Czy masz to, czego potrzeba, aby być skutecznym liderem?

Wczoraj wieczorem oglądałem “największego frajera” w NBC.

W odcinku pokazano, jak sławna trenerka Jillian Michaels została wyrzucona z Auckland Sky Tower, najwyższej budowli na półkuli południowej.

(Ok, miała coś w rodzaju kabla bungee, który powstrzymywał ją przed upadkiem na zgubę. Ale wiesz, że były jeszcze jakieś okrzyki).

Michaels jest jedną z tych osób, które kochasz albo nienawidzisz. Krzyczy na uczestników. Jest zasmarkana. Swoje treningi nazywa biciem.”Profesjonalni trenerzy narzekają na jej technikę.

Jest również uwielbiana i doceniana za inspirowanie tysięcy — może setek tysięcy-ludzi do odchudzania. A ci zawodnicy, których w ogóle krzyczy, naprawdę ją kochają.

Jest więc wzorem do naśladowania dla tego, jak możemy prowadzić i inspirować naszych odbiorców? Albo obraźliwego wraku pociągu, którego powinniśmy uniknąć?

To zależy.

Niektórzy ludzie naprawdę chcą buta z tyłu

Mamy postać w trzecim plemieniu, która ma dużą osobowość. Wyraża się mocno, nie przepada za zwątpieniem w siebie i lubi rzucać wyzwania. Ma wielkie serce, ale nie jest zbyt łagodny.

Niektórzy Tribers absolutnie kochają jego przesłanie. Mówi im, żeby przestali robić wymówki – żeby zeszli z leniwych tyłków i zabrali się do pracy. Czują się zainspirowani i pobudzeni.

Inni po prostu chcą go uderzyć. Zgaduję, że są typami, którzy kopią się wystarczająco bez pomocy innych. Uważają go za demotywującego, przygnębiającego lub po prostu denerwującego.

Niektórzy ludzie chcą empatii i wsparcia

Co ciekawe, nasz ponadprzeciętny przyjaciel ma partnera biznesowego, który jest łagodny, skromny i empatyczny.

Jest niezwykle skuteczny w pomaganiu ludziom przezwyciężać ich lęki, radzić sobie z samokontroli i iść naprzód we własnym tempie.

Ci, którzy wolą metodę boot-in-the-pants, mogą nawet nie usłyszeć mojego miękkiego przyjaciela. Nie jest dla nich odpowiednim doradcą.

Ale spokojniejsze dusze cieszą się, że tam jest i czerpią z jego podejścia wiele wartości. Mogą podążać za jego radą i korzystać z niej, gdzie styl boot-camp po prostu pozostawia ich zimnych.

Który z nich jest prawdziwym przywódcą?

Prawdopodobnie masz silną odpowiedź-odpowiedź, która działa na Twoją osobowość.

Możesz pomyśleć, że nasz wielki przyjaciel ma odpowiednie rzeczy. Że nie boi się tego powiedzieć. Że ma wyniki.

Można by pomyśleć, że jego miękki partner biznesowy byłby świetny w pomaganiu ludziom znaleźć odpowiedzi w sobie. Że pomaga swojemu plemieniu znaleźć pewność siebie, pokazując im, jak wiele nieśmiały facet może osiągnąć.

I w obu przypadkach miałbyś rację.

Ćwiczyłem z Jillian Michaels przez 10 minut, zanim Uderzyłem ją w głowę sztangą. Ale tysiące ludzi zrobiłoby wszystko, żeby z nią trenować.

To musi pochodzić od Ciebie

Wprowadzenie czyjegoś stylu przywództwa tylko sprawi, że wyjdziesz na głupca.

Czy możesz sobie wyobrazić coś mniej skutecznego niż Gary Vaynerchuk próbujący naśladować Setha Godina?

Chris Brogan próbuje być Donaldem Trumpem?

Może Robert Scoble będzie Arianną Huffington?

Zauważ, że w każdym z tych przypadków odwrotność jest równie niedorzeczna.

Jeśli masz zamiar prowadzić swoją publiczność (a jeśli prowadzisz firmę online, to powinien być twój cel), musisz zacząć od własnych prezentów. Nie możesz ubrać czyjegoś stylu przywództwa jak jakiś dziwny kostium.

Ale jest w tym coś więcej niż tylko “bycie sobą”

Każdy pundit w mediach społecznościowych mówi ci, abyś był autentyczny, transparentny, abyś był sobą.

To ważne. Ale to nie jest cała gra.

Chciałbym zaprosić Was do wzięcia udziału w nowej serii webinariów i artykułów na temat tego, co nazywamy zasadami władzy.

Rozmawiamy o tym, skąd bierze się przywództwo … o elementach, które stają się cenionym, godnym zaufania ekspertem w Twoim temacie.

  • Jak przyciągnąć publiczność, której potrzebujesz, aby odnieść sukces. Dopóki nie przyciągniesz uwagi, nie możesz grać w grę, a tym bardziej ją wygrać.
  • Jak zaangażować tę uwagę i stać się sympatycznym ekspertem, któremu ufają ludzie w Twoim temacie. Przestań sprzedawać i zacznij uczyć … to więcej zabawy oraz bardziej skuteczne.
  • Jak przekształcić to zaangażowanie w sprzedaż. Świetnie jest mieć fanów, ale zadowoleni klienci są jeszcze lepsi.

A wszystko zaczyna się od specjalnego raportu Briana Clarka przedstawiającego 10 solidnych elementów skutecznego marketingu Online.

Jeśli chcesz prowadzić swój rynek, jeśli chcesz wygrać grę w marketingu online, musisz wiedzieć, że zasady władzy.

Ci, którzy kultywują prawdziwy autorytet, będą się rozwijać. Dowiedz się, jak go zdobyć tutaj.

O autorze: Sonia Simone jest współzałożycielką i CMO Copyblogger Media. Podziel się swoim stylem przywództwa z Sonią na Twitterze.

Total
0
Shares
Related Posts