Musisz Uszanować Mój Autorytet.

Jeden z moich ulubionych odcinków South Park to wtedy, gdy mały, zgryźliwy Eric Cartman zakłada mundur policjanta. Trolluje na swoim wielkim kole, krzycząc: “szanuj mój autorski krawat!”przed waleniem ludzi pałką.

W poszukiwaniu władzy Cartman wiedział, co robi, zakładając ten mundur. I biorąc pod uwagę, że był na dawaniu oraz odbieranie koniec porażenia prądem w Film South Park, prawdopodobnie chciałby wziąć udział w następujących dość niepokojących badaniach.

Szokujące Wyniki

Widzisz reklamę w gazecie mówiącą, że wydział psychologii w Yale przeprowadza mały eksperyment na pamięci.”Płatni wolontariusze są potrzebni do godzinnej nauki, więc domyślasz się, co do cholery. Po przybyciu do laboratorium poznajesz dwóch mężczyzn — naukowca w fartuchu laboratoryjnym i innego ochotnika takiego jak ty. Badacz przystępuje do wyjaśnienia badania wam obojgu.

Mówi, że badanie dotyczy wpływu kary na pamięć. Zadaniem drugiego wolontariusza będzie nauczenie się serii par słów (nazywa się go “uczącym się”). Twoim zadaniem jako “nauczyciela” będzie testowanie pamięci ucznia o parach słów i podawanie wstrząsów elektrycznych dla każdej błędnej odpowiedzi. Oraz również za każdą błędną odpowiedź napięcie wzrasta.

Nie jesteś pewien tego wszystkiego, ale musi być w porządku, prawda? Rozpoczyna się test, a kiedy drugi ochotnik nie trafi na pytanie, pociągasz za dźwignię, która zapewnia łagodny wstrząs. Z czasem jednak poziom szoku wzrasta, a uczący się chrząka głośno. Przy napięciu 120 V stwierdza, że wstrząsy naprawdę zaczynają boleć. Przy napięciu 150 V próbuje zrezygnować.

Badacz mówi ci, abyś szedł dalej, a elektryczność nie spowoduje “trwałego uszkodzenia tkanek” u ucznia. Przy napięciu 165 V uczący się krzyczy. Kontynuujesz przesłuchanie i wymierzasz karę za błędne odpowiedzi. Przy napięciu 300 V uczący się odmawia odpowiedzi, ponieważ wstrząsy osłabiają jego zdolności umysłowe. Badacz mówi, aby traktować Brak odpowiedzi jako nieprawidłowe odpowiedzi. Uczeń piszczy, kopie i błaga o litość z każdym kolejnym szokiem, aż do 450 woltów, gdy badacz w końcu cię zatrzymuje.

To nie mogło się wydarzyć, prawda? W 1963 w Yale, podczas serii eksperymentów Stanleya Milgrama.

Ale oto prawdziwy sens eksperymentu Milgrama: były nie. rzeczywiste wstrząsy elektryczne; uczeń był aktorem; a badanie nie miało nic wspólnego z pamięcią. Milgram chciał wiedzieć, jak daleko posuną się nauczyciele, gdy powiedzą im, że będą nadal dostarczać te wstrząsy, ponieważ myśl naprawdę.

Około dwie trzecie (65%) testera podawało każdy wstrząs do 450 woltów, bez względu na to, jak bardzo uczący się błagał o litość. Jednak bez zachęty badacza do kontynuowania badania okazało się, że badani przestaliby wymierzać kary dość wcześnie. Metaanaliza oryginalnych danych z 2002 r. potwierdza prawdziwość ustaleń.

Wyniki wstrząsnęły Wydziałem psychologii Yale ‘ a i stały się częścią współczesnej wiedzy. Każdy aspekt eksperymentu został dokładnie sprawdzony, aby wyciągnąć testerów ze standardowego przekroju wieku, zawodów i poziomów wykształcenia. Innymi słowy, to nie były sadystyczne dzikusy, to byli ludzie tacy jak ty i ja. Co może prowadzić do takiego zachowania?

Milgram mówi, że to nasze głęboko zakorzenione poczucie obowiązku wobec władzy. Od dzieciństwa uczymy się szanować autorytet, a towarzyszące mu posłuszeństwo pozostaje z nami przez całe życie, nawet jeśli czujemy, że coś może nie być w porządku.

Postrzeganie władzy ma największe znaczenie

Nasz szacunek do autorytetu opiera się głównie na percepcji. Dlatego fartuch laboratoryjny, mundur policjanta lub garnitur na zamówienie za 4000 USD mogą wpływać lub kontrolować innych. My nawet akt inaczej niż inni ludzie w zależności od naszego postrzegania ich poziomu autorytetu, czasami nawet przyjmując ich manieryzmy i wzorce mowy.Inne badania wymienione w Influence: Nauka i praktyka analizowane epizody Larry King Live i obserwował zdolność postrzeganego autorytetu do zmiany wzorców mowy. Kiedy King rozmawiał z ludźmi o wysokim poziomie pozycji społecznej lub prestiżu, jego styl głosu zmienił się, aby pasował do nich. Podczas wywiadów z ludźmi o niższym statusie, King pozostał niezłomny, a styl głosu gości zmienił się, aby dopasować się do jego.

Najważniejszym aspektem danych świadczących o sile autorytetu jest to, że kontekst ma większe znaczenie niż rzeczywiste zawartość. Innymi słowy, jeśli dana osoba jest postrzegana jako autorytet, to, co mówi, jest traktowane jako wartość nominalna i łatwiej akceptowane jako fakt. To pomaga komuś ominąć inne powszechne obiekcje. Budowanie autorytetu ma zatem kluczowe znaczenie dla budowania firmy, zwłaszcza jeśli sprzedajesz usługi lub produkty wiedzy.

Treść Tworzy Kontekst

Dobre blogowanie tworzy autorytet, prosty i prosty. Konsekwentne pisanie o swojej dziedzinie wiedzy sprawia, że jesteś autorytetem w swojej branży i niszy. Będziesz cieszyć się ostateczną przewagą nad konkurentami, którzy nie blogują, a prawdopodobnie nawet nad tymi, którzy blogują przez krótszy czas.

Profesjonaliści i inni ludzie biznesu od dawna pisali o publikacjach branżowych i kolumnach prasowych, aby zbudować autorytet, w połączeniu z networkingiem w społeczności oraz na targach i konferencjach, wszystko w celu zbudowania biznesu skierowania z ust do ust. Dzięki blogowaniu budujesz autorytet i sieć kontaktów jednocześnie i na skalę globalną, jeśli twój model biznesowy korzysta z tego rodzaju zasięgu.

Celem jest nie być na liście a, zgodnie z ustaleniami Technorati Top 100 Blogs. Twoim celem jest być na liście A dla swojej niszy, regionu geograficznego lub branży. Mam nadzieję, że jesteś na dobrej drodze z własnym blogiem.

Subskrybuj Copyblogger dzisiaj!

Total
0
Shares
Related Posts