Poradnik dla początkujących Kadry Płace

“Zasoby ludzkie” to szerokie określenie, które obejmuje wiele obszarów, co oznacza, że w dziale zasobów ludzkich istnieje wiele miejsc pracy. Wszystko, od dyrektora HR po rekrutera i wszystko pomiędzy, oferuje wiele różnych możliwości i różnych poziomów w tej dziedzinie.

Zanim zdecydujesz, czy HR jest dla Ciebie odpowiedni, będziesz chciał poznać pensje, które pasują do miejsc pracy w tej dziedzinie. Różnią się one znacznie w zależności od stanowiska i doświadczenia. Ten przewodnik zawiera podstawowe informacje, które musisz wiedzieć o wynagrodzeniach HR, dzięki czemu możesz zdecydować, czy przejście do działu HR jest dla ciebie odpowiednie.

Czego Mogę Się Spodziewać Po Wynagrodzeniach Kadrowych?

Ponieważ dział zasobów ludzkich ma swój palec na pulsie wynagrodzeń pracowników, osoby obecnie w lub chcą przejść do tej dziedzinie musi wiedzieć, jak negocjować konkurencyjną pensję. Dlatego musisz mieć dobry pomysł na to, co robi ktoś w pożądanej pozycji, aby wykorzystać te informacje.

Jedną z kluczowych rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że to, co otrzymujesz jako specjalista ds. zasobów ludzkich, zależy w znacznym stopniu od pozycji, którą zajmujesz pod parasolem HR. zgodnie z Bureau of Labor Statistics, specjaliści HR zarabiają średnio około 59 000 rocznie, a menedżerowie HR przyciągają średnio 107 000 rocznie. To duża różnica.

Wiele rzeczy odgrywa rolę w Twoim wynagrodzeniu jako specjalisty HR-nie tylko Twoja pozycja w hierarchii HR.

Podstawy płac kadrowych

Wynagrodzenia kadrowe obejmują bardzo szeroki zakres. Podczas gdy stanowisko, które wybierzesz w dziale HR, pomaga określić Twoje wynagrodzenie, wielkość firmy i funkcja pracy są również elementami układanki płacowej.

Wielkość Firmy

Nie powinno was dziwić, że firmy na początkowych etapach mogą nie oferować wynagrodzeń tak konkurencyjnych, jak te bardziej ugruntowane. Niedawne badanie BLS wykazało, że ogólnie rzecz biorąc, pracownik godzinowy, który pracuje w firmie zatrudniającej 500 lub więcej pracowników, zarabia prawie dwa razy więcej niż pracownik, który pracuje w firmie zatrudniającej 50 lub mniej pracowników. To dość znacząca różnica. Statystyki te nie dotyczą jednak konkretnej pracy w danej branży–reprezentują ogólne statystyki pracy. Zasoby ludzkie to inna historia.

W HR małe firmy podążają za tą samą tendencją płacenia mniej niż większe firmy. Jednak różnica między wynagrodzeniem za stanowisko HR w mniejszych firmach a większymi firmami nie jest tak drastyczna, jak ogólna liczba pracowników.

Średnie roczne wynagrodzenie dla specjalistów HR w firmie zatrudniającej 0-100 pracowników wynosi około $90,000. Gdy podejmiesz wielkość firmy o jeden poziom do pracowników 101 i 300, profesjonalne wynagrodzenie HR wzrasta do około $100,000.

Dzięki temu wzorcowi można oczekiwać, że wynagrodzenie specjalisty HR w dużej firmie — od 301 do 500 pracowników – zwiększy kolejne 10 000 USD, ale w rzeczywistości spadnie do około 98 000 USD. Następnie, gdy wielkość firmy osiągnie 500-750 pracowników, patrzysz na roczne wynagrodzenie w wysokości około $102,000. Każda firma o wielkości większej niż 750 spada do prawie takiej samej pensji jak firma zatrudniająca 0-50 pracowników.

Są to tylko średnie ogólne, ale specjaliści HR powinni przyjrzeć się firmom zatrudniającym mniej niż 50 pracowników lub więcej niż 750 pracowników, aby uzyskać optymalne wynagrodzenie.

Jeśli jednak chcesz zostać menedżerem HR lub dyrektorem, zarabiasz więcej w miarę powiększania się firmy. Więc jeśli to jest praca, której szukasz, zabierz swoje poszukiwania pracy do większych firm.

Położenie

Nic dziwnego, że konkretne stanowisko, które zajmujesz w dziale HR, odgrywa ważną rolę w określaniu Twojego wynagrodzenia – dotyczy to wszystkich branż. Im bardziej prestiżowe stanowisko i tytuł, tym większa odpowiedzialność i wyższe wynagrodzenie.

Roczny raport Karier HR z 2019 roku przyjrzał się trendom w wynagrodzeniach HR i wyznaczył najpopularniejsze stanowiska pracy w HR. Oto jaka była średnia pensja każdego z tych miejsc pracy.

 1. Koordynator Rekrutacji. To stanowisko wymaga tylko jednego do trzech lat doświadczenia. Jako koordynator znajdujesz, przeglądasz i zatrudniasz nowe talenty dla firmy. Średnia pensja koordynatora rekrutacji wynosi $60,158.
 2. Asystent HR. To stanowisko wymaga dwuletniego doświadczenia i wiąże się z uczestnictwem we wszystkich inicjatywach HR. Jako asystent upewniasz się, że cele są osiągane i zajmujesz się zadaniami administracyjnymi. Średnia pensja asystenta HR wynosi $40,853.
 3. Koordynator HR. Możesz zdobyć tę pracę z dwuletnim lub trzyletnim doświadczeniem i umiejętnością bycia w terenie z pracownikami i zespołem HR. Twoim zadaniem jest odpowiadanie na pytania pracowników, prowadzenie orientacji i upewnianie się, że zasady i procedury HR są zrozumiałe. Średnia pensja koordynatora HR wynosi 49 579 USD.
 4. Specjalista HR. To stanowisko wymaga co najmniej trzyletniego doświadczenia i pozwala na pełnienie funkcji specjalisty w określonym obszarze HR, takim jak płace lub onboarding. Średnia pensja specjalisty HR wynosi $52,760.
 5. Specjalista ds. kadr. To stanowisko wymaga od trzech do pięciu lat doświadczenia i jest tym, do którego można się udać z wszelkimi pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi czegokolwiek związanego z HR. średnia pensja generalisty HR wynosi 64 790 USD.
 6. HR Manager. Z pięcioletnim lub więcej doświadczeniem, ta pozycja nadzoruje bezpośrednie raporty, relacje między działami i wdraża strategie biznesowe, plus więcej. Średnia pensja menedżera HR wynosi 81 762 USD.
 7. Kierownik Rekrutacji. Stanowisko to wymaga większego doświadczenia, około pięciu do siedmiu lat i nadzoruje zespół rekrutacyjny. Menedżerowie określają priorytety zatrudnienia i mierzą sukces zespołu. Średnia pensja menedżera rekrutacji wynosi $109,627.
 8. Dyrektor HR. Stanowisko to wymaga co najmniej siedmioletniego doświadczenia i kieruje zespołem HR. Dyrektor kieruje strategią, inicjatywami i nadzoruje wszystkie aspekty HR. średnia pensja dla dyrektora HR wynosi od $109,181 do $138,929.
 9. Wiceprezes HR. To stanowisko wymaga co najmniej 10-letniego doświadczenia i jest albo osobą, albo drugą osobą z czołówki dużego zespołu HR. Zapewniają one, że zespół HR jest na dobrej drodze do realizacji swoich celów i zapewnia, że jest zgodny. Średnia pensja dla wiceprezesa HR wynosi $149,472.
 10. Chief Human Resources Officer (CHRO). To stanowisko wymaga co najmniej 15-letniego doświadczenia, ponieważ jest twarzą zespołu HR, jeśli chodzi o kadry kierownicze i interesariuszy. Wspierają zarówno zespół HR, jak i kierownictwo wyższego szczebla. Średnia pensja CHRO wynosi co najmniej $195,000.

Jak widać, im wyżej pójdziesz, tym więcej pieniędzy zarobisz. Ciekawostką jest jednak to, że koordynatorzy HR zarabiają mniej niż koordynatorzy rekrutacyjni, mimo że mają ponad dwukrotnie większe doświadczenie.

Być może dlatego, że rekrutacja jest bardzo szybko rozwijającym się stanowiskiem o wysokim popycie, a popyt ten znajduje odzwierciedlenie w wyższym wynagrodzeniu.

3 sposoby na podniesienie wynagrodzenia w Dziale Kadr

Chociaż powyższe jest świetnym miejscem wyjścia, aby zrozumieć, jakie różne role w HR przyniosą Ci przeciętne wynagrodzenie, nie oznacza to, że nie możesz więcej zarabiać. Z pewnością istnieją sposoby na zwiększenie obecnego lub przyszłego wynagrodzenia HR. Oto trzy sposoby, aby ustawić się na wyższą pensję.

Certyfikaty

Jednym z najlepszych sposobów, aby uzyskać więcej pieniędzy za swoją pozycję HR, jest uzyskanie certyfikatu. Instytut Certyfikacji HR to najlepszy wybór dla uzyskania poświadczeń potrzebnych do podjęcia pracy na wyższy poziom. Posiadając certyfikat HRCI w ręku, pokazujesz swojemu pracodawcy, że podjąłeś kroki w celu wzmocnienia swojej wiedzy i umiejętności w obszarze HR, i pokazujesz pracownikom, z którymi pracujesz, że mogą ci zaufać, że wykonają dla nich najlepszą pracę.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz pracę w HR i chcesz uzyskać certyfikat, czy jesteś bardziej zaawansowany i masz nadzieję zwiększyć swoje wynagrodzenie i potencjalnie tytuł zawodowy, istnieje certyfikat dla Ciebie za pośrednictwem HRCI. Oto różne certyfikaty, które oferują:

Associate Professional in Human Resources. Jest to przeznaczone dla profesjonalistów HR, którzy są nowicjuszami na scenie i chcą uzyskać przewagę.

Associate Professional in Human Resources-International. Jest to przeznaczone dla specjalistów HR spoza Stanów Zjednoczonych, którzy są nowicjuszami na scenie i chcą uzyskać przewagę.

Specjalista ds. kadr. Ten ma na celu ugruntowanie pozycji w obszarze HR.

Specjalista ds. kadr-Kalifornia. Ten certyfikat pokazuje, że rozumiesz przepisy, regulacje i praktyki HR specyficzne dla stanu Kalifornia.

Specjalista ds. kadr-Międzynarodowy. To pokazuje, że rozumiesz ogólne techniczne i operacyjne Zasady HR, niezależnie od tego, gdzie jesteś na świecie.

Starszy specjalista w Dziale Kadr. Ma to na celu ugruntowanie pozycji lidera w dziedzinie HR.

Senior Professional in Human Resources-International. Ma to na celu ugruntowanie pozycji lidera HR, bez względu na to, gdzie jesteś na świecie.

Global Professional in Human Resources. To jest dla tych, którzy mają obowiązki HR pracy na całym świecie. Ten certyfikat pokazuje, że jesteś dobrze zorientowany w międzynarodowych kadrach.

Stopnie

Chociaż nie jest wymagany żaden konkretny stopień, aby stać się menedżerem HR, sugeruje się, że masz specjalistyczny stopień HR, aby być bardziej konkurencyjnym kandydatem. Konkretne stopnie, które mogą pomóc zwiększyć swoje wynagrodzenie obejmują:

 • Zasoby Ludzkie
 • Administracja Biznesowa
 • Zarządzanie
 • Ekonomia
 • Finanse
 • Marketing

Nie tylko stopień zwiększy Twoje szanse na zdobycie pracy w dziedzinie HR, ale także zwiększy Twoje szanse na wyższe wynagrodzenie.

Chociaż tytuł magistra jest rzadkością w dziedzinie HR, jest to coś, co warto rozważyć, zwłaszcza jeśli szukasz zaawansowanej kariery w dziedzinie zasobów ludzkich. Wykształcenie na poziomie magisterskim w dziedzinie HR odróżni cię od innych kandydatów i wyposaży cię w to, czego potrzebujesz, aby osiągnąć szczyt drabiny HR.

Branże

Jeśli chcesz zwiększyć swoją pensję HR, możesz ponownie rozważyć branżę, w której pracujesz lub chcesz pracować. Chociaż każda branża potrzebuje działu HR z różnymi stanowiskami HR, często występują różnice w wynagrodzeniach w różnych branżach.

Według Bureau of Labor Statistics, najlepiej płatną branżą dla menedżerów HR w Stanach Zjednoczonych jest bankowość Centralna. Średnio około $185,000 rocznie. Jednak miejsca pracy w tej branży są dość ograniczone. Według danych BLS w bankach centralnych pracuje tylko 50 menedżerów HR. Możesz zdecydować się na wysokie cele i pracować, aby się tam dostać, lub rozważyć inne wysoko płatne branże.

Branża finansowa to kolejny obszar, który dobrze płaci menedżerom HR, więc spójrz na możliwości pracy w małych instytucjach finansowych i bankach inwestycyjnych. Średnia roczna pensja dla menedżerów HR w branży finansowej wynosi około $170,000. Telekomunikacja kablowa to kolejna dziedzina do rozważenia, podobnie jak produkcja sprzętu komputerowego. Wiadomo, że dobrze płacą i mają więcej możliwości pracy.

3 sztuczki na wynagrodzenia kadrowe

Oto kilka dodatkowych wskazówek i wskazówek, które mogą pomóc Ci poprawić i zarabiać więcej bez powrotu do szkoły lub zmiany branży.

Zapytaj

Chcesz zarabiać więcej na swoim stanowisku HR? Poproś o to.

Możesz być zaskoczony, jak niewiele osób myśli, aby po prostu poprosić o podwyżkę i pokazać dowód, dlaczego na nią zasługują. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów, aby uzyskać podwyżkę w każdej dziedzinie lub pracy.

Przed zaplanowaniem spotkania z szefem i zapytaniem, musisz przeprowadzić badania i wyprodukować dane. Utwórz studium przypadku dla swojego menedżera, które pokazuje twarde liczby dotyczące wykonanej pracy, osiągnięć i nie tylko. Na przykład powinieneś być w stanie ostatecznie pokazać, że przekroczyłeś swoje cele, usprawniłeś procesy lub przekroczyłeś limity. Możesz również być w stanie udowodnić, że jesteś niedostatecznie opłacany przez standardy rynkowe.

To pokaże menedżerowi, że jesteś wart więcej pieniędzy, a także pokaże mu, co firma może zyskać dzięki zapłaceniu Ci więcej.

Weź na siebie większą odpowiedzialność

Może grałeś bezpiecznie w swojej pracy i nadszedł czas, aby to przyspieszyć. Nie możesz oczekiwać podwyżki bez powodu, więc daj swojej firmie powód, aby zapłacić ci więcej. Podejmij większy projekt, Weź na siebie większą odpowiedzialność – po prostu zrób więcej.

Nie wymyślaj tylko projektu. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, poproś przełożonego o pomysły lub zadania. To pokazuje im, że chcesz wziąć na siebie więcej i możesz poradzić sobie z dodatkowymi obowiązkami.

Rozważ korzyści

Często ludzie patrzą tylko na dolarową kwotę ich wynagrodzenia i nie biorą pod uwagę innych niepieniężnych korzyści z ich pracy. Patrząc na te świadczenia, możesz czuć się szczęśliwszy z aktualnej pensji.

Niektóre z tych korzyści obejmują:

 • Dopasowane wkłady 401 (k)
 • Elastyczne godziny pracy
 • Rozwój umiejętności
 • Kluby pracownicze
 • Zniżki na członkostwo w siłowni
 • W pełni dotowane ubezpieczenie zdrowotne
 • Pomoc w kosztach opieki nad dziećmi
 • Pokrycie kosztów certyfikacji lub szkolenia
 • Pokrycie kosztów konferencji
 • Pomoc w kosztach transportu
 • Wakacje
 • Inny płatny czas wolny
 • Dotowana żywność
 • Możliwości pracy zdalnej

Jeśli Twoja firma zapewnia znaczące świadczenia pozapłacowe, które oszczędzają dużo pieniędzy, możesz faktycznie stracić trochę pieniędzy podczas podejmowania pracy w innej firmie z wyższą pensją, ale słabe świadczenia. Na przykład, być może obecny pracodawca pokrywa koszty opieki nad dziećmi i w znacznym stopniu dotuje twoje ubezpieczenie zdrowotne. Może zmienisz pracę, a Twój nowy pracodawca da ci 10,000 dolarów podwyżki, ale nie pokryje tych kosztów. Jeśli policzysz i wydasz ponad $10,000 rocznie na żłobek i ubezpieczenie, faktycznie obniżysz ogólną rekompensatę i dostępne pieniądze.

To tylko kolejny element ogólnej układanki do rozważenia.

Co dalej

Aby uzyskać jak najlepsze wynagrodzenie HR, istnieje kilka pytań, na które chcesz odpowiedzieć o sobie.

 1. Jaki jest mój potencjał zarobkowy? Poznaj różne możliwości dostępne na twoim stanowisku lub pożądanym stanowisku, wraz z wykształceniem i wieloletnim doświadczeniem.
 2. Czy jest zapotrzebowanie na tę pracę? Ogólnie rzecz biorąc, specjaliści HR są bardziej poszukiwani niż jakikolwiek inny zawód. Tak więc, szanse są duże, istnieje duże zapotrzebowanie na pracę, ale chcesz zrobić kilka badań, aby mieć pewność.
 3. Jaka jest moja konkurencja? Dowiedz się, z czym masz do czynienia pod względem wykształcenia, certyfikacji, doświadczenia i innych zadań, które chcesz wykonać. Zrozumienie konkurencji pomaga znaleźć sposoby na zwiększenie swoich szans.

Po uzyskaniu odpowiedzi na te pytania, można lepiej określić, jakie wynagrodzenie należy iść po. Niezależnie od tego, czy rozważasz pracę w HR, czy obecnie pracujesz w obszarze HR, zawsze chcesz mieć pewność, że otrzymujesz najwyższą możliwą pensję.

Podczas gdy koncentrujesz się na poprawie swojej pensji, upewnij się, że nie zapomnisz o swoim zespole. Dbanie o zadowolenie pracowników jest integralną częścią uzyskania wyższej pensji. Aby upewnić się, że twój zespół pracuje ciężko i jest szczęśliwy, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, jak doprowadzić swój zespół do granic możliwości, jednocześnie zapewniając wszystkim radość.

Aby pomóc ci to zrobić, rozważ wdrożenie oprogramowania do monitorowania pracowników, aby śledzić ich czas i wydajność. Oto najlepsze opcje oprogramowania do monitorowania pracowników, które pomogą Ci to zrobić.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts