Oto jak pisze Lisa Barone

Prawdziwe łączenie się z klientami i klientami za pośrednictwem słowa pisanego to wyzwanie, przed którym stoi wielu marketerów treści i właścicieli firm codziennie.

Ale jeśli nie budujesz swojej platformy na czymś znaczącym, z szeregiem angażujących treści, prawie niemożliwe jest wyróżnienie się z tłumu lub stanie się zaufanym i lubianym ekspertem w swojej niszy.

Być może nikt nie chce, abyś skutecznie łączył się z publicznością więcej niż kiedykolwiek wnikliwy, marketing online maven Lisa Barone.

Wielokrotnie nagradzana pisarka, marketer treści i strateg społeczny, jej bystry humor, a czasem rozbrajający punkt widzenia, jest orzeźwiającym wezwaniem do walki dla wydawców online, którzy próbują przebić się przez gówno i połączyć się z publicznością.

Pani Barone pomaga firmom budować silną tożsamość marki i tworzy prowokujące do myślenia, innowacyjne treści, które zostają zauważone na cyfrowej granicy.

Jako wiodący głos w branży Lisa była opisywana w dziesiątkach głośnych publikacji (w tym The New York Times, The Wall Street Journal, Inc. Magazine), współzałożyciel wiodącej agencji Narodowej, uprawiał blogi, które zdobyły spoty na AdAge ‘ s Power 150, a nawet znalazł czas, aby kilka razy wpaść do Copybloggera przez lata.

Dziś oferuje porady dla Ciebie i dla mnie, pisarzy i twórców treści, na wszystko, od unikania strachu i wypalenia, po znalezienie pasji i najlepszej technologii, jaką kiedykolwiek znajdziesz jako pisarz.

Z wielką przyjemnością zapraszam do przejrzenia akt Lisy Barone, pisarki …

O pisarzu …

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Nazywam się Lisa Barone i jestem wiceprezesem ds. strategii w Overit, agencji marketingu cyfrowego z siedzibą na północy stanu Nowy Jork. Pomagam klientom tworzyć marki, o których ludzie chcą rozmawiać, korzystając z wielu metod marketingowych, takich jak treści, społecznościowe, wideo i inne rzeczy pomiędzy.

Jaka jest twoja specjalność jako pisarza lub wydawcy online?

Piszę przede wszystkim o obszarach marketingu, social I content oraz o tym, jak wykorzystać je razem w doskonałej harmonii.

Gdzie możemy znaleźć twoje pismo?

http://overit.com/blog

Piszę dla innych placówek, ale Overit to moja baza w tych czasach.

Produktywność pisarza …

Ile czasu dziennie spędzasz na czytaniu lub badaniach?

Szacuję, że 10 godzin. Ciągle czytam i badam tematy. Jedynym sposobem, aby stać się lepszym pisarzem, jest dowiedzieć się więcej o swoim temacie i wystawić się na więcej głosów. To równa się czytaniu wielu rzeczy.

Zanim zaczniesz pisać, czy masz jakieś rytuały lub praktyki przed grą?

Opróżnij pęcherz. Napełnij gigantyczną butelkę wody. Zablokuj świat. Pisz.

Jaka jest twoja najlepsza rada na pokonanie zwlekania?

Locking my Droid w szufladzie, minimalizując wszystkie inne okna i wkładając słuchawki (nawet jeśli jestem sam).

Również terminy. Bez terminów zostałbym po królewsku wydymany i nic by nie napisano.

Która pora dnia jest najbardziej produktywna dla pisania lub produkcji treści?

Od 7: 00 do 8: 30. To po moim porannym treningu, ale zanim ktoś jeszcze trafi do biura. Tworzy idealną burzę endorfin i bezruchu.

Czy na ogół przestrzegasz sztywnego lub elastycznego systemu pisania?

Tak.

To sztywne, że muszę pisać rzeczy każdego dnia. Jest elastyczny w tym, że zazwyczaj mogę zaplanować, kiedy piszę co. Bycie w stanie powiązać zadanie ze stanem mojego umysłu jest pomocne w wybijaniu różnych projektów.

Ile godzin dziennie spędzasz na pisaniu (z wyłączeniem e-maili, mediów społecznościowych itp.)?

4-5.

Piszesz codziennie?

Są ludzie, którzy tego nie robią?

Twórczość pisarza …

Zdefiniuj kreatywność.

Kopiowanie mądrzejsze.

Kim są twoi ulubieni autorzy, online czy offline?

Dave Eggers
Brene Brown
Sonia Simone
Heather Armstrong
Penelope Trunk (she ‘ s gone bananas but she makes you feel something)
Matt Logelin

Czy możesz podzielić się najbardziej lubianym cytatem?

Twoje priorytety to rzeczy, które robisz. Nie to, co mówisz, robisz.

Nie wiem, kto to powiedział, ale kopnie mnie w brzuch. Jest to sprawdzanie rzeczywistości, które pomoże Ci określić, czy zmierzasz we właściwym kierunku w oparciu o rzeczy, które mówisz, które mają dla ciebie znaczenie, lub czy gonisz za swoim ogonem.

Czy wolisz konkretny rodzaj muzyki (lub ciszę) podczas pisania?

Nie mogę pisać z włączoną muzyką. Kończy się to, że wciągają mnie melodie i to staje się zbyt rozpraszające. Kiedy piszę, to deszcz lub biały szum.

Moje filary:

rainymood.com
simplynoise.com
rain.simplynoise.com [nie tak dobry jak rainymood, IMO]

Uwaga redaktora: te strony są fantastyczne. Ok, wracając do Lisy.

Jak osobiście chciałbyś rozwijać się twórczo jako pisarz?

Chciałbym znaleźć swój głos. A raczej znaleźć again. Kiedy czytam rzeczy, które dziś piszę, nie brzmią tak autentycznie ani tak surowo, jak rok lub dwa temu. Przeszedłem wielką przemianę w ciągu ostatniego roku i nadal walczę o odzyskanie tej nieskażonej Lisy. Dojdę tam, ale to jest w toku.

Wierzysz w “blok pisarski”? Jeśli tak, to jak tego uniknąć?

Blokada pisarska to wymówka. Wierzę w strach i wypalenie. Blokada pisarska jest tym, co nazywamy tymi rzeczami, kiedy nie chcemy się do nich przyznać.

Jeśli nie mogę pisać, bo jestem wypalony, idę zrobić coś innego. To brzmi prosto, ale większość ludzi tego nie robi. Nadal uderzają głową o ścianę i czekają, aż coś się zmieni. Nie zrobi tego sam.

Bieganie lub dobry trening Zwykle mi pomaga. Nie dlatego, że jestem szczególnie mądra i zdrowa, ale dlatego, że mam dużo agresji i STFU ‘ Ness, że muszę się na bieżąco. Odkryłem, że ćwiczenia to świetny sposób, aby to zrobić i nie wymaga bicia ludzi w twarz.

Jeśli nie mogę pisać ze strachu, często umieszczam “Droga Liso” na górze i udaję, że piszę list do siebie, którego nikt inny nie przeczyta. Potem, jak to będzie zrobione i niesamowite, zdejmę z góry i opublikuję to.

Kim lub jaka jest obecnie Twoja “muza” (czyli konkretne inspiracje twórcze)?

W tej chwili inspiruje mnie pomysł pokazania ludziom lepszej drogi. Czytam blogi i magazyny branżowe i jest tyle gówno tam. Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że to nie jest prawdziwe.

I chcę im pomóc robić rzeczy we właściwy sposób i uzyskać z tego coś prawdziwego. To nie jest najbardziej kreatywne z inspiracji, ale to właśnie mnie napędza. Wyrasta ponad to gówno.

Czy uważasz się za kogoś, kto lubi ” podejmować ryzyko?”

Uważam się za kogoś, kto chce skierować światło tam, gdzie inni ludzie nie patrzą lub dać głos do spraw / ludzi / tematów, które go potrzebują. Czasami to ryzykowne.

Mam nieustające zaufanie do siebie i przekonanie, że jeśli skoczę, coś mnie złapie. Czasami oznacza to, że sama muszę zrobić siatkę na drutach, ale zawsze tam była.

Kiedy żyjesz w przekonaniu, że zawsze staniesz na nogi, nic nigdy nie czuje się tak ryzykowne.

Co sprawia, że pisarz jest świetny?

Sprawianie, że inni coś czują.

Przepływ pracy pisarza …

Jakiego sprzętu lub modelu Maszyny do pisania używasz obecnie?

W pracy mam Lenovo coś lub inne. To tylko jeden z dwóch Nie-Maców w biurze, z czego jestem dumny. Jako pisarz, moja najlepsza technologia jest we mnie. To mój głos. Nie potrzebuję niczego więcej niż ołówka i podkładki.

Jakiego oprogramowania używasz do pisania i ogólnego przepływu pracy?

Piszę głównie w programie Word, choć korzystam z Google o wiele bardziej dzięki jego zdolności do udostępniania dokumentów ludziom i współpracy w czasie rzeczywistym.

Polegam również na żniwach jako narzędziu do śledzenia czasu, które pomaga mi zobaczyć, dokąd zmierza mój dzień i utrzymać mnie odpowiedzialną przed innymi (i mną).

Masz jakieś sztuczki, żeby się skupić?

Pozostając wiernym rytuałom wymienionym powyżej. I zacznij każdy tydzień od jasnego Do Zrobienia lista. Oczywiście rzeczy zostaną przesunięte i więcej elementów będzie zawsze dodawane, ale wiedz, bez wątpienia, co jesteś odpowiedzialny za Ten tydzień. W przeciwnym razie jest zbyt łatwo pozwolić, aby rzeczy prześlizgnęły się przez szczeliny.

Czy napotkałeś jakieś poważne wyzwania lub przeszkody w przedostaniu się słów na stronę?

Nie. Kiedy mam pomysł ugruntowany w moim mózgu, umieszczanie słów na stronie jest zabawną częścią. To właśnie kocham najbardziej w mojej pracy i życiu.

Jak zachować porządek (metody, systemy lub “szalona nauka”)?

Robię listy. Na Poczcie. Na podkładkach. Na moim telefonie. Na więcej Post jego. Zbieram listy.

Jak się zrelaksować po ciężkim dniu?

Ciężkie dni są dla mnie dobre. Są to dni, kiedy byłem naprawdę wyzwany lub kiedy musiałem produkować wiele zabójczych treści. Jeśli dzień się skończył, to odniosłem sukces, a to oznacza, że wychodzę z biura i czuję się świetnie.

Często dobry trening pomoże mi uwolnić wszystkie soki we mnie. Ponadto “świętowanie” za pośrednictwem dobrej kolacji lub złej telewizji (Jestem nastolatką, mam 2 ćpuny) zapewnia dobrze potrzebny przestój.

Kilka pytań tylko dla Zabawy …

Kto (lub co) był twoim największym nauczycielem?

Epicko zawodzi. Napisałem wiele gównianych treści, popełniłem wiele ogromnych błędów i dźgnąłem się w oko milion razy. To naprawdę pomogło mi zobaczyć, jak sprawy idą do przodu.

Co jest twoim największym zmartwieniem lub pet peeve w tej chwili (pisanie związane lub w inny sposób)?

Strach. Po prostu uważam strach za całkowicie bezużyteczne uczucie. Czy to twój własny strach, którego używasz jako wymówki, by czegoś nie zrobić, czy to czyjś strach zamaskowany jako niepewność, nie widzę sensu. Co za strata energii. Pogódź się z tym i zrób coś.

Wybierz jednego autora, żywego lub martwego, z którym chciałbyś zjeść kolację.

Naprawdę chciałbym zjeść kolację z Sonią Simone i Eriką Napoletano. W tym samym czasie. Naprawdę szanuję i podziwiam ich obu jako silne głosy w przestrzeni cyfrowej i chciałbym po prostu spędzić z nimi czas i porozmawiać. Myślę, że będziemy się dobrze bawić.

Czy masz jakieś motto, credo lub ogólne hasło, według którego żyjesz?

Bądź lepszy.

Co postrzegasz jako swój największy sukces w życiu?

Odmawia ugody. Łatwo jest się wygodnie i po prostu zostać gdzieś, ponieważ jest to łatwe lub dlatego, że ludzie oczekują od Ciebie. Mam tendencję do walki z tym.

Rzucam się w nowe, niezbadane sytuacje i lubię proces radzenia sobie z nimi i wznoszenia się na nowo. Rzeczy, z których jestem najbardziej dumny w moim życiu i mojej karierze były zwykle wynikiem tego, że powiedziałem “eff this” i próbowałem czegoś innego.

Gdybyś mógł jutro wyjechać na wakacje w dowolnym miejscu na świecie, gdzie byś się udał(koszty lub obowiązki nie są przedmiotem)?

Jestem otwarty na sugestie. Mam miesiąc miodowy do zaplanowania.

Co chciałbyś zrobić więcej w nadchodzącym roku?

Się bardziej nagi w moim piśmie i pokazać ludziom, kim jestem.

Czy możesz zaoferować pisarzom i producentom treści jakieś rady, które możesz zaoferować sobie, gdybyś mógł cofnąć się w czasie i ” zrobić to wszystko?”

Dowiedz się, kim jesteś i co chcesz powiedzieć i bądź wierny temu. Liczy się tylko twoje słowa. Kiedyś było tak, że marketerzy potrząsali na mnie palcami i mówili, że to naiwność, ale tak nie jest. Byli naiwni.

Pasjonujesz się tym, jak przyciągasz publiczność.

Właśnie to stara się teraz robić każde SEO – pisać “świetne, pełne pasji treści.”Problem w tym, że nikogo nie obchodzi, co mają do powiedzenia, bo nawet oni dbaj o to, co mają do powiedzenia.

Jako pisarz, Twój głos i twój obiektyw są najpotężniejszymi narzędziami w Twojej szopie narzędziowej. Wykorzystaj je na maksa i nie przyjmuj od siebie niczego mniejszego.

Powiedz naszym czytelnikom, gdzie mogą się z Tobą połączyć online.

Blog Overit: http://overit.com/blog
Twitter: http://twitter.com/lisabarone
Facebook: http://facebook.com/lisabarone

Czy jest coś jeszcze, o czym chcielibyście wiedzieć nasi czytelnicy?

Napisz w co wierzysz.

I wreszcie biurko pisarza …

Nie mogę przestać myśleć o pracy pisarza jako o miejscu, w którym składana jest ofiara, małe wezwanie lub modlitwa, na ołtarzu naszego dzieła.

Rozebranie się na stronie dla całego świata nie jest łatwe, ponieważ będziesz narażony na to, kim naprawdę jesteś, w co naprawdę wierzysz.

Czy masz odwagę być wielkim?

Migawka tej świętej i utylitarnej przestrzeni, w której słowa są tworzone codziennie za pomocą narzędzi natchnionego pisarza, jest zawsze mile widzianym widokiem.

Wielkie dzięki za dzielenie się Lisą.

Image of Lisa Barone's Desk

 

I dziękuję za dostrojenie się do plików Writera …

Mamy więcej wspaniałych pytań i Odpowiedzi od pisarzy, którzy nas inspirują.

Jeśli jesteś już subskrybentem Copybloggera przez e-mail lub RSS, kolejna odsłona zostanie Ci dostarczona, tak jak reszta naszych codziennych treści.

Jeśli nie, Zapisz się już teraz, aby niczego nie przegapić.

A teraz rozbieraj się (na stronie, która jest)!

Total
0
Shares
Related Posts