Jak podwoić szybkość pisania bez obniżania jego jakości

writing

Jak oni to robią?

Dzień po dniu piszą potworne posty, które są niezwykle przydatne i łatwe do odczytania.

Znasz ludzi, o których mówię—możesz nawet uważać mnie za jednego z nich.

Oto jak wygląda dla mnie typowy tydzień pod względem samej zawartości bloga:

  • 2 posty na Quick Sprout (po 1000-5000 słów) plus infografika
  • 2 posty na NeilPatel.com blog (po około 5000 słów)
  • 2 posty gości na innych popularnych blogach (po około 1500 słów)
  • 0.5-1 post na blogu Crazy Egg (około 2 miesięcznie po około 2000 słów każdy)

Sumując to, otrzymujesz około 17 000 słów tygodniowo lub 3 400 słów w dzień powszedni.

I byłem w stanie utrzymać ten rodzaj głośności dla lat.

Jestem pierwszym, który przyznaje, że pod względem technicznym, nie jestem najlepszym pisarzem. Z pewnością nie poszedłem na studia, aby uzyskać dyplom z angielskiego lub kreatywnego pisania. Jednak mam tysiące niesamowitych czytelników, którzy naprawdę lubią to, co piszę.

Nie bez powodu spędziłem dużo czasu ucząc się najpierw, jak pisać wysokiej jakości posty na blogu, a następnie jak je pisać szybko.

Chociaż czas jest moim najcenniejszym zasobem, spędzam znaczną jego część każdego tygodnia pisanie. To dlatego, że wiem, jak skuteczny może być content marketing dla biznesu.

Ale daleko mi do jedynej.

Contently stwierdził, że 41% firm ma problemy z tworzeniem wystarczającej ilości treści.

image05

Czy nie byłoby łatwiej tworzyć więcej treści, gdybyś mógł pisać szybciej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak napisać świetny post, zacznij od sprawdzenia mojego przewodnika do pisania wysokiej jakości artykułów opartych na danych.

Jeśli już piszesz wysokiej jakości posty, ale zajmuje ci to dużo czasu, ten artykuł jest dla ciebie. Pokażę Ci 11 kluczowych pojęć, z których możesz zacząć korzystać dzisiaj aby zacząć pisać szybciej.

Wyobraź sobie, że możesz pisać posty w połowie czasu, który obecnie robisz! To zwolniłoby dużo czasu na napisanie więcej postów lub pracę nad innymi częściami Twojej firmy.

Dodatkowe kilka postów tygodniowo może znacznie przyspieszyć rozwój Twojej firmy, prawdopodobnie o lata. 

1. Przyspiesz pisanie

Bez względu na to, jak dobrze możesz pozostać skupiony przez długi okres czasu i jak szybko możesz myśleć o tym, co powiedzieć, jeśli nie możesz pisać z przyzwoitą prędkością, nigdy nie napiszesz szybko.

Jeśli nadal dziobie się litery, jeden palec na raz, nie będzie go wyciąć.

Nie musisz być mistrzem maszynisty, ale powinieneś być w stanie pisać co najmniej 60 słów na minutę (60 WPM). Gdybyś mógł pisać z taką prędkością przez godzinę, to byłoby 3600 słów na godzinę. Oczywiście jest to nierealne, ale można osiągnąć przyzwoity ułamek tego tempa produkcji.

Chciałbym, żebyś poświęciła chwilę na przetestowanie swojej szybkości pisania. Udaj się do Key Hero i zrób szybki test pisania:

image07

Jeśli chcesz powtórzyć go kilka razy, aby uzyskać dokładniejszy wynik, śmiało.

Jeśli Twoja prędkość jest poniżej 60 WPM, musisz to naprawić, zanim będziesz mógł martwić się o inne koncepcje w tym artykule. Wiem, że to nie jest najfajniejsza rzecz na świecie, ale będziesz wdzięczny, że to zrobiłeś na dłuższą metę.

Krok 1: użyj właściwego ułożenia dłoni

Aby poprawnie pisać, powinieneś oprzeć cztery palce każdej ręki na klawiszach środkowego rzędu, z kciukami unoszącymi się nad spacją.

image02

Jeśli jeszcze tego nie zrobisz, potrzeba trochę praktyki, aby poczuć się naturalnie.

Krok 2: nie patrz na klawiaturę

Powinieneś umieć pisać z zamkniętymi oczami-dosłownie. Jeśli nie możesz, oznacza to, że musisz ćwiczyć, aby doprowadzić cię do punktu, w którym pisanie nie wymaga już aktywnego skupienia (nieświadomy zajmuje się tym).

Częścią tego może być twoja postawa. Jeśli jesteś zgarbiony podczas siedzenia, możliwe jest, że patrzysz na klawiaturę tylko dlatego, że tam jest twoja linia wzroku. Postaraj się usiąść prosto podczas pisania.

Krok 3: Praktyka, praktyka, praktyka

Dzieci w dzisiejszych czasach ćwiczą pisanie od najmłodszych lat, ale może nie miałeś tyle szczęścia. Dobrą wiadomością jest to, że możesz znaleźć narzędzia online, które pomogą Ci ćwiczyć i uczyć się. Jednym z przykładów są kluczowe narzędzia do ćwiczeń bohaterów. Jeśli potrzebujesz więcej instrukcji Od początku, użyj narzędzia tutor pisania:

image00

Alternatywnie: Wypróbuj oprogramowanie mowy na tekst

Masz wiele narzędzi mowy na tekst, z których możesz korzystać, np. TalkTyper (bezpłatny), Ivona (płatny) i Dragon naturalnie mówiący (płatny). Narzędzia te pozwalają po prostu rozmawiać z komputerem, podczas gdy rejestruje on twoje słowa i wszelkie znaki interpunkcyjne, które wskażesz.

Chociaż można oczywiście mówić szybciej niż można pisać, istnieją pewne wady tej metody. Darmowe lub tanie narzędzia nie zawsze są dokładne i naprawienie błędów popełnianych przez te programy może zająć dużo czasu. Nawet te drogie nie są idealne, a na początku mają stromą krzywą uczenia się.

Nie jest to pierwsza opcja, którą polecam, ale jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie pisać lub pisać szybko, jest to przyzwoita kopia zapasowa.

2. Nie zapomnij o swoich pomysłach: zrób listę

Ile czasu tracisz, próbując wymyślić dobry pomysł na post na blogu?

Jest to wystarczająco trudne, jeśli piszesz tylko kilka z nich w tygodniu, ale gdybym miał wymyślić pomysły na wszystkie posty, które piszę po kolei, Nie wiem, czy mógłbym to zrobić.

Dobra wiadomość jest taka, że jest lepszy sposób. To się nazywa lista pomysłów.

Wymyślanie pomysłów na żądanie może być trudne, ponieważ jest to kreatywne zadanie. Kreatywność przychodzi i odchodzi, gdy obserwujemy i doświadczamy różnych rzeczy w naszym życiu. To dlatego pisarze książek często potrzebują lat, aby napisać swoje powieści.

Nie możesz po prostu usiąść i powiedzieć sobie: “ok, mózg, zacznij wymyślać świetne pomysły.”

Zamiast tego musisz rozwijać swoje idea muscle tak, że można spontanicznie wymyślić wiele pomysłów w ciągu dnia.

Koncepcja mięśni idei została wymyślona przez Jamesa Altuchera, który mówi, że gdy ćwiczysz wymyślanie pomysłów, stajesz się w tym lepszy.

“W każdej sytuacji będziesz miał mnóstwo pomysłów. Każde pytanie zostanie zadane, poznasz odpowiedź. Każde spotkanie, na którym jesteś, weźmiesz spotkanie tak daleko po wyjęciu z pudełka, będziesz na innej planecie, jeśli utkniesz na pustynnej autostradzie – wymyślisz wyjście, jeśli chcesz zarabiać pieniądze, wymyślisz 50 pomysłów na zarabianie pieniędzy i tak dalej.”- James Altucher

Radzi zacząć od próby wymyślenia co najmniej 10 pomysłów w ciągu dnia.

Oto druga część: nagraj je. Nie wszystkie te pomysły będą dobrze., ale niektóre będą, a inne mogą prowadzić do dobrych pomysłów.

Możesz użyć prostego notatnika ze sklepu dollar store lub możesz zrobić to, co robi zespół w Buffer i nagrywać pomysły w Trello:

image09

Alternatywa: stwórz powtarzalną strategię

Już ci pokazałem, jak kraść pomysły na następny post. Jest to strategia, z której możesz korzystać w kółko, aby uzyskać inspirację do pomysłów na posty.

To nadal nie jest dobry pomysł, aby wymyślić pomysły postów, jak ich potrzebujesz-to nieefektywne. Zamiast tego zaplanuj blok czasu, może godzinę, co tydzień lub miesiąc (w zależności od objętości postu). Wykorzystaj ten czas, aby wykorzystać swoją strategię, aby wymyślić jak najwięcej pomysłów, jak możesz.

Zamiast wymyślać pojedynczy pomysł w 10 minut za każdym razem, gdy go potrzebujesz, możesz wymyślić pięć razy więcej pomysłów w tym samym czasie, gdy tylko uzyskasz impuls.

Tak czy inaczej, będziesz w stanie skrócić czas wymyślania pomysłów i skupić więcej czasu i energii na faktycznym pisaniu.

3. Pozbądź się zakłóceń

Rozproszenia są wszędzie, zwłaszcza na komputerze.

Chęć sprawdzenia poczty e-mail, odwiedzenia witryn mediów społecznościowych lub po prostu kliknięcia zakładki, aby przejść do ulubionej witryny, aby zabić czas, jest silna.

Może wolisz ponownie sprawdzić rankingi w wyszukiwarkach lub ruch w witrynie, zamiast pisać post, co wydaje się mniej zabawne.

Jeśli poddasz się tym popędom, twoja produktywność spadnie. Ale nawet jeśli nie, te żądze z tyłu głowy będą rozpraszać cię i uniemożliwić bycie tak produktywnym, jak to możliwe.

W prawdziwym życiu jest jeszcze więcej zakłóceń, zwłaszcza jeśli pracujesz w domu. Dzieci biegają, ludzie rozmawiają przez telefon lub oglądają telewizję, i pokusa, aby zrobić sobie przerwę i przekąskę.

Rozproszenia są wszędzie.

Nigdy nie pozbędziesz się ich wszystkich, ale możesz pozbyć się wielu, co znacznie zwiększy szybkość pisania.

Eliminacja rozproszenia uwagi #1: Praca w biurze lub w cichej przestrzeni

Hałas zabija wydajność pisania. Musisz być w stanie usłyszeć swoje myśli nieprzerwanie. Jeśli pracujesz w domu, wyznacz pokój jako Biuro i upewnij się, że nikt Ci nie przeszkadza, gdy drzwi są zamknięte.

Jeśli pracujesz w biurze lub przestrzeni coworkingowej, trzymaj drzwi zamknięte podczas pisania. Powiedz znajomym lub współpracownikom, aby nie przeszkadzali ci, gdy drzwi są zamknięte, chyba że wystąpi nagły wypadek.

Jeśli żadna z nich nie jest realistyczna, udaj się do biblioteki. Biblioteki są ciche, a niektóre mają nawet dedykowane pomieszczenia do cichej pracy.

image03

Eliminacja rozproszenia # 2: Wyłącz melodie

Kto nie lubi muzyki? Czy nie byłoby zabawniej pisać słuchając Taylor Swift?

Cóż, jasne, będzie to bardziej zabawne, ale spowolni cię, gdy piszesz.

Badania wykazały, że muzyka jest rozproszeniem uwagi, które spowalnia złożone procesy myślowe. Tak więc podczas gdy muzyka może pomóc w prostych, prostych zadaniach, takich jak podnoszenie więcej na siłowni, spowolni pisanie.

Ale to nie jest cała historia. Studia te wyglądały na typową muzykę liryczną.

Badanie z 2012 r.wykazało, że niski lub umiarkowany poziom hałasu otoczenia może faktycznie prowadzić do nieco wyższej wydajności twórczej.

Podobnie inne badania wykazały, że barokowa muzyka klasyczna może zwiększyć nastrój i wydajność. Zauważ, że muzyka klasyczna rzadko ma żadnych tekstów. Jest miękki i spójny.

Masz więc dwie opcje: Praca bez muzyki lub praca z niskim lub średnim hałasem otoczenia lub muzyką klasyczną.

Aby uzyskać dźwięk otoczenia w tle, możesz użyć narzędzi takich jak miękki szmer lub po prostu szum.

Eliminacja rozproszenia # 3: zablokowanie rozpraszających stron internetowych

Jeśli masz problemy z pozostaniem na task, możesz zablokować pewne strony z problemami na wyznaczony okres czasu. Istnieje wiele wtyczek, które mogą to zrobić, np.

Po prostu powiedz wtyczce, które witryny chcesz zablokować i na jak długo, a nie będziesz w stanie uzyskać do nich dostępu, dopóki okres czasu się nie skończy.

Ponadto możesz ukryć pasek zakładek, jeśli pracujesz w aplikacji tekstowej, takiej jak Google Docs. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolne puste miejsce na pasku zakładek i odznaczyć ” Pokaż pasek zakładek.”

Eliminacja rozproszenia # 4: Pisz offline

Jeśli blokowanie rozpraszających witryn nie działa, możesz przejść na wyższy poziom i całkowicie odłączyć Internet. Pisanie w trybie offline wyeliminuje wszelkie zakłócenia online.

Eliminacja rozproszenia # 5: Zakończ wszystkie ważne zadania przed napisaniem

Czasami trudno się skupić, ponieważ jest jeszcze coś ważnego, co musisz zrobić w ciągu dnia. Jeśli myślisz o tym z tyłu głowy, prędkość pisania spadnie.

Zamiast tego pomyśl o zrobieniu z góry rozpraszających zadań, a następnie wróć do pisania później.

4. Zarysuj swój post wcześniej

Zanim napiszę jakikolwiek post, zawsze go zarysuję.

Kiedy zarysujesz post, masz naprawdę jasny obraz tego, w jaki sposób przedstawisz punkt, który próbujesz osiągnąć, a także wszelkie badania lub zasoby potrzebne do uczynienia artykułu tak mocnym, jak to możliwe.

Zauważysz, że wszystkie moje posty mają sekcję wprowadzającą (tak jak wszystkie inne posty), a także wniosek sekcji.

Nagłówki innych sekcji zależą od rodzaju postu, który piszę. Istnieje 12 głównych typów postów, a ja mam ogólne zarysy dla wszystkich z nich.

Konspekty nie muszą długo się układać. Ich głównym celem jest upewnienie się, że nie brakuje żadnych ważnych elementów układanki.

Wypisuję wszystkie podpowiedzi (H2s) w artykule, a także kilka głównych podpunktów poniżej, aby przypomnieć mi, co powinienem omówić.

image06

Kiedy docieram do każdej sekcji podczas pisania, nie muszę pamiętać, co miałem na myśli dla tej sekcji wcześniej-to już tam jest.

5. Badania są najważniejsze

Jak myślisz, o czym łatwiej mi pisać: jak jeździć konno lub jak napisać dobry wpis na blogu?

Oczywiście, jak napisać dobry post na blogu jest dla mnie prostszym tematem, ponieważ jest to temat, w którym mam duże doświadczenie i wiedzę.

Pierwszym krokiem jest stać się ekspertem w temacie, o którym piszesz. Łatwo jest mówić/pisać o czymś, co dobrze znasz, ale trudno, jeśli próbujesz poskładać elementy w całość.

Weź mój blog o żywieniu case study. Nie jestem ekspertem od żywienia i nie miałem czasu inwestować w bycie dobrze zorientowanym w temacie, aby móc o tym wiarygodnie pisać. Dlatego Mike przejął tworzenie treści.

Nie oznacza to, że musisz być ekspertem od pierwszego dnia, ale musisz przynajmniej dowiedzieć się o konkretnym temacie, o którym piszesz, zanim zaczniesz.

Inaczej, przełączanie zadań zabije twoją szybkość pisania.

Co to jest przełączanie zadań? Jest to pojęcie, które odnosi się do konieczności przełączania się między różnymi czynnościami. Na przykład, przechodzenie z trybu pisania na tryb badań, ponieważ nie rozumiesz koncepcji potrzebnej do konkretnego artykułu.

Podczas gdy niektórzy mogą wielozadaniowość lepiej niż inni, my wszystkie są bardziej produktywne, gdy skupiamy się na jednym zadaniu.

Dr David Meyer i współpracownicy przeprowadzili badanie w 2001 roku w celu ilościowego określenia skutków przełączania zadań. Miał przedmioty próbowały przełączać się między różnymi zadaniami, takimi jak rozwiązywanie problemów matematycznych i nazywanie obiektów geometrycznych.

Kiedy oba problemy były proste, testerzy nie tracili zbyt wiele czasu na poruszanie się tam i z powrotem. Ale w miarę jak zadania stawały się złożone, testerzy tracili coraz więcej czasu z każdą zmianą.

Trudno określić dokładny koszt przełączania, ale Meyer oszacował, że może to kosztować kogoś do 40% produktywności przy złożonych zadaniach. Nie popełnij błędu, pisanie i badanie to złożone zadania.

Za każdym razem, gdy musisz się przełączyć, nie tylko zajmuje to trochę czasu (do kilku sekund), aby uzyskać właściwy sposób myślenia, ale także męczy cię. Samo myślenie o konieczności przełączania się tam iz powrotem kilka razy na godzinę sprawia, że jestem zmęczony.

Oto na wynos: Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o temacie, o którym piszesz, zanim napiszesz jedno słowo. Oznacza to, że należy wcześniej zanotować wszelkie istotne statystyki, zasoby lub wnioski z badań.

6. Napisz najpierw, edytuj później

Ernest Hemingway powiedział: “pierwszy szkic czegokolwiek to śmieci.”

Nie wiem, ile czytasz fikcji, ale Hemingway był jednym z najbardziej wpływowych autorów XX wieku.

Przed śmiercią otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury i Nagrodę Pulitzera za beletrystykę. Nawet teraz pamiętamy jego geniusz pisarski.

Gdyby Hemingway myślał, że jego pierwsze szkice to śmieci, wyobraź sobie, co on myśli o moim lub twoim.

W zasadzie masz dwie opcje, jeśli chcesz napisać post, który nie jest do bani.

Po pierwsze, możesz stale edytować każde zdanie i akapit. Możesz też napisać swój pierwszy szkic, jak większość płodnych pisarzy, a następnie edytować później.

Oba mogą stworzyć dobry artykuł, ale powiem ci, dlaczego druga opcja jest zdecydowanie najlepszym wyborem.

Jeśli ciągle przełączasz się między pisaniem a edycją, masz ten sam problem, na który patrzyliśmy wcześniej: przełączanie zadań. Prosisz swój mózg o przejście od próby pisania do próby edycji. To zabija wszelkie Tempo pisania i sprawia, że zaczynasz od zera każde zdanie lub akapit.

Kiedy piszesz—po prostu napisz—możesz skupić się tylko na pisaniu. Pozwala to twojemu umysłowi skupić się na tym, co powinieneś napisać teraz i co powinno nadejść dalej. Podobnie, gdy edytujesz, możesz skupić się na “Jak mogę to naprawić?” zamiast myśleć o tym, co trzeba powiedzieć dalej.

Z mojego doświadczenia wynika, że Meyer zgaduje, że około 40% spadek produktywności z przełączania zadań jest prawdopodobnie w porządku.

Napisz pierwszy, edytuj drugi.

7. Rób (mądre) przerwy

Chyba, że jesteś robotem, ty need przerwy. Wszyscy ludzie się męczą.

Jasne, z czasem możesz stać się silniejszy, ale nadal będziesz potrzebował przerw.

Każdy jest inny w tym aspekcie. Niektórzy potrzebują częstych przerw, podczas gdy inni potrzebują przerw tylko po kilku godzinach. To zależy od tego, jak bardzo lubisz pisać, Twoich umiejętności pisania i kilku czynników osobistych.

Jeśli nie jesteś pewien od czego zacząć, polecam technikę Pomodoro. Tak, pomodoro oznacza “pomidor” po włosku, więc zasadniczo jest to technika pomidorowa. Nazwa pochodzi od zegara, którego twórca użył:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Został zaprojektowany w latach 80. przez Francesco Cirillo. Mimo, że nie jest nowy, to nie było aż do ostatniej dekady lub tak, że naprawdę stał się popularny jako technika produktywności.

Oto jak to działa:

  • Ustawiasz timer na 25 minut
  • Pracujesz do końca czasu
  • Robisz sobie 5 minutową przerwę
    • Wszystko to jest jednym Pomodoro

Teraz powtórz ten proces cztery razy. Po 4. 30-minutowej przerwie robisz 15-20 minutową przerwę.

Możesz kupić zegar pomodoro lub po prostu użyć tego zegara pomidorowego online.

Ta procedura ma na celu utrzymanie skupienia i świeżości podczas pracy.

image04

Dla celów odpowiedzialności, powinieneś zacząć dzień od zrobienia listy rzeczy do zrobienia, co chcesz osiągnąć.

image01

Umieszczasz ” X ” obok każdego elementu, aby wskazać, ile okresów pomodoro (25 minut pracy) zajęło Ukończenie.

“Prawdopodobnie zaczniesz zauważać różnicę w procesie pracy lub nauki w ciągu jednego lub dwóch dni. Prawdziwe opanowanie techniki trwa od siedmiu do dwudziestu dni ciągłego użytkowania.”

Ostatnim elementem systemu jest radzenie sobie z przerwami. Istnieją dwa rodzaje przerwań: wewnętrzne i zewnętrzne.

Wewnętrzne zakłócenia to myśli, które rozpraszają cię od pracy. W tym systemie, jeśli są to ważne zadania, powinieneś je zapisać na swoim arkuszu zadań, aby mieć pewność, że zostaną wykonane później.

Zakłócenia zewnętrzne pochodzą od innych ludzi i rzeczy (telefony, e-maile itp.). System pomodoro sugeruje, aby poradzić sobie z takimi przerwami tak szybko, jak to możliwe. Powiedz ludziom, którzy chcą twojej uwagi, aby wrócili później lub obiecaj im, że oddzwonisz tak szybko, jak to możliwe (z przerwą). W międzyczasie wracaj do pracy.

8. Daj sobie termin

Prawo Parkinsona stwierdza, że”praca rozszerza się tak, aby wypełnić czas dostępny na jej ukończenie”.

Oznacza to, że jeśli dasz sobie zbyt dużo czasu, aby coś skończyć, lub że nie uważasz, że ma to znaczenie, gdy to skończysz, zajmie to więcej czasu. Albo będziesz zwlekał, bo wiesz, że możesz to zrobić szybko, albo stanie się to coraz bardziej złożone, co spowoduje osiągnięcie czegoś innego niż to, co postanowiłeś zrobić.

Pomyśl o tym, jak większość ludzi uczy się do testu. Odkładają to tak długo, jak to możliwe, a następnie wciskają wszystko w ostatniej możliwej chwili.

Chociaż nie jest to optymalne z punktu widzenia nauki, pokazuje to, że ludzie są w stanie pracować bardzo szybko, gdy istnieje konkretny termin, który musi zostać dotrzymany.

Problem wielu profesjonalnych pisarzy polega na tym, że dają sobie dzień na napisanie postu, nawet jeśli go nie potrzebują. Mówią, że jeśli skończą wcześniej, zaczną pracować nad czymś innym—ale nigdy nie kończą wcześniej, ponieważ praca rozszerza się, aby wypełnić dostępny czas.

Kiedy zaczynasz pisać post, musisz mieć jasny obraz tego, co chcesz zawrzeć w poście, nic więcej. Następnie podaj sobie termin napisania postu, który jest równy minimalnej ilości czasu, jaki uważasz, że możesz potrzebować.

Pamiętaj, że jest to tylko do pisania posta, który chcesz zrobić tak szybko, jak to możliwe. Jakość naprawdę pochodzi z edycji. Nadal powinieneś mieć termin, ale nie czyń go surowym, ponieważ będziesz potrzebował swojej kreatywności i starannego przemyślenia.

Nie ograniczaj terminów tylko do pisania. Możesz również ustawić termin sprawdzania wiadomości e-mail rano. Większość ludzi spędza ponad 2 godziny na e-mailach dziennie, kiedy prawdopodobnie mogliby skrócić go do dwóch 10-minutowych okresów, rano i w nocy, jeśli wyznaczyli twardy termin.

9. Pisz w najbardziej produktywnym czasie

Słyszałeś, że niektórzy ludzie pracują lepiej rano, a niektórzy w nocy, prawda?

Ludzie poranni są nazywani “wczesnymi ptakami”, podczas gdy ludzie, którzy preferują noc, są nazywani ” nocnymi sowami.”

image10

Okazuje się, że istnieje znaczna ilość nauki wspierająca to zjawisko. Niemieccy naukowcy odkryli, że nocne sowy mają inny skład mózgu niż wczesne sowy.

Wpływa to na rytm dobowy, który jest odpowiedzialny za kontrolowanie harmonogramu snu i czujności przez cały dzień. Dr Katherine Sharkey mówi, że nocne sowy mają dłuższy rytm dobowy niż wczesne sowy.

Nie musimy dokładnie wiedzieć, jak to działa, aby zobaczyć, jak wpływa jak piszemy.

Jeśli okaże się, że jesteś o wiele bardziej produktywny rano, napisz rano.

Jeśli okaże się, że jesteś bardziej produktywny wieczorem, pisz wieczorem.

Proste.

Osiągniesz więcej w ciągu jednej naprawdę produktywnej godziny pisania, niż mając więcej czasu, ale próbując się skupić.

10. Użyj prostych słów

Czy kiedykolwiek zatrzymujesz się podczas pisania, aby pomyśleć o idealnym słowie?

Jeśli tak, to tracisz czas.

Jeśli chodzi o posty na blogu lub wszelkiego rodzaju treści internetowe, Twoje pisanie powinno być proste.

Ludzie mają bardzo ograniczoną uwagę i lubią przeglądać. Jakob Nielson zebrał dane, które pokazują, że przeciętny użytkownik czyta tylko 20-28% słów w poście. Jeśli nie mogą go przejrzeć, Zwykle go pomijają. Oznacza to, że Twoje idealne słowo nie będzie nawet czytane przez większość.

Kiedy czytasz złożone słowa, zrozumienie ich zajmuje więcej czasu. Częściowo dlatego, że są to złożone słowa, ale także dlatego, że nie widzimy ich często.

Tak więc nie tylko skomplikowane słowa i zdania mylą i odstraszają czytelników, ale także spowalniają pisanie. Zamiast po prostu zatrzymywać się i myśleć o tym, którego słowa użyć, napisz najprostszą alternatywę, która przychodzi na myśl.

Zamiast” zawiły “napisz”złożony”.

Zamiast” katastrofalny “napisz”biedny”.

Zamiast” biegłości “napisz” umiejętności.”

Rozumiesz? Oto 24 więcej przykładów.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak sobie radzisz, umieść jeden ze swoich postów na blogu w tym kalkulatorze wyników czytelności.

Oto wyniki Flesch-Kincaid na poziomie kilku popularnych pisarzy. Piszę na poziomie około 4 klasy. Jeśli często używasz złożonych słów, Twój wynik będzie znacznie wyższy.

image08

11. Jeden czynnik stojący za wszystkimi wielkimi pisarzami

Dałem ci do tej pory koncepcje 10, które mogą pomóc ci pisać szybciej bez pośpiechu i poświęcania jakości.

Nawet jeśli zastosujesz to wszystko z dnia na dzień, nadal nie napiszesz tak szybko, jak ja do jutra.

Pisanie Szybko wymaga praktyki, dużo praktyki.

Malcolm Gladwell szacuje, że opanowanie umiejętności zajmuje około 10 000 godzin praktyki. Jeśli napiszesz pięć godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, to będzie około ośmiu lat.

Pewnie zbliżam się do tego numeru.

Ale nawet jeśli nie jesteś blisko, poczujesz się lepiej na każdym kroku. Więc nie zniechęcaj się, jeśli możesz teraz pisać tylko 300 słów na godzinę. Z czasem, jeśli naprawdę pracujesz nad szybszym pisaniem, zwiększy się do 310, następnie 320, następnie 350 i tak dalej…

W ciągu zaledwie roku lub dwóch możesz pisać 1000 słów na godzinę-szybciej, jeśli szybko się uczysz.

Wyobraź sobie, że przez sekundę: możesz skutecznie podwoić lub potroić wartość swojego czasu. To ogromny.

Wniosek

Jeśli zastosujesz tylko jedną koncepcję w tym artykule, prawdopodobnie możesz zwiększyć szybkość pisania o ponad 10% w ciągu kilku dni.

Jeśli obecnie piszesz przez 20 godzin tygodniowo w tempie 500 słów na godzinę, sama poprawa o 10% da Ci dodatkowe 1000 słów tygodniowo. Chodzi o artykuł tygodniowo dla większości blogów lub dodatkowych artykułów 52 rocznie bez poświęcania dodatkowego czasu.

Jeśli naprawdę weźmiesz sobie do serca koncepcje, które tu przedstawiłem i zastosujesz więcej niż jedną, zobaczysz jeszcze większą poprawę.

Total
0
Shares
Related Posts