Poza motywacją: dotarcie do tego, co naprawdę Cię napędza

Co Cię napędza do pisania?

Żeby zarobić trochę zielonych i trzymać wilki z dala od drzwi? Aby zasłużyć na pochwałę? Stworzyć społeczność?

A może jesteś przekonany, że Twoja historia pomoże komuś innemu? Lub że możesz pomóc innym ludziom znaleźć ważne informacje?

Czy jesteś zmuszony do pisania, ponieważ zadowoli cię nic innego, jak zmiana świata?

Wiesz jak dostać się do Carnegie Hall, prawda?

Motywacja, człowieku, motywacja.

OK, więc przekręciłem stary dowcip, ale rzecz w tym, że daleko nie zajdziesz, dopóki nie będziesz zmotywowany.

Po prostu każda stara motywacja też nie wystarczy – to musi być prawo motywacji i trzeba być szczerym, co to jest.

Jeśli piszesz, aby zbudować biznes, ale twój real motywacja to uwaga i Walidacja ze strony rówieśników.

Dan Pink, autor wspaniałej nowej książki Drive, mówi, że prawdziwa, samodzielna motywacja opiera się na trzech rzeczach-autonomii, mistrzostwa i celu.

Kiedy jesteśmy zmotywowani, osiągamy wszystkie te rzeczy. Więc dlaczego uważamy, że to takie normalne, aby być niezmotywowanym?

Brak motywacji nie jest normalny

Zauważ, kiedy nie jesteś zmotywowany.

Nie przyzwyczajaj się do tego i naucz się, że to normalne. Nie jest.

Kiedy Twoja motywacja zaczyna się ślizgać, musisz natychmiast się nią zająć. Mówi ci, że coś jest nie tak ze sposobem, w jaki myślisz o swojej pracy.

Może nie czujesz, że masz już autonomię. Albo że nie dorastasz jako pisarz. Albo, że Twoja praca nie ma już celu.

Zostaw to, a twoja spadająca motywacja pozbawi cię pewności siebie, aż zapomnisz, dlaczego w ogóle chciałeś pisać.

Jak naprawić motywację, która zaczyna się ślizgać?

Jeśli nie masz motywacji, zacznij od spojrzenia wstecz na trzy czynniki różu:

1. Daj sobie większą autonomię

Kiedy możesz mieć wpływ na to, co piszesz, jak to piszesz, a kiedy to piszesz, Twoja praca staje się zadaniem, z którym możesz sobie poradzić dzięki kreatywności i większemu poczuciu łatwości.

Może to oznaczać, że musisz zrobić miejsce na pracę nad własnymi projektami, zamiast spędzać cały czas na terminach innych ludzi. Lub może to po prostu oznaczać, że musisz być bardziej świadomy tego, jakiego rodzaju klientów pracujesz, aby przyciągnąć.

2. Zwiększ swoje poczucie Mistrzostwa

Jeśli jesteś w stanie zwiększyć swoje umiejętności i możliwości w wyniku pisania, to naprawdę jesteś zwycięzcą. Zrobisz coś oraz przy tym stajesz się lepszy.

Pracuj nad swoim rzemiosłem. Pasjonuj się drobnymi punktami wszelkiego rodzaju pisania. Każdego dnia staraj się wyzdrowieć.

3. Rozwiń swoje poczucie celu

Jeśli Twoja praca coś dla ciebie znaczy, czujesz się dobrze, jakbyś naprawdę wniósł swój wkład.

Wiedz, że to co robisz jest ważne. Dowiedz się, jak to przynosi korzyści Twoim klientom. Pracuj nad projektami, które wspierają twoje wartości, a nie są z nimi sprzeczne.

Ale . . . motywacja to nie wszystko

Miło jest czytać o zapędzie i pasji. Ta wiadomość jest wszędzie. I chociaż może sprawić, że poczujesz się pięknie w środku, nie oferuje żadnego wglądu w to, dlaczego pasja i motywacja to za mało.

Widzisz, Dan Pink nie wspomniał o tym, że chociaż odpowiednia motywacja i umiejętność poprawienia kursu są niezbędnymi częściami sukcesu, żadna ilość motywacji nie może być wystarczająca bez wspierającej wiary.

Jak powiedział kiedyś Bruce Lee, woda dostosowuje się do każdego pojemnika. Innymi słowy, twoje życie kształtuje się i dostosowuje do barier, które postawiłeś. Nie ma znaczenia, czy wlać 20,000 galonów lub szklankę wody do pustego basenu, woda jest ograniczona przez wymiary basenu.

Jak duży jest twój basen?

Możesz mieć całą motywację na świecie, aby zbudować swój biznes, ale jeśli masz wiara to mówi, że “nie możesz” lub że “nie jesteś wystarczająco dobry”, więc wiesz co?

Właśnie zbudowałeś mur, który zatrzymuje tę motywację na swoich ścieżkach, lub przynajmniej zamienia ją w piekielną walkę.

Twoje przekonania dotyczące pisania i zdolności do budowania znaczącej działalności biznesowej, takie jak wyłącznik w domu, wyłączanie zasilania, gdy istnieje postrzegane ryzyko.

Ale chodzi o to, że nie potrzebujesz ochrony. Te przekonania, które ograniczają cię i zapewniają “bezpieczeństwo” w twojej strefie komfortu, nie są konieczne.

Gdybyś był domem, byłbyś takim, który może rosnąć i poruszać się. Byłbyś domem, który może dodawać, usuwać i ponownie zamawiać pokoje, jak trzeba. Byłbyś domem, który mógłby się w mgnieniu oka zrewidować. Będziesz domem, który sam się naprawi i wzmocni. Byłbyś czującym domem z rękami, nogami i włosami . . . metafora domu posunęła się za daleko.

Oto do czego to się sprowadza:

Jesteś czymś więcej niż szansą na każde wyzwanie

Twoje możliwości są większe niż jakikolwiek problem, jaki może na Ciebie rzucić Twoja firma. Jesteś zaprojektowany, aby podejmować znaczące wyzwania i uczyć się, co jest konieczne, aby odnieść sukces.

Jesteś w tym świetny. Naprawdę. Ale nie będziesz w stanie tego zrobić, dopóki nie zresetuj granice swoich przekonań aby Twoja motywacja płynęła tam, gdzie jej potrzeba.

Zbuduj basen bez granic, a to, co masz, to ocean, w którym motywujesz się do pływania.

Total
0
Shares
Related Posts

Jak zarabiać za darmo

Żyjemy w świecie wolności. Jeśli próbujesz zarabiać pieniądze, zwłaszcza w Internecie, możesz pomyśleć, że mogłoby to utrudnić sprawy.…