Pięć Błędów Gramatycznych, Które Sprawiają, Że Wyglądasz Głupio

Jedną rzeczą jest blogowanie i dobre udostępnianie copywritingu jest styl konwersacji, a to oznacza, że w porządku jest złamanie okazjonalnej zasady właściwej gramatyki, aby skutecznie komunikować się. Zarówno blogerzy, jak i copywriterzy rutynowo kończą zdania przyimkami, wymachują modyfikatorem w czysto technicznym sensie lub liberalnie wykorzystują elipsę, gdy myślnik EM jest właściwym wyborem—wszystko po to, aby pisać w sposób, w jaki ludzie faktycznie mówią.

Ale są też inne błędy, które mogą osłabić twoją wiarygodność. Podczas gdy wszyscy mamy nadzieję, że to, co mamy do powiedzenia, jest ważniejsze niż jakiś głupi błąd gramatyczny, prawda jest taka, że niektórzy ludzie nie będą subskrybować ani linkować do Twojego bloga, jeśli popełnisz głupie błędy podczas pisania, a kupowanie od ciebie będzie wykluczone.

Oto pięć błędów, których należy unikać podczas blogowania i pisania kopii internetowej.

1. Twój vs. jesteś

Ten doprowadza mnie do szaleństwa i stał się niezwykle powszechny wśród blogerów. Aby uniknąć tego błędu, wystarczy poświęcić chwilę i pomyśleć o tym, co próbujesz powiedzieć.

“Twój” jest zaimkiem dzierżawczym, jak w “twój samochód” lub ” twój blog.””Jesteś” jest skrótem od “Jesteś”, jak w “psujesz pisanie używając Twój kiedy naprawdę masz na myśli jesteś.”

Szukasz usług Content marketingowych?

Jesteśmy agencją Copyblogger Digital Commerce Partners.
Specjalizujemy się w dostarczaniu ukierunkowanego ruchu organicznego dla rozwijających się firm cyfrowych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

2. Jest vs. jego

To kolejny częsty błąd. Łatwo tego uniknąć, myśląc o tym, co próbujesz powiedzieć.

“Jest” jest skrótem od “JEST” lub ” ma.””Its” jest zaimkiem dzierżawczym, tak jak w ” this blog has lost its mojo.”Oto prosta zasada—powtórz swoje zdanie na głos, używając “tak jest”. Jeśli to brzmi głupio,” jego ” jest prawdopodobnie właściwym wyborem.

3. Tam vs. ich

Ten wydaje się potknąć wszystkich od czasu do czasu, często jako czysta literówka. Pamiętaj, aby uważać na to podczas korekty.

“Tam” jest używane na wiele sposobów, w tym jako odniesienie do miejsca (“chodźmy tam”) lub jako zaimek (“nie ma nadziei”). “Ich” jest zaimkiem dzierżawczym w liczbie mnogiej, jak w “ich torby” lub ” ich opinie.”Zawsze rób” to nasze!”test-Czy mówisz o więcej niż jednej osobie i czymś, co posiada? Jeśli tak,” ich ” cię tam zaprowadzi.

4. Wpływ a efekt

Do dziś muszę wstrzymać się i psychicznie uporządkować ten jeden, aby to zrobić dobrze. Podobnie jak w przypadku innych typowych błędów, które ludzie popełniają podczas pisania, to właśnie ten moment, aby to zrobić, robi różnicę.

“Afekt” jest czasownikiem, tak jak w “Twoja zdolność do komunikowania się wyraźnie wpłynie na twoje dochody ogromnie.””Efekt” jest rzeczownikiem, tak jak w “wpływ niskiego dochodu rodzica na przyszłość dziecka jest dobrze udokumentowany.”Myśląc w kategoriach “efektu”, można zazwyczaj uporządkować, który jest który, ponieważ nie można umieścić “the” przed czasownikiem. Podczas gdy niektórzy ludzie używają “effect”jako czasownika (“strategia wpływania na ugodę”), zwykle są prawnikami i dlatego powinieneś je zignorować, jeśli chcesz pisać jak człowiek.

5. Wiszący Imiesłów

Wiszący imiesłów może być najbardziej skandalicznym z najczęstszych błędów pisarskich. Ten błąd nie tylko uszkodzi przepływ Twojego pisania, ale może również uniemożliwić komuś zrozumienie tego, co próbujesz powiedzieć.

Sprawdź te dwa przykłady z książki Toma Sant ‘ a perswazyjne propozycje biznesowe:

Po tygodniowym gniciu w piwnicy mój brat przyniósł pomarańcze.

Trzymaj swojego rozkładającego się brata z dala ode mnie!

Wyposażony w plug-in circuit boards, możemy zdecydowanie poprzeć elastyczność i potencjał wzrostu tego serwera.

Hmmm … zrobotyzowana Kopia napisana przez ludzi z płytkami drukowanymi. To ma sens.

Problem w obu powyższych przypadkach polega na tym, że fraza partycypacyjna rozpoczynająca zdanie nie ma na celu modyfikacji tego, co następuje dalej w zdaniu. Jednak czytelnicy psychicznie oczekują, że będzie działać w ten sposób, więc twoja fraza otwierająca powinna zawsze modyfikować to, co natychmiast następuje. Jeśli nie, zostawiłeś imiesłów zwisający, a także swoich czytelników.

P. S. Może Cię zainteresować fakt, że ja, podobnie jak David Ogilvy, nigdy nie nauczyłem się formalnych zasad gramatyki. Nauczyłem się pisać, czytając obsesyjnie w młodym wieku, ale kiedy przyszedł czas na poznanie “zasad”, przestroiłem. Jeśli pokażesz mi błędne zdanie, mogę to naprawić, ale jeśli muszę znać techniczny powód, dla którego było źle, pójdę zapytać żonę.

Wszyscy jesteśmy zajęci i popełniamy błędy.

Ta kombinacja jest problematyczna, gdy musisz przedstawić skuteczny kawałek pisma right now, niezależnie od tego, czy jest to e-mail, post na blogu, czy propozycja dla klienta.

W Copyblogger chcemy, abyś był traktowany poważnie jako pisarz, więc jesteśmy partnerem Grammarly, zasobu pisarskiego, który optymalizuje Twoje szanse na wyglądanie jak profesjonalista.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o Grammarly, narzędziu dla poważnych pisarzy.

Pobierz Grammarly
Total
0
Shares
Related Posts