Pięć wskazówek dotyczących udanej kariery Freelance Writing

Kiedy mówisz ludziom, że jesteś pisarzem freelancerem, od razu robią kilka założeń:

  1. Cały dzień spędzasz w piżamie i
  2. “Freelance writing” to tak naprawdę kod dla ” bezrobotnych.”

Niech tak pomyślą. Kto potrzebuje konkurencji? Prawda jest taka, że jeśli jesteś sprytny, możesz zarobić dużo więcej pieniędzy pracując dla siebie niż dla kogoś innego, i nie musisz uderzać w zegar czasu.

Tak! Oto pięć wskazówek, jak wykonać jakąś pracę.

Wskazówka 1: Stwórz podział między pracą a domem. Dobrze jest mieć wyznaczone miejsce do pracy-najlepiej biuro lub studio poza domem. Jeśli nie jest to możliwe, następnym najlepszym rozwiązaniem jest domowe biuro z drzwiami, które można zamknąć. Nie masz miejsca na biuro? Idź do lokalnego Molo 1, kup Chiński ekran i przekrój rogu pokoju. Voila: instant office.

Wskazówka 2: Zdejmij piżamę. Nie mówię, że powinnaś pracować nago, ale ubierać się, jakbyś szła do biura. Bo wiesz co? Jesteś. Nawet jeśli Twoje” biuro ” jest Twoim stołem kuchennym, zakładanie zwykłych ubrań roboczych pozwoli Ci na właściwe nastawienie. To również sprawia, że mniej krępujące, gdy człowiek UPS pojawia się w środku popołudnia.

Wskazówka 3: pracuj na czas. Wycięłaś dojazd, co oznacza, że kupiłaś sobie trochę czasu. Więc śmiało i wypij dodatkową filiżankę kawy; ale jest to miłe dla rodziny, przyjaciół, klientów i osobistego zdrowia psychicznego, jeśli utrzymujesz przynajmniej stosunkowo normalne godziny pracy.

Wskazówka 4: nie oglądaj telewizji w środku dnia. Albo iść do kina albo zrobić pranie. Pracujesz, więc pracuj. Jednak okazjonalne drzemki są całkowicie dopuszczalne i świetny sposób, aby przypomnieć sobie, że chociaż możesz nie mieć wsparcia technicznego lub szafy z zaopatrzeniem, twoje życie jest nadal całkiem niesamowite.

Wskazówka 5: ale idź na lunch. Życie pisarskie, zwłaszcza życie pisarskie freelancerów, może być izolujące. Izolacja prowadzi do jednego: szaleństwa. Więc ustalone godziny kontaktu z ludźmi pomagają, jak terminy lunchu z klientami lub współpracownikami niezależnie zatrudnionymi kohorty. Aby uzyskać dodatkowe punkty — i prawdopodobnie dodatkowy biznes — dołącz do grupy biznesowej.

Istnieje wiele innych rzeczy, które możesz zrobić, aby odnieść sukces, takich jak bycie dobrym pisarzem, dotrzymywanie terminów i nie denerwowanie klientów. Ale zostawię to dla Ciebie. W międzyczasie odłóż pilota i bierz się do roboty.

Total
0
Shares
Related Posts