Paskudne czteroliterowe słowo, które powstrzymuje cię od pisania

Za blokiem pisarza ukrywa się paskudny demon. To czteroliterowe słowo reprezentuje stan, którego nie lubimy przed sobą przyznać, a tym bardziej wypowiedzieć w Grzecznej rozmowie.

Tak, to słowo na” F ” blokuje Ci pisanie.

Strach.

Strach dotyka nas wszystkich bardziej niż chcemy przyznać, a jest to szczególnie podstępne dla pisarzy. Pisanie online jest jednym z tych działań, w których naprawdę się wystawiasz, a krytycy zawsze czekają, aby się rzucić. Ale jak zobaczymy poniżej, porażka i przeciętność nie są jedynymi rzeczami, których się boimy.

Większość strachu działa na poziomie podświadomości i przejawia się w postaci zwlekania i blokowania pisarza. Chcemy napisać tę powieść lub książkę biznesową, założyć zabójczy blog, opublikować ten artykuł lub białą księgę, która wzmacnia nasz autorytet biznesowy … a jednak ciągle to odkładamy.

Nie lubię tracić czasu na żałowanie, bo to strata czasu. Ale patrząc wstecz, widzę, że zmarnowałem tyle czasu w moim życiu pisarskim, ponieważ pozwoliłem, by strach mnie powstrzymywał.

A prawda jest taka, że za każdym razem, gdy podążam w innym kierunku, wciąż się boję. To się chyba nigdy nie zmienia—to tylko część gry.

Kluczem jest nie pozwolić, by cię to powstrzymało.

Oto główne sposoby, w jakie strach powstrzymuje nas jako pisarzy, z kilkoma wskazówkami, jak spojrzeć strachu w twarz i usiąść do pracy. Pamiętaj, odwaga to nie brak strachu, to robienie tego, co należy zrobić pomimo strach.

Strach przed porażką

Niezliczone badania psychologiczne wykazały, że strach przed porażką jest barierą numer jeden dla osobistego sukcesu. Boimy się porażki, ponieważ nie oddzielamy zadań od siebie, a zatem nasza samoocena jest zagrożona za każdym razem, gdy próbujemy zrobić coś, co naprawdę chcemy osiągnąć.

Innymi słowy, boimy się być upokorzony ponieważ na poziomie podświadomości łączymy porażkę z upokorzeniem. Jak więc przezwyciężyć lęk przed porażką i jej błędnym upokorzeniem towarzysza?

 • Przyznaj, że boisz się porażki.
 • Zdaj sobie sprawę, że za każdym razem, gdy zawiedziesz, stajesz się lepszym pisarzem.
 • Uznaj, że każda porażka zbliża Cię o krok do sukcesu.
 • Rozkoszuj się doświadczeniem uczenia się i odrzuć iluzję upokorzenia.

Strach przed sukcesem

Dlaczego mamy się bać sukcesu? Tego właśnie chcemy, prawda? Cóż, sposób, w jaki idealizujemy sukces, może spowodować, że podświadomie go unikniemy, ponieważ z doświadczenia wiemy, że sukces przynosi nieoczekiwane zmiany w jeździe.

Martwimy się, że tak naprawdę nie zasługujemy na sukces lub że sukces przyniesie zwiększone oczekiwania, których nie będziemy w stanie spełnić. Obawiamy się, że nasi przyjaciele i rodzina będą oburzeni lub zazdrośni, a odpowiedzialność, która przychodzi z sukcesem, przytłoczy nas. Innymi słowy, nasza żywa wyobraźnia odciąga nas od robienia rzeczy, które musimy zrobić, aby odnieść sukces, abyśmy mogli uniknąć nieoczekiwanych zmian.

Pamiętaj o tych rzeczach, aby walczyć ze strachem przed sukcesem:

 • Zmiana przychodzi niezależnie od tego, czy ci się uda,czy nie. Dlaczego nie odnieść sukcesu?
 • Babe Ruth utrzymywała jednocześnie rekord home run i strikeout. Uderzaj o ogrodzenie.
 • Jesteś właścicielem swojej pracy, a nie owoców swojej pracy. Rób to, co kochasz i nie martw się o konsekwencje.

Strach przed odrzuceniem

Nasz strach przed odrzuceniem jest najbardziej oczywisty i jawny ze wszystkich wpływów, które powstrzymują nas od pisania. Wysoka częstość nadużywania alkoholu i narkotyków wśród tych, którzy szukają życia pisarskiego, często można przypisać bezpośrednio do prostego strachu, że nasza praca nie jest wystarczająco dobra, i że odrzucenie Informatyka jest odrzuceniem us.

Jak uniknąć lęku przed odrzuceniem? Spokojnie, nic nie robimy. To może być jeden ze sposobów rozwiązania problemu, ale prowadzi do niespełnionego życia i tendencji autodestrukcyjnych.

 • Pamiętaj, nigdy nie zadowolisz wszystkich. Musisz tylko znaleźć i proszę Twój publiczność.
 • Traktuj pisanie jako ćwiczenie. Fakt, że nie można wycisnąć 300 funtów dziś nie czyni cię mniej osoby, ale można pracować w kierunku, prawda?
 • Karm się odrzuceniem. Zrób to sam, i umieścić go do pracy dla ciebie, aby stać się lepszym i silniejszym.

Strach przed przeciętnością

Pisarka Dorothy Parker nie mogła dotrzymać terminu, aby uratować jej życie, ponieważ powiedziała, że za każde pięć słów, które napisała, wymazała siedem. Nasz strach przed przeciętnością objawia się jako perfekcjonizm a perfekcjonizm uniemożliwia nam po prostu wprowadzanie rzeczy i rozwiązywanie problemów, aby z czasem było lepiej. Dzięki takiemu podejściu niczego nie osiągniemy.

Teraz, jeśli się nad tym zastanowię, zdam sobie sprawę, że ten artykuł nigdy nie będzie wystarczająco dobry, bez względu na to, jak długo na niego spędzę. Właściwie, co ja do cholery robię pisząc bloga? Po to mnie wysłano na tę planetę?

Potem biorę głęboki oddech i przechodzę do wskazówek, jak radzić sobie ze strachem przed przeciętnością.

 • Nikt nigdy nie będzie doskonały, więc odpuść.
 • Akcja bije bezczynność za każdym razem.
 • Osiąganie cokolwiek czuje się lepiej niż osiągnąć nic..

Strach przed ryzykiem

Lepiej być bezpiecznym, niż żałować? Czasami tak. Ale jeśli chodzi o pisanie marzeń i celów, bycie bezpiecznym jest losem gorszym niż śmierć. Nie tylko twoje marzenia umierają, ale możesz żyć do końca życia wiedząc o tym.

Nasze mózgi działają przeciwko nam. Jesteśmy stworzeni, aby dbać o spójność, Bezpieczeństwo i znajomość, ale ci, którzy odważą się szukać nieznanego terytorium, zdobywają łupy. Prawdę mówiąc, bez względu na to, ile osiągniesz, będziesz musiał wciskać się w nowe obszary i celowo straszyć się, więc po prostu się do tego przyzwyczajaj.

 • Co gorszego może się stać? Często nie jest tak źle.
 • Podejmowanie ryzyka rodzi pewność siebie. Za każdym razem, gdy przetrwasz, rozwijasz się.
 • Spójrz zanim skoczysz? Po prostu skacz.

W Podsumowaniu

Tak, pisanie jest przerażające. Ale w porównaniu do bycia zjedzonym przez lwa podczas żerowania na jedzeniu, masz to dobrze. Zrozumienie, że jesteś swoim najgorszym wrogiem, jeśli chodzi o pisanie, jest nieocenione, ponieważ możesz pokonać tego wroga, decydując się na to.

Więc … zrób to.

Podoba Ci się ten post? Subskrybuj Copyblogger już dziś!

Total
0
Shares
Related Posts