Przegląd Szklarni

Applicant tracking software (ATS) oszczędza Twojemu zespołowi HR dużo czasu na sortowanie kandydatów i przeprowadzanie ich przez proces zatrudniania i wdrażania.

Greenhouse został specjalnie zaprojektowany, aby ułatwić i usprawnić śledzenie kandydatów dzięki pakietowi narzędzi rekrutacyjnych i wdrożeniowych.

Co więcej, jego funkcje wdrażania zapewniają wyjątkowe wrażenia dla nowych pracowników, których nie oferują inne opcje ATS. 

Pogrzebałem głęboko w Greenhouse, aby zobaczyć, co odróżnia go od konkurencji i jak radzi sobie z niektórymi z naszych najlepszych typów. 

Czytaj dalej, aby uzyskać dogłębną recenzję. 

Zalety i wady szklarni 

Plusy 

 • Karty wyników wywiadów zmniejszają uprzedzenia
 • Konfigurowalny proces rekrutacji
 • Prosta, prosta konfiguracja zadania
 • Konfigurowalne szablony ofert oszczędzają czas
 • Wiele integracji
 • Obszerna baza wiedzy

Wady 

 • Może być buggy z określonymi zadaniami
 • Osobny cennik rekrutacji i onboardingu
 • Brak funkcji współpracy
 • Opcje interfejsu użytkownika mogą być przytłaczające 
 • Brak dostosowanych szkoleń dla nowych użytkowników

Odwiedź Szklarnię

Porównaj Najlepszych Dostawców Śledzenia Kandydatów
Sprawdziliśmy dziesiątki dostawców śledzenia kandydatów i zawęziliśmy ich do najlepszych opcji.

Zobacz Najlepsze Typy

Jak Greenhouse porównuje się do najlepszego oprogramowania do śledzenia kandydatów

Greenhouse oferuje zarówno rozwiązania rekrutacyjne, jak i wdrożeniowe, aby firmy mogły płynnie przejść przez proces rekrutacji. Narzędzia do publikowania ofert pracy i pozyskiwania kandydatów pomagają zautomatyzować proces rekrutacji, a raporty zapewniają efektywność zatrudniania i wdrażania pracowników.

W porównaniu do innych, to oprogramowanie jest wysoce konfigurowalny, ma wiele integracji z ulubionymi narzędziami i nie ma wiele krzywej uczenia się. Jedna z jego najlepszych funkcji-karty wyników wywiadów-pozwala ankieterom uzyskać obiektywną opinię na temat rozmowy kwalifikacyjnej kandydata.

Mimo to Greenhouse nie znajduje się na liście najlepszych programów do śledzenia kandydatów. BambooHR i JazzHR są nasze typy dla większości firm ze względu na ich zróżnicowane funkcje i łatwość obsługi. Szklarnia wykazuje również te cechy. Ale kilka wad, takich jak bogaty w opcje interfejs i potrzeba większej liczby funkcji współpracy, uniemożliwia, aby był godny naszej listy ulubionych. 

Chociaż może nie znalazł się na liście swoich ATS, Greenhouse zrobił cięcie, gdy zbadaliśmy i przejrzeliśmy najlepsze oprogramowanie rekrutacyjne na rynku-coś, o czym należy pamiętać.

Ilość i częstotliwość zatrudniania w szklarni

Szklarnia niekoniecznie jest najlepszą opcją ATS dla firm, które zatrudniają tylko garstkę pracowników każdego miesiąca lub roku. Oprogramowanie może być drogie dla małych firm, zwłaszcza jeśli chcą zarówno narzędzia rekrutacyjne, jak i narzędzia do wdrażania, ponieważ są to technicznie oddzielne produkty o różnych cenach. 

Średnie i duże firmy o znacznych potrzebach w zakresie zatrudnienia bez wątpienia skorzystają z szklarni. Na przykład Stack podaje, że 37% klientów Greenhouse jest średniej wielkości i zatrudnia 51-250 pracowników. 

Szklarnia nie ogranicza liczby osób, które zatrudniasz lub ogranicza wiele z czegokolwiek, naprawdę. Firma tworzy niestandardowe rozwiązanie dla każdego klienta, w tym funkcje rekrutacyjne i strukturę cenową, która odpowiada jego potrzebom. Jeśli potrzebujesz szczególnych funkcji, takich jak Nieograniczone oferty pracy, ale chcesz zaoszczędzić pieniądze, ograniczając liczbę osób, które możesz zatrudnić każdego miesiąca, Greenhouse może współpracować z Tobą na niestandardowym planie.

Dodatkowo szklarnia jest skalowalna. Możesz zacząć jako mała lub średnia firma I zmienić swój plan, aby dopasować się do swojego wzrostu, gdy staniesz się większą firmą. Możesz także promować skalowalność w oprogramowaniu, dodając więcej ról, dostosowując przepływ pracy oraz automatyzując aplikacje i zatwierdzania.

Rodzaj Oprogramowania Szklarni

Greenhouse jest przeznaczony do zatrudniania w domu, co oznacza, że jest tworzony z myślą o zespole zatrudniającym lub Dziale HR, a nie o potrzebach Agencji Zatrudnienia. W związku z tym posiada wszystkie narzędzia potrzebne Twojemu zespołowi do przeglądania aplikacji, kwalifikowania kandydatów, konfigurowania rozmów kwalifikacyjnych i przeprowadzania kandydatów przez proces wdrażania do pracy.

Jednym ze sposobów, w jaki Greenhouse zaspokaja wewnętrzne zespoły, jest zorganizowany proces zatrudniania, który tworzy określony zestaw atrybutów i wymagań dla idealnego kandydata. Twój zespół może skonfigurować to tak, jak by chciał, ale ostatecznym celem jest zapewnienie jednolitego procesu rekrutacji ze wszystkimi agentami zatrudniającymi na tej samej stronie. Automatyzacja, karty wyników wywiadów i raportowanie optymalizują proces i oszczędzają czas zespołu.

Chociaż szklarnia jest głównie do zatrudniania w domu, nadal możesz skorzystać z pomocy agencji, jeśli chcesz. Greenhouse umożliwia dostęp Agencji za pośrednictwem portalu agencji, dla którego administratorzy mogą kontrolować uprawnienia. Wyślij zaproszenie do agencji, a rekruterzy mogą założyć konto agencji, aby poruszać się po portalu. Portal umożliwia rekruterom wysyłanie ofert pracy Twojej firmy do Pulpitu Nawigacyjnego szklarni bez zakłócania przepływu pracy lub uzyskiwania dostępu do ustawień.

Jeśli szukasz większej kontroli jako agencja zatrudnienia, spróbuj JazzHR, która oferuje nieograniczoną liczbę użytkowników i miejsc pracy przy skromnych cenach w porównaniu do szklarni.

Funkcje Zasobów Ludzkich W Szklarni

Oprócz rozwiązań rekrutacyjnych Greenhouse, firma oferuje również swoje rozwiązania onboardingowe, dzięki czemu doskonale pasuje do Twojego działu HR. Ważna uwaga: musisz zapłacić za każdy produkt osobno, co może podnieść ceny. 

Jednak narzędzia do wdrażania oprogramowania są koniecznością dla działów HR, które szukają sposobów na szybkie i wydajne Przejście nowych członków zespołu na ich stanowiska. Greenhouse nie tylko usprawnia proces dla zespołu HR, ale także usprawnia proces dla nowych pracowników.

W zapleczu Twój zespół HR może przypisywać role do zadań związanych z wdrażaniem, ustawiać przypomnienia, synchronizować informacje o rekrutacji w szklarni i tworzyć wiadomości e-mail, które szczegółowo opisują kroki wdrażania dla nowych pracowników. Możesz także skonfigurować automatyzację dla każdego ukończonego kroku, aby powiadamiać członków zespołu, gdy nowi rekruci będą gotowi do przejścia dalej, lub udostępniać oceny umiejętności lub filmy szkoleniowe dla nowych członków zespołu.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej kompletnego rozwiązania HR, BambooHR może być najlepszym rozwiązaniem. BambooHR obejmuje śledzenie kandydatów i wprowadzanie do pracy, ale dodaje dodatkowe funkcje rekompensat i usuwania, dając wszystko, czego twój zespół potrzebuje, aby zadbać o twoich pracowników.

Ceny Szklarni

Wspomniałem wcześniej, że Greenhouse pobiera oddzielnie opłaty za narzędzia do wdrażania i rekrutacji, więc zapłacisz więcej za oba niż za jedno. Mimo to produkty stosunkowo wyrównują się z podobnymi cenami produktów,a nawet mogą być bardziej przystępne. Raport przesiewania z 2017 r. pokazuje, że podobne produkty, takie jak Jobvite i iCIMS, mają wyższe średnie roczne ceny niż szklarnia dla ponad 500 pracowników.

Niestety mniejsze zespoły mają tendencję do wyższych cen w przypadku szklarni niż w przypadku podobnych produktów. W tym samym raporcie zauważono, że użytkownicy szklarni płacą średnio więcej rocznie niż ci, którzy mają konkurencyjne firmy, jeśli zatrudniają 500 lub mniej pracowników. 

Greenhouse oferuje trzy plany—Essential, Advanced i Expert—ale musisz porozmawiać z menedżerem konta, aby ustalić, który z nich może być lepszy dla Twoich potrzeb. Greenhouse może również tworzyć niestandardowe rozwiązania dla Twojego zespołu z mieszanką funkcji, które najlepiej sprawdzają się w Twojej firmie.

Ceny nie są dostępne na stronie internetowej Greenhouse i zmieniają się w zależności od wielkości firmy i niezbędnych funkcji. Jednak raport Siftery pokazuje, że większość firm powinna oczekiwać, że zapłaci co najmniej 5000 dolarów rocznie za dostęp do oprogramowania Greenhouse, co może być więcej niż pozwala na to budżet małej firmy.

Greenhouse Recruiting and Talent Sourcing

Jedna z dwóch podstawowych ofert produktów od Greenhouse, Recruiting zawiera wszystkie narzędzia potrzebne zespołowi do optymalizacji procesu zatrudniania i znalezienia najlepszych talentów do pracy. Dzięki rekrutacji Twój zespół może opracować krok po kroku rurociąg, który publikuje zadania, śledzi aplikacje, wyświetla kandydatów i kończy proces, automatyzując niektóre zadania, aby zaoszczędzić czas.

Greenhouse Recruiting daje dostęp do ponad 1000 najlepszych tablic ogłoszeń, aby zsynchronizować oferty pracy, w których mogą je znaleźć najlepsze talenty. Uzyskasz nawet branżowy wgląd w to, które tablice pracy najlepiej nadają się do Twoich zadań. 

Wtedy szklarnia naprawdę ożywa. Utworzono zautomatyzowane ankiety, które pomogą Ci sprawdzać kandydatów, otrzymywać powiadomienia podczas każdego etapu przepływu pracy, aby być na bieżąco z procesem i komunikować się z zespołem rekrutacyjnym z poziomu Pulpitu nawigacyjnego. Twoi pracownicy mogą również stworzyć system rekomendacji, który pomoże Ci znaleźć najlepszych kandydatów.

Wewnętrzne zespoły uzyskają najwięcej korzyści z rekrutacji w szklarni, chociaż możesz zaprosić agencję rekrutacyjną do pracy w jej własnej sekcji Konta. Aby lepiej obsłużyć potrzeby rekrutacyjne, jeśli jesteś agencją, możesz zdecydować się na oprogramowanie skoncentrowane na Agencji, takie jak Bullhorn, które ma możliwości obsługi masowej liczby kandydatów.

Wdrożenie Szklarni

Drugim podstawowym produktem szklarni jest Onboarding, który zajmuje się wszystkim, co przychodzi po rekrutacji. Dzięki Onboarding Twój zespół będzie dokładnie wiedział, gdzie znajduje się każdy kandydat w procesie onboardingu, a nowi pracownicy będą mieli płynne, angażujące doświadczenie podczas przechodzenia przez każdy krok.

Twój zespół może wysyłać zasady i inne istotne informacje firmowe do nowych pracowników, przedstawiać ich zespołom i tworzyć wiadomości e-mail z powiadomieniem o kolejnych krokach wdrażania. Po drodze Greenhouse może ustawić Alerty i przypomnienia dla Twojego zespołu, gdy nowi pracownicy wykonają kroki lub wypełnią niezbędne dokumenty. Dzięki Greenhouse twoi nowi pracownicy mają również możliwość przekazywania informacji zwrotnych na temat procesu wdrażania, dzięki czemu możesz go nadal ulepszać. 

Jeśli twój budżet jest głównym problemem, wdrożenie w szklarni może go przekroczyć, zwłaszcza jeśli jesteś mniejszą firmą. Alternatywnie wypróbuj oprogramowanie do wdrażania, takie jak WebHR, które zawiera moduły rekrutacji i wdrażania za jedyne $2 na pracownika miesięcznie—doskonałe ceny, jeśli zaangażowanych jest 25 lub mniej członków zespołu.

Funkcje różnorodności, równości i integracji w szklarniach

Głównym celem oprogramowania rekrutacyjnego szklarni jest uczynienie procesu rekrutacji integracyjnym i uczciwym, co prowadzi do zróżnicowanej mieszanki kandydatów wolnych od uprzedzeń. Kandydaci mogą również czuć się mile widziani i równi dzięki funkcjom, które kontrolują ich preferencje. Greenhouse to jedna z najlepszych opcji oprogramowania ATS dla zespołów nadających priorytet różnorodności.

Na przykład kandydaci mogą definiować zaimki, rejestrować wymowę nazwiska i przeglądać misję i kulturę firmy na stronie kariery. Możesz również skonfigurować niestandardowe pytania demograficzne w aplikacji, które kandydaci mogą wypełnić opcjonalnie.

Następnie karta wyników rozmowy kwalifikacyjnej pomaga zespołowi zatrudniającemu w dokonywaniu uczciwych ocen w oparciu o rzeczywiste umiejętności kandydata, aby usunąć wszelkie osobiste uprzedzenia. Karta wyników zawiera listę kluczowych atrybutów niezbędnych dla stanowiska, a ankieter może ocenić kandydata na podstawie ich umiejętności. Jeśli chcesz, możesz dołączyć sekcję wymaganą do notatek dla członków zespołu, aby przekazać szczegółowe informacje zwrotne wyjaśniające ich punktację.

Ponadto Greenhouse dostarcza raporty oparte na danych demograficznych od kandydatów, które można wykorzystać do dostosowania strategii zatrudniania i zapewnienia włączenia we wszystkich działach. 

Aplikacja Mobilna Greenhouse

Podczas gdy na rynku dostępnych jest wiele opcji oprogramowania do śledzenia kandydatów, wiele z nich nie ma aplikacji mobilnej, która umożliwi Ci zatrudnienie w podróży. Ale Greenhouse tak, co pozwala ci kontynuować rekrutację z dowolnego miejsca.

Dzięki aplikacji Greenhouse Recruiting możesz obsługiwać wszystkie podstawowe zadania rekrutacyjne ze smartfona lub tabletu. Sprawdzaj i zatwierdzaj aplikacje, przeglądaj profile kandydatów i załączniki oraz przeglądaj otwarte stanowiska pracy i potencjalnych kandydatów w Twojej firmie. Aplikacja wyświetla również informacje o lejku, takie jak informacje o tym, gdzie znajdują się aplikacje w procesie zatwierdzania i ile nadchodzących wywiadów ma twój zespół.

Istnieje również aplikacja Greenhouse Events, która jest niezbędna do zatrudniania zespołów obsługujących wydarzenia osobiste. Użyj aplikacji, aby szybko zbierać dane kandydatów do dalszych działań i organizować perspektywy, aby ułatwić wyszukiwanie, gdy będziesz gotowy do dalszego działania. 

Raportowanie Szklarni

Sprawdzanie, jak Twój zespół i proces rekrutacyjny działają dzień po dniu, jest konieczne, aby zapewnić wydajność, tak jak każdy inny dział firmy. Im lepiej zespół znajdzie odpowiednich kandydatów, tym mniej czasu poświęci na publikowanie ofert pracy, pozyskiwanie potencjalnych klientów i wdrażanie nowych członków zespołu. W tym miejscu pojawia się raportowanie o szklarniach.

Greenhouse może generować dziesiątki raportów, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej o kandydatach, wydajności Twojego rurociągu i statusach otwarcia pracy. Możesz tworzyć raporty z szablonów lub tworzyć raporty niestandardowe od podstaw, aby uzyskać dokładne szczegóły, których potrzebujesz.

Raporty Greenhouse są łatwe do rozszyfrowania, ale mogą nie zapewniać bardziej szczegółowej analizy, której potrzebujesz, jeśli szukasz bardziej szczegółowych informacji. Niestandardowe raportowanie może pomóc, ale nadal nie dociera do szczegółów, które niektóre zespoły HR mogą preferować. W tym celu wypróbuj zaawansowany moduł raportowania JazzHR, ze szczegółowymi raportami na temat kandydatów, miejsc pracy,zgodności i innych. Możesz dodać moduł do planu Plus.

Odwiedź Szklarnię

Porównaj Najlepszych Dostawców Śledzenia Kandydatów
Sprawdziliśmy dziesiątki dostawców śledzenia kandydatów i zawęziliśmy ich do najlepszych opcji.

Zobacz Najlepsze Typy

Greenhouse wyróżnia się w oszczędzaniu czasu zespołu w tworzeniu ofert pracy, przesuwaniu kandydatów w dół procesu rekrutacji i zmniejszaniu uprzedzeń podczas procesu. Mimo to ma kilka punktów, które uniemożliwiają mu bycie jednym z naszych najlepszych wyborów, w tym ceny dla MŚP i brak funkcji współpracy dla zespołów. Polecam poprosić o wersję demonstracyjną Greenhouse, aby zobaczyć ją w działaniu i upewnić się, że ma ona funkcje i możliwości raportowania, które działają dla Twojego zespołu.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Najlepsze Firmy Sprawdzające

Sprawdzenie przeszłości jest istotną częścią procesu zatrudniania. Łatwo go pominąć-ale jeśli to zrobisz, możesz zatrudnić kogoś, kto zaszkodzi…