Najlepsze Oprogramowanie Do Obsługi Płac Restauracji

Prowadzenie restauracji może być koszmarem płac. Śledzenie dziesiątek, a nawet setek godzin zmiany, zmian, napiwków i płatności za nadgodziny w wielu lokalizacjach jest skomplikowane i czasochłonne.

Na szczęście istnieje oprogramowanie płacowe, które zaspokaja potrzeby restauracji.

To oprogramowanie może zapewnić, że płacisz swoim pracownikom dokładnie i na czas każdego miesiąca-a niektóre są nawet bezpłatne. Poniżej przedstawiamy najlepsze narzędzia do obsługi płac w restauracjach, dzięki czemu możesz dokonać najlepszego wyboru. 

Top 5 Najlepsze Oprogramowanie Do Płac Restauracji

 1. Gusto-najlepsze dla automatycznych płac
 2. Square Payroll-najlepsze dla restauracji sezonowych
 3. Toast-najlepszy kompleksowy system POS i płacowy
 4. Restaurant365-najlepszy dla dużych, uznanych restauracji
 5. Payroll4free-najlepsza opcja bezpłatnej listy płac

Oto bliższe spojrzenie na każde oprogramowanie i co sprawia, że każdy z nich wyróżnia się. 

#1-Gusto-Najlepsze Dla Automatycznych Płac

Odwiedź Gusto

 • W pełni zautomatyzowane płatności dla wszystkich rodzajów pracowników
 • Auto-pliki podatki stanowe i federalne
 • Automatyczne przejście ze starego systemu
 • Usprawniony proces wdrażania

Zobacz demo

Twoja restauracja może nie potrzebować solidnego systemu płac, ale automatyzacja zadań płacowych może usprawnić w przeciwnym razie monotonne i powtarzalne zadania płacowe. Tam rozwijają się usługi Gusto. 

Jeśli przeskakujesz z innego systemu płac, Gusto może pomóc ci dokonać tego przejścia, dbając o transfer danych i konfigurację. Po wdrożeniu będziesz mieć dostęp do szczegółowych list kontrolnych, aby upewnić się, że każdy z twoich pracowników jest w systemie płacowym i jest gotowy do pracy. 

Gusto może automatycznie złożyć Twoje podatki stanowe i federalne, gdy nadejdzie czas—i wysyła Ci automatyczne przypomnienia, jeśli zmienią się przepisy podatkowe w Twoim stanie. To sprawia, że składanie podatków łatwe. Gusto uwzględnia tę usługę w swojej cenie. 

Dzięki Gusto nie musisz również martwić się o dokładne śledzenie potrąceń, godzin lub wynagrodzeń, czy wpłat w ciągu dnia, ponieważ automatycznie wypłaca każdemu pracownikowi zarejestrowanemu w Twoim systemie płac. Po skonfigurowaniu i dostosowaniu sposobu prowadzenia systemu płac Gusto po cichu działa w tle, gdy zajmujesz się prowadzeniem restauracji. 

Poziomy cen dla Gusto:

 • Core-39 USD miesięcznie cena bazowa plus 6 USD miesięcznie za osobę
 • Kompletny-39 USD miesięcznie cena podstawowa plus 12 USD miesięcznie za osobę
 • Concierge-149 USD miesięcznie cena podstawowa plus 12 USD miesięcznie za osobę

Najwygodniejszy poziom płatności dla Twojej restauracji zależy od funkcji, do których chcesz uzyskać dostęp. Będziesz musiał uiścić opłatę za pracownika, niezależnie od wybranego poziomu.

Dobrym miejscem na początek jest pierwszy poziom, Core, za $ 39 miesięcznie. Core zapewnia dostęp do pełnej obsługi płacowej, pełnego zarządzania świadczeniami zdrowotnymi, księgowości i śledzenia czasu pracy, a także samoobsługi pracowników.

Gdy potrzebujesz więcej funkcji, zawsze możesz awansować.

Gotowy spróbować Gusto? Możesz wypróbować ich demo lub jeśli jesteś gotowy do nurkowania, Zarejestruj się teraz.

#2-Square Payroll-Najlepsze Dla Restauracji Sezonowych

Odwiedź Plac

 • Wykonawcy-dostępny tylko plan
 • Śledź stałych i kontraktowych pracowników w jednym pulpicie nawigacyjnym
 • Brak kary za brak aktywności poza sezonem
 • Brak limitu płatności miesięcznych

Dowiedz się więcej

Prowadzisz sezonową restaurację, która współpracuje z pracownikami kontraktowymi? Square Payroll ma funkcje, które sprawiają, że śledzenie płac kontraktowych jest łatwym procesem.

Śledzenie godzin pracy pracowników, kart czasowych, podatków i napiwków w jednym scentralizowanym pulpicie nawigacyjnym nie wymaga ręcznej pracy, niezależnie od tego, czy Twoi pracownicy są na stałe, czy tylko z tobą przez cały sezon.

Square Payroll automatycznie zapisuje formularze takie jak 1099-MISC i pozwala Twoim kontrahentom skonfigurować bezpośredni depozyt. Po pobraniu aplikacji Square kontrahenci mogą rejestrować i wyłączać godziny bezpośrednio ze swoich telefonów, a Ty możesz łatwo zaimportować ich godziny do systemu. Chcą zobaczyć historię płac? Wszystkie te informacje są dla nich dostępne w aplikacji. 

Dzięki Square możesz również wybrać, kiedy płacisz swoim kontrahentom, bez ograniczeń co do liczby płatności w ciągu miesiąca. Co więcej, jeśli kiedykolwiek utkniesz na jakimkolwiek etapie procesu, Square Payroll ma zespół specjalistów ds. obsługi płac z siedzibą w USA, którzy odpowiedzą na każde z twoich pytań. 

Opcje cenowe dla Square Payroll:

 • Zapłać pracownikom i Kontrahentom-miesięczna opłata abonamentowa w wysokości 35 USD plus miesięczna opłata w wysokości 5 USD za osobę zapłaconą
 • Płać tylko kontrahentom-miesięczna opłata w wysokości 5 USD za osobę płatną

Ceny Square Payroll są proste. Dzięki niemu uzyskujesz dostęp do takich funkcji, jak Nieograniczone miesięczne wypłaty, automatyczne obliczenia podatku od wynagrodzeń, karty czasowe, aplikacja dla pracowników, a nawet wsparcie na żywo, które pomoże Ci skonfigurować konto.

Masz również wiele opcji płacenia pracownikom, w tym bezpośredniego depozytu, czeku lub aplikacji gotówkowej. A jeśli Twoja restauracja jest sezonowa, Square nie pobiera opłat za brak aktywności.

Square Payroll to świetna opcja, jeśli korzystasz już z innego oprogramowania Square, ponieważ wszystko to bezproblemowo się integruje, co pozwala skupić się na prowadzeniu jadłodajni. 

Gotowy? Zacznij od kwadratowej listy płac tutaj. 

# 3 — Toast-najlepszy All-In-One POS i system płacowy

Odwiedź Toast

 • Obsługa POS i płac w tym samym oprogramowaniu
 • Automatycznie nagrywaj porady dotyczące kart kredytowych
 • W zestawie samodzielne wdrażanie pracowników
 • Darmowa wersja dostępna

Poproś o demo

Uniwersalne rozwiązanie dla Restauracji, takie jak Toast, jest idealne, jeśli szukasz oprogramowania, które zaspokoi potrzeby systemu punktów sprzedaży, płac pracowników, a nawet samodzielnego wdrażania pracowników. 

To chyba sporo do rozpakowania. Jeśli jesteś mniejszą restauracją, która dopiero się zaczyna, tosty mogą nie być dla ciebie. Jeśli jednak jesteś menedżerem żonglującym grupą pracowników w dwucyfrowej liczbie i znalezienie dokładnej listy płac zajmuje Ci wiele godzin, Toast pomoże Ci znacznie ułatwić ten proces, dzięki czemu możesz skupić się na rozwoju restauracji. 

Jeśli chodzi o prowadzenie całej restauracji, Toast to solidne rozwiązanie, które łączy wszystko, od systemu POS do spisu zapasów na zapleczu, systemu zamówień online i tak, również płace pracowników. Dzięki systemowi płacowemu Toast możesz automatycznie śledzić, kiedy twoi pracownicy wchodzą i wychodzą. Możesz również automatycznie rejestrować płace godzinowe i wskazówki dotyczące kart kredytowych dla każdego pracownika podczas wymeldowania klientów. 

Czy stale zatrudniasz nowych pracowników? Toast eliminuje stres, umożliwiając pracownikom wejście na pokład online po utworzeniu profilu i wypełnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów HR.

Oto jak wygląda cena toastu:

 • Starter-bezpłatny w zależności od dodatków, które chcesz (nie zawiera oprogramowania płacowego)
 • Essential-już od $165 miesięcznie
 • Wzrost-od $272 miesięcznie

Toast oferuje darmowy poziom dla małych restauracji, które muszą zacząć działać, ale zauważ, że nie zawiera oprogramowania płacowego. Dopiero gdy osiągniesz poziom Essential za $165 miesięcznie, możesz uzyskać oprogramowanie Toast z dostępem do jego funkcji płacowych. 

Możesz zacząć z toastem tutaj lub najpierw obejrzeć demo. 

# 4-Restaurant365-Najlepsze Dla Dużych, Uznanych Restauracji 

Odwiedź Restaurację365

 • Zaoszczędź do 5% kosztów pracy i żywności
 • Solidne funkcje rekrutacyjne
 • Samoobsługa i samodzielne wdrażanie pracowników w cenie
 • Cztery plany płacowe

Zobacz Darmowe demo

Większe, dobrze ugruntowane restauracje również potrzebują pomocy płacowej! Jeśli prowadzisz jedną z nich, Restaurant365 pomoże Ci zająć się czymś więcej niż tylko podstawami, niezależnie od tego, czy jesteś niezależną restauracją, restauracją wielopoziomową, czy nawet grupą franczyzobiorców. 

Dynamiczne restauracje żonglujące mnóstwem pracowników mogą skorzystać z funkcji wdrażania i zatrudniania Restaurant365, które zapewniają podejmowanie najlepszych decyzji dzięki wbudowanemu systemowi śledzenia kandydatów. Po wdrożeniu pracowników i ich dni wypłaty możesz mieć pewność, że obliczenia płatności są wolne od błędów dzięki zautomatyzowanym przepływom pracy i zasadom walidacji oprogramowania.

Restaurant365 oferuje również terminowe aktualizacje tabel podatkowych, usługi pozyskiwania płac, wynagrodzenie za nadgodziny i obliczenia od napiwku do minimum. Narzędzia płacowe są zintegrowane z funkcjami kadrowymi, więc nowi pracownicy mogą wejść na pokład, wypełniając wszystkie niezbędne informacje za pośrednictwem portalu samoobsługowego, ale mogą również mieć dostęp do informacji płacowych, które mogą skonfigurować w razie potrzeby. 

Są to cztery poziomy cen:

 • Podstawowe operacje – $249 za lokalizację miesięcznie-pomaga restauracjom kontrolować koszty żywności i optymalizować pracę
 • Podstawowa Księgowość – $249 za lokalizację miesięcznie-pomaga restauracjom zwiększyć wydajność, łącząc systemy back-office
 • Essential-369 USD za lokalizację miesięcznie-umożliwia restauracjom wzrost rentowności dzięki kompletnemu pakietowi rozwiązań
 • Professional – $459 za lokalizację miesięcznie-umożliwia restauracjom chcącym uprościć systemy dzięki kompleksowej platformie

W Restaurant365 każdy poziom jest specjalnie opracowany wokół ogólnego celu, jak opisano powyżej. Na przykład, jeśli Twoja restauracja znajduje się w miejscu, w którym musi poprawić wydajność, podstawowa warstwa księgowa może pomóc w urzeczywistnieniu tego celu, umożliwiając połączenie systemów back-office.

Z drugiej strony, jeśli chcesz uprościć procesy po wyłączeniu działającego systemu, warstwa Professional może być bardziej odpowiednią opcją. Polecam przejść do strony z cenami, aby uzyskać bardziej kompleksowe spojrzenie na dokładnie to, jakie narzędzia otrzymujesz z każdej warstwy. 

Restaurant365 oferuje również przydatny kalkulator online, w którym można oszacować ROI z korzystania z jego systemów po wprowadzeniu kluczowych informacji. 

Możesz również zaplanować bezpłatne demo, aby zapoznać się z jego systemami przed podjęciem ostatecznej decyzji. 

Rozpocznij z Restaurant365 tutaj. 

#5-Payroll4free-Najlepsza Opcja Bezpłatnej Listy Płac

Odwiedź Payroll4Free

 • Dla restauracji zatrudniających do 25 pracowników
 • Płacić zarówno pracownikom, jak i kontrahentom
 • Automatyczne rozliczanie podatku z uaktualnieniem
 • Portal samoobsługowy pracowników

Wypróbuj za darmo

Jeśli szukasz bezpłatnego rozwiązania płacowego, możesz użyć oprogramowania takiego jak Payroll4Free. Jeśli jesteś uznaną restauracją, ta opcja nie jest dla ciebie, ponieważ prawdopodobnie będziesz potrzebował bardziej solidnych funkcji. Jeśli jednak jesteś małą restauracją, która działa z ograniczonym budżetem, Payroll4Free może być warte wypróbowania. 

Po utworzeniu konta będziesz mieć dostęp do takich funkcji, jak możliwość płacenia zarówno pracownikom, jak i kontrahentom, śledzenie czasu urlopu, portal pracowniczy do samodzielnej obsługi, funkcje raportowania, bezpośrednie wpłaty i Obliczenia podatkowe. Gdy będziesz gotowy do składania podatków, Payroll4Free daje Ci dostęp do wypełnionych formularzy podatkowych, które możesz przejrzeć przed ich oddaniem. Jeśli czujesz się nieswojo składając własne podatki, Payroll4Free może złożyć je za Ciebie za miesięczną opłatę w wysokości 15 USD. 

Należy pamiętać, że Payroll4Free może działać tylko w systemie operacyjnym Windows. Co więcej, Payroll4Free ogranicza swoje usługi do 25 lub mniej pracowników. Więcej niż to, a będziesz musiał wprowadzić inny system płac. 

Gotowy, aby zająć się płacami za darmo? Rozpocznij z Payroll4Free tutaj. 

Jak znaleźć najlepsze oprogramowanie płac restauracji dla Ciebie

Znalezienie najlepszej opcji płac dla Ciebie zależy w dużym stopniu od specyficznych potrzeb Twojej firmy restauracyjnej. Niestety nie ma tu uniwersalnego rozwiązania. 

Oprócz wielkości firmy, liczby pracowników i tego, ile planujesz budżetować na oprogramowanie płacowe, oto kilka dodatkowych wskazówek do przemyślenia, aby pomóc ci dokonać optymalnego wyboru. 

Samoobsługa Pracowników

Oprogramowanie płacowe z opcją samoobsługi dla pracowników może znacznie zaoszczędzić czas. Ułatwia to proces wdrażania, ponieważ pracownicy mogą logować się i wypełniać swoje dane osobowe oraz odpowiednie dokumenty HR. 

Funkcja samoobsługi płacowej pozwala również pracownikom zalogować się i sprawdzić historię płac w celu uzyskania własnego odniesienia. Mogą łatwo zmienić swoje dane osobowe również w portalu samoobsługowym, bez konieczności składania dokumentów lub planowania czasochłonnych spotkań z działem HR. 

Podatki

Najbardziej solidne oprogramowanie płacowe zawiera wiele funkcji, które mogą pomóc w łatwym i dokładnym rozliczaniu podatków. Dobrą praktyką jest upewnienie się, że oprogramowanie do płac może zająć się zarówno rozliczaniem podatków pracowników, jak i 1099-MISC, jeśli planujesz współpracę z kontrahentami lub prowadzić sezonową działalność. 

Niektóre programy płacowe posuną się nawet tak daleko, jak automatyczne wypełnianie podatków. Jest to niezwykle przydatna funkcja, jeśli Twoja restauracja jest na wczesnym etapie i nie może sobie pozwolić na wewnętrznego księgowego. Może to być również sposób na uniknięcie płacenia dodatkowych opłat za usługi zewnętrzne. 

Obsługa Płac

Niektórzy dostawcy oprogramowania płacowego są w tym lepsi niż inni. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest korzystać z oprogramowania płacowego, które zawiera również dużą pomoc techniczną dla użytkowników. Może to mieć formę łatwo dostępnej bazy wiedzy, bezpłatnych webinariów na żądanie, funkcji obsługi czatu online lub zespołu obsługi klienta, do którego można łatwo dotrzeć telefonicznie.

Podczas gdy niektóre programy do obsługi płac będą dostarczane z dużą ilością wsparcia przy wprowadzaniu do pracy, chcesz mieć pewność, że wsparcie to wykracza poza początkowy proces powitania. 

Kiedy w środku chaosu, jakim może być prowadzenie restauracji, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest niesprawny system płacowy, który działa nieprawidłowo, bez dostępu do terminowej pomocy. 

Streszczenie 

Obliczanie wynagrodzeń może być czasochłonnym procesem bez odpowiednich narzędzi. Dzięki oprogramowaniu do obsługi płac możesz mieć pewność, że popełniasz mniej błędów i płacisz swoim pracownikom na czas. 

Jeśli szukasz kompleksowego systemu płac, który ma również funkcje wdrażania pracowników, wybierz oprogramowanie takie jak toast. Nie potrzebujesz płac przez cały rok w restauracji sezonowej? Square Payroll może pomóc w wykonaniu zadania. Gusto to świetna opcja dla restauracji, które potrzebują wszystkiego zautomatyzowanego.

Gdy znajdziesz parę, która czuje się dobrze, polecam skorzystać z bezpłatnych wersji próbnych i demonstracyjnych, które oferują. W ten sposób można uzyskać prawdziwe wyczucie dla oprogramowania przed dokonaniem ostatecznego wyboru. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Jak wyświetlić CV

Ogłoszenie otwarcia pracy może być ekscytującym czasem dla rozwijającej się małej firmy poszukującej nowego kandydata o doskonałych umiejętnościach.…

Jak utworzyć wykres Org

Wykresy organizacyjne-lepiej znane jako wykresy org-są wizualną reprezentacją wewnętrznej struktury firmy. Czasami trudno jest ludziom w organizacji zrozumieć,…