Odkryj swoje mocne strony i wzmocnij swój biznes

Czy kiedykolwiek nie spałeś do 2 nad ranem, prowadząc wyimaginowaną rozmowę z jednym z czytelników bloga, który uważa, że jesteś świetny i zostawił długi komentarz, który Ci to mówi?

Lub spędzał godziny obsesyjnie próbując dowiedzieć się, jak zrobić lepszą pracę, pod wpływem listu od fana od Klienta o wspaniałej pracy, którą wykonałeś?

A może bardziej prawdopodobne jest, że Twoje nocne rozmowy i obsesyjne rozwiązywanie problemów trafią do trolli, narzekających i ludzi, którzy po prostu nie mogą Cię znieść?

Nie martw się. Jeśli poświęcisz zbyt dużo uwagi negatywnym komentarzom i opiniom, do tego stopnia, że prawie całkowicie zignorujesz dobre rzeczy, nie oznacza to, że jesteś neurotyczny. To znaczy, że jesteś dokładnie taki jak my.

Chip Heath i Dan Heath w swojej cudownej książce Przełącznik zrób to spostrzeżenie:

Wyobraź sobie świat, w którym doświadczasz przypływu wdzięczności za każdym razem, gdy włączasz światło, a pokój się rozświetla. Wyobraźcie sobie świat, w którym mąż zapomniał o urodzinach żony, dała mu Wielkiego buziaka i powiedziała: “przez trzynaście z ostatnich czternastu lat pamiętaliście moje urodziny! To wspaniale!”

To nie jest nasz świat.

Ale w czasach zmian musi tak być.

Wykorzystaj swoje mocne strony

Od dawna fascynowała mnie rada dla tych, którzy mówią nam, abyśmy skupili się na naszych mocnych stronach, a nie na słabościach, aby osiągnąć przełomowy sukces.

To takie atrakcyjne. To znaczy, że nie muszę się uczyć zimnego dzwonienia, równowagi w książeczce czekowej ani wiedzieć, jak działa mój kanał RSS? Zapisz mnie.

Ale wydaje się, że może temu zaprzeczyć inny pomysł, który zyskał wiele uwagi w ostatnich latach: nie ma naprawdę czegoś takiego jak talent. Badacze, tacy jak Carol Dweck i genialni pisarze literatury faktu, tacy jak Malcolm Gladwell, mówią nam, że to, co nazywamy “talentem”, jest tak naprawdę wynikiem ogromnej ciężkiej pracy.

Co to są mocne strony?

Do niedawna nie zdawałem sobie sprawy, że to podchwytliwe pytanie. Myślałem, że twoje mocne strony to rzeczy, w których jesteś dobry, a twoje słabości to rzeczy, w których jesteś do bani.

Ale Marcus Buckingham, który zrobił karierę pisząc o mocnych stronach, ujął to w ten sposób:

Siła to ” aktywność, która sprawia, że czujesz się silny.”Jest to czynność, w której jej wykonywanie ożywia. Zanim to zrobisz, instynktownie wyczekujesz tego. Kiedy to robicie, nie walczycie z koncentracją, ale zamiast tego stajecie się tak zanurzeni, że czas przyspiesza i zatracacie się w chwili obecnej. A kiedy skończysz to robić, poczujesz się autentyczny, połączony z najlepszymi częściami tego, kim naprawdę jesteś.

Twoje mocne strony to działania, które dają ci siłę do poświęcenia 10 000 godzin. Są to prace, które kochasz na tyle, aby stać się najlepszym na świecie.

Dam ci przykład

Ostatnio słyszałem, jak Yo-Yo Ma udzielał wywiadu o tym, jak zaczynał jako wiolonczelista. Tak się składa, że rodzice Yo-Yo są muzykami i mają wysokie muzyczne oczekiwania wobec swojego małego synka. Kiedy Yo-Yo miał trzy lata, Dali chłopcu skrzypce.

A Yo-Yo go nienawidziło. Nie ćwiczyłbym. Nie skupiał się. Nie miałem do tego ochoty. Jego sfrustrowani rodzice w końcu zrezygnowali z obrzydzenia.

I wtedy mały Yo-Yo zobaczył i usłyszał coś niesamowitego, coś, co go zaskoczyło i zachwyciło. Coś, co wiedział, było dokładnie tym, co chciał zagrać. To był kontrabas-wielki brat skrzypiec. Teraz że tak było lepiej.

On i jego rodzice podzielili się różnicą wielkości, a mama zaczęła uczyć się najpierw altówki, a następnie osiadła (w wieku czterech lat) na wiolonczeli. W wieku siedmiu lat był uznanym geniuszem, występując dla Eisenhowera i JFK, a w wieku ośmiu grał w telewizji narodowej, prowadzonej przez Leonarda Bernsteina.

Aby stać się tak wykwalifikowanym w wieku od czterech do siedmiu lat, musiał włożyć niezliczone godziny praktyki. Ale to były godziny spędzone na czymś, co uwielbiał.

Jedno, co mnie interesuje w Mamie, to to, że nie jest tylko genialnym wiolonczelistą. Nie jest tylko znany na całym świecie, poszukiwany i marką.

Wydaje się być również niezwykle szczęśliwym i życzliwym człowiekiem. Uwielbia pracę z dziećmi. Od dawna jest żonaty z tą samą osobą. Promieniuje dobrocią i pewnym głupkowatym urokiem. Ma duże poczucie humoru, określając się czasami jako ” wędrowny muzyk.”I jest znany z nieograniczonej energii.

Jeśli mam być sławnym wirtuozem w kraju, taki właśnie chcę być.

Zbuduj swój biznes jak Yo-Yo

Kiedy widzisz, jak ktoś kradnie jej ogon, aby zbudować biznes, pisząc mnóstwo świetnych treści, docierając do potencjalnych klientów, przemawiając i podcastując oraz robiąc wszystko, co powinniśmy zrobić, aby zbudować wspaniały program marketingowy oparty na treściach, łatwo zapytać:

Jak ktoś może znaleźć na to czas?

Prawda jest taka, że to nie jest problem zarządzania czasem — to jest zarządzanie energią.

Kiedy skupiasz się na swoich mocnych stronach, wykonujesz pracę, która daje twoja energia. Wykonujesz pracę, która Cię napędza, która sprawia, że chichoczesz, która utrzymuje cię do późna, ponieważ po prostu zbyt dobrze się bawisz, aby przestać.

Kiedy zaczynasz, robisz wszystko. Budujesz stronę na blogu i piszesz całą treść, robisz Księgowość i odpowiadasz na e-maile wsparcia. Niektóre z tych rzeczy budują cię, a inne męczą.

Zwróć uwagę, który jest który.

Tak szybko, jak to możliwe (może to być dzisiaj), znajdź partnerów, którzy są pobudzeni przez zadania, które wyczerpują i wyczerpują Cię. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego partnera, zleć Na Zewnątrz aspekty swojej firmy, które sprawiają, że chcesz wrócić do łóżka.

I poświęć swój czas i uwagę na to, co bracia Heath nazywają ” jasnymi plamami — – na to, co jest naprawdę. dziś pracuję. Poświęć swój czas na pracę, która daje Ci sok.

  • Zrób więcej tego, co działa dobrze.
  • Zrób więcej tego, co Cię energetyzuje i wzmacnia.
  • Rób więcej tego, co uwielbiają twoi czytelnicy i klienci.
  • Zrób więcej z tego, co możesz zrobić lepiej niż ktokolwiek na ziemi.

Wiem, że to brzmi zbyt prosto, by było prawdziwe. Ale w ten sposób buduje się każdy naprawdę wielki biznes — każdej wielkości.

Uwaga wydawcy: Ten klasyczny Post Copyblogger został pierwotnie opublikowany we wrześniu 2010 roku.

Total
0
Shares
Related Posts

Marketing Płatny

Nie ma chyba nic innego w marketingu bardziej magiczny niż uzyskanie płatnego lejka marketingowego do pracy. Pomyśl o…