Lekcje blogowania od dziewczyny z tatuażem smoka

40-letnia nierozwiązana zagadka morderstwa. Dziwne, tajemnicze kody w Biblii. Szwecja, kanapki i wiele, wiele papierosów. Od tamtej pory bohaterka hardkorowo-est . . . na zawsze. I autora, który pośmiertnie wywołał spore zamieszanie w świecie książki i w umysłach teoretyków spiskowych na całym świecie.

Tak, mówię o dziewczynie z tatuażem smoka. Jeśli o tym nie słyszałeś, Reszta z nas zaprasza Cię do wyjścia spod Twojej skały. Trylogia Millennium Stiega Larssona (Dziewczyna z tatuażem smoka, dziewczyna, która igrała z ogniem oraz Dziewczyna, która kopnęła gniazdo szerszeni) jest na szczycie list bestsellerów, jak mówimy i teatralne wydanie Tatuaż Smoka w przyszłym tygodniu do USA.

Miałem szczęście obejrzeć zaawansowaną kopię i, oczywiście, mój umysł poszedł blog, blog, blog. Bo to właśnie robią blogowi ludzie tacy jak my. Oto lekcje blogowania, których nauczyłem się od tej wytatuowanej “dziewczyny”. . .

Benzyna zasila ogień, ale najpierw musi być Iskra

W pewnym momencie Filmu mężczyzna leży pod samochodem. Po prostu wyleciał z pobocza drogi, zarówno on, jak i samochód są wyburzone, Benzyna rozlewa się wszędzie . . . a on czeka, patrzy, uwięziony. W końcu jest iskra . . . a potem ogień, całkowite spalenie.

Tak często mamy wszystkie składniki, prawda? Projekt jest w sam raz, pisanie jest perfekcyjne, badania mówią, że istnieje potrzeba treści . . . ale nic.

Żadnych korków, komentarzy, szumu. Brak spalania. Czego brakuje?

Musi być Iskra.

Być może pojawia się w formie nowego partnerstwa, polecenia lub wydarzenia zewnętrznego (takiego jak niedobór żarówek), które sprawia, że twój produkt (świece) nagle wzbudza duży popyt.

Może masz wydarzenie zmieniające życie, które wyzwala Twoją pasję. Może czytasz książkę, która powoduje, że coś klika w twoim mózgu lub sercu.

A potem nie można zatrzymać ciepła.

Nic więcej, nic mniej

Lisbeth Salander, dziewczyna z tatuażem smoka, jest kobietą o kilku słowach, ale zawsze są właściwe. Komunikuje się poprzez gesty, starannie dobrane słowa, a nawet milczenie. Dla niektórych ludzi wokół niej, to szaleństwo. Ale inni całkowicie to rozumieją oraz zwracają na nią niezwykle baczną uwagę. Słuchają uważnie . . . oni też patrzą.

Jako bloger, co Ty nie. mówienie może być równie ważne, co to, co mówisz.

Czy odnajdujesz pozytywy w trudnych sytuacjach, zbierasz lekcje i inspirujesz innych? A może jęczysz i jęczysz, szerząc negatywność?

Trzymasz się tematu? A może twój blog jest rozproszony, pełen wszystkiego pod słońcem?

Czy promujesz wszystko, co może być zdalnie związane z Twoim blogiem? A może wycofujesz się z Wielkiej premiery, która z tego czy innego powodu nie jest odpowiednia dla Twoich czytelników?

Jakie jest znaczenie tego, co zostawiasz na podłodze pokoju blogowego?

Dokumentuj wszystko

W filmie, gdy Blomkvist i Salander próbują rozwiązać zagadkę, są wielokrotnie wspomagani przez rejestrowanie innych postaci, policji, gazet i siebie samych.

To ostatni, “sami”, który zawiera lekcję.

Pracując nad odkryciem tej wieloletniej tajemnicy, śledczy szukają igły w przysłowiowym stogu siana. Przy tak wielu nieznanych, ich droga do odkrycia polega na udokumentowaniu każdej myśli, dosłownie przypinając je do ściany w celu zbadania-i nigdy, przenigdy nie odsuwając na bok nawet jednej chwili wglądu lub możliwości.

Pomysły na treści blogów, partnerstwa joint venture, promocje, e — booki — a nawet Tweety i aktualizacje na Facebooku-często strzelają do naszych mózgów w szybkim i wściekłym tempie.

Blogowanie jest wszędzie. Jest to w rozmowie z gościem z souvlaki przed Twoim budynkiem każdego dnia podczas lunchu, jest w Kolorze samochodu, który właśnie przejeżdżał, jest w reklamie, którą widziałeś na zatyczki do włosów.

Jeśli nie chwycisz tych pomysłów podczas lotu, będą latać dalej. Zaufaj mi.

Zapisz to wszystko. Przybij go do ściany. Nawet myśli, które wydają się niemożliwe, nieosiągalne lub po prostu śmieszne.

Wskazówką do własnego sukcesu będą twoje własne obserwacje i spostrzeżenia. Nie zgub ich.

Trudno być genialnym samemu

Bohaterowie tej historii odbijają od siebie swoje pomysły-i często słyszą błyskotliwość w bełkotach partnera.

Blogowanie dotyczy społeczności. Kogo możesz odrzucić? Kto z kolei usłyszy Twoje mamroczenie, chwyci cię za ramiona i powie, że coś wiesz? Komu możesz pomóc będąc konsultantem?

Możesz mieć w tylnej kieszeni czyjąś brakującą część.

Jak tatuaż, rzeczy są trwałe w Internecie

Lisbeth ma wiele tatuaży, w tym Smoka pokrywającego jej całe plecy. Uzyskanie takiego atramentu to poważne zobowiązanie. Tak, możesz mieć operację laserową, aby usunąć tatuaż, ale z tego, co mogę powiedzieć, nigdy całkowicie nie znika. Zostaje blizna. Powiedziano mi, że proces nie jest ani przyjemny, ani łatwy.

Jeśli naprawdę chcemy się tu zagłębić, możemy posunąć się tak daleko, że nigdy nie można usunąć Twojej pamięci o tatuażu.

Blogowanie jest również zobowiązaniem. Poświęcamy swój czas, poświęcamy naszą kreatywność, poświęcamy nasze zasoby. I za każdym razem, gdy uderzamy w “publikuj”, angażujemy się w nasze pomysły.

Internet jest dość stałym miejscem i trudno jest “zabrać go z powrotem”, gdy słowa są tam. Tak, możesz zadawać sobie trud posiadania czegoś bez pokrycia – ale znowu nie jest to przyjemne ani łatwe. Ludzie zapamiętają twój post, mogli nawet wydrukować twoje słowa na papierze. Jesteśmy oznaczeni czasowo i buforowani, połączeni i cytowani, a nawet zeskrobani.

Bądź tak pewny, jak możesz być za każdym razem, gdy się dzielisz.

Nie lekceważ nikogo

Doskonale zagrana przez Noomi Rapace, Lisbeth jest tajemnicza, wytatuowana i przebita. Jest również maleńka, często mylona z chudym, 14-letnim chłopcem i niedoceniana z powodu swoich niewielkich rozmiarów.

Ale jest w stanie walczyć z dorosłymi mężczyznami — zarówno fizycznie, jak i psychicznie — raz po raz. Myślę, że odpowiednim określeniem byłoby scrappy ass-kicker. I to działa na jej korzyść. Ma po swojej stronie niespodziankę i robi wrażenie, nawet dla tych, którzy jej szczególnie nie lubią.

Z blogosferą bardziej zatłoczoną niż Zmierzch premier (a niektóre dni z równie krzykiem), to fenomenalny pomysł, aby się wyróżnić.

Stary przypadek człowieka gryzie psa. Co możesz zrobić, jak możesz to powiedzieć, gdzie możesz się tym podzielić, aby wylądował jak bałwan w żurawinowym bagnie? (To jest: z pluskiem, dużo chłodu i jasnego kontrastu.)

Lisbeth też jest słabsza. Szczerze mówiąc, ona jest kundlem.

Ale kilka osób patrzy poza to (lub nawet nie widzą go w ogóle) i zaryzykować na nią. To pomaga jej, oczywiście, ale pomaga też im. Nie widzą jej wzrostu, dochodów, wyglądu, dziwnej osobowości, historii. Widzą jej umiejętności, jej błyskotliwość, jej poświęcenie, jej wrodzoną dobroć.

Ile List Top 10, 25, 50, 100 widziałeś, że tout najlepszych blogerów, najlepszych pisarzy, twitterati?

Niestety, wiele osób zostaje wciągniętych w te listy i uważa, że ci ludzie są jedynymi, z którymi można robić interesy lub czytać, ponieważ dobrze wyglądają na papierze. Ale wszyscy od czegoś zaczniemy.

Chris Brogan właśnie napisał, że zdobycie 100 subskrybentów na swoim blogu zajęło mu 8 lat-i spójrz na niego teraz.

Jako blogerzy możemy tylko pomagać sobie nawzajem i jakości blogosfery, odkrywając nowe talenty, dzieląc się tym, co wiemy i dając ludziom szansę.

Nieważne jak mały i Chudy . . . nie ważne ile tatuaży.

Total
0
Shares
Related Posts