłatną wycieczkę po produkcie, aby uzyskać więcej informacji.

#2-Microsoft Dynamics 365-Najlepsze Licencje Pakietowe

Microsoft Dynamics 365

 • Przejrzyste ceny
 • Zniżki na dodatkowe licencje
 • Aplikacje dla określonych kategorii
 • Elastyczne przypadki użycia

Uzyskaj do 6 miesięcy za darmo

Podobnie jak większość produktów Microsoft, Microsoft Dynamics 365 jest potężny, elastyczny i godny zaufania.

W rzeczywistości jest używany przez niektóre z największych firm na świecie, takich jak HP, Coca Cola, Lowe ‘ s, Delta, BMW, Adobe, UPS i inne.

Jest nieco inny w porównaniu do niektórych innych opcji na naszej liście. Dynamics 365 nie jest tak naprawdę pojedynczym produktem. Microsoft oferuje wiele pakietów produktów w zależności od potrzeb. Kategorie obejmują:

 • Marketing
 • Sprzedaż
 • Obsługa Klienta
 • Operacje
 • Serwis Terenowy
 • Finanse
 • Handel
 • Zasoby Ludzkie

Każda z nich zawiera różne aplikacje jako pakiet produktów. Na przykład usługa terenowa zawiera narzędzia do zarządzania zasobami w całym cyklu życia. Harmonogramy pracowników zawierają szczegółowe informacje aż do numerów seryjnych części potrzebnych technikom.

W przeciwieństwie do innych rozwiązań ERP, Microsoft jest w pełni przejrzysty pod względem cen i wymienia wszystkie ceny na swojej stronie internetowej. Jest to trochę skomplikowane, ponieważ każda kategoria ma wiele cen i indywidualnych cen dla każdej aplikacji w tej kategorii. Jeśli masz już kwalifikujące się aplikacje Dynamics 365, otrzymasz zniżki.

Na przykład, oto spojrzenie na Microsoft Dynamics 365 Field Service pricing, dzięki czemu można zobaczyć, co mam na myśli.

Jak widać, istnieje znaczna różnica w cenach pierwszej aplikacji Dynamics 365 w porównaniu z kolejnymi aplikacjami.

Mając to na uwadze, istnieją pewne nieprzewidziane okoliczności, na które musisz mieć oko. Większość pakietów wymaga minimalnej liczby licencji do zakupu, która zwykle wynosi 10 lub 20.

Chociaż przewodnik licencjonowania i wymagania są nieco skomplikowane, aby poruszać się i rozumieć, ta opcja jest najlepszym rozwiązaniem dla firm, które chcą kupować hurtowo. Będziesz mieć również możliwość wyboru konkretnych produktów, których szukasz, korzystając z rabatów na dodatkowe licencje.

Przez ograniczony czas otrzymaj do sześciu miesięcy Dynamics 365 za darmo.

#3-SAP Business One-najlepszy dla małych firm

Odwiedź SAP Business One

 • Stworzone dla małych firm
 • Dostęp mobilny
 • 500 + dodatki
 • Rozwiązania branżowe

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Chociaż rozwiązania ERP są częściej wykorzystywane w większych operacjach, wielu dostawców zaczyna oferować doskonałe rozwiązania dla małych firm.

Jednym z takich rozwiązań jest SAP Business One. Jeśli Twoja firma przerosła Twoje narzędzia wyjściowe lub musi skonsolidować oprogramowanie na jedną platformę, SAP Business One ma dokładnie to, czego szukasz.

To oprogramowanie obejmuje zasoby do sprzedaży, zarządzania zapasami, CRM, finansów, analityki, raportowania i innych. To świetne rozwiązanie z pełną obsługą.

SAP Business One oferuje również rozwiązania branżowe. Wybierz spośród ponad 500 dodatków, aby dostosować oprogramowanie do rodzaju firmy lub potrzeb branży.

Kolejną zaletą SAP Business One jest intuicyjny dostęp mobilny. Ty i twój zespół możecie uzyskać dostęp do oprogramowania z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji mobilnych na systemy iOS i Android.

Bez względu na to, gdzie się znajdujesz, zawsze będziesz mógł sprawdzać zapasy, zarządzać biletami serwisowymi i przeglądać raporty w czasie rzeczywistym w podróży. Możesz nawet skonfigurować alerty i wypełniać zatwierdzenia bezpośrednio z urządzenia mobilnego.

Podobnie jak większość oprogramowania ERP, ceny dla SAP Business One nie są dostępne online.

Początkowa konfiguracja jest również trochę kłopotliwa, co jest największą wadą tego rozwiązania. Po udzieleniu odpowiedzi na nieco obszerny kwestionariusz, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin, aby szczegółowo omówić wymagania Twojej firmy, zanim otrzymasz wycenę. W wielu przypadkach nie będzie można kupić oprogramowania bezpośrednio od SAP; będziesz musiał przejść przez jednego z ich partnerów lub sprzedawców.

W końcu jest to nadal najlepszy wybór dla małych firm. Większe korporacje mogą napotkać pewne ograniczenia na skalę.

#4-Sage 300-Najlepszy Dla Średnich Firm

Odwiedź Sage 300

 • Oprogramowanie ERP oparte na chmurze
 • Świetne dla międzynarodowego ecommerce
 • Obsługuje wiele walut
 • Automatyzacja procesów dostawców

Pobierz darmowe demo

Sage 300 jest jednym z trzech różnych rozwiązań oprogramowania ERP oferowanych przez Sage. To rozwiązanie jest przeznaczone dla średnich firm.

Od zarządzania finansami po operacje i zapasy, Sage 300 został zaprojektowany, aby pomóc poprawić całkowitą widoczność Twojej firmy przy maksymalizacji zwrotu z inwestycji.

Sage 300 upraszcza Twoje finanse. To świetny wybór dla firm, które zarządzają wieloma walutami. Możesz go nawet używać w wielu firmach, jeśli masz spółki zależne lub franchising.

Uzyskanie Sage 300 dla ERP oznacza, że będziesz mieć również dostęp do szerokiej gamy funkcji w obszernym pakiecie produktów Sage. Skorzystasz z takich funkcji, jak Sage CRM, Sage Inventory Advisor i Sage Payment Solutions.

Sage 300 oferuje inteligentne planowanie zasobów przedsiębiorstwa dla międzynarodowych operacji e-commerce. Otrzymasz analizy w czasie rzeczywistym, a także możliwość śledzenia i przetwarzania zamówień z dowolnego miejsca.

Kolejną zaletą Sage 300 jest możliwość zarządzania relacjami z dostawcami. Możesz zautomatyzować proces zakupu, zamówienia, faktury, paragony i zwroty. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu i zasobów, gdy zamawiasz zapasy lub inne materiały.

Jeśli Sage 300 jest dla Ciebie zbyt zaawansowany i bogaty w funkcje, rozważ Sage 100 jako alternatywę. Nadal jest to dobre oprogramowanie ERP, ale nie jest przeznaczone dla operacji międzynarodowych lub wielu firm. Sage 100 to bardziej zaawansowane oprogramowanie księgowe z CRM i innymi funkcjami ERP.

Dla tych z Was, którzy chcą więcej niż funkcje dostępne w Sage 300, możesz uaktualnić do Sage Business Cloud X3. Jest to najwyższej klasy rozwiązanie ERP firmy Sage. Ma większy nacisk na zarządzanie łańcuchem dostaw i sprzedaż, przeznaczone dla większych przedsiębiorstw.

Chociaż Sage Business Cloud X3 jest świetny, prawdopodobnie jest to przesada dla średnich firm. Ale miło jest wiedzieć, że możesz dokonać aktualizacji w późniejszym czasie, jeśli Twoja firma się rozwinie.

Większość z was skorzysta najbardziej z Sage 300. Skontaktuj się z działem sprzedaży, aby poprosić o bezpłatne demo.

# 5 – Syspro-najlepsze dla producentów i dystrybutorów

Odwiedź Syspro

 • Nagradzane oprogramowanie ERP
 • Rozwiązania branżowe
 • Ponad 40 lat doświadczenia
 • Zaufało nam ponad 15 000 firm

Pobierz darmowe demo

Syspro oferuje rozwiązania ERP dla małych firm, średnich organizacji i przedsiębiorstw.

Jednak ich oprogramowanie ERP jest zaprojektowane specjalnie do produkcji i dystrybucji. Jeśli Twoja branża mieści się w tych kategoriach, jest to dla ciebie.

Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu w tej branży, Syspro wie, czego potrzeba, aby odnieść sukces w tych przestrzeniach.

Syspro ERP jest zbudowany z funkcjonalnością branżową opartą na wymaganiach biznesowych dla producentów i dystrybutorów. Typowe branże w tych dwóch kategoriach wykorzystujące Syspro obejmują:

 • Części i akcesoria samochodowe
 • Żywność i napoje
 • Guma i Tworzywa sztuczne
 • Urządzenia i maszyny przemysłowe
 • Rodzaj opakowania
 • Metale obrobione
 • Elektronika

To wielokrotnie nagradzane oprogramowanie ERP jest używane przez ponad 15 000 firm w ponad 60 krajach.

System Syspro ERP usprawni zarządzanie łańcuchem dostaw i zwiększy efektywność operacyjną. Skorzystaj z przydatnych informacji i raportów, aby podejmować lepsze decyzje biznesowe.

Oprócz dostosowania oprogramowania, Syspro pozwoli Ci również w pełni dostosować przestrzeń roboczą w oparciu o role i potrzeby. Dzięki temu Ty i twój zespół nie będziecie czuć się przytłoczeni lub bombardowani nieistotnymi informacjami lub ekranami, z których nie korzystacie na co dzień.

Wraz z rozwojem Twojej firmy Syspro ma elastyczność i moc, aby skalować się razem z Tobą.

Jeśli Twoja firma zajmuje się produkcją lub dystrybucją, Syspro ERP będzie najlepszym rozwiązaniem. Niestety, to oprogramowanie nie obsługuje innych typów firm. Na przykład, jeśli jesteś w handlu detalicznym, usługach profesjonalnych lub e-commerce, musisz szukać gdzie indziej.

Skontaktuj się z Syspro, aby poprosić o bezpłatną wersję demonstracyjną.

#6-Acumatica-najlepsze oprogramowanie ERP dla MŚP

Odwiedź Acumatica

 • Nagradzane oprogramowanie ERP
 • Rozwiązania branżowe
 • Dodaj użytkowników za darmo
 • Wspiera rozwój firm

Pobierz darmowe niestandardowe demo

Acumatica jest niewielka, ale szybko się rozwija i oferuje doskonałe usługi dla konkretnych rodzajów firm.

Oferują rozwiązania ERP specyficzne dla branży. Więc bez względu na to, jaki rodzaj działalności prowadzisz, wiesz, że nie dostajesz oprogramowania do wycinania ciasteczek.

Oto krótka lista wersji oprogramowania ERP dostarczanych przez Acumatica:

 • General Business Edition
 • Edycja Dystrybucji
 • Manufacturing Edition
 • Construction Edition
 • Edycja Handlowa
 • Field Service Edition

Jeśli masz małe lub średnie przedsiębiorstwo w jednej z tych kategorii, Acumatica będzie najlepszym wyborem do rozważenia.

Acumatica ERP jest niezwykle wszechstronny. Niezależnie od rodzaju potrzeb Twojej firmy, możesz uzyskać kompleksowe rozwiązanie od tego dostawcy usług.

To wielokrotnie nagradzane oprogramowanie ERP oparte na chmurze wspiera również rozwój. Możesz łatwo dodawać funkcje i możliwości w miarę skalowania firmy. Acumatica pozwala również dodawać dodatkowych użytkowników bez konieczności płacenia za dodatkowe licencje.

Acumatica ma bezpłatną wycieczkę produktową dostępną na swojej stronie internetowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz poprosić o niestandardową demonstrację i bezpłatne demo bez żadnych zobowiązań.

Jak znaleźć najlepsze oprogramowanie ERP dla Twojej firmy

Jak więc wybrać najlepsze oprogramowanie ERP dla siebie?

Wyjaśnię metodologię, której użyłem, aby wybrać zwycięzców z naszej listy. W większości przypadków nie ma oprogramowania ERP” najlepsze dla wszystkich”. Oceniając różne oprogramowanie, możesz określić, co jest dla ciebie najlepsze na podstawie następujących czynników:

Wielkość Firmy

Chociaż nazwa ” ERP ” oznacza przedsiębiorstwo, nie każde rozwiązanie jest przeznaczone dla dużych przedsiębiorstw. Dlatego powinieneś zwrócić uwagę, jakie mają oferty i sprawdzić, czy pasują do wielkości twojej firmy.

Na przykład SAP Business One został zaprojektowany specjalnie dla małych firm. Sage 300 jest najlepszym wyborem dla rozwijających się firm średniej wielkości, a Acumatica jest skierowana do MŚP.

Więc jeśli masz duże przedsiębiorstwo, nie rozważyłbyś żadnej z tych opcji. Byłoby lepiej z czymś takim jak Oracle Netsuite lub Microsoft Dynamics 365.

Przemysł

Oprócz wielkości firmy, niektóre oprogramowanie ERP jest przeznaczone dla określonych branż.

Syspro jest tego doskonałym przykładem. Jest stworzony dla producentów i dystrybutorów; to wszystko. Możesz nawet uzyskać bardziej specjalistyczne rozwiązanie oparte na twojej branży w ramach tych dwóch kategorii, takich jak urządzenia przemysłowe lub Elektronika.

Sage 300 to świetna opcja dla międzynarodowych firm ecommerce. Oracle Netsuite (nasza najlepsza ogólna rekomendacja) obsługuje najszerszy zakres rodzajów działalności i branż.

Cechy

Celem oprogramowania ERP jest być kompleksowym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb biznesowych. Ale z tym powiedziawszy, nie wszystkie zestawy funkcji od oprogramowania do Oprogramowania będą identyczne.

Ważne jest, aby zrozumieć, czego firma potrzebuje najbardziej i skierować się na rozwiązanie ERP, które oferuje te funkcje od razu po wyjęciu z pudełka.

Typowe funkcje oprogramowania ERP obejmują narzędzia sprzedaży, CRM, narzędzia księgowe i zasoby ludzkie. Ale niektórzy z was mogą potrzebować funkcji do zarządzania łańcuchem dostaw, zarządzania operacyjnego i kompleksowej logistyki zapasów.

Większość oprogramowania ERP jest dostosowana do Twoich potrzeb. Usługodawca może więc łatwo dodać to, czego szukasz—zakładając, że ma te funkcje do zaoferowania.

Konfiguracja

Prawie każde oprogramowanie ERP wymaga uzyskania niestandardowej wyceny przed rozpoczęciem. To dodaje dodatkowy krok do procesu konfiguracji. Prawdopodobnie będziesz chciał uzyskać wycenę i wersję demonstracyjną od wielu dostawców na swojej krótkiej liście, aby zobaczyć, jakie masz opcje.

Ale kiedy już zdecydujesz się na rozwiązanie, chcesz mieć pewność, że początkowe wdrożenie jest tak proste, jak to tylko możliwe. Niektóre oprogramowanie należy kupić od partnera zewnętrznego, co może być uciążliwe. Mając to na uwadze, partnerzy Ci zazwyczaj lepiej przeprowadzają Cię przez proces konfiguracji.

Ponieważ większość oprogramowania ERP jest obecnie oparta na chmurze, nie musisz się martwić o instalowanie czegokolwiek lokalnie na serwerach, komputerach lub innych urządzeniach. Ale tak nie jest w przypadku każdej opcji.

Wniosek

Oprogramowanie ERP może uprościć wydajność operacyjną poprzez zapewnienie kompleksowego zasobu dla wszystkich procesów biznesowych.

Konfiguracja wymaga trochę wysiłku, ale oprogramowanie ERP jest tego warte. Zarządzaj wszystkim z jednej, spójnej platformy. Unikaj niedopatrzeń związanych z używaniem z mozaiką różnych programów biznesowych.

Aby podsumować moje najlepsze typy:

 1. Oracle Netsuite – najlepsze oprogramowanie ERP
 2. Microsoft Dynamics 365-najlepsze licencje pakietowe
 3. SAP Business One-najlepszy dla małych firm
 4. Sage 300-najlepszy dla średnich firm
 5. Syspro-najlepsze dla producentów i dystrybutorów
 6. Acumatica-najlepsze oprogramowanie ERP dla MSP

Oracle Netsuite to nasza najlepsza rekomendacja. Oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby usprawnić swoje operacje.

Ale z tym, że powiedział, to nie jest dla wszystkich. Małe firmy powinny skłaniać się ku SAP Business One. Firmy średniej wielkości i MŚP byłyby lepsze od Sage 300 lub Acumatica. Syspro to najlepsze oprogramowanie ERP do produkcji i dystrybucji. Aby uzyskać pakiety produktów i zniżki na licencje zbiorcze, przejdź do Microsoft Dynamics 365.

Niezależnie od wielkości firmy, branży lub potrzeb w zakresie planowania zasobów przedsiębiorstwa, możesz znaleźć najlepsze oprogramowanie ERP dla swojej firmy, korzystając z tego przewodnika.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Vonage Recenzja

Rozważałeś Vonage jako swojego dostawcę VoIP? Istnieje wiele świetnych opcji na rynku. Ale jeśli chodzi o niedrogi i…