Problem z SOPA (i jak go zatrzymać)

Prawdopodobnie widziałeś akronim SOPA (i jego równie nieatrakcyjne rodzeństwo, PIPA) w sieci społecznościowej.

Może miałeś dużo na głowie i miałeś nadzieję, że to po prostu minie.

Może myślisz, że nie może być aż tak źle.

Może wierzysz, że internet zawsze znalazł sposób na obejście cenzury i zawsze będzie.

Ale podczas gdy internet jako całość może być wystarczająco twardy, aby przetrwać, ty może znaleźć się zmiażdżony w biegu, jak to wszystko dostaje wypracowane.

A tego nie chcemy.

Tak więc, podczas gdy Zwykle unikamy polityki na Copyblogger, wierzymy w podejmowanie działań w celu ochrony siebie i Twojej firmy.

Zróbmy szybki przegląd kluczowych problemów z SOPA, z kilkoma szybkimi i łatwymi sposobami, które mogą pomóc w walce, aby zapobiec jej staniu się prawem.

Co to jest SOPA?

SOPA to ustawa Stop Online Piracy Act, napisana z myślą o bardziej energicznej ochronie praw autorskich w sieci. Przemysł rozrywkowy chce bardziej ograniczyć wymianę plików i kradzież materiałów chronionych prawem autorskim, więc lobbował za drakońskim prawem, aby dodać do wielu przepisów antypirackich, które są już w książkach.

SOPA byłaby słodką ofertą dla wielkich firm muzycznych i rozrywkowych. Dlatego prawo zostało napisane w pierwszej kolejności.

Ale to nie dobra oferta dla niezliczonych małych firm w USA, w tym dla Ciebie.

Problem 1: twoja witryna może zostać zamknięta, niezależnie od tego, czy zrobiłeś coś złego, czy nie

Masz komentatora, który łączy się z witryną, która niewłaściwie używa obrazu chronionego prawem autorskim?

SOPA mówi, że to czyni cię odpowiedzialnym w pełnym zakresie swoich szerokich uprawnień wykonawczych. Obejmują one wyłączenie nazwy domeny w celu ocenzurowania witryny lub odcięcie konta PayPal.

Witrynę można zamknąć za pojedynczy link naruszający prawo-nawet jeśli jest to link, którego nie opublikowałeś.

(Jak można sobie wyobrazić, to sprawia, że życie jest praktycznie niemożliwe dla Facebooka, Twittera lub YouTube, dlatego walczą z SOPA.)

Jedynym sposobem na obronę jest po Twoja strona została już usunięta. A jeśli okaże się, że w ogóle nie naruszyłeś niczyich praw autorskich … no cóż.

Problem 2: SOPA jest bezzębna dla prawdziwych piratów

Strony rzekomo naruszające prawa są blokowane przez nazwę domeny, a nie adres IP.

Prawdziwi piraci nie mają problemu z używaniem adresów IP, aby nadal pobierać nielegalnie treści chronione prawem autorskim.

Twoi klienci nie będą jednak wiedzieć, jak cię znaleźć po samym adresie IP. Jeśli Twoja nazwa domeny jest zablokowana, nie będzie już mogła się do ciebie dostać. Nie mogą czytać Twojego bloga, nie mogą zamawiać Twoich produktów … nie istniejesz.

Problem 3: nie jesteś złym facetem, ale to Ty zostaniesz ukarany

Jest właściwie prowison, który mówi, że zwykły użytkownik może iść do więzienia za pięć lat za zamieszczanie prac chronionych prawem autorskim.

Tak, to kara pięciu lat więzienia za umieszczenie filmiku z iPhone ‘ a na swoim blogu, na którym śpiewasz swoją niepowtarzalną wersję “thrillera.”

Wydaje się to szalone (i jest), ale przemysł rozrywkowy ma historię ścigania zwykłych ludzi, w tym dzieci, za naruszenie praw autorskich — i naciskania na drakońskie maksymalne kary.

Problem 4: SOPA jest zła dla gospodarki, dokładnie w złym czasie

Światowa gospodarka jest w dość okropnym stanie, a to przedsiębiorcze, zwinne małe firmy (jak Twoje), które nas z tego wyciągną.

Nowe miejsca pracy powstają w małych, prywatnych firmach. To stąd bierze się przełomowa innowacja.

I są tam, gdzie smart praca pochodzi z takich miejsc pracy, które nie mogą być łatwo zlecane na zewnątrz i nie nadają się do automatyzacji.

Jak każdy, kto kiedykolwiek pracował (lub założył) małą firmę, wie, Mali faceci mają tendencję do życia na krawędzi. Nie muszą mieć sześciomiesięcznej wypłaty w banku. Nie zatrzymują adwokata, by walczyć z fałszywymi oskarżeniami.

Ostatnią rzeczą na świecie, której teraz potrzebujemy, jest prawo, które naraża małe firmy, zwłaszcza małe firmy internetowe, na niebezpieczeństwo.

Szczególnie, gdy te firmy nie zrobiły nic złego.

Problem 5: to nie tylko mały biznes, który bierze hit

Nie dotyczy to tylko małych firm — duże firmy oparte na technologii (wiesz, takie, które tworzą dziesiątki tysięcy doskonałych miejsc pracy) intensywnie martwią się o SOPA.

Obawiają się, że nie mogą zbudować następnego rozdziału w sieci (który prawie na pewno będzie nadal oparty na dzieleniu się i aktywności społecznej), jeśli będą ścięgna przez niezdarne, zbyt szerokie prawo.

Dlatego Google, Wikipedia, Amazon i inne przełomowe firmy technologiczne zagroziły zamknięciem na dzień przerwy w dostępie do Internetu, aby podnieść świadomość zagrożeń związanych z SOPA.

Problem 6: szkodzi bezpieczeństwu i stabilności Internetu

Ponieważ SOPA sprawdza, w jaki sposób obsługiwane są nazwy domen i rejestracje, może otworzyć luki bezpieczeństwa w globalnym DNS.

Zgadza się-SOPA może ułatwić życie śmieciom, którzy hakują strony internetowe.

Znasz kogoś, kogo strona została zhakowana w tym roku? Zapytaj ich, czy chcą otworzyć luki w bezpieczeństwie i stabilności w DNS. To bardzo zły pomysł.

Problem 7: wspiera niewłaściwego konia

Biznes rozrywkowy dodaje wiele dolarów do naszej gospodarki.

Ale to nie dodaje prawie tyle miejsc pracy i dolarów, jak przemysł technologiczny.

Internet is nasza przyszłość gospodarcza. To niezbędna infrastruktura nowoczesnego biznesu, od studiów jogi i jednoosobowych firm usługowych po gigantów, takich jak Amazon, Facebook i Google.

Technologia internetowa-niezależnie od tego, czy jest to blog wspierający twój biznes coachingowy, czy kolejny przebojowy produkt od Apple-doprowadzi nas przez kryzys gospodarczy i do następnego okresu dobrobytu.

Utrudnianie (nieco) nielegalnego pobierania Happy Feet 2 jest dość trywialne w porównaniu. Korzyści są słabe w porównaniu z kosztami.

Może po prostu będzie ok

Teraz nie wierzę, że internet zwija się i umiera z powodu SOPA. Jak powiedział kiedyś John Gilmore,

Sieć interpretuje cenzurę jako szkody i trasy wokół niej.

Ale to, że cały internet prawdopodobnie nie zawiedzie, nie oznacza, że Ty jako osoba fizyczna możesz nie stawić czoła:

  • Niepoważne i niesprawdzone roszczenie o naruszenie praw autorskich, które naraża Twoją firmę na ciężkie mechanizmy egzekwowania SOPA.
  • Twoja witryna jest blokowana przez twoich klientów.
  • Natychmiastowa utrata przychodów, ponieważ PayPal lub Twoje konto sprzedawcy przestaje wysyłać Ci pieniądze, które klienci zapłacili ci za legalny produkt lub usługę.
  • Długie i kosztowne walki prawne pomimo faktu, że nie zrobiłeś nic złego.

Takie rzeczy nie przydarzą się każdej stronie. Ale niektórym się przydarzy.

Ja też nie przepadam za ludźmi, którzy kradną treści

Podobnie jak duża firma rozrywkowa, Copyblogger Media udostępnił naszą część materiałów chronionych prawem autorskim na pirackich stronach.

To irytujące. Ale odkryliśmy, że:

  • Większość ludzi jest uczciwa i zapłaci to, co są winni, nawet jeśli mogliby dostać to za darmo na pirackiej stronie,
  • Nieuczciwi ludzie posuną się do prawie każdej długości, aby ukraść, nawet jeśli zajmie to wiele godzin i mogą kupić materiał za grosz, a
  • (Najważniejsze) piractwo skłoniło nas do kreatywności w modelach biznesowych, czyniąc kradzione wersje naszych produktów mniej atrakcyjnymi niż produkty opłacane.

Jeśli nowa firma medialna zatrudniająca mniej niż 20 pracowników może wymyślić kreatywne sposoby na to, aby klienci płacili uczciwą cenę za nasze produkty, dlaczego przemysł rozrywkowy nie może?

Co powinieneś zrobić dalej

Rozumiem, że nie masz ani czasu, ani ochoty na wiele politycznych aktywizmów.

Na szczęście Istnieje kilka bardzo szybkich i łatwych rzeczy, które pomogą Kongresowi zrozumieć, że jest to niesprawiedliwe prawo zabijające pracę.

Po pierwsze, odwiedź Stop amerykańskiej cenzurze. Przewiń w dół, aby zobaczyć wiele opcji na różnych poziomach zaangażowania, niezależnie od tego, czy jesteś politycznym ćpunem, czy kimś, kto nie może znieść polityki.

Istnieją opcje, jeśli nie jesteś obywatelem USA (i tak, SOPA wpływa na Ciebie, nawet jeśli nie jesteś w USA — w rzeczywistości jest wyraźnie skierowany przeciwko witrynom w innych krajach).

Senat głosuje za dwa tygodnie, a co najmniej 41 senatorów musi dostać wskazówkę, zanim to się stanie. Możesz pomóc.

Kliknij link teraz i wykonaj co najmniej jedną z zalecanych przez nich działań:
Stop Amerykańskiej Cenzurze

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej

Oto niektóre z zasobów, których użyłem do badania tego postu-wszystkie są interesujące i dadzą ci więcej szczegółów na temat tego, dlaczego SOPA jest okropnym pomysłem dla wszystkich użytkowników Internetu, zwłaszcza tych z nas, którzy korzystają z sieci dla naszych firm.

SOPA: Hollywood w końcu ma szansę przełamać Internet
Oto jeden z wielu dobrych artykułów na stronie Electronic Frontier Foundation o potencjalnym wpływie SOPA-wystarczy wpisać “SOPA” w polu wyszukiwania, aby uzyskać wiele więcej.

Alternatywa dla SOPA
O akcie otwartym, alternatywie dla SOPA, która rozwiązuje wiele najgorszych wad SOPA.

Pomoc w zatrzymaniu SOPA / PIPA
Zwięzły artykuł na temat WordPress.org z doskonałym krótkim filmem, który szybko wprowadzi cię w najniebezpieczniejsze aspekty SOPA.

Giganci technologiczni rozważają zaciemnienie Internetu i wspierają ustawę otwartą
Więcej o “zaciemnieniu” rozważanym przez Google, Facebook, Wikipedię, Amazon i inne kluczowe strony w sieci, a także kilka szczegółów na temat aktu otwartego.

Hitler reaguje na SOPA
Dzięki Brianowi za wskazanie mi tego — to rzeczywiście robi świetną robotę wyjaśniając niektóre z kluczowych kwestii, w tym niektóre nie wymienione w powyższym filmie.

Zanim przejdziesz do reszty swoich codziennych spraw, odwiedź Stop amerykańskiej cenzurze. Wystarczy kilka minut, aby wysłać e-mail lub podjąć inne działania, aby poinformować Kongres, że chcesz, aby to złe prawo zostało zatrzymane, zanim może zaszkodzić naszym firmom i naszej gospodarce.

O autorze: Sonia Simone jest CMO i współzałożycielką Copyblogger Media.

Total
0
Shares
Related Posts