Mr. Rogers Przewodnik po blogowaniu od serca

Jako blogerzy wkładamy wiele wysiłku w informowanie naszych czytelników jak robić różne rzeczy.

Wierzymy, że jeśli możemy po prostu dać im wystarczająco dużo treści informacyjnych, że będą subskrybować naszego bloga i nigdy nie opuszczą. Staramy się stać najlepszym nauczycielem, jaki tylko możemy, wpajając mądrość w krótkie, użyteczne posty, które nasi czytelnicy mogą od razu wprowadzić w życie.

A jeśli nie tego chcą?

A jeśli nie chcą, żeby nauczyciel mówił im, co mają robić?

Co, jeśli wszystko, czego szukają, to ciepła i wyrozumiała osoba, która rozumie przez co przechodzi i jest gotowa ich kochać, bez względu na wszystko?

Ktoś taki jak (zgadłeś) Pan Rogers.

Obchodzi cię, jak się czują?

Bycie dzieckiem może być trudne.

Wszyscy zawsze mówią, żebyś był cicho. Nikt nie chce słuchać tego, co myślisz. Rodzice każą ci iść do łóżka, kiedy zaczyna się zabawa.

Ale nie Pan Rogers.

Fred Rogers sprawił, że czułaś się, jakby tylko Ty i on się spotykaliście. Szanował Twoje zdanie. Kochał cię nie dlatego, że musiał (jak twoi rodzice), ale dlatego, że szczerze wierzył, że jesteś wyjątkowa.

Po jakimś czasie mu uwierzyłeś. Ty filc wyjątkowy. Wracałeś do telewizji, dzień po dniu, tylko po to, żebyś mógł się tak poczuć.

Najlepsi blogerzy też to robią. Czytam Copyblogger codziennie przez lata przed przesłaniem tego postu gościa i nie tylko informacje sprawiały, że wracałem. To dlatego, że kiedy skończyłem czytać, to sprawiło, że feel mądrzejszy, jakbym był jedną z niewielu osób w sieci, które naprawdę wiedziały.

Im więcej o tym myślę, tym bardziej wierzę, że to część naszej pracy. Naszym zadaniem jako blogerów jest nie tylko informowanie naszych czytelników, ale także sprawianie, by czuli się wyjątkowo.

I tak, zdaję sobie sprawę, że to trochę dziwne, ale myślę, że Pan Rogers może nam pokazać jak. Posłuchaj niektórych z tych cytatów:

Lekcja: aby publiczność cię kochała, najpierw musisz ich kochać. I muszą o tym wiedzieć.

Myślę, że każdy pragnie być kochany i pragnie wiedzieć, że jest kochany. I w konsekwencji, najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to pomóc komuś wiedzieć, że jest kochany i zdolny do kochania.

Jak bardzo zależy ci na swoich czytelnikach? To znaczy, naprawdę. obchodzi?

Pan Rogers nie rozmawiał tylko z dziećmi w telewizji. Odwiedził je również osobiście. Regularnie wychodził publicznie i pytał dzieci o siebie. Schylał się i patrzył małym chłopcom i dziewczętom prosto w oczy, aby wiedzieli, że jest na nich w pełni skupiony. Potem wylali na niego swoje serca na miejscu.

Nie, on nie otrzymał odszkodowania za ten czas, i my też nie. Większość popularnych blogerów spędza nadmierną ilość czasu czytając każdy komentarz, odpowiadając na każdy e-mail i obserwując, co ludzie mówią na Twitterze. Nic z tego nie ma bezpośredniego wpływu na ruch, ale to, co robi, to budowanie dobrej woli. Pojedynczo Twoi subskrybenci dowiadują się, że naprawdę Ci zależy i przekształcają ich z czytelników w entuzjastycznych fanów.

Lekcja: zanim będziesz mógł zostać przywódcą, najpierw musisz być sąsiadem.

Nasz świat wisi jak wspaniały klejnot w bezmiarze przestrzeni. Każdy z nas jest częścią tego klejnotu. Aspekt tego klejnotu. W perspektywie nieskończoności nasze różnice są nieskończone.

Pan Rogers nie udawał lepszego od dzieci, które oglądały jego program. Nie zwrócił uwagi na to, jacy są młodzi i ignoranci. Nie mianował się ekspertem i nie rozkazywał im słuchać.

Zamiast tego postanowił być ich sąsiadem: kimś takim jak oni, który wiedział, przez co przechodzą i był gotowy pomóc w każdy możliwy sposób, nie dlatego, że byli bezbronnymi dziećmi, ale dlatego, że to robią dobrzy sąsiedzi.

To samo dotyczy blogerów. Jeśli naprawdę chcesz, aby publiczność Cię słuchała, musisz poświęcić trochę czasu, aby opowiedzieć im swoją historię, wskazując sposoby, w jakie jesteś do nich podobny i inspirując ich za pomocą swojego przykładu.

Lekcja: Stwórz środowisko, w którym można być niedoskonałym.

Lubię cię taką jaka jesteś.

Większość dzieci jest przerażona, nie tylko tym, że zostaną przyłapani z ręką w słoiku z ciastkami lub ich rodzice znajdą złą ocenę na ich świadectwie, ale także możliwością, że zrobią coś tak złego, że ich rodzina przestanie je kochać. Wierzą, że miłość jest tylko dla “dobrych” dzieci i martwią się, że na to nie zasługują.

Ten cytat był łagodnym sposobem Pana Rogersa na ich poprawienie (i pocieszenie). W kółko powtarzał im:” lubię cię takim, jakim jesteś”, nie tylko dlatego, że brzmiało to dobrze, ale dlatego, że to było to, co chcieli usłyszeć. Musieli wiedzieć, że miłość nie jest warunkowa, i że są wystarczająco bezpieczni wokół niego, aby popełniać błędy i uczyć się, jak się poprawić.

Uważam, że ważne jest dla nas stworzenie tego samego środowiska dla naszych czytelników. Możesz tego nie zdawać sobie sprawy, ale wielu twoich czytelników jest prawdopodobnie onieśmielonych przez Ciebie, wierząc, że nigdy nie będą tak dobrzy jak ty i boją się dotrzeć do ciebie po pomoc.

Ważne jest, aby przypomnieć im, że lubisz je takimi, jakimi są. Może nie musisz mówić im tak często, jak Pan Rogers, ale poświęć chwilę co kilka tygodni, aby wspomnieć, jak bardzo jesteś pod wrażeniem kreatywnych sposobów, w jakie wdrożyli Twoje sugestie i jak jesteś zaszczycony, że masz je jako czytelników.

To mała rzecz, ale ma znaczenie.

Lekcja: zachowaj to, co działa, wyrzuć to, co nie, ale zawsze wiesz co i dlaczego.

Napędzaj, napędzaj, napędzaj swój statek płynnym roztworem. Ekstatycznie, ekstatycznie, ekstatycznie, ekstatycznie, egzystencja jest po prostu iluzją.

Każdego dnia Pan Rogers szlifował swoje rzemiosło, zwracając uwagę na nawet najmniejsze szczegóły.

Pewnego razu poprosił kolegę aktora, aby powiedział “pies wraca do domu “zamiast” pies wraca do właściciela.”Nie spodobało mu się to słowo właściciel bo to było zbyt zaborcze dla widzów dzieci.

Trzymał się też tego, co zadziałało. “Nie będziesz moim sąsiadem?”to nie była tylko piosenka przewodnia serialu; to był sposób, aby nadać ton na początku każdego odcinka, przygotowując dzieci do słuchania. Powtarzał to przez lata.

Naszym obowiązkiem jako blogerów jest doskonalenie naszego rzemiosła w ten sam sposób. Powinieneś eksperymentować, nie tylko z nagłówkami lub pomysłami na posty, ale z nowymi otwarciami, nowymi zamknięciami, nowymi zdjęciami, a nawet nowymi słowami. Tak się poprawia.

A jednocześnie weź lekcję od Freda Rogersa i nie bój się powtórzyć tego, co działa.

Lekcja: wykorzystaj swoją szansę

Kiedy będzie okazja?

Każdego dnia, kiedy komunikujesz się z serca, masz szansę zmienić świat.

W 1969 Nixon zaproponował cięcia dla PBS, prowadząc Senat do przeprowadzenia rozprawy, która zadecyduje o przyszłości stacji. A jak myślisz, kto pojawił się przed nimi i roztopił ich serca słowami?

Panie Rogers.

Nie był prezesem. Nie był informatorem z Waszyngtonu. Nie był nawet dobrze znany Komisji. Jednak pojawił się, mówił z serca, i przekształcił niektórych z najtrudniejszych, najbardziej zatwardziałych polityków w kraju w entuzjastycznych fanów.

Była to okazja do stworzenia zmian, o których wielu z nas marzy, a on ją wykorzystał. Ale oto prawdziwe pytanie:

Kiedy będzie okazja?

O autorze: Karl Staib pisze o budowaniu silniejszych relacji i byciu szczęśliwym w pracy: Pracuj szczęśliwym teraz! Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz zapisać się do jego kanału, śledzić go na Twitterze lub przeczytać jeden z jego najpopularniejszych artykułów: Jak napisać listę kariery.

Total
0
Shares
Related Posts

Tak pisze Austin Kleon

Steve Jobs błędnie zacytował Picassa, mówiąc: “dobrzy artyści kopiują, wielcy artyści kradną.” Picasso powiedział: “sztuka to kradzież.” T.…