Kompletny przewodnik po rozmowach konferencyjnych WhatsApp

Możliwość pozostania w kontakcie ze znajomymi, rodziną i zespołem podczas dystansowania społecznego jest niezwykle ważna.

Zoom i Google Hangouts zyskały masową popularność na początku pandemii, ale nadal znajdziesz wiele osób nie na tych platformach, zwłaszcza poza USA. Dlatego wśród nowych użytkowników pojawia się lekkie wahanie, czy używać ich do wykonywania połączeń—jeśli ludzie, których znają, nie są na zoomie, dlaczego mieliby być?

Wprowadź WhatsApp.

Z ponad 1,5 miliardem aktywnych użytkowników miesięcznie, WhatsApp jest narzędziem numero uno, jeśli chodzi o popularne aplikacje komunikatorów, które obsługują połączenia głosowe i wideo. Jest bardzo łatwy w użyciu, całkowicie darmowy i dostępny zarówno na iOS, jak i Androida.

W tym przewodniku pokażę Ci, jak korzystać z funkcji połączeń konferencyjnych w WhatsApp, dzięki czemu jest to idealna alternatywa dla zoomu.

Gotowy? Rzućmy okiem.

Czym są połączenia konferencyjne WhatsApp?

Połączenie konferencyjne jest podobne do osobistego lub zawodowego spotkania, które odbywa się w formacie audio lub wideo. Są one bardzo wygodne, gdy zamiast być fizycznie obecni, uczestnicy odbywają wirtualne spotkania przez telefon lub komputer.

A to nie wszystko! Wielu uczestników może dołączyć do tego samego połączenia jednocześnie, co pozwala ludziom skuteczniej komunikować się bez konieczności wychodzenia z domu lub biura.

WhatsApp dołączył do listy niezawodnych usług połączeń konferencyjnych, wprowadzając nową aktualizację, która pozwoliła użytkownikom na prowadzenie rozmów audio i wideo z wieloma osobami naraz. Funkcja połączeń wideo została wprowadzona rok później po połączeniach głosowych w 2016 roku.

Platforma ostatnio podwoiła maksymalną pojemność połączeń wideo i głosowych. Teraz do 8 uczestników może być na wezwanie w danym momencie.

3 narzędzia do poprawy połączeń konferencyjnych WhatsApp

Musisz spełnić określone wymagania przed wykonaniem połączenia konferencyjnego na WhatsApp. Dotyczy to głównie posiadania ?Konto WhatsApp, urządzenie do przechowywania połączeń i stabilne połączenie internetowe.

Konto WhatsApp

Oczywiście, musisz mieć konto w WhatsApp, zanim będziesz mógł prowadzić rozmowy audio lub wideokonferencje na platformie.

Na szczęście, tworząc ?Konto WhatsApp na iPhonie lub Androidzie do wysyłania i odbierania wiadomości i połączeń jest bardzo łatwe. To proste i zajmuje zaledwie kilka minut.

Oto, co musisz zrobić:

  1. Pobierz aplikację WhatsApp na swoje urządzenie. użytkownicy iPhone ‘ a będą musieli zainstalować WhatsApp na iOS, podczas gdy użytkownicy Androida będą musieli pobrać WhatsApp na Androida.
  2. Musisz wyrazić zgodę na Warunki korzystania z aplikacji przy pierwszym otwarciu. Dotknij Zgadzam się i kontynuuj. Pojawi się pole do wprowadzenia numeru telefonu.
  3. Wpisz numer telefonu, którego chcesz użyć do wykonania połączenia konferencyjnego. Po kilku chwilach WhatsApp poprosi Cię o potwierdzenie numeru.
  4. Otrzymasz kod wysłany przez WhatsApp na ten numer telefonu. Wprowadź sześciocyfrowy kod w wyświetlonym polu, aby zakończyć proces weryfikacji numeru telefonu.
  5. Wykonaj to wpisując swoje imię i nazwisko, a jeśli chcesz, zdjęcie profilowe.
  6. Dotknij Zrobione.

Twoje konto WhatsApp jest teraz kompletne. Możesz teraz użyć opcji komunikatora, aby wysyłać wiadomości tekstowe i nawiązywać połączenia konferencyjne.

Każde Urządzenie Obsługujące WhatsApp

Jak wspomniano wcześniej, WhatsApp działa zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android. Możesz używać dowolnego smartfona, komputera stacjonarnego lub tabletu, o ile posiada aplikację WhatsApp.

Możesz użyć procesu, który wyjaśniłem powyżej, aby pobrać WhatsApp na swoje urządzenie.

Połączenie Z Internetem

Potrzebujesz połączenia z Internetem, i to silnego, aby zapewnić, że wideokonferencje i rozmowy głosowe na WhatsApp odbywają się tak płynnie, jak to możliwe. W rzeczywistości, nawet jeśli nie masz Planu Komórkowego, możesz podłączyć telefon do Wi-Fi, aby utrzymać połączenie konferencyjne.

Bez połączenia z Internetem nie ma alternatywy dla korzystania z WhatsApp. A ponieważ nie będziesz mógł korzystać z WhatsApp, wykonywanie lub odbieranie połączeń konferencyjnych nie będzie możliwe.

Podstawy połączeń konferencyjnych WhatsApp

Tutaj omówimy podstawowe elementy połączenia konferencyjnego WhatsApp. To daje lepsze wyobrażenie o tym, czego można się spodziewać przed użyciem WhatsApp do wykonywania połączeń konferencyjnych.

Szybka i łatwa komunikacja

WhatsApp skupia się na tym, aby komunikacja była tak szybka i łatwa, jak to tylko możliwe.

Możesz także udostępniać pliki (do 16 MB), a także wysokiej jakości funkcję połączeń głosowych i wideo. Otrzymujesz mobilną i internetową wersję aplikacji, która pozwala zarządzać rozmową na wielu urządzeniach.

Jest to w rzeczywistości bardzo przydatna funkcja, jeśli wziąć pod uwagę bardzo wszechstronne środowisko, w którym ludzie stale przełączają się między swoimi urządzeniami. W jednej chwili są przy telefonach, a w następnej stoją przed komputerami.

Wykonywanie Grupowych Połączeń Głosowych

Użytkownicy WhatsApp byli w zrozumiały sposób podekscytowani, gdy usłyszeli, że mogą prowadzić rozmowy audio na platformie. Jednym z największych powodów ich podniecenia była wygoda tego wszystkiego.

Po zalogowaniu się do WhatsApp, Kliknij na Połączenia tab. Znajdziesz to na dole ekranu.

Postępuj zgodnie z tym, wybierając Zadzwoń ikona w prawym górnym rogu.

Kliknij na Nowe Wywołanie Grupowe, a następnie dodaj do siedmiu osób z listy kontaktów. Ósmy członek to oczywiście ty. Stuknij przycisk połączenia audio, aby wykonać połączenie grupowe głosowe.

Tak długo, jak wszyscy użytkownicy Połączenia WhatsApp mają silne połączenie z Internetem, nie napotkasz żadnych trudności podczas połączenia konferencyjnego.

Wykonywanie Grupowych Połączeń Wideo

Chcesz komunikować się twarzą w twarz zamiast tradycyjnego sposobu rozmowy przez telefon? WhatsApp oferuje również funkcję wideokonferencji.

Proces wykonywania grupowych połączeń wideo w WhatsApp jest podobny do procedury połączeń głosowych. Jedyną różnicą jest to, że po dodaniu uczestników (limit wynosi do siedmiu dla Połączeń wideo, jak również), będziesz musiał dotknąć przycisku wideo zamiast przycisku połączenia audio. Spowoduje to natychmiastowe rozpoczęcie połączenia wideo.

Alternatywnie, można utworzyć Czat grupowy do przechowywania wideo (jak również głosowe) połączenie.

Wybierz Czaty u dołu ekranu, a następnie wybierz rozmowę grupową, aby ją otworzyć.

Jeśli w czacie grupowym są cztery osoby lub mniej, w prawym górnym rogu ekranu zobaczysz ikonę wideo i ikonę telefonu bez znaku plusa. Możesz rozpocząć połączenie ze wszystkimi na czacie automatycznie, dotykając jednego z przycisków.

Jeśli jednak czat grupowy ma więcej niż cztery osoby, musisz wybrać, kogo chcesz dodać do połączenia.

Kliknij na przycisk, który ma telefon i znak plus (znajduje się w prawym górnym rogu). Zobaczysz nazwiska wszystkich członków czatu grupowego. Wybierz uczestników, których chcesz dodać do rozmowy konferencyjnej, dotykając okręgu obok ich nazwisk.

Stuknij w Wideo przycisk, aby rozpocząć połączenie grupowe. Jeśli chcesz rozpocząć połączenie audio, kliknij na Telefon guzik.

4 sztuczki do połączeń konferencyjnych WhatsApp

Chociaż możesz używać WhatsApp do interakcji z przyjaciółmi i rodziną, omówię wskazówki, które mogą Ci pomóc w biznesie.

Poniżej zebraliśmy listę hacków, które mogą pozwolić twoim rozmowom konferencyjnym na WhatsApp pozostać produktywnymi i wydajnymi.

Bądź przygotowany z wyprzedzeniem

Prep połączenia konferencyjne powinny obejmować starannie wybierając liczbę uczestników, aby dodać do połączenia konferencyjnego, jak również dystrybucji agendy spotkania z wyprzedzeniem.

Nie chcesz włączać niepotrzebnych ludzi do telekonferencji. Po pierwsze, możesz dodać tylko do 8 osób, co jest już bardzo ograniczone, a po drugie, dodanie niepotrzebnych uczestników zapobiegnie niepotrzebnym rozrywkom.

Wreszcie, można ograniczyć opinie i punkty widzenia, zapewniając połączenia pozostają krótkie i produktywne.

Jeśli chodzi o program spotkania, rozmowy konferencyjne często odwracają się od dyskusji, ponieważ wiele osób jest zaangażowanych w rozmowę. Jeśli jednak masz na miejscu listę zadań do wykonania, wszyscy będą zmuszeni pozostać na tej samej stronie.

Ponadto uczestnicy mogą przygotować się z wyprzedzeniem do spotkania, co ponownie ograniczy straty czasowe.

Używaj tylko najlepszych narzędzi technologicznych

Jednym z największych problemów podczas prowadzenia rozmów konferencyjnych, czy to audio, czy wideo, jest jakość.

Aby zapewnić najwyższą jakość, musisz zwrócić uwagę na najlepsze narzędzia technologiczne. Zasadniczo telefon powinien być w stanie roboczym, wraz ze stabilnym połączeniem internetowym. Zmniejszy to wszelkie zakłócenia podczas rozmowy konferencyjnej, umożliwiając jej płynne działanie.

Jeśli używasz telefonu komórkowego, upewnij się, że masz silny sygnał bez zakłóceń. Jeśli korzystasz z aplikacji internetowej WhatsApp na swoim komputerze, sprawdź połączenie Wi-Fi i sprawdź, czy kamera, głośnik i mikrofon komputera działają prawidłowo.

Powiedz wszystkim uczestnikom, aby wybrali spokojne miejsce

Przed rozpoczęciem konferencji upewnij się, że wszyscy uczestnicy znajdują się w cichej okolicy.

Nikt nie powinien jeść, robić kawy ani być w zatłoczonym pociągu. Jeśli tak, opóźnij spotkanie o godzinę. Dzięki temu każdy będzie mógł wziąć udział w rozmowie z cichej okolicy.

Możesz także poprosić uczestników o wyciszenie swoich urządzeń, gdy nie rozmawiają. Głosy otoczenia mogą pojawić się na mikrofonie komputera, jeśli nie jest wyciszony. Kiedy nadszedł czas, aby konkretny uczestnik przemówił, może się wyciszyć.

Trzymaj zwierzęta i dzieci z dala

W tym momencie musisz już napotkać kolegę, który ma do czynienia ze zwierzętami domowymi lub dziećmi, gdy jesteś w trakcie rozmowy konferencyjnej. A może sam musiałeś się z tym spotkać.

Najlepiej poprosić kogoś, aby się nimi zajął podczas rozmowy telefonicznej, zwłaszcza podczas rozmowy wideo. Jeśli nie masz nikogo, kto mógłby obserwować dzieci lub zwierzęta, spróbuj zaangażować je w aktywność, którą lubią.

Twoje dzieci lub zwierzęta domowe mogą znikąd wtargnąć do pokoju pomimo tych kroków zapobiegawczych. Więc nie stresuj się tym zbytnio. Po prostu grzecznie zapytaj swoich kolegów, czy możesz odejść od tej chwili. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, wszyscy będą dość wyrozumiali.

Total
0
Shares
Related Posts

VOIP Vs. stacjonarny

Tradycyjne usługi telefoniczne są drogie. Przy tak wielu firmach szukających sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach telefonicznych, rozwiązania…

Recenzja Databox

Platforma analityczna Databox zapewnia dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich rodzajów danych śledzenia, dając firmom możliwość monitorowania wydajności…