Jak akceptować płatności kartą kredytową

Gotówka powoli staje się przestarzała. Trend bezgotówkowy zmusza coraz więcej firm do rozpoczęcia przyjmowania kredytów kredytowych.

Ostatnie badanie wykazało, że tylko 16% Amerykanów twierdzi, że zawsze noszą gotówkę. 58% respondentów planuje zaprzestać korzystania z gotówki w najbliższej przyszłości.

Niezależnie od tego, czy uruchamiasz startup, czy działasz w biznesie od dziesięcioleci, akceptowanie płatności kartą kredytową stało się kluczowe w dzisiejszych czasach. W przypadku firm internetowych i sklepów ecommerce Karty kredytowe są jedynym rozsądnym sposobem na otrzymanie zapłaty.

Gotowy, aby zacząć? Nauczę cię, jak zacząć akceptować płatności kartą kredytową dla Twojej firmy w zaledwie kilku prostych krokach.

Czego się spodziewać przy akceptowaniu płatności kartą kredytową

Akceptowanie kart kredytowych jest łatwe. Większość wysiłku zostanie przeznaczona na wybór procesora i konfigurację sprzętu.

 1. Znajdź procesor płatności
 2. Negocjuj warunki
 3. Zdobądź swój sprzęt
 4. Akceptuj płatności

The Good

Najlepsze o akceptowaniu kart kredytowych jest wygoda. Jak wcześniej wspomniano, konsumenci przewożą mniej gotówki (jeśli w ogóle). Biorąc karty kredytowe, będziesz odwoływać się do znacznie większej liczby klientów.

Karty kredytowe również poprawiają efektywność, zwłaszcza w przypadku płatności osobistych. Mogą pomóc wyeliminować długie kolejki i skrócić czas spędzany przez każdego klienta przy kasie. Szybkie machnięcie, zanurzenie lub dotknięcie jest znacznie łatwiejsze niż liczenie gotówki i dokonywanie zmian.

Pomaga również zminimalizować błędy ludzkie, takie jak nieprawidłowa zmiana policzona. Płatności kartą pomagają również zapobiegać kradzieży gotówki przez pracowników.

Ostatnie wydarzenia na świecie zwiększyły również popyt na płatności bezdotykowe. Konsumenci często używają smartfonów, urządzeń do noszenia, portfeli cyfrowych i kart kredytowych tap-to-pay do zakupu towarów i usług. Pomaga to zapobiegać rozprzestrzenianiu się zarazków podczas realizacji transakcji.

Nowoczesne systemy przetwarzania kart kredytowych ułatwiają życie również z punktu widzenia księgowości. Większość tych rozwiązań synchronizuje się z oprogramowaniem księgowym, aby zminimalizować ręczne wpisy w dzienniku. Systemy te można nawet zintegrować z oprogramowaniem do śledzenia zapasów i nie tylko.

The Bad

Najbardziej frustrujące części o akceptowanie kart kredytowych jest Opłaty. Pomiędzy siecią kart, procesorem, bankiem wydającym kartę (bank posiadacza karty) i Bankiem autoryzującym (Twój bank), z każdą transakcją kartą kredytową wiąże się wielu graczy.

Każda ze stron pobiera niewielką opłatę za swoją rolę w procesie, która jest ostatecznie płacona przez handlowca.

W zależności od struktury cenowej umowy możesz płacić różne opłaty za każdą transakcję, co utrudnia przewidywanie całkowitych kosztów przetwarzania. Na przykład zakup e-commerce płatny kartą American Express może być droższy niż płatność osobiście kartą Visa—nawet jeśli obaj klienci mieli dokładnie taką samą sumę transakcji.

Korporacyjne Karty kredytowe, karty konsumenckie i karty debetowe mogą mieć różne opłaty.

Przetwarzanie kart kredytowych wymaga zaktualizowanego i stabilnego sprzętu i oprogramowania. Jeśli masz problemy z terminalem lub Twoje połączenie internetowe jest niestabilne, możesz nie być w stanie przetworzyć niektórych transakcji. Konfigurowanie określonego sprzętu może być również czasochłonnym zadaniem.

Obciążenia zwrotne to kolejny punkt związany z akceptowaniem kart kredytowych. Obciążenie zwrotne występuje, gdy posiadacz karty kwestionuje obciążenie bezpośrednio ze swoją siecią kart lub bankiem. Firmy obsługujące karty kredytowe i banki częściej stają po stronie posiadacza karty podczas sporu, co może być kosztowne i frustrujące dla firm.

Niektóre rodzaje firm mogą mieć problemy z uzyskaniem zatwierdzenia do akceptowania kart kredytowych. Jest to znane jako ” przetwarzanie kart kredytowych wysokiego ryzyka.”Branże wysokiego ryzyka obejmują tytoń, Hazard, akcesoria narkotykowe, witaminy i suplementy, Broń, marketing wielopoziomowy, life coaching, usługi dla dorosłych, przychodnie marihuany i wiele innych. Nawet właściciele firm ze słabym kredytem można uznać za wyższe ryzyko.

Po zatwierdzeniu sprzedawcy należący do tych kategorii są zazwyczaj nakładani na wyższe opłaty za przetwarzanie kart kredytowych.

Krok 1-Znajdź procesor płatności

Istnieje wiele sposobów, aby rozpocząć przyjmowanie kart kredytowych. Każda metoda ma swój sprawiedliwy udział zalet i wad. Aby rozpocząć, musisz znaleźć procesor płatności, który spełni Twoje potrzeby.

Procesory płatności ułatwiają transakcje kartą kredytową. Działają jako pośrednik między przedsiębiorstwem a innymi instytucjami finansowymi zaangażowanymi w transakcję. Oto krótki przegląd wyjaśniający różne role związane z przetwarzaniem kart kredytowych.

Podmioty przetwarzające autoryzują transakcje i ułatwiają przekazywanie środków z banku emitującego do sprzedawcy.

Ale procesory płatności mają różne kształty i rozmiary. Przyjrzyjmy się bliżej rodzajom firm obsługujących płatności, z których możesz wybierać.

Dostawcy Usług Płatniczych (PSP)

Korzystanie z PSP to najprostszy sposób, aby Twoja firma zaczęła akceptować karty kredytowe. Są one zazwyczaj uważane za rozwiązania “all-in-one”, ponieważ oferują wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć.

Firmy takie jak Square i Stripe należą do kategorii dostawców usług płatniczych.

PSP zrewolucjonizowały branżę przetwarzania kart kredytowych w ostatnich latach. Pozwalają one firmom akceptować karty kredytowe bez zakładania konta sprzedawcy. Zazwyczaj oferują one umowy miesięczne i stawki ryczałtowe.

Przetwarzanie ryczałtowe jest łatwe do zrozumienia, ale nie zawsze jest najtańszą opcją. Stawki zazwyczaj kosztują około 2.9% + $0.30 za transakcję. Nie ma tu miejsca na negocjacje, chyba że jesteś wielkim kupcem.

Ale PSP są naprawdę łatwe w konfiguracji i stają się coraz bardziej popularne wśród startupów i firm, które dopiero zaczynają akceptować karty kredytowe.

Dostawcy Kont Handlowych

Dostawcy kont handlowych są idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą uzyskać najlepsze możliwe stawki przetwarzania. Payment Depot i Fattmerchant to dwa popularne rozwiązania w tej kategorii.

Obie te firmy oferują ceny w stylu członkostwa. W przypadku opłaty miesięcznej, opłaty transakcyjnej i wymiany firmy mają dostęp do “hurtowych” stawek przetwarzania kart kredytowych. Oto przykład ze strony cenowej Payment Depot, dzięki czemu możesz zobaczyć, co mam na myśli:

Wymiana to koszt nakładany przez sieci kart. Możesz więc zapłacić zaledwie 0,05 $ + wymiana za transakcję u dostawcy konta sprzedawcy, w porównaniu do prawie 3% za transakcję z PSP.

Platformy E-Commerce

Firmy posiadające sklep internetowy powinny rozważyć korzystanie z platformy ecommerce do przetwarzania kart kredytowych. Podobnie jak PSP, ten typ PROCESORA może stać się kompleksowym rozwiązaniem lub kompleksowym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb związanych z przetwarzaniem.

Shopify jest liderem branży w tej dziedzinie. W ostatnich latach stały się one w zasadzie złotym standardem zarządzania witryną e-commerce.

Lubię Shopify, ponieważ oferują zintegrowane przetwarzanie płatności z każdym planem. Nie musisz więc martwić się o korzystanie z oprogramowania koszyka na zakupy innych firm, aby akceptować płatności w witrynie e-commerce. Shopify ma nawet rozwiązania POS (point-of-sale) dla witryn e-commerce, które mają również fizyczną obecność detaliczną.

Ta platforma ecommerce integruje się z ponad 100 dodatkowymi dostawcami płatności. Tak więc, jeśli znajdziesz inny procesor w przyszłości, zawsze możesz przełączyć się bez konieczności zmiany sklepu internetowego.

Krok 2-Negocjuj Warunki

Po zawężeniu typu procesora, którego chcesz użyć, rozejrzyj się po najlepszej cenie. Wierzcie lub nie, opłaty za przetwarzanie kart kredytowych mogą być negocjowane. Jest to szczególnie ważne, jeśli otrzymujesz konkurencyjne oferty od wielu procesorów. Możesz użyć tych cytatów jako dźwigni finansowej, aby uzyskać najlepszą możliwą ofertę.

Aby skutecznie negocjować, musisz zrozumieć, skąd biorą się opłaty za przetwarzanie kart kredytowych. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy główne składniki stawek przetwarzania kart kredytowych:

 • Interchange-narzucony przez sieć kart kredytowych i bank wydający.
 • Ocena-mniejsza opłata wnoszona bezpośrednio do sieci kart.
 • Znaczniki-ładowane przez procesor.

Wymiana i oceny nie podlegają negocjacjom. Ale procesory mogą być skłonne negocjować swoje marże. Opłaty Interchange różnią się w zależności od sieci kart i transakcji. Na przykład, oto fragment stawek wymiany Visa:

Rodzaj karty, z której korzysta klient, będzie miał wpływ na opłaty. Pamiętaj o tym, ponieważ wkrótce omówimy rodzaje struktur przetwarzania kart kredytowych.

Oprócz bezpośrednich kosztów przetwarzania karty kredytowej, należy również wziąć pod uwagę takie czynniki, jak:

 • Długość umowy
 • Opłaty instalacyjne
 • Opłaty za wcześniejsze rozwiązanie Umowy
 • Opłaty za zgodność z PCI
 • Opłaty za Wyciąg
 • Opłaty terminalowe
 • Opłaty za bramki

Lista jest długa. Niektóre podmioty przetwarzające będą starały się przemycić te dodatkowe koszty do umowy. Przejrzyj wszystko szczegółowo przed popełnieniem. Dlatego negocjowanie warunków jest tak ważne.

Teraz przyjrzyjmy się bliżej różnym strukturom umów w świecie przetwarzania kart kredytowych:

Wycena Ryczałtowa

Zryczałtowane przetwarzanie kart kredytowych jest najłatwiejsze do zrozumienia. Jest to najpopularniejszy model cenowy oferowany przez PSP.

Przy tej strukturze stawki wymiany narzucone przez sieć kart nie mają znaczenia. Za transakcję zapłacisz ten sam koszt, niezależnie od używanej kategorii wymiany. Jedynym czynnikiem, który miałby wpływ na stawkę tutaj byłby sposób przetwarzania karty (online vs. osobiście).

Cennik Interchange Plus

Przetwarzanie Interchange plus jest zazwyczaj bardziej opłacalne niż ryczałt. Jak sama nazwa wskazuje, ta struktura kontraktu obejmuje płacenie stawek wymiany plus znaczniki procesora.

Jak wcześniej wspomniano, procesory mogą być skłonni do negocjacji swoich stawek, co potencjalnie daje dostęp do niższych opłat za przetwarzanie kart kredytowych.

Ceny subskrypcji lub członkostwa

Ceny subskrypcji można najlepiej opisać jako hybrydę między cenami ryczałtowymi a cenami wymiany. Firmy płacą miesięczną opłatę dostawcom kont handlowych za dostęp do niższych stawek zryczałtowanych.

Na przykład miesięczna opłata abonamentowa w wysokości 99 USD może dać ci dostęp do 0,07 USD plus opłata interchange za transakcję. Procesor pobiera niższe marże, ale nadal pobiera miesięczną opłatę członkowską.

Ceny Warstwowe

Ceny warstwowe są najgorsze. Trzymaj się od tego z daleka za wszelką cenę.

Dzięki tej strukturze cen procesor pobiera trzy różne stawki-kwalifikowaną, średnio kwalifikowaną i niekwalifikowaną. Każda kategoria ma inną szybkość przetwarzania (kwalifikowany jest najtańszy, a niekwalifikowany jest najdroższy).

Jednak procesor określa, do której kategorii należy każda transakcja, w oparciu o stosunkowo nieznane kryteria. Tak więc firmy zazwyczaj częściej niż początkowo sądziły, płacą średnio kwalifikowane i niekwalifikowane transakcje.

Krok 3-Pobierz Sprzęt

Jeśli przetwarzasz transakcje osobiście, musisz zdobyć odpowiedni sprzęt. Wiele procesorów reklamuje darmowy sprzęt, ale rzadko są one faktycznie darmowe.

Nie wypożyczaj sprzętu. Może się wydawać, że jest to opłacalne rozwiązanie w krótkim czasie, ale zawsze jest droższe przez cały okres użytkowania sprzętu.

Warto zauważyć, że niektóre urządzenia są własnością konkretnych procesorów. Na przykład, załóżmy, że używasz Square jako procesora. Jeśli zdecydujesz się zmienić procesory za rok lub dwa, nie będziesz już mógł korzystać z żadnego sprzętu kwadratowego.

Oto różne rodzaje sprzętu, które mogą być potrzebne do akceptowania płatności kartą kredytową.

Terminale Kart Kredytowych

Jest to tradycyjny blat kawałek sprzętu używanego do akceptowania kart kredytowych. Są to samodzielne elementy wyposażenia, oddzielone od rejestrów lub stanowisk POS.

Terminale kart kredytowych zazwyczaj wyglądają tak:

Upewnij się, że wybrałeś terminal, który jest nowoczesny i kompatybilny z wieloma opcjami płatności. Na przykład starsze terminale i przestarzały sprzęt nie będą akceptować płatności chipowych, tap-to-pay ani portfeli mobilnych.

Zintegrowane Terminale POS

Systemy POS z wbudowanymi terminalami kart kredytowych stają się coraz bardziej popularne. Clover ma jedne z najlepszych urządzeń POS na rynku.

Są one przydatne w szybkich restauracjach i sklepach detalicznych. Zintegrowane terminale POS są nieco droższe niż tradycyjny samodzielny terminal, ale są przyjazne dla użytkownika i oferują więcej funkcjonalności.

Czytniki Kart Mobilnych

Dla firm, które działają w podróży, mobilny Zgrzewarka to absolutny must-have. Są one bardzo przydatne w przypadku ciężarówek z żywnością lub prac serwisowych, w których technicy mogą przyjmować płatności bezpośrednio w domu lub miejscu pracy klienta.

Square oferuje bezpłatne Czytniki kart mobilnych, które mogą zmienić każdy smartfon lub tablet w stację POS.

Czytniki mobilne mogą być używane nawet w sklepach detalicznych, dzięki czemu klienci mogą płacić bez konieczności odwiedzania kasy.

Oprogramowanie

Oprócz wymagań sprzętowych związanych z akceptowaniem kart kredytowych, prawdopodobnie będziesz musiał również uzyskać odpowiednie oprogramowanie. Na przykład, aby korzystać z czytnika mobilnego Square (wspomnianego powyżej), musisz pobrać aplikację Square POS.

Przetwarzanie kart kredytowych Online wymaga oprogramowania koszyka na zakupy. Ale jeśli korzystasz z kompleksowej platformy e-commerce, takiej jak Shopify, będzie to dołączone do twojego planu.

Wirtualne terminale to oprogramowanie przeznaczone do przekształcania komputerów w procesory płatności. To oprogramowanie jest idealne do przetwarzania informacji o karcie kredytowej przez telefon.

Krok 4-Akceptuj Płatności

Teraz, gdy wybrałeś procesor, zgodziłeś się na warunki i skonfigurowałeś swój sprzęt, nadszedł czas, aby zacząć akceptować płatności kartą kredytową.

W zależności od wybranego rozwiązania klienci powinni mieć możliwość przesuwania palcem, zanurzania, stukania, korzystania z portfeli mobilnych, płacenia online lub płacenia przez telefon za towary i usługi.

Ale technicznie nie otrzymujesz płatności w momencie sprzedaży. Jest dodatkowy krok w tym procesie.

Rozliczaj Transakcje

“Rozliczanie” lub “dozowanie” jest ostatnim etapem przyjmowania płatności kartą kredytową. Początkowe przesunięcie, chip lub wpis z kluczem jest znany jako etap autoryzacji. Ma to na celu jedynie zatwierdzenie lub odrzucenie transakcji.

Ale sprzedaż nie jest w pełni przetworzona do czasu rozliczenia.

Raz dziennie (zazwyczaj pod koniec dnia roboczego) autoryzacje te muszą zostać wysłane do procesora. Dokładne kroki, aby zakończyć ten proces, będą się różnić w zależności od używanego sprzętu i procesora.

Jeśli nie rozliczysz transakcji w ciągu 24 godzin od sprzedaży, transakcja może podlegać wyższym stawkom wymiany.

Monitoruj swoje konto bankowe i wyciągi

Na koniec chcesz sprawdzić, czy otrzymałeś zapłatę. Środki zwykle pojawiają się w banku w dowolnym miejscu od 24 do 72 godzin po rozliczeniu.

Zawsze upewnij się, że wyciągi są zgodne z kwotą wpłaty na koncie.

Jak wcześniej wspomniano, niektóre procesory kart kredytowych są znane z nakładania dodatkowych i niepotrzebnych opłat. Więc nawyk przeglądania swoich oświadczeń co miesiąc pod kątem jakichkolwiek nieprawidłowości. Jeśli nie masz pewności co do opłaty, zadzwoń do procesora i dowiedz się, do czego służy.

Pomoże to utrzymać koszty przetwarzania karty kredytowej na jak najniższym poziomie.

Total
0
Shares
Related Posts