Mówisz do mojego pokolenia?

To moje pokolenie, kochanie. ~ The Who

Odpowiednie słowa na twojej stronie dają ci to, czego chcesz: lepszą sprzedaż, więcej czytelników lub większą wiarygodność. Możesz osiągnąć wszystkie rodzaje celów, dostosowując je do odbiorców na rynku online. Bądź jak Robin Hood w konkursie łuczniczym-myśl, badaj, testuj i wal śmiało, kochanie.

Oto kilka dobrych sposobów na zdobycie przewagi: zaangażuj się w dwukierunkowy marketing konwersacyjny. Dostosuj swój slogan i spraw, aby był bogaty w korzyści i chwytliwy. Przetestuj właściwe słowa, które rezonują z kupującymi i przekazują emocje.

Wystarczy?

Nadejście wieków

Są teraz cztery pokolenia, wszystkie z pieniędzmi do wydania: pokolenie milczące, pokolenie wyżu demograficznego, pokolenie X (lub pokolenie trzynaste) i pokolenie Y (lub pokolenie Tysiąclecia).

Ci ludzie powiększają połączenia internetowe. Surfują i kupują codziennie. Szukają rozwiązań, a Ty możesz mieć dokładnie to, czego chcą.

Zrobiłeś swoje badania. Znasz dane demograficzne swojego rynku docelowego. Znasz ich potrzeby. Wybrałeś projekt, który przemawia do tej grupy i napisałeś treść, aby była bogata w korzyści.

Ludzie trafiają na Twoją stronę. Ci potencjalni klienci patrzą, a następnie…

Klik. Nie ma ich. Zastanawiasz się…

Gdzie wszyscy poszli?

Sprzedaż, która nie rośnie, może być problemem kierowania pokoleniowego. Możesz kierować reklamy do właściwych odbiorców,ale możesz je wyłączać za pomocą wartości, które przedstawia Twoja witryna. Zasadniczo możesz nie skutecznie przekazywać tego, co sprawia, że publiczność czuje się komfortowo.

Gen X może lubić przyjazne, nieco zarozumiałe treści. Ciche pokolenie może preferować profesjonalny, autorytatywny ton. Baby Boomers może polubić stronę, która stymuluje myśli o samozadowoleniu i wypoczynku. Gen Y może szukać tego, co fajne i modne.

Każda generacja ma podstawowy zestaw wartości, które definiują grupę jako całość. Wydarzenia i doświadczenia życiowe ukształtowały sposób myślenia każdego pokolenia. Mają określone przekonania, opinie i wartości, które podtrzymują.

Te pokolenia muszą wiedzieć, że firma, z którą mają do czynienia, wspiera to, co uważają za wartościowe.

To Ciebie szukają?

Pokazywanie Twoich Wartości

Twoja firma ma podstawowe wartości, które przekazuje swoim odbiorcom docelowym. Wartościami tymi mogą być jakość i profesjonalizm lub świadomość społeczna i odpowiedzialność. Być może Twoja strona biznesowa pokazuje, że wierzysz w ciężką pracę i wysiłek lub jesteś inny od reszty.

Wartości, które przekazuje Twoja witryna biznesowa, są ważne. Pokolenie takie jak Gen X nie będzie dbać o autorytatywną stronę internetową, która mówi ludziom, co powinni kupić. Ta grupa jest reaktywna i lubi firmy, które stawiają na zmiany. Nie są łatwo pod wrażeniem i są sceptyczni wobec tych, którzy zgłaszają roszczenia.

Ale ciche pokolenie może preferować autorytatywny ton w kopii witryny. Ta grupa ludzi szanuje ekspertów i lubi przestrzegać zasad. Wielkie tytuły coś znaczą, a Ciche pokolenie nie kłóci się z ludźmi na stanowiskach władzy. Logika, nie magia, jest tym, co uderza w tę grupę najlepiej.

Te przykłady pokazują, jak dwa różne pokolenia mogą preferować zupełnie różne firmy w oparciu o ich przekonania i wartości. Osoba z obu generacji może szukać tego samego produktu – ale zatrudni, kupi lub będzie pracować z osobą, która wierzy w to, co robi.

Bo wiara jest wszystkim.

Celowanie pokoleniowe w dziesiątkę

Upewnij się, że zawartość witryny przekazuje odpowiednie wartości dla pokolenia kupujących, których chcesz i potrzebujesz.

Jak? Spokojnie. Określ wartości, które chcesz przekazać swoim odbiorcom. Wybierz język, ton i styl, który preferuje Twoje pokolenie. Kiedy piszesz kopię swojej witryny (lub każesz komuś napisać dla Ciebie), upewnij się, że twoje wartości biznesowe świecą przez pęknięcia między słowami.

Do jakich wartości powinieneś dążyć? Oto spojrzenie:

Silent Generation: szacunek dla autorytetu; zgodność i przestrzeganie zasad; prawo, porządek i obowiązek; poświęcenie, ciężka praca i poświęcenie.

Baby Boomers: osobiste zadowolenie; rozwój osobisty, zdrowie i Dobre Samopoczucie; optymizm i pozytywne nastawienie; praca zespołowa i zaangażowanie.

Pokolenie X: różnorodność i globalne myślenie; samodzielność i niezależność; równowaga życiowa; zabawa i nieformalna postawa;znajomość technologii.

Pokolenie Y: pewność siebie i osiągnięcia; towarzyskość i działanie zbiorowe; różnorodność i moralność; street-smart; optymistyczny i doświadczony.

W dzisiejszych czasach nie wystarczy porządny projekt i dobrze napisana treść. Musisz dostać się do głów swoich kupujących i dowiedzieć się, jak myślą – i dlaczego myślą w ten sposób. Kierowanie na twój rynek oznacza, że dokładnie wiesz, kto będzie czuł się dobrze w Twojej firmie…

A kto nie jest.

Total
0
Shares
Related Posts