Sekretny klucz do zabójczych treści: poświęcenie czasu na myślenie

Miałeś kiedyś takie myśli?

  • “Chciałbym, aby mój blog miał tak dobrą treść.”
  • “Jak on to wymyślił?”
  • “Rany, chciałbym móc tak pisać!”

Teraz wielkie pytania:

  • Dlaczego nie piszesz tak dobrych treści?
  • Dlaczego Twoje treści nie są głębokie?
  • Dlaczego nie możesz pisać prowokujących do myślenia treści, które wstrząsają blogosferą?

Czy jesteś zadowolony, że tylko trochę potrząsasz?

Wiem, co sobie myślisz. “Chwileczkę, proszę. Mówimy o ludziach z głęboko wnikliwymi myślami! Jestem zwykłym człowiekiem. Nie mogę wymyślić takich świetnych pomysłów!”

Naprawdę?

Główne blogi graczy w tej dziedzinie, takie jak Maki ‘s Dosh Dosh, Yaro’ s Entrepreneur ‘ s Journey i Brian tutaj w Copyblogger, pozostawiają czytelników pod wrażeniem każdego nowego postu.

Niektórzy pisarze wzdychają z zazdrości. Niektórzy zarządzają kilkoma postami stop-the-press na własnych blogach – tylko kilkoma. Niektórzy piszą dobry, przemyślany materiał, ale … to nie to samo.

Chcemy być tacy jak ci ważni gracze. Chcemy urzekać, wywoływać i prowokować. Chcemy zobaczyć, jak statystyki naszego bloga strzelają z dachu i kłaniają się przed nami Technorati. Chcemy wprowadzić największy pomysł w wirtualnym świecie i obserwować efekt tsunami.

Więc dlaczego nie jesteśmy? Powiem ci dlaczego: nie mamy czasu..

Ludzki umysł jest jak sito. Nie wytrzyma wszystkiego. Myśli, wspomnienia, pomysły … twój mózg ma ograniczoną pojemność schowka. Musi pozwolić, aby niektóre rzeczy wyciekły, aby utrzymać w ważniejszych myślach.

Zapomnienie wydaje się być chorobą chwytającą w dzisiejszych czasach-i nic dziwnego. Nasze mózgi są nasycone. Nie ma już miejsca. Świat bombarduje nas stymulacją niemal 24/7.

Dodaj szalone tempo nowych treści wydawanych codziennie do wirtualnego świata, a nic dziwnego, że nie możesz być kolejnym Maki lub Brianem Clarkiem. Ciągle wypełniasz swój umysł cudzymi myślami.

Gdzie będziesz przechowywać własne?

Och, czekaj – założę się, że masz podręczną listę rzeczy do zrobienia w pobliżu, żebyś o niczym nie zapomniał.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co by się stało, gdybyś spędził kilka godzin na rozmyślaniu? Masz mózg, użyj go. Odejdź od komputera. Odłóż książki i czasopisma. Spal swoją listę rzeczy do zrobienia. Odetnij kanały. Przestań się na chwilę spieszyć. To niesamowite, co możesz osiągnąć, kiedy zwolnisz.

Rób jak profesjonaliści – pomyśl zanim napiszesz. Zaplanowane myślenie w twoim planie, jeśli musisz. Weź długą przejażdżkę bez włączonej muzyki. Zanurz się głęboko we własnych myślach. Zbadaj swoje pomysły tak, jakbyś analizował diament pod kątem jakości.

“Ale Brian (lub Maki lub ktokolwiek, kogo lubisz najbardziej) inspiruje mnie!”Wiem. Ci ludzie też mnie inspirują i to dobrze. Wszyscy potrzebujemy inspiracji.

Zainspiruj się, a potem zastanów się. Możesz być zaskoczony wszystkimi inspirującymi, prowokującymi do myślenia treściami, które wymyślasz samodzielnie.

Jeśli nie dajesz sobie czasu na myślenie, jeśli chwytasz pomysł i wyrzucasz go, zanim zapomnisz, po prostu kręcisz kółkami w śniegu. Może to być dobra treść, ale nigdy nie będzie to tak wnikliwa, dobrze przemyślana treść, na którą liczyłeś.

Główni blogerzy nie odrzucają tego, co wszyscy już wiedzą. Kształtują swoją treść. Potrzebują czasu na obserwację i myślenie. Prezentują unikalne, wartościowe treści, które sprawiają, że ludzie są zachwyceni…

… i to właśnie sprawia, że główni gracze są tak dobrzy.

Więc pomyśl. Nigdy nie wiesz, co możesz wymyślić – jeśli dasz sobie czas.

Total
0
Shares
Related Posts