Najlepsze Oprogramowanie Do Analizy Danych

Najlepsze oprogramowanie do analizy danych pozwala Twojej firmie zagłębić się w najważniejsze wskaźniki, liczby i problemy.

W jego sercu oprogramowanie do analizy danych pokazuje relacje między liczbami a istniejącymi pojęciami.

Wiedząc, jak liczby odnoszą się do siebie, możesz je poprawić—i w rezultacie poprawić swoją firmę.

Analiza nie jest tak prosta, jak przeglądanie raportów pod koniec miesiąca. To zgłębianie historii i pomysłów stojących za danymi.

Aby to zrobić, potrzebujesz dobrego oprogramowania.

W dzisiejszych czasach technologia daje każdej firmie lub organizacji narzędzia, których potrzebują, aby zidentyfikować istotne dane i uruchomić je. Niezależnie od tego, czy śledzisz zapasy, mierzysz numery sprzedaży, czy analizujesz nawyki zakupowe klientów, będziesz w stanie uzyskać dane, których potrzebujesz, aby poprawić swoją firmę i zarobić więcej pieniędzy.

Wybór odpowiedniego oprogramowania może być trudny. Istnieje mnóstwo świetnych technologii, które pomogą Twojej firmie. Jak wybrać właściwą?

Jesteśmy tu, by pomóc.

Odwiedź Hubspot

 • Solidne anaytliki marketingowe
 • Wiadomości e-mail, witryna internetowa i analizy społecznościowe
 • Świetne integracje
 • Ceny zaczynają się bezpłatnie

Wypróbuj już dziś!

5 Najlepszych Programów Do Analizy Danych

 • Hubspot-najlepsze oprogramowanie do analizy danych dla startupów i nowych firm
 • Microsoft Power BI-najlepsze oprogramowanie do analizy danych w chmurze
 • Tableau-najlepsze Wizualizacje dla oprogramowania do analizy danych
 • IBM-najlepsze oprogramowanie do analizy danych dla przedsiębiorstw
 • Sisense-najlepsze oprogramowanie do analizy danych weeds analytics

Po zapoznaniu się z dziesiątkami narzędzi do analizy danych zawęziliśmy je do tych opcji.

Dzięki nim uzyskasz wiedzę niezbędną do podejmowania właściwych decyzji dotyczących Twojej firmy.

Czytaj dalej, aby uzyskać dogłębną analizę każdego oprogramowania do analizy danych.

#1. Hubspot-najlepsze darmowe oprogramowanie do analizy danych

Odwiedź Hubspot

 • Solidne anaytliki marketingowe
 • Wiadomości e-mail, witryna internetowa i analizy społecznościowe
 • Świetne integracje
 • Ceny zaczynają się bezpłatnie

Wypróbuj już dziś!

Hubspot jest znany ze swojego oprogramowania do automatyzacji marketingu—ale oferuje również solidną funkcję analityczną.

Nie tylko pomogą Ci osiągnąć wykwalifikowanych potencjalnych klientów za pomocą formularzy kontaktowych i wyskakujących okienek, ale także dostarczą dogłębną analizę każdego z twoich działań marketingowych. Na pierwszy rzut oka będziesz w stanie określić, co dzieje się dobrze i co należy dostosować, aby Twoje kampanie reklamowe odniosły sukces.

Będziesz także mógł sprawdzić ruch w witrynie dla swojej organizacji. Przeprowadzają Cię przez całą witrynę jako całość, a także wydajność dla każdej strony. Wszystko zależy od tego, czego szukasz.

Oprócz tego otrzymasz również świetne oprogramowanie do automatyzacji marketingu i zarządzania ołowiu za darmo. Jest to szczególnie świetne, jeśli jesteś startupem bootstrap, który chce zaoszczędzić pieniądze, lub jeśli jesteś solopreneurem, który nie może zainwestować mnóstwa zasobów i pracowników w Działania marketingowe.

Oczywiście, z każdym wolnym oprogramowaniem są pewne wady. Analiza danych Hubspot jest dość ograniczona, koncentrując się na marketingu i analityce internetowej. Jeśli szukasz czegoś do analizy zapasów, danych magazynowych lub danych linii produkcyjnych, zdecydowanie musisz poszukać gdzie indziej.

Ich zestaw bezpłatnych narzędzi jest świetny, jeśli dopiero zaczynasz swoją działalność.

Aby uzyskać jeszcze więcej funkcji i narzędzi, musisz zapłacić co najmniej $40/miesiąc za każde narzędzie. Oferują jednak solidne Pakiety zaczynające się od $50 / miesiąc, co jest świetne, jeśli chcesz skalować swoją firmę.

#2. Microsoft Power BI-najlepsze oprogramowanie do analizy danych w chmurze

Odwiedź Microsoft Power BI

 • Świetny interfejs
 • Analiza cloud-computing
 • Analityka w czasie rzeczywistym
 • Ceny zaczynają się od $9.99 / miesiąc

Wypróbuj już dziś!

Microsoft Power BI to narzędzie do agregacji i wizualizacji danych firmy komputerowej.

Wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomóc w modelowaniu danych i dostarczaniu czytelnych, strawnych raportów dla określonych wskaźników KPI i wskaźników.

Moją ulubioną rzeczą w Microsoft Power BI jest jego zdolność do dostarczania raportów danych i spostrzeżeń w skali. Oznacza to, że będziesz w stanie pokazać dokładną analizę danych w całej firmie.

Umożliwiają również przesyłanie strumieniowe informacji analitycznych w czasie rzeczywistym. Pozwala to uzyskać aktualne dane i spostrzeżenia za pomocą narzędzi takich jak czujniki fabryczne, a nawet media społecznościowe.

Dzięki takim organizacjom, jak rząd Wielkiej Brytanii, Ustawa o przenośności i odpowiedzialności w ubezpieczeniach zdrowotnych Stanów Zjednoczonych, Sojusz na rzecz bezpieczeństwa w chmurze i Unia Europejska, możesz mieć pewność, że Microsoft Power BI zapewnia wizualizacje danych spełniające międzynarodowe standardy zgodności, a jednocześnie pozostając bezpiecznym przed hakerami.

Mówiąc o tym, ich protokoły bezpieczeństwa są jednymi z najlepszych w grze. Zapewniają nadzór nad poufnymi danymi dzięki zabezpieczeniom aplikacji Microsoft Cloud App i zapewniają Zasady ochrony dzięki ochronie informacji firmy Microsoft. Daje to spokój ducha, którego możesz nie uzyskać z innego oprogramowania do analizy.

W rzeczywistości Microsoft BI został uznany za lidera w Gartner 2021 Magic Quadrant dla analityki i inteligentnych platform biznesowych.

Ceny dla Microsoft Power BI są następujące:

Power BI Pro

 • $9.99 miesięcznie za użytkownika
 • Samoobsługowa analiza w chmurze
 • Obejmuje współpracę, publikowanie i udostępnianie
 • Zarządzane przez Microsoft

Power BI Premium

 • $4,995 miesięcznie za dedykowany zasób obliczeniowy i magazynowy w chmurze z roczną subskrypcją
 • Obejmuje enterprise Business intelligence, big data analytics, raportowanie
 • Dedykowane zasoby obliczeniowe i magazynowe w chmurze

#3. Tableau-najlepsze wizualizacje oprogramowania do analizy danych

Odwiedź Tableau

 • Kompleksowa analiza danych
 • Szeroka gama pulpitów nawigacyjnych
 • Silna społeczność użytkowników
 • $70 / miesiąc dla osób fizycznych

Wypróbuj już dziś!

Tableau jest bardzo popularny end-to-end analizy danych i analizy oprogramowania-i nie bez powodu.

Oferują świetny pulpit nawigacyjny do eksploracji danych, który pozwala Tobie i Twojemu zespołowi zdobywać przydatne informacje na temat każdego nowego kawałka danych.

Platforma ma szeroką gamę różnych pulpitów nawigacyjnych, aby pomóc w wykresach informacji w takich dziedzinach, jak sprzedaż, finanse, marketing, Opieka zdrowotna, globalna gospodarka, rząd i inne.

Tableau jest entuzjastyczna społeczność jest jednym z jego najlepszych cech. Zawsze możesz zwrócić się do społeczności Tableau o zasoby, porady, odpowiedzi i szkolenia — za darmo.

Zostały one przejęte przez Salesforce, więc będziesz mógł zintegrować się z ich pakietem produktów, aby pomóc ci zwiększyć produktywność i sprzedaż.

Tableau pozwala organizować dane w hierarchiczne struktury dla lepszej wizualizacji.

Jest to dobre oprogramowanie do demokratyzacji danych. Będziesz w stanie zapewnić każdemu członkowi zespołu dostęp do danych z łatwością. Krzywa uczenia się nie jest stroma, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla osób, które zaczynają nie znać się na wizualizacji danych.

Ceny Tableau są podzielone na potrzeby indywidualne, organizacyjne lub wbudowane analizy a la cart.

Wycena indywidualna:

Zespoły i organizacje (w chmurze lokalnej lub publicznej):

Zespoły i organizacje (w pełni hostowane przez Tableau):

#4. IBM Cognos-najlepsze oprogramowanie do analizy danych dla przedsiębiorstw

Odwiedź IBM Cognos

 • AI-infused BI solution
 • Analizy w czasie rzeczywistym
 • Świetne raporty i wizualizacje
 • Ceny zaczynają się od $15 / miesiąc

Wypróbuj już dziś!

IBM Cognos jest wiodącym oprogramowaniem do analizy danych firmy informatycznej.

Nic więc dziwnego, że jest wyposażony w dużą dawkę inteligencji komputerowej dzięki funkcjom analizy danych.

Według ich strony Cognos jest ” rozwiązaniem business intelligence opartym na sztucznej inteligencji.”Wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, aby zapewnić Ci skomplikowane informacje, których potrzebujesz na podstawie danych.

Dzięki potężnej sztucznej inteligencji możesz zautomatyzować eksplorację danych. Cognos pozwala uzyskać wgląd w czasie rzeczywistym.

Wizualizacje i raporty, które dostarcza, są czyste i przyjemne wizualnie. Zbierzesz wszystkie informacje potrzebne do podejmowania trafnych decyzji dotyczących Twojej firmy.

IBM Cognos jest również wyposażony w świetną aplikację mobilną, która umożliwia dostęp do pulpitów nawigacyjnych bezpośrednio z telefonu lub urządzenia mobilnego. Możesz również ustawić alerty o określonych aktualizacjach danych, dzięki czemu nigdy nie musisz przegapić lub spóźnić się na istotną zmianę danych.

Ich rozwiązanie doskonale nadaje się również do udostępniania informacji i danych zespołowi. Dzięki integracji ze Slack i większością dostawców poczty e-mail możesz z łatwością wysyłać pulpit nawigacyjny i moduły do każdego.

Ceny zaczynają się od $15 za użytkownika miesięcznie. Jest również wyposażony w 30-dniowy bezpłatny okres próbny. Aby uzyskać wycenę dla przedsiębiorstw, należy skontaktować się z przedstawicielem handlowym IBM.

#5. Sisense-najlepsze oprogramowanie do analizy danych weeds analytics

Odwiedź Sisense

 • Potężne narzędzie BI
 • Zbudowany na potężnej sztucznej inteligencji
 • Świetny zestaw pulpitów nawigacyjnych
 • Ceny są dostosowane

Wypróbuj już dziś!

Sisense to potężne narzędzie Business intelligence i oprogramowanie do analizy danych.

Zaufane przez firmy takie jak Philips, Nasdaq, Motorola i General Electric, Sinsense oferuje solidny zestaw funkcji, w tym interaktywny pulpit nawigacyjny, samoobsługową analitykę i białe aplikacje BI.

Ich technologia opiera się na sztucznej inteligencji, która jest osadzona w większości aspektów analizy danych Sisense. Ich sztuczna inteligencja pozwala Ci korzystać z infrastruktury big data i dostarczać jasnych, przydatnych informacji, aby usprawnić swoją działalność.

W związku z tym spostrzeżenia są zautomatyzowane. Nie musisz ręcznie wskakiwać i zbierać ich samodzielnie (choć możesz to zrobić).

Oferują również zestaw pulpitów nawigacyjnych BI podzielonych według branży, w tym obsługi klienta, marketingu, finansów, produkcji, opieki zdrowotnej, zasobów ludzkich, handlu detalicznego i e-commerce, sprzedaży, edukacji i innych.

Należy pamiętać, że istnieją wady. To oprogramowanie do analizy danych pozwala naprawdę dostać się do chwastów z danymi. Jest bardziej złożony i nie nadaje się dla początkujących. Jeśli nie jesteś nieśmiały i chcesz zagłębić się w DANE, jest to idealne rozwiązanie dla ciebie.

Możesz uzyskać wycenę w rocznym planie subskrypcji, odwiedzając stronę z cenami. Zostanie on dostosowany do celów i potrzeb Twojej firmy oraz obejmuje roczne licencje.

Czego szukać w oprogramowaniu do analizy danych

Decydując się na jakie oprogramowanie do analizy danych należy wybrać, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Poniżej znajduje się tylko kilka rzeczy, które mocno ważyliśmy w naszych recenzjach. Mogą być dla Ciebie ważne, albo szukasz czegoś innego. W porządku! Jest to skomplikowana sprawa, ponieważ jest unikalna dla każdej firmy.

Ale ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że najlepsze oprogramowanie do analizy danych powinno podkreślać te cechy:

Zróżnicowane raportowanie

Dobre oprogramowanie do analizy danych musi zapewniać wizualizacje potrzebne do zrozumienia znaczenia liczb.

Oznacza to solidne narzędzia raportowania. Musisz wiedzieć na pierwszy rzut oka, jak działa Twoja firma, gdzie należy ją ulepszyć i w jaki sposób możesz ją rozwijać.

Nie tylko to, ale będziesz także potrzebować szerokiej gamy różnych raportów, niezależnie od tego, czy są to numery sprzedaży, zapasy, czy wskaźniki mediów społecznościowych. Oprogramowanie powinno być w stanie dostarczyć go w oparciu o dokładnie to, czego potrzebujesz.

To prowadzi nas do …

Elastyczność

Oprogramowanie powinno być również elastyczne dla Twoich potrzeb. Oznacza to, że bez względu na rodzaj danych, których potrzebujesz do wydobycia lub raportów, które musisz DOSTARCZYĆ, powinien on być w stanie obsłużyć zadanie.

Jego sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe powinny również zapewniać wysoki poziom wglądu w dane za pomocą inteligentnych zapytań wyszukiwania. Jest to tzw.” wykrywanie danych ” i pozwala wskazać dowolny odpowiedni fragment danych, którego szukasz.

Jego elastyczność powinna również dotyczyć sposobu prezentacji danych. W końcu możesz go potrzebować, aby przekonać interesariuszy do udziału w dużym projekcie. Chcesz, aby mogli przeglądać raporty i metryki na dowolnej platformie, od przeglądarek po telefony komórkowe.

Skalowalność

Dobre oprogramowanie do analizy danych powinno być w stanie rosnąć tak duże i tak małe, jak tego potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy patrzysz tylko na wskaźniki KPI dla konkretnego projektu, czy próbujesz uzyskać szeroki widok swojej firmy jako całości, powinieneś być w stanie uzyskać potrzebne Liczby i informacje.

Należy również zauważyć, że bardzo trudno jest zastąpić oprogramowanie do analizy danych. Oznacza to, że po wybraniu jednego, prawdopodobnie będziesz mieć to oprogramowanie przez długi czas. Chcesz taki, który będzie rosnąć z Tobą i że można trzymać się na dłuższą metę.

W tym celu upewnij się, że oprogramowanie zawsze oferuje aktualizacje i pozostaje w czołówce postępu technologicznego. Jeśli tego nie zrobisz, w przyszłości możesz mieć do czynienia z długotrwałym, zatapiającym zasoby przełącznikiem na inne oprogramowanie.

Odwiedź Hubspot

 • Solidne anaytliki marketingowe
 • Wiadomości e-mail, witryna internetowa i analizy społecznościowe
 • Świetne integracje
 • Ceny zaczynają się bezpłatnie

Wypróbuj już dziś!

Wniosek

Ostatecznie najlepsze oprogramowanie do analizy danych będzie zależeć od Ciebie. Jeśli chcesz wypróbować coś za darmo, spróbuj Hubspot. Ale jeśli chcesz solidnego, na którym możesz polegać, aby rosnąć razem z Tobą, nie szukaj dalej niż Microsoft Power BI.

Total
0
Shares
Related Posts

Przegląd Spotkań Dialpad

Dialpad Meetings to łatwa w obsłudze usługa połączeń konferencyjnych. Dzięki solidnym narzędziom do nagrywania rozmów i wielu świetnym…