Oto jak pisze Pam Slim

Publikowanie Online i tworzenie treści to sport w pełni kontaktowy, pełen czarnych oczu, zniszczonych nadziei i zniszczonych ego.

Pam Slim to nieustraszona pisarka, mówczyni i artystka sztuk walki, która wpadła The Writer Files aby podzielić się swoimi doświadczeniami na ringu.

Jest wielokrotnie nagradzaną autorką Escape from Cubicle Nation książka, która oferuje czytelnikom narzędzia i szkolenia umożliwiające znalezienie znaczącej kariery w tym ” nowym świecie pracy.”

Pani Slim poświęciła czas na intensywne pisanie, aby porozmawiać z nami o swoich technikach pokonywania bloku pisarskiego, zaletach kawy, życiu w powieści Stephena Kinga i jej rozwiązaniu wszystkie życiowe problemy.

Przejrzyjmy akta Pam Slim, pisarki …

O pisarzu …

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Piszę, mówię i trenuję na temat przedsiębiorczości na wczesnym etapie, a także szerszego obrazu sukcesu i szczęścia w Nowym Świecie pracy.

Jaka jest twoja specjalność jako pisarza lub wydawcy online?

Wpadłem w moją karierę pisarską jako naiwny, ale entuzjastyczny bloger w 2005. Po kilku latach blogowania zdałem sobie sprawę, że uwielbiam pisać. Znalazłem czytelników bloga i w końcu mój wydawca Penguin Portfolio zwrócił się do mnie o zrobienie mojej pierwszej książki, Escape from Cubicle Nation.

W ciągu ostatnich siedmiu i pół roku korzystałem z mojego bloga jako głównego motoru nowego biznesu dla mojego biznesu coachingowego i konsultingowego.

Moja specjalność jako pisarza polega na budowaniu istotnej, lepkiej i znaczącej pracy poprzez pisanie i publikowanie online. Mówię również dużo o związku między publikowaniem online a głównym nurtem, w tym przechodzeniem od bloga do książki.

Gdzie możemy znaleźć twoje pismo?

Obecnie moje pisanie jest na www.escapefromcubiclenation.com. później w tym roku, kiedy moja nowa książka, Body of Work jest wydany (Penguin, Portfolio, grudzień, 2013), znajdziesz mnie również na pamelaslim.com.

Produktywność pisarza …

Ile czasu dziennie spędzasz na czytaniu lub badaniach?

Spędzam około dwóch godzin dziennie czytając lub robiąc badania. Pisząc książkę (jak teraz), skacze to do trzech lub czterech godzin dziennie.

Zanim zaczniesz pisać, czy masz jakieś rytuały lub praktyki przed grą?

Najlepiej pracuję, gdy mam czyste biurko,świeżą filiżankę gorącej kawy i dobrą muzykę. Więc mam te rzeczy na miejscu, złamać moje kostki na klawiaturze (to sprawia, że czuję się jak Bruce Lee) i zacząć pisać.

Jaka jest twoja najlepsza rada na pokonanie zwlekania?

Pracuj w małych kawałkach. Kiedy pisałem swoją pierwszą książkę, Escape from Cubicle Nation, Wpadłem w straszną blokadę pisarską, która sprawiła, że trzęsłem się przed komputerem, nie pisząc ani jednego słowa.

Zadzwoniłem do mojej przyjaciółki Marthy Beck, która namówiła mnie do zejścia z półki i zachęciła do poświęcenia się malutkiemu pisaniu, jakieś 15 minut dziennie.

Powinien to być tak mały blok czasu, że jest to dla ciebie prawie obraźliwe.Wysiadłem z telefonu, napisałem 15 minut paplaniny na dzień lub dwa, a potem te 15 minut zamieniło się w Godziny. W ciągu ostatnich kilku miesięcy pisania książki, pisałem do 14 godzin dziennie.

Która pora dnia jest najbardziej produktywna dla pisania lub produkcji treści?

Najlepiej piszę rano, kiedy pierwsza filiżanka kawy wciąż mocno mi wisi nad głową. Jeśli dostanę się na rolkę, dam sobie radę do lunchu. Potem kolejny przypływ energii pisania około 16: 00.

Czy na ogół przestrzegasz sztywnego lub elastycznego systemu pisania?

Jest to trochę trudne pytanie, ponieważ myślę, że lepiej pracowałbym z bardziej sztywnym harmonogramem pisania, ale zwykle go nie tworzę, chyba że piszę książkę.

Moje życie jest pełne małych dzieci i wielu zleceń klientów, więc uważam, że muszę dopasować pisanie do mojego harmonogramu, w przeciwieństwie do dopasowania mojego harmonogramu wokół mojego pisania.

Dbam o to, aby blokować poniedziałki i piątki na pisanie lub badania, aby praca z klientem nie rozpraszała mnie.

Trudno mi przełączyć się z bycia zanurzonym w ideach biznesu mojego klienta, a potem muszę kopać z powrotem w moim mózgu dla własnych pomysłów. Więc dzielenie charakteru pracy, którą wykonuję w różne dni tygodnia, było pomocne.

Kiedy jestem w domu książki, pasuję wszystko w moim życiu wokół mojego pisania. Mój mąż zabiera dzieci w weekendy, więc skupiam się tylko na pisaniu.

Ile godzin dziennie spędzasz na pisaniu (z wyłączeniem e-maili, mediów społecznościowych itp.)?

Zwykle spędzam około dwóch godzin dziennie na pisaniu. Kiedy piszę książkę, jest to raczej sześć, a w niektóre dni dziesięć.

Piszesz codziennie?

Nie, Nie piszę codziennie. Niektóre dni rezerwuję na sesje coachingowe, seminaria dydaktyczne, wywiady lub wydarzenia osobiste.

Twórczość pisarza …

Zdefiniuj kreatywność.

Kreatywność to wyrażanie swoich pomysłów w pełny kontakt, w pełnym kolorze.

Używa jak największej liczby zmysłów, aby wyrazić pomysł. Jest to strefa, z której powstają wielkie, użyteczne rzeczy.

Kim są twoi ulubieni autorzy, online czy offline?

Kocham Daniel Pink, Seth Godin, Nancy Duarte, David Sedaris, Gabriel Garcia-Marquez, Isabel Allende, Anne Lamott, Martha Beck i Brené Brown.

Dan i Seth mają sposób, aby złożone pomysły biznesowe były proste i dostępne. Nancy jest skrupulatna w swoich badaniach i wizualnej organizacji pomysłów. David i Anne sprawiają, że płaczę ze śmiechu. Gabriel i Isabel rozświetlają moją wyobraźnię swoim magicznym realizmem. Brené i Martha łączą świetne, przystępne opowiadanie z humorem, badaniami naukowymi i przydatnymi narzędziami samopomocy.

Czy możesz podzielić się najbardziej lubianym cytatem?

Jak możemy pamiętać naszą ignorancję, której wymaga nasz wzrost, kiedy cały czas używamy naszej wiedzy?
– Henry David Thoreau

Czy wolisz konkretny rodzaj muzyki (lub ciszę) podczas pisania?

Jestem wielkim fanem Johna Legend i napisałem pierwszą książkę do jego Evolver album. Myślę, że słuchałem go ponad 100 razy.

Jeśli utknę z blokadą pisarza, włączam jego muzykę i przypomina mi to przepływ, który czułem, gdy w końcowych odcinkach Escape from Cubicle Nation.

Chociaż lubię dużo muzyki, mam tendencję do pisania dobrze do R & B. Muzyka klasyczna sprawia, że jestem niespokojny i nerwowy. Dziwne, wiem.

Jak osobiście chciałbyś rozwijać się twórczo jako pisarz?

Chciałbym dowiedzieć się więcej o rzemiośle pisania. Chciałbym spędzić więcej czasu na czytaniu wspaniałych książek.

Głównie chcę więcej pisać.

Wierzysz w “blok pisarski”? Jeśli tak, to jak tego uniknąć?

Jestem bardzo dobrze zaznajomiony z blokadą pisarską. Rozpoznaję to, gdy otacza moją klatkę piersiową, krępując oddech i dusząc słowa.

Jak tylko to poczuję, robię jedną z dwóch rzeczy.:

  • pozostań w tym samym miejscu i wpadnij w jego śmiertelny uścisk,
  • lub fizycznie usunąć się przed komputerem i uniknąć go.

Można by pomyśleć, że po tak długim zmaganiu się z tym, że zawsze wolałabym tego unikać, ale niestety czasami wybieram Torturowanie siebie zamiast szukania ulgi. Lady Gaga nazywa to ” złym romansem.”

Kim lub jaka jest obecnie Twoja “muza” (czyli konkretne inspiracje twórcze)?

Podczas dużego projektu pisarskiego skupiam się na moim wewnętrznym środowisku twórczym. Inspirują mnie chwile z przeszłości, kiedy pisałem rzeczy, które lubiłem, albo osiągnąłem coś odważnego i prawdziwego.

Jeśli porównuję się z innymi wielkimi pisarzami, denerwuję się. Jeśli czytam zbyt wiele postów na blogu o pisaniu hacków, czuję się okropnie, że jestem taką niezdyscyplinowaną porażką.

Jedyną wielką pisarką, która sprawia, że chcę zagłębić się w moje własne pisarstwo, jest Anne Lamott. Kiedy pisałem Ucieczka, Zachowałem Bird by Bird obok mnie przez cały czas, i otworzył go do przypadkowych sekcji, jeśli zacząłem czuć się zatrzymany. To naprawdę pomogło.

Jest jedna osoba, która motywuje mnie do pisania tej książki. 9-letni najlepszy przyjaciel mojego Syna ma na imię Matthew. Pewnego dnia był u nas w domu i powiedział: “Panno Pam, jak tam twoja książka?””Świetnie, Matthew, dzięki, że pytasz!”Powiedziałem, leżąc przez zęby.

– Cóż, chcę być pierwszym, który to przeczyta-powiedział patrząc mi prosto w oczy z wielkim uśmiechem na twarzy.

Chcę napisać świetną książkę dla Matthew.

Czy uważasz się za kogoś, kto lubi ” podejmować ryzyko?”

Uwielbiam podejmować ryzyko w podróżach i przygodach. W szkole średniej i na studiach mieszkałem za granicą cztery razy (Szwajcaria, meksyk, kolumbia i Brazylia).

Nie boję się rozmawiać z nikim z jakiegokolwiek środowiska. Sam chodzę po niebezpiecznych ulicach.

Rozpoczynam Duże, kreatywne projekty, nie mając pojęcia, jak je zrealizuję. Trenuję mieszane sztuki walki z dużymi, złowieszczymi, spoconymi mężczyznami.

Jestem mniej ryzykowny, jeśli chodzi o dzielenie się moim pisaniem i opiniami. Boję się osądów i unikam konfliktów. Pracuję nad tym.

Co sprawia, że pisarz jest świetny?

Wielki pisarz jest zaangażowany w proces pisania. Bardziej interesuje go wysoce efektywny język i jasne idee niż ego, czy czasami rozsądek.

Przepływ pracy pisarza …

Jakiego sprzętu lub modelu Maszyny do pisania używasz obecnie?

Używam wszystkiego Apple. W biurze używam iMaca, w domu MacBooka Air i iPada.

Jakiego oprogramowania używasz do pisania i ogólnego przepływu pracy?

Właśnie zacząłem używać Scrivenera do pisania mojej książki. Podoba mi się. Byłam dziewczyną Microsoft Word przez wiele lat, ale w końcu zdałam sobie sprawę, że potrzebuję bardziej wizualnego układu dla moich pomysłów na książki.

Masz jakieś sztuczki, żeby się skupić?

Kiedy jestem przytłoczony pomysłami, układam swoje pomysły na notatkach post-it na podkładkach flipchart na ścianie. Widząc przepływ pomysłów pomaga mi się ugruntować na tym, co muszę osiągnąć dalej.

Drugą rzeczą, która od razu mnie skupia, jest zewnętrzny termin. Bez terminu nic nie zrobię.

Czy napotkałeś jakieś poważne wyzwania lub przeszkody w przedostaniu się słów na stronę?

Pisanie postów na blogu jest jak Piknik na plaży Stinson z lekką bryzą i naprawdę, naprawdę dobrą kanapką z indykiem.

Pisanie książki jest jak bycie bohaterem powieści Stephena Kinga.

Nie wiem, dlaczego tak ciężko mi pisać książkę, ale tak jest. Czasami nie mam pomysłów. Inne dni, wszystko, co piszę wydaje się mdłe i depresyjne.

Potem, bez ostrzeżenia, mam dzień, w którym Pomysły się łączą i jestem tak podekscytowany, że czuję się jak białe światło, doświadczenia bliskie śmierci, o których ludzie mówią w Internecie.

Wszystko wydaje się ostre i w technikolorze. Bóg szepcze mi słodkie nic do ucha. I want to tap dance down the street like Gene Kelly in Singin ‘ in the Rain. Żyję dla tych dni.

Jak zachować porządek (metody, systemy lub “szalona nauka”)?

Rok temu zatrudniłem asystentkę na pełny etat i to była najlepsza rzecz, jaką zrobiłem. Codziennie rozmawiam z nią o moich priorytetach, a ona pomaga mi wsadzić je w użyteczne kawałki. Jestem tym, co nazywają “ekstrawertycznym myślicielem”, więc muszę mówić rzeczy na głos, aby je zrozumieć.

Kiedy mam swoje priorytety prosto, kluczem jest mieć tylko jedną lub dwie główne rzeczy do osiągnięcia w danym dniu. Jeśli próbuję zrobić zbyt wiele na raz, jestem przytłoczony i rozproszony.

Jak się zrelaksować po ciężkim dniu?

Idealny dzień pracy kończy się aktywnością fizyczną, taką jak Bikram Yoga lub mieszane sztuki walki, a następnie prysznicem, a następnie przytulaniem się z dziećmi.

Kilka pytań tylko dla Zabawy …

Kto (lub co) był twoim największym nauczycielem?

Sztuki walki nauczyły mnie tak wiele o procesie uczenia się, opanowania, dyscypliny i charakteru. Lekcje, których nauczyłem się w ciągu kilku dekad, w których studiowałem sztuki walki, odnoszą się bezpośrednio do biznesu, rodzicielstwa i pisania.

Jest takie piękno i moc, kiedy nauczysz się koordynować świadomość wysokiego poziomu z fizycznym ruchem i twórczym przepływem.

Co jest twoim największym zmartwieniem lub pet peeve w tej chwili (pisanie związane lub w inny sposób)?

W tej chwili jestem całkiem szczęśliwy. Denerwuję się na siebie, jeśli mam otwarty, jasny dzień gotowy do pisania i marnuję go, bawiąc się na Facebooku.

Więc mój pupil to mój własny strach przed stworzeniem. 🙂

Wybierz jednego autora, żywego lub martwego, z którym chciałbyś zjeść kolację.

Chciałbym zjeść kolację z Brené Brown, ponieważ jest niesamowitą rozmówczynią i świetnym myślicielem. Myślę, że dużo byśmy się śmiali.

Czy masz jakieś motto, credo lub ogólne hasło, według którego żyjesz?

Żyj pełnokolorowym, pełnym kontaktem.

Co postrzegasz jako swój największy sukces w życiu?

Moim największym sukcesem w życiu jest móc jednocześnie naprawdę kochać to, co robię, aby zarabiać na życie, i być w pełni obecnym, aby wychowywać dwójkę moich dzieci.

Uwielbiam to, że widzą, jak ja i mój mąż (który jest również właścicielem firmy) obejmujemy naszą pracę i bierzemy odpowiedzialność za dobre, złe i trudne części naszej działalności.Mój tata jest fotografem i działaczem społecznym. Całe życie patrzyłem, jak czerpie z pracy prawdziwą radość i sens.

Ma 78 lat i nadal jest podekscytowany (i zdenerwowany), gdy przesyła zdjęcie klientowi. To najwspanialszy dar, jaki mi dał i mam nadzieję przekazać go moim dzieciom.

Gdybyś mógł jutro wyjechać na wakacje w dowolnym miejscu na świecie, gdzie byś się udał(koszty lub obowiązki nie są przedmiotem)?

Zabrałbym moją rodzinę do Londolozi Game Reserve w RPA.

Co chciałbyś zrobić więcej w nadchodzącym roku?

Chciałbym wziąć więcej wolnego, aby podróżować z moimi dziećmi w przyszłym roku.

Czy możesz zaoferować pisarzom i producentom treści jakieś rady, które możesz zaoferować sobie, gdybyś mógł cofnąć się w czasie i ” zrobić to wszystko?”

Nie trać zbyt wiele czasu na etapie planowania.

Eksperyment z wysyłką małych projektów.

Otocz się inteligentnymi, współczującymi i zmotywowanymi przyjaciółmi, którzy zachęcą cię do dzielenia się swoimi prezentami.

Unikaj każdego, kto wykorzystuje twój strach i słabości jako sposób na kontrolowanie Ciebie.

Powiedz naszym czytelnikom, gdzie mogą się z Tobą połączyć online.

Chciałbym usłyszeć od ciebie! Znajdź mnie na:

escapefromcubiclenation.com
twitter.com/pamslim
facebook.com/pamslim

Czy jest coś jeszcze, o czym chcielibyście wiedzieć nasi czytelnicy?

Jeśli nie jest to całkowicie jasne z moich odpowiedzi na ten wywiad, nie jestem schludnym, zdyscyplinowanym pisarzem. Są dni, kiedy chcę rozbić komputer w polu, tak samo jak Peter, Michael i Samir zrobili z drukarką w Powierzchnie Biurowe .

Ale nigdy, przenigdy nie przestanę pisać.

Tworzenie rzeczy jest rozwiązaniem wszystkich problemów życia.

Nigdy nie pozwól, aby Twoja walka ze stworzeniem była mylona z Twoim absolutnym prawem do czynienia znaczenia i wkładu w świat.

Potrzebujemy wszystkich Twoich darów.

I wreszcie biurko pisarza …

Czasami najbardziej niezwykłą rzeczą w środowisku pisarza nie jest samo biurko, ani nawet narzędzia, za pomocą których wyrabiane są słowa.

To miejsce zajmuje pisarz.

To ma sens, że Pam Slim, pisarka, wojowniczka, wybrałaby piłkę do ćwiczeń, aby wzmocnić jej rdzeń, gdy odpisze.

Usiadłem trochę prostszy.

Dziękuję Pam!

Image of Pamela Slim's Desk
Zdjęcie dzięki uprzejmości Ivan Martinez Photography

Dziękujemy za dostrojenie się do plików Writera …

Bądź na poszukiwania więcej Pytań i Odpowiedzi od pisarzy, którzy inspirują.

Jeśli już subskrybujesz Copyblogger przez e-mail lub RSS, kolejna odsłona zostanie Ci dostarczona, tak jak reszta naszych codziennych treści.

Jeśli nie, Zapisz się już teraz, aby niczego nie przegapić.

Teraz złamać kostki i wracać do pracy!

Total
0
Shares
Related Posts