Zoom Vs. GoToMeeting

Udane spotkanie zależy od niezawodnej platformy wideokonferencyjnej. Zoom i GoToMeeting plasują się w czołówce najlepszych usług wideokonferencyjnych. Ale co jest lepsze?

Oba wykorzystują technologię komunikacji, która pozwala zespołom uzyskać dostęp do różnych funkcji i zorganizować spotkanie tak blisko siebie, jak to możliwe. Ma to kluczowe znaczenie przy tak wielu pracowników pracujących w domu.

Te narzędzia są wyposażone w takie funkcje, jak wideokonferencje, udostępnianie ekranu, nagrywanie i transkrypcja. Oba zawierają również inne zaawansowane ustawienia, które ułatwiają prowadzenie spotkań dla całego zespołu.

Oprogramowanie oparte na chmurze pozwala łączyć się z każdym zespołem, bez względu na branżę. Wybór właściwego oznacza dostarczenie firmie narzędzi potrzebnych do zwiększenia produktywności i współpracy.

Jeśli nie możesz zdecydować między Zoom i GoToMeeting, podjąłem zgadywanie z decyzji z mojego wszechstronnego porównania.

Czytaj dalej, aby zobaczyć, jak układają się ze sobą.

Zoom plusy i minusy

Plusy

 • Wiele zaawansowanych opcji
 • Oferuje sale konferencyjne
 • Łatwa nawigacja

Wady

 • Niektóre dodatki są drogie
 • Dużo dodatkowych kosztów

Odwiedź Zoom

 • Zaawansowane udostępnianie ekranu i dźwięku
 • Dołącz do spotkań z dowolnego urządzenia
 • Zabezpieczenia spotkań zabezpieczone hasłem
 • Pięć planów cenowych

Wypróbuj za darmo

GoToMeeting plusy i minusy

Plusy

 • Elastyczne funkcje połączeń
 • Nieograniczone przechowywanie i nagrywanie

Wady

 • Niektóre funkcje są bardzo podstawowe
 • Brak darmowej wersji

Odwiedź GoToMeeting

 • Nieograniczone miejsce na spotkania i udostępnianie
 • W zestawie automatyczne wywoływanie uczestników
 • Wbudowany dźwięk VoIP
 • Trzy plany cenowe

Zaczyna się od $12 / miesiąc

Wideokonferencje: Zoom

Aby zorganizować produktywne spotkanie, potrzebujesz doskonałej jakości wideo i doskonałej łączności. Nie chcesz, aby Twoja platforma wykopała cię za każdym razem, gdy masz więcej niż kilku uczestników spotkania.

Zoom i GoToMeeting mają wspólne funkcje wideokonferencji, a oba zapewniają wysokiej jakości wideo HD. Możesz przełączać się między różnymi widokami, takimi jak pełnoekranowy i galeria, a także korzystać z wielu kanałów.

Z maksymalnie 49 kamer internetowych z zoomem i 25 Z GoToMeeting, oba pomieścić większość firm. Jeśli chodzi o pojawianie się w aparacie, Zoom idzie o krok dalej, dając Ci ustawienie” Touch up my appearance”, które pobudza cię, jeśli nie szukasz najlepszego na to spotkanie 9 rano.

GoToMeeting nie daje filtra, ale pozwala dostosować bardziej zaawansowane ustawienia, takie jak jasność, kontrast i nasycenie. Korzystanie z tych ustawień może oferować podobne korzyści, ale wymaga ich ręcznego dostosowania. Filtr Zoom robi to za ciebie automatycznie.

Zoom i GoToMeeting oferują tła, jeśli ostatnio nie miałeś czasu na uporządkowanie swojej przestrzeni roboczej. Zoom umożliwia również dołączenie do spotkania z dowolnego urządzenia, w tym iPhone ‘ a i Androida.

Ogólnie Rzecz Biorąc, Zoom ma bardziej zaawansowane funkcje wideo. GoToMeeting ma wystarczająco dużo, aby ci pomóc, ale jeśli chcesz większej elastyczności, gdy wskoczysz na rozmowę, Zoom ją ma.

Udostępnianie Ekranu: Zoom

Zoom i GoToMeeting mają przyjazną dla użytkownika funkcję udostępniania ekranu, która pokazuje, które aplikacje i okna są otwarte na urządzeniu, dzięki czemu możesz wybrać, co udostępniasz. Można również zrobić to tak konkretne osoby mają kontrolę nad myszką.

Obie platformy mają okno, które pokazuje wszystkie opcje udostępniania, a dzięki GoToMeeting możesz wyświetlić je jako bardziej zwartą listę. Zoom i GoToMeeting pozwalają innym oprócz gospodarza spotkania udostępniać swój ekran. Możesz nawet udostępniać na urządzeniach mobilnych!

Zoom oferuje bardziej zaawansowane udostępnianie ekranu niż GoToMeeting. Jest wyposażony w udostępnianie dźwięku, dzięki czemu możesz odtwarzać wideo, którego każdy może słuchać, a nie tylko funkcję udostępniania wizualnego GoTo. Zoom umożliwia również udostępnianie tylko części ekranu.

Dzięki opcjom jednoczesnego udostępniania Zoom możesz udostępniać więcej niż jeden monitor. Na przykład, jeśli w dyskusji uczestniczy kilka osób, wszystkie mogą pokazać swoje ekrany innym uczestnikom. Masz również udostępnianie dokumentów na iOS i Android.

GoToMeeting daje Ci podstawy udostępniania ekranu, ale Zoom świeci bardziej zaokrąglonymi funkcjami, takimi jak dźwięk. Funkcje te pozwalają na większą wszechstronność, jeśli chodzi o oferowanie informacji i zasobów podczas spotkań.

Przechowywanie i nagrywanie: GoToMeeting

Kiedy masz spotkanie, czasami chcesz odwołać się do tego, co ktoś powiedział, nie zapisując tego wszystkiego. Zarówno Zoom, jak i GoToMeeting mają funkcje nagrywania i transkrypcji, które można zapisać w różnych formatach, w tym .mp4,.m4a, oraztxt.

Darmowa wersja zooma pozwala nagrywać i przechowywać lokalnie na urządzeniu, ale musisz uaktualnić do wersji płatnej, aby uzyskać 1 GB pamięci z samym zoomem. Niektóre plany oferują również automatyczną transkrypcję zapisu w chmurze. Jeśli potrzebujesz więcej niż 1 GB miejsca na dysku Zoom, będziesz musiał płacić co najmniej 40 USD miesięcznie.

Tam GoToMeeting ma przewagę. Ma nieograniczoną przestrzeń dyskową, począwszy od planu Pro, podczas gdy możesz uzyskać nieograniczoną przestrzeń dyskową Zoom tylko z pakietem Enterprise.

GoToMeeting ułatwia również udostępnianie nagranych spotkań, gdy możesz mieć ich więcej pod ręką. Podobnie jak Zoom, Posiada również automatyczną transkrypcję.

Jeśli chodzi o przechowywanie, nagrywanie i transkrypcję, GoToMeeting wygrywa. Jeśli nagrywasz wiele spotkań, GoToMeeting daje Ci przestrzeń do zrobienia tego w przystępnej cenie. Poza pamięcią masową, Zoom i GoToMeeting oferują większość tych samych funkcji nagrywania i transkrypcji.

Opcje połączeń i Audio: GoToMeeting

Rozmowy na platformie wideokonferencyjnej powinny sprawić, że wszystko będzie dla Ciebie wygodne. Jednocześnie chcesz wysokiej jakości dźwięku bez płacenia dodatkowych lub korzystania z nieporęcznych urządzeń.

Ani Zoom, ani GoToMeeting nie wymagają używania telefonu ani wybierania numeru na spotkanie. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć mikrofon i głośniki komputera, a otrzymasz doskonałą jakość dźwięku z obu platform.

Dzięki funkcji Zoom możesz szybko przetestować dźwięk komputera, aby upewnić się, że słyszysz innych, a oni ciebie. Zarówno Zoom, jak i GoToMeeting mają funkcję zadzwoń do mnie z tradycyjnymi połączeniami, które wywołają uczestników spotkania, gdy nadejdzie czas na spotkanie, więc nikt nie martwi się o zapomnienie czasu. Jednak funkcja zadzwoń do mnie Zoom jest dostępna jako dodatek o wartości 100 USD, podczas gdy GoToMeeting zawiera ją w każdym planie.

Ogólnie Rzecz Biorąc, GoToMeeting ma lepsze funkcje połączeń. Staje się bardziej elastyczny, gdy chcesz również korzystać z telefonu, aby dołączyć do spotkania. Ma wbudowany dźwięk za pomocą VoIP i Toll i sprawia, że bardziej zaawansowane funkcje, takie jak Zadzwoń do mnie, są dostępne bez konieczności oddzielnego uwzględniania ich w budżecie.

Sterowanie Administracyjne: Zoom

Kiedy prowadzisz spotkanie, chcesz mieć nad nim kontrolę jako gospodarz. Obejmuje to osoby, które wpuszczasz, kto kontroluje, które funkcje i kto ma głos podczas spotkania.

Dzięki Zoom i GoToMeeting host ma wiele opcji, jeśli chodzi o sterowanie. Jako gospodarz możesz wyciszyć lub wyłączyć wyciszenie uczestników i zdecydować, czy członkowie spotkania mogą wyciszyć, czy wyłączyć wyciszenie. Możesz także kontrolować opcje udostępniania ekranu i widoczność kamery internetowej.

Jeśli chodzi o czatowanie, możesz dostosować ustawienia, aby uczestnicy mogli rozmawiać ze wszystkimi lub tylko z gospodarzem podczas spotkań. Obie platformy mają funkcję, która sprawia, że uczestnicy czekają na zalogowanie przez poczekalnię (Zoom) lub blokadę spotkania (GoTo). Te funkcje pozwalają na lepsze bezpieczeństwo spotkań, dzięki czemu niepożądani uczestnicy nie mogą wejść.

Zoom ma inną funkcję bezpieczeństwa, której GoToMeeting nie ma-ochronę hasłem. Jeśli ustawisz spotkanie tak, aby uczestnicy mogli dołączyć przed pojawieniem się gospodarza, możesz dać wszystkim hasło, aby dołączyli wcześniej.

Chociaż GoToMeeting i Zoom mają wiele funkcji, w tym możliwość tymczasowego usuwania uczestników i zawieszania ich, GoToMeeting nie zawiera niektórych bardziej zaawansowanych funkcji Zoom, takich jak kontrola administracyjna nad nagrywaniem, czatem, powiadomieniami i szyfrowaniem, dzięki czemu Zoom jest lepszą opcją, jeśli chcesz uruchomić spotkanie na swój sposób.

Łatwość użycia: Krawat

Wybierając platformę do wideokonferencji, każdy powinien mieć możliwość korzystania z niej bez żadnych problemów. Bardziej stroma krzywa uczenia się może opóźniać spotkania i tracić czas, który twój zespół może wykorzystać na planowanie, współpracę i zwiększenie produktywności. Dzięki przyjaznej dla użytkownika platformie możesz bezproblemowo przejść do spotkania bez czekania.

GoToMeeting i Zoom mają interfejsy, które prawie każdy może szybko rozgryźć. Zoom jest nieco bardziej uproszczony, a wszystkie opcje spotkań są rozmieszczone na jednej stronie z przyjemnym wizualnie wyglądem. Nie ma przeludnienia i możesz najechać kursorem na każdą z nich lub kliknąć na nią, aby wybrać między nimi. Możesz nawet wybrać, aby nie pokazywać Panelu sterowania.

GoToMeeting zawsze ma swoje kontrolki na panelu pełnej strony w oddzielnym oknie z ekranu spotkania. Można je zmniejszyć, ale nie można ich ukryć. Mają również bardziej zatłoczony układ, co czyni go nieco mniej intuicyjnym niż Zoom.

GoToMeeting ma wiele rozwijanych menu i kliknięcie prawym przyciskiem myszy, aby przejść do dodatkowych opcji. Z drugiej strony Zoom wyraźnie wskazuje, gdzie można znaleźć opcje za pomocą strzałek dołączonych do różnych funkcji i ustawień na stronie.

Układ GoToMeeting jest dość prosty, ale jeśli chcesz taki, który wymaga minimalnej myśli, aby się obejść, wybierz Zoom.

Cennik: Krawat

Jeśli chodzi o ceny, zastanów się, jak dobrze funkcje łączą się z kosztami, zamiast wybierać najtańszy produkt. Tańszy pakiet może oznaczać, że produkt nie ma niektórych funkcji, których potrzebujesz, co może kosztować więcej na dłuższą metę.

Zoom ma bezpłatny plan, którego GoToMeeting nie ma. z drugiej strony GoToMeeting ma bardziej przystępne płatne pakiety niż Zoom, a oba oferują wiele tych samych funkcji. Każdy produkt ma swoje zalety, Od pamięci masowej z GoToMeeting do funkcji administracyjnych z Zoom.

Dzięki Zoom prawdopodobnie zapłacisz za niektóre dodatki, jeśli chcesz nadrobić braki w limicie miejsca i uczestników. Jednak może się okazać, że jego bezpłatny plan zrobi wszystko, czego potrzebujesz dla swojej firmy.

Zoom ma pięć opcji pakietu:

 • Za darmo
 • Pro: 149 USD rocznie za licencję
 • Biznes: $199.90 rocznie za licencję
 • Zoom United Business: 300 USD rocznie za licencję
 • Przedsiębiorstwo: 240 USD rocznie za licencję

Plany Free i Pro pozwalają uczestnikom do 100, chociaż Pro uaktualnia się do limitu spotkań grupowych 30 godzin od 40 minut planu Free. Biznes pozwala na uczestnictwo do 300 uczestników i oferuje bardziej zaawansowane funkcje, takie jak jednokrotne logowanie, nagrywanie, transkrypcje i zarządzane domeny.

Zoom United Business ma wiele takich samych funkcji jak Pro. Jednak zawiera również więcej funkcji telefonu z Zoom United Pro, takich jak nielimitowane połączenia do Stanów Zjednoczonych i Kanady, automatyczna dystrybucja połączeń i katalog wybierania według nazwy.

Gdy otrzymasz pakiet Enterprise, masz wyższe minimalne wymagania dotyczące licencji, więc technicznie otrzymujesz zniżkę. Ten pakiet pozwala na maksymalnie 500 uczestników, nieograniczoną przestrzeń dyskową w chmurze i dedykowanego menedżera sukcesu klienta.

GoToMeeting ma trzy pakiety:

 • Profesjonalne: 12 USD za organizatora miesięcznie
 • Biznes: 16 USD za organizatora miesięcznie
 • Przedsiębiorstwo: Niestandardowe ceny

Professional daje do 150 uczestników z nieograniczoną liczbą spotkań i bez ograniczeń czasowych spotkań. Otrzymasz również zaawansowane funkcje, takie jak Zadzwoń do mnie, pojedyncze logowanie i funkcje administracyjne.

Business uaktualnia Cię do 250 uczestników i oferuje nieograniczone nagrywanie w chmurze. Dostajesz również funkcje, takie jak transkrypcja, blokada spotkań i nagrywanie w chmurze mobilnej, dzięki czemu możesz mieć pełny zakres funkcji spotkań w podróży.

Enterprise daje możliwość dostosowania pakietu i organizowania spotkań z maksymalnie 3000 osób. Główne punkty sprzedaży dla tej warstwy to Enterprise customer success manager, onboarding i szkolenia oraz rabat ilościowy. W przeciwnym razie ma większość tych samych funkcji, co pakiet biznesowy.

Kiedy oprzesz swoją decyzję o zakupie na samej cenie, GoToMeeting wygrywa tutaj. Jednak obie platformy oferują różne funkcje w różnych pakietach, a GoToMeeting nie ma darmowej wersji. Nie możemy powiedzieć na pewno, który byłby odpowiedni dla Twojej firmy w oparciu o koszty, więc wybierz w oparciu o swoje potrzeby dotyczące spotkań.

Integracje: Zoom

Integracja platformy wideokonferencyjnej z innymi narzędziami do zarządzania przepływem pracy pozwala zwiększyć produktywność w miejscu pracy. Zoom i GoToMeeting mają wiele takich samych integracji, jak Slack, Salesforce i Office 365. GoToMeeting ma również wtyczkę Kalendarza Google.

Zoom zdobywa nagrodę za najwięcej integracji. Obejmuje między innymi Atlassian, Dropbox, Azure i Okta. Jego funkcje integracji są bardziej wszechstronne i ma kilka dodatków, które zwiększają jego wydajność i funkcjonalność.

Jedynym minusem jest to, że dodatki kosztują pieniądze, a niektóre mogą być $ 100 lub więcej. Jednak szerszy wybór integracji oznacza, że możesz zrobić więcej z Zoom i mieć więcej możliwości i opcji komunikacji z zespołem.

Podczas gdy GoToMeeting ma kilka integracji przepływu pracy, Zoom wygrywa, czyniąc się kompatybilnym z prawie każdą firmą. Nie musisz się martwić, że nie działa z istniejącym systemem.

Spotkania: Zoom

Zoom jest liderem w dziedzinie platform spotkań. Jego intuicyjna platforma sprawia, że jest tak prosta, że większość zespołów od razu zaczyna go używać, podczas gdy GoToMeeting może potrwać trochę dłużej.

Zoom ma więcej bezpieczeństwa spotkań, podczas gdy GoToMeeting ma trochę, ale nie jest tak dogłębny. Obie platformy mają jednokrotne logowanie, szyfrowane spotkania, funkcje odrzucenia użytkownika i blokady spotkań. Zoom ma jednak również spotkania chronione hasłem, gdy gospodarz jeszcze nie dołączył.

Zoom ma więcej funkcji, które pozwalają łączyć się z innymi, a nawet bawić się podczas spotkań z tłem i filtrami. GoToMeeting ma wystarczająco dużo podstawowych funkcji, aby ci pomóc, więc jeśli nie potrzebujesz niczego wymyślnego, jego krystalicznie czysty obraz i dźwięk oraz bardziej zaawansowane funkcje w tańszych pakietach sprawiają, że warto to rozważyć.

Ogólnie rzecz biorąc, łatwość obsługi Zooma, dodatkowe zabezpieczenia i bardziej zaawansowane funkcje sprawiają, że jest to lepszy wybór dla wideokonferencji.

Chat: Zoom

Czasami nie trzeba organizować spotkania, aby omówić część projektu. W celu szybkiej komunikacji bez skakania podczas połączenia, Zoom i GoToMeeting mają funkcje czatu, z których można korzystać samodzielnie lub podczas spotkań między uczestnikami.

Możesz komunikować się między członkami zespołu lub członkami zewnętrznymi, takimi jak dostawcy i klienci, na obu platformach. Tworzenie oddzielnych pomieszczeń dla różnych grup w ramach zespołów pomaga utrzymać porządek. Możesz także przełączyć się z czatu na wideo za pomocą jednego kliknięcia.

Ustawiając statusy, możesz zobaczyć, kto jest dostępny, gdy ich potrzebujesz. Dzięki czatowi możesz nawet dołączać pliki i wyszukiwać wiadomości, aby szybko znaleźć informacje.

Po raz kolejny, Zoom ma trochę więcej możliwości tutaj z gwiazdkami kanałów, więc wiesz, gdzie są najważniejsze czaty w danym momencie. Archiwizuje również dane czatu przez okres do dziesięciu lat.

System Telefoniczny: Zoom

Jeśli chcesz mieć możliwość obsługi telefonu, Zoom i GoToMeeting mają oparty na chmurze system telefoniczny. Mają nawet oddzielne plany dotyczące funkcji specyficznych dla telefonu. W przypadku Zooma niektóre z tych funkcji są zawarte w Zoom United Business.

Obie platformy są wyposażone w wideo, głos HD, pocztę głosową i nagrywanie rozmów. GoToMeeting ma szerszy wybór planów telefonicznych, ale obie platformy działają z systemami Windows, Linux i Mac. Podobnie jak w przypadku planów wideokonferencji, GoToMeeting ma tańsze usługi telefoniczne.

Ogólnie Rzecz Biorąc, Zoom ma lepszą jakość usług, zwłaszcza w przypadku urządzeń mobilnych. Aplikacja mobilna GoToMeeting czasami się opóźnia i wiadomo, że odrywa ludzi od połączenia.

Sale Konferencyjne: Krawat

Sale konferencyjne pozwalają dołączyć do pokoju jednym dotknięciem. Możesz jednocześnie udostępniać wiele pulpitów w jednym pokoju, dzięki czemu nie musisz się martwić o rezerwację spotkania lub udostępnianie ekranów między wieloma osobami.

GoToMeeting umożliwia konfigurację sali konferencyjnej w 15 minut, co czyni ją szczególnie wygodną. Działa dla różnych rozmiarów pomieszczeń, dzięki czemu można nawet pomieścić duże grupy. Pozwala również zsynchronizować pokój z GoTo Admin Center.

Zoom umożliwia dołączenie do sali konferencyjnej przy użyciu istniejącego systemu konferencyjnego,co pozwala na łatwe połączenia. Jest również wyposażony w bezprzewodowe udostępnianie jednym kliknięciem i do 12 tablic na spotkanie. Funkcje administracyjne oparte na rolach i dodatkowe zabezpieczenia sprawiają, że spotkanie jest bezpieczne.

W takim przypadku możesz rozważyć swoje priorytety. Potrzebujesz wygody lub kompleksowych funkcji? GoToMeeting nadal umożliwia współpracę z wieloma osobami naraz, ale Zoom pozwala na więcej udostępniania w grupie.

Ostateczny Werdykt

Odwiedź Zoom

 • Zaawansowane udostępnianie ekranu i dźwięku
 • Dołącz do spotkań z dowolnego urządzenia
 • Zabezpieczenia spotkań zabezpieczone hasłem
 • Pięć planów cenowych

Wypróbuj za darmo

Ogólnie Rzecz Biorąc, Zoom jest wyraźnym zwycięzcą w porównaniu dwóch platform wideokonferencyjnych. Oba mają doskonałe funkcje, a GoToMeeting ma kilka zalet w stosunku do Zoom, takich jak nieograniczona pamięć masowa i doskonałe opcje połączeń.

Jeśli chodzi o ogólne funkcje i użyteczność, Zoom ciągnie do przodu z pokojami breakout, filtrami, archiwami czatu i bardziej intuicyjnym interfejsem. Jeśli nie potrzebujesz fanaberii, GoToMeeting może mieć to, czego potrzebujesz, a jego plany są tańsze niż Zoom.

Jeśli szukasz popularnej, łatwej w użyciu platformy, będziesz miał więcej szczęścia z Zoom. Ma mniejszą krzywą uczenia się, więc będziesz spędzać mniej czasu na zastanawianiu się nad tym, a więcej czasu na zwiększaniu wydajności spotkań. Niektóre rzeczy zależą od twoich potrzeb biznesowych, więc zdecyduj, który działa dla Ciebie na ich podstawie.

Total
0
Shares
Related Posts

Przegląd Brax

Brax jest przeznaczony dla firm i agencji nastawionych na wydajność, które chcą tworzyć, zarządzać i skalować swoje natywne…

RingCentral Phone Review

RingCentral to rozbudowany i w pełni funkcjonalny dostawca wirtualnych numerów telefonicznych, który wyróżnia się wśród konkurencji. Łatwy w…

1-Przegląd VoIP

Budowanie dobrej reputacji firmy oznacza utrzymywanie najwyższej jakości komunikacji. Potrzebujesz usługi telefonii VoIP z solidnymi podstawami i zaawansowanymi…