Poradnik idealisty do grabienia w tonach gotówki

Wiem, co sobie myślisz.

Widzisz tytuł tego posta i widzisz, kto go napisał, i możesz założyć, że poproszę wszystkich, aby złapali się za ręce i zaśpiewali Kumbaya. Jeszcze raz.

Może uważasz, że idealizm jest dobry dla różowowłosych krwawiących serc, ale nie płaci rachunków.

Jasne, wspaniale jest ofiarować, zgłosić się na ochotnika i zrobić pro bono praca … później. Teraz próbujesz sprawić, by przepływ gotówki działał. Teraz musisz zadbać o swoją rodzinę. Idealizm będzie musiał poczekać, aż będzie Cię na to stać.

Całkowicie rozumiem ten sposób myślenia, ponieważ kiedyś myślałem w ten sam sposób. Jedynym problemem jest to, że uwięzienie w tym sposobie myślenia sprawi, że będziesz spłukany.

Bo jeśli uważasz, że idealizm jest czymś, co wybierasz zamiast zarabiając pieniądze, tęsknisz za łodzią.

Jak zarabiać więcej

Q: Jak zwiększyć zyski swojej firmy?

A: Zyskujesz więcej klientów lub zaczynasz naliczać cenę, która generuje większy zysk.

Q: Ale jak czy robisz jedno (lub jedno i drugie) z tych rzeczy?

A: Możesz znaleźć sposób, aby pomóc więcej potencjalnych klientów, aby stać się klientami, lub zrobić lepszą pracę pomagając swoim obecnym klientom.

Im większy problem możesz rozwiązać lub im więcej osób możesz go rozwiązać, tym więcej pieniędzy możesz zarobić. To podstawowa zasada stojąca za dobrą ofertą. Proste, nawet jeśli nie zawsze jest łatwe.

Gdzie czasami możemy zboczyć z drogi

Gdzieś po drodze staje się ciężko. Bez względu na to, jak wspaniałe są Twoje pomysły i jak szalone są Twoje umiejętności, czeka cię kilka ciężkich tygodni.

Wtedy łatwo jest zdecydować, że całe “bycie dobrym”może poczekać na lepszy tydzień.

Wiesz, co będzie dalej. Firmy zaczynają skracać lub nadużywać swoich pracowników (którzy następnie nadużywają swoich klientów). To, co kiedyś było fajne i rozkoszne, staje się trochę … mniej rozkoszne.

Te firmy nie są złe. (Cóż, większość z nich nie jest.) są po prostu skupieni – tak jak ty.

Kiedy chcesz i potrzebujesz pieniędzy, skupiasz się na tym, co może zrobić więcej dla Ciebie. A jeśli nie jesteś ostrożny, możesz zapomnieć, że najlepszym sposobem na zwiększenie zysków jest pomoc większej liczbie ludzi.

Możesz zacząć podejmować decyzje w oparciu o arkusze kalkulacyjne.

Co jest innym sposobem na powiedzenie, że zaczynasz podejmować decyzje w oparciu o strach.

Pytasz: “Jak możemy sprawić, że te liczby będą się lepiej sumować?”A kiedy to robisz, idealistyczna wizja, od której zacząłeś, zaczyna wyglądać jak naiwny ślepy zaułek.

Porozmawiajmy o prawdziwym biznesie

Czy jest to dobry ruch finansowy, aby zapłacić cztery lub pięć razy stawka za biżuterię afrykańską, jeśli chcesz odsprzedać ją w Ameryce?

Biznes 101 mówi, że musimy kontrolować koszty. Pomaganie sprzedawcom lub artystom, od których kupujesz, jest miłe, jeśli jesteś miliarderem z dobrymi włosami, jak Richard Branson. Ale wygląda to na niezwiązane z dochodowością Twojej firmy.

Ale spójrz, co Keza robi za każdym razem, gdy pracuje z artystą, na przykład w Rwandzie. W rzeczywistości płacą swoim artystom więcej niż stawka. Dużo więcej. I zarabiają na każdej sprzedaży.

Artyści wygrywają. Keza wygrywa. A wygrana jest większa niż to, ponieważ dwie misje Kezy mają poprawić wizerunek Afryki w oczach Zachodu (Oczy, które są przyzwyczajone do oglądania tylko nędzy i chorób w reklamach charytatywnych) i przynieść kontynentowi część tego “handlu, a nie pomocy”, o którym mówią Nelson Mandela i Bono.

Keza mógł wykorzystać różne koszty życia, jak wiele firm, dla łatwego zysku. Zapłaciłem uliczną wartość groszy i wróciłem do domu, żeby sprzedać naszyjniki za dolary.

Z punktu widzenia arkusza kalkulacyjnego miałoby to sens finansowy. Wydawaj mniej, Zarabiaj więcej. Martwić się o zyski teraz, martwić się o pomoc Afryce później.

To doprowadza cię do bycia Cost Plus. Co jest, jestem pewien, bardzo miłą firmą. Ale to nie jest niezwykłe.

Keza nie jest jak Cost Plus.

Keza dostaje swoją biżuterię na imprezy na czerwonym dywanie i luksusowe sklepy, takie jak Barney ‘ s. nie gonią za NAJNIŻSZYM wspólnym mianownikiem — znajdują pracę, która jest wyjątkowa i dostarczają ją najbogatszym nabywcom na świecie.

Keza ma lepszy produkt i opowiada lepszą historię.

Bez idealistycznej misji Kezy, jej wielkiej historii win-win-win, oraz doskonały produkt, czy może osiągnąć wysoki status i szacunek wymagany do sprzedaży po tych wysokich cenach?

Idealna równowaga: opłacalny idealizm

Jeśli przeczytałeś którekolwiek z moich postów lub wzięłeś udział w kursach, wiesz, że jestem duży na win-win.

Nie jestem skłonny do “dźwigni”, gdy oznacza to, że zarabiam dużo, a ktoś inny dostaje kiepską umowę. Nie czuję się dobrze, jeśli moje dziecko rozwija się kosztem cudzego dziecka.

W rzeczywistości, mój rodzaj myślenia skłonił wielu ludzi do powiedzenia mi, że nigdy nie odniosę sukcesu-że nie mam instynktu zabójcy.

Nikt mi już tego nie mówi. (Nie, wiesz, że bym się napawał czy coś. Bo to byłoby złe.)

W każdym razie, kiedy nasz własny Johnny B. Truant i współpracownik Copybloggera Pace Smith ogłosili Opłacalny Idealizm Mogłem, ale nie mogłem, próbować świętować. To nie było zbyt godne, ale na szczęście nikt nie patrzył poza kotem.

Czym jest opłacalny idealizm?

Opłacalny Idealizm to obszerny przewodnik po tworzeniu firmy, która zarabia pieniądze (może nawet duże pieniądze) oraz czyni świat lepszym miejscem.

Znam Johnny ‘ego i Pace’ a od kilku lat i myślę, że są odpowiednimi ludźmi do nauczania tego kursu. Obaj mają bardzo dochodowe firmy i mają misję zmieniania świata na swój własny, unikalny sposób. (Sprowadzili również grupę mądrych, mądrych ludzi, którzy pomogą w nauczaniu kursu-znam prawie wszystkich zaangażowanych i wszyscy są niesamowici.)

Johnny zaczynał od zyskowej strony rzeczy, a Pace zaczynał jako idealista, ale skończyło się na tym samym miejscu: z biznesami, które odnoszą sukces, ponieważ koncentrują się nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz.

Włożyli Opłacalny Idealizm razem, ponieważ tworzenie zyskownego idealistycznego biznesu to coś więcej niż tylko uderzanie charytatywnego przedsięwzięcia w istniejący biznes. Jeśli nie wiesz, co robisz, skończysz z “idealistyczną” stroną, która wysysa czas i pieniądze z Twojej firmy, zamiast ją wzmacniać. Lub, będziesz skończyć robi wiele dobrego, ale znajdzie się niezadowolony i nie może znaleźć prawdziwą win-win, który pozwala na zarabianie pieniędzy dla siebie.

Pace, Johnny, i ich sześć szczegółowych studiów przypadków (Jared Angaza z Keza jest jednym z nich) może pokazać ci, jak zrobić to dobrze, aby skończyć z podmiotem, który naprawdę pomaga wszystkim … w tym Tobie.

(A jeśli nie stawiasz się w równaniu, przyjacielu, to nie jest idealizm … to po prostu bycie głupkiem.)

Copyblogger z przyjemnością jest partnerem marketingowym dla Opłacalny Idealizm a linki na tej stronie są linkami partnerskimi. Jak przekonasz się, jeśli spędzisz z nami trochę czasu, nie popieramy niczego, w co nie wierzymy — a ten kurs nie mógłby lepiej pasować do naszego podejścia “trzeciego plemienia”.

Kurs składa się z:

  • Pięć sesji kursu na żywo z pytaniami i odpowiedziami,
  • Sześć studiów przypadków dochodowych idealistycznych wzorców do naśladowania, z których można ukraść wszelkiego rodzaju wspaniałe pomysły,
  • Rozległe współdziałanie i …
  • … jeśli przekroczycie jutrzejszy termin rejestracji wstępnej-szansa na jeden ze 114 świetnych bonusów.

Rejestracja wstępna dla Opłacalny Idealizm kończy się jutro, we wtorek 2/22, o 23: 59 czasu pacyficznego. Po tym czasie cena rejestracji wzrasta o $200 (co jest nadal naprawdę dobrą ofertą), więc jeśli chcesz, teraz jest czas!

Sprawdź opłacalny idealizm już dziś. Dowiedz się, jak zarabiać więcej i zmieniać świat.

O autorze: Sonia Simone jest współzałożycielką i CMO Copyblogger Media. Podziel się z nią swoimi idealistycznymi spostrzeżeniami na Twitterze.

P. S.

Nie, naprawdę, wydasz dużo więcej pieniędzy, jeśli poczekasz do jutra. Idź to sprawdzić.

Total
0
Shares
Related Posts