Nawyki 8 wysoce skutecznych blogerów

Czy chcesz być odnoszącym sukcesy blogerem?

Tak. Chyba mam na tym punkcie obsesję.

Pomysły na Post wpadają mi niespodziewanie do głowy. Prowadzę długą listę pomysłów na ulepszenie mojego bloga.

Badam również, jak najbardziej udani blogerzy dostali się tam, gdzie są, i przeglądam każde słowo, które piszą.

Jeśli chcesz być świetnym blogerem, też powinieneś.

Wielu najlepszych blogerów, takich jak Brian Clark, Darren Rowse i Leo
Babauta podzieliła się setkami wskazówek na temat tego, jak sprawili, że ich blogi były tak udane. Ale wskazówki każdego blogera są po prostu trochę inne.

Jest zbyt wiele rad do naśladowania

Przeczytałem więc jeden specjalny raport ze świetnym pomysłem i umieściłem go na moim blogu. Ale następnego dnia znalazłem podcast od innego topowego blogera ze sprzecznymi poradami, więc ponownie zmieniłbym bloga. Potem natknąłem się na trzeci pomysł równie udanego blogera, który skierował mnie na zupełnie nową ścieżkę.

W końcu zdałem sobie sprawę, że muszę przestać skupiać się na drobiazgach, takich jak to, jakich wtyczek użyć, jak napisać moją stronę O mnie lub gdzie pozycjonować Moje reklamy.

Musiałem skupić się na szerszej perspektywie. Chciałem dowiedzieć się, co łączy tych wszystkich najlepszych blogerów. Ich sposób myślenia, ich nawyki umysłowe.

Spędziłem dużo czasu obserwując, co doprowadziło do tej listy ośmiu cech sukcesu dzielonych przez wszystkich najlepszych blogerów, które znalazłem. Cieszę się, że mogę się tym z Tobą podzielić.

Dobrą wiadomością jest to, że nawet jeśli nie masz już wszystkich tych cech osobowości, większość z nich może być rozwijana z czasem. Najlepsze jest to, że jeśli będziesz w stanie kultywować te cechy, staniesz się bardziej efektywny również przez resztę swojego życia.

1. Skuteczni blogerzy są płodni

Pierwszym kluczem do sukcesu blogera jest pisanie. Bardzo.

Im więcej piszesz, tym lepiej piszesz. Im więcej postów dodasz do swojego bloga, tym więcej soku otrzymasz z wyszukiwarek. A więcej treści oznacza więcej odwiedzin czytelników, aby zobaczyć, co nowego.

Nie ma sposobu na obejście tego; potrzeba pracy, aby być płodnym. Efektywni blogerzy ciężko pracują. Stworzenie udanego bloga wymaga dużo czasu przed komputerem, a nie surfowania po Internecie lub Twittowania o tym, co jadłeś na lunch. Wielcy blogerzy poświęcają poważny czas na badania, pisanie, edytowanie i planowanie postów na swoich blogach.

2. Skuteczni blogerzy są zwięzli

Jest to prawda powszechnie uznawana przez najlepszych blogerów; ludzie przychodzą na Twojego bloga z jakiegoś powodu. Zwykle dlatego, że chcą się czegoś od ciebie nauczyć.

Nikt nie chce czytać puch lub blather, zwłaszcza w Internecie.

Najlepsi blogerzy wiedzą, jak szybko przyciągnąć uwagę ludzi, jak ją zachować i jak sprawić, by ich posty były łatwe do strawienia.

Najskuteczniejsi blogerzy mają tendencję do krótkich postów. Dzielą również swoją kopię na krótkie akapity i używają punktorów lub numerowanych list, aby utrzymać skanowanie czytelnika. Używają atrakcyjnych podtytułów, dzięki czemu czytelnicy mogą skanować w poszukiwaniu potrzebnych informacji.

Zwięzłość przydaje się również w innych dziedzinach życia. Trzymaj krótkie rozmowy telefoniczne. Pare wiadomości e-mail w dół do podstawowych. Będziesz miał więcej czasu na kreatywną pracę, a ludzie będą bardziej zainteresowani tym, co masz do powiedzenia.

3. Skuteczni blogerzy są analityczni

Odnoszący sukcesy blogerzy nie pracują ani nie żyją w bańce.

Zawsze patrzą na swoich czytelników, uważnie obserwując, aby zobaczyć, na czym zależy czytelnikom i na co reagują.

Badają swoje statystyki, więc wiedzą, skąd pochodzą czytelnicy-z jakich stron, z jakich wyszukiwarek, z jakich wyszukiwarek, a nawet z jakich krajów.

Wiedzą, kiedy mają tendencję do uzyskania największego ruchu, jakie rodzaje postów są najlepiej dopasowane do ich odbiorców i jakie rodzaje nagłówków są najczęściej tweetowane.

Następnie dostosowują czas, treść, układ i obrazy swoich postów do swoich odbiorców.

4. Skuteczni blogerzy to osoby uczące się przez całe życie

Jeśli jesteś nowy w blogowaniu, prawdopodobnie jesteś w tej chwili na stromej krzywej uczenia się.

Może wmawiasz sobie, że będzie lepiej, gdy będziesz robić to dłużej. Nie będzie tyle do nauczenia się. Wkrótce uruchomicie systemy i wszystko będzie działać sprawnie.

Niestety, myślę, że to mit. Używam i projektuję dla Internetu od około 15 lat i ciągle się zmienia. Po prostu, gdy masz jeden element uporządkowany, coś nowego zostaje uwolnione. Albo staje się przestarzały. Albo mutuje w 20 różnych kierunkach.

Jeśli chcesz wyprzedzić blogowanie,musisz się uczyć.

Na szczęście ciekawość i chęć uczenia się sprawia, że jesteś młody, a twój mózg jest aktywny. Miłość do nauki nie tylko ustawia cię na udanego bloga, ale na udane i szczęśliwe życie.

5. Skuteczni blogerzy są skupieni i konsekwentni

Udani blogerzy wybierają temat i trzymają się go.

Piszą konsekwentnie o wybranym przez siebie temacie, z konsekwentnym głosem i podejściem. Nawet gdy piszą o czymś, co wydaje się być off-topic, odnoszą go z powrotem do niszy, którą wiedzą, że ich czytelnicy są zainteresowani.

Najlepsi blogerzy są również konsekwentni w kwestii czasu. Większość trzyma się regularnych harmonogramów księgowania. Niezależnie od tego, czy publikują trzy posty dziennie, czy dwa posty tygodniowo, ich czytelnicy wiedzą, czego się spodziewać.

6. Skuteczne blogerzy planują z wyprzedzeniem

Odnoszący sukcesy blogerzy wiedzą, dokąd zmierzają. Mają plan i trzymają się go. Tak, dostosowują się w oparciu o opinie, ale zawsze w służbie wizji.

Parafrazując ostatnią książkę Setha Godina Linchpin,, Skuteczne blogerzy statek.”Najlepsi blogerzy nie gaflują miesiącami o kroju pisma w nadchodzącym ebooku. Mogą dostosować kąt, cenę lub format, aby lepiej dopasować się do ich rynku. Ale nie dają się wykoleić. Postępują zgodnie z planem.

7. Skuteczni blogerzy są wytrwali

Najlepsi blogerzy rozumieją, że sukces nie dzieje się z dnia na dzień. Prawdziwy sukces rzadko zdarza się szybko.

Czas jest po twojej stronie. Aby dostać się na szczyt, potrzeba konsekwencji, ciężkiej pracy, poważnych badań i wiele wytrwałości. Odnoszący sukcesy blogerzy nie poddają się.

8. Skuteczni blogerzy są samodzielni

Od lat pracuję na własny rachunek.

Zauważyłem, że wielu ludzi lubi pracować w domu, pracować dla siebie, być własnym szefem. Ale jeśli chcesz tych rzeczy, musisz być w stanie zarządzać sobą.

Nikt cię nie zwolni, jeśli się spóźnisz. Nikt nie przypomina ci o ważnych terminach lub nagabuje Cię, aby uzyskać numery sprzedaży.

Jeśli chcesz być odnoszącym sukcesy blogerem, musisz być samodzielnym starterem. Nie wystarczy mieć dobre pomysły. Musisz na nich działać.

Jaką cechę uważasz za najcenniejszą?

Co zrobić ty myślisz, że najważniejszą cechą top blogger jest? To może być jeden z tych ośmiu, albo coś zupełnie innego. Daj nam znać w komentarzach!

Total
0
Shares
Related Posts