Prawda O Szybkim Wzbogaceniu Się

“Zapytaj swojego lekarza, jak się czuć dobrze, a on spojrzy Ci prosto w oczy i powie:” Jedz dobrze i ćwicz. Jednak za każdego dolara wydanego w centrach fitness Amerykanie wydają 19 dolarów na kokainę.

“Powód? Dwie sekundy po wciągnięciu kokainy czujesz się jak Superman. Dwa tygodnie diety i ćwiczeń sprawia, że jesteś głodny i obolały.”

~ Roy H. Williams, Kreator reklam

Oczywiście chcesz to zrobić w szybki i łatwy sposób.

Jesteś mądry. Jesteś człowiekiem. Inteligentni ludzie chcą to zrobić w szybki i łatwy sposób.

A powolna, trudna droga pozostawia nas głodnych i obolałych. Patrzymy na ten gigantyczny projekt, ten gigantyczny sen, i tęsknimy za pełzaniem z powrotem do łóżka.

Ktoś przychodzi i mówi ci:

Właściwie, możesz mieć wszystko, czego chcesz — wolność, pieniądze, miłe rzeczy-i możesz to robić pracując piętnaście minut w tygodniu, siedząc przy kuchennym stole w majtkach, nawet jeśli jesteś debilem.

Oczywiście, że się kusi. Bo ten przekaz ma być kuszący.

Może skusiłbym cię czymś lepszym.

Potrzeba czasu

Kiedyś było tak, że aby prowadzić biznes, trzeba było poświęcać szalone godziny. Otworzyłaś ten sklep o 6 rano i byłaś tam do 20, potem zostałaś, żeby zrobić książki, zebrać reklamę z żółtych stron i wypisać czeki wszystkim oprócz Ciebie.

Większość technologii “oszczędzania czasu” wydaje się tworzyć więcej pracy niż oszczędza czas. Ale dla właścicieli firm, rewolucja w technologii komunikacji rzeczywiście uczyniła nasze życie o wiele lepszym.

A ponieważ pozwala nam dostarczać silny przekaz marketingowy bardzo szeroko (za bardzo małe pieniądze), nasze firmy są znacznie mniej czasochłonne i bardziej opłacalne.

Istnieją wszelkiego rodzaju małe wiejskie biznesy XXI wieku, które mogą generować przyjemne życie bez 60 godzin tygodniowo pracy.

Ale i tak będziesz czasem pracował nad swoim ogonem. Nadal będziesz miał tygodnie, kiedy będziesz późno wstawał i wstawał wcześnie. Kiedy nie masz pojęcia, jak to wszystko się skończy.

I niezależnie od tego, jaki biznes stworzysz, nie zacznie on rzucać w ciebie pieniędzmi z dnia na dzień.

To wymaga czasu.

To wymaga pracy

Mój dziadek był drwalem. Wstał przed świtem, szedł pięć mil do pracy, całymi dniami machał siekierą, a potem szedł pięć mil do domu. To praca.

Ja też pracuję. Muszę pamiętać, aby codziennie poświęcać czas na ćwiczenia fizyczne (coś, co mój dziadek uznałby za naprawdę dziwne). Ale moja praca zabiera całą energię umysłową, którą jestem w stanie dać.

Kiedy można go huśtać, dobrze jest trzymać się głównie pracy, która daje jesteś energii, i nie tylko wziąć.

Ale to nie zawsze jest możliwe. Czasami musisz się podlizać i wsadzić swój tyłek do biegu.

Jest słowo na źródło dochodów, które nie wymaga żadnej pracy z twojej strony. To się nazywa twoja codzienna praca.

P. S. pewnie zaraz to stracisz.

Potrzeba mózgu

Ok, Nie mózgi na poziomie Einsteina.

Ale nie, nie możesz być debilem i robić interesów.

Biznes jest skomplikowany. Ewoluuje. Dostosowuje się.

Każdy biznes ma swoje dziwne małe sekrety, które musisz odkryć. (A dziwne małe sekrety Twojej firmy mogą bardzo różnić się od twoich konkurentów.) każda firma ma milion możliwych ścieżek i musisz wymyślić jedną, która może nie być optymalna, ale to przynajmniej całkiem dobre.

Prawdziwy biznes zmusza cię do podejmowania decyzji. Dużo ich. Szybko. A podejmowanie decyzji wymaga rozumu.

Dobra wiadomość jest taka, że masz mózg. Możecie nie mieć pewności siebie, ale to jest w porządku, ponieważ możecie to rozwinąć. Ale nie ma dobrego lekarstwa na głupotę.

Dobrze jest zrobić coś, co wymaga czasu, pracy i mózgu

Właściwie to Ty. can masz wszystko, czego chcesz. Wolność, pieniądze, miłe rzeczy. Tak, będzie to wymagało czasu, pracy i mocy mózgu, ale dlatego jest to coś, na co warto poświęcić swój czas.

To, co sprawia, że jest to trudne i bolesne, jest tym samym, co sprawia, że jest ważne.

Podejdź.

O autorze: Sonia Simone jest CMO Copyblogger Media i założycielką niezwykłej komunikacji. Podziel się z nią swoim czasem, pracą i mózgiem na Twitterze.

P. S.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak umieścić swój czas, pracę i mózgi w coś wartościowego, zapisz się do bezpłatnego biuletynu Internet Marketing for Smart People. Bez szumu, bez śmieci, po prostu solidne porady na temat tego, jak promować swój biznes online.

Total
0
Shares
Related Posts