Manifest uprzejmości: wezwanie do działania (potrzebny Twój wkład)

Historia Internetu nie była szczególnie grzeczna.

Medium zostało użyte w cudowny sposób, a także zostało użyte w odpychający sposób.

Natura ludzka wydaje się wzmacniać, gdy jesteśmy online. Nasza hojność wychodzi na pierwszy plan, ale tak samo jak nasze drobne różnice i nasze martwe punkty.

I wydaje mi się (zgadzasz się?), że zbliżające się wybory w USA przynoszą niezwykłą ilość złośliwości, jadu i wściekłości na czele.

Tam jest paskudnie.

Możemy powiedzieć “tak to już jest”, a ” internet to ściek.”

Ale jako wydawcy internetowi, my are internet.

Twórcy treści to ci, którzy budują memy, którzy piszą posty, które trzeba przeczytać, którzy skryptują wirusowe filmy.

Wierzę w to z pasją: możemy coś zmienić, jeśli zrobimy to razem.

Jeśli regularnie piszesz i publikujesz w Internecie, jesteś influencerem — niezależnie od tego, czy masz 100 czytelników, czy milion. Chciałbym wezwać nas wszystkich do współpracy i powrotu grzeczności do sieci.

Bez uprzejmości obietnica tej historycznej ewolucji kulturowej-globalnej społeczności stworzonej przez internet-nigdy nie zostanie zrealizowana. Bez pewnych podstawowych zasad przyzwoitego traktowania, stajemy się kulturą anonimowych skrupułów i bezdusznych łobuzów.

Jako społeczność twórców treści — ludzi, którzy mają odwagę budować, a nie tylko burzyć — wierzę, że mamy zasoby, inteligencję i kapitał społeczny, aby stworzyć ruch.

Oto mój pierwszy projekt manifestu uprzejmości.”Z pewnością nie mam na myśli tego jako ostatniego słowa. I chciałbym usłyszeć w komentarzach o zmianach, dodatkach i przeróbkach, które sugerujesz.

Oto moja szansa na początek – kilka wezwań do działania, które moim zdaniem pomogłyby uczynić naszą globalną społeczność internetową lepszym miejscem do życia i pracy:

Wezwanie do działania # 1: Uznaj naszą różnorodność za naszą siłę

Jako obywatele ogólnoświatowej sieci jesteśmy najbardziej pluralistycznym społeczeństwem, jakie kiedykolwiek widziano na tej planecie.

Pochodzimy zewsząd. Mówimy w każdym języku. Reprezentujemy każdy odcień karnacji. Każdą religię lub jej brak. Każda wiara polityczna.

Mamy różne zdolności, różne mocne strony i bardzo różne punkty widzenia.

Nasi obywatele przekraczają wszelkie sztuczne granice. To nie jest utopijna (czy dystopijna) fantazja — to rzeczywistość XXI wieku. Obywatele sieci nie muszą obawiać się naszych różnic. Mają zawsze była naszą największą siłą.

Wezwanie do działania # 2: poniżające etykiety nie mają miejsca w naszych rozmowach

Krytyk polityczny użył źle dobranego (ale najwyraźniej dość celowego, ponieważ powtórzyła to następnego dnia) obelgi w tweecie o debacie prezydenckiej w USA.

(Nawiasem mówiąc, powiedziałbym to samo, gdyby obelga była skierowana na drugiego kandydata. Poniżająca mowa nie jest ok dla liberałów, konserwatystów, zielonych czy Libertarian. Nie obchodzi mnie kim jesteś-to niedopuszczalne w cywilizowanych rozmowach.)

Zamiast linkować do obelgi, chciałbym wskazać ci mądrą, łaskawą odpowiedź Johna Franklina Stephensa. Odpowiedź Stephensa jest lekcją w rodzaju spokojnej, jasnej mądrości, którą mogę mieć nadzieję kiedyś osiągnąć. 🙂

Jest pełen szacunku. Jest współczujący. Ale mówi także za siebie i swoją społeczność.

(Nawiasem mówiąc? Jego Uprzejmy, dobrze napisany list rozchodzi się jak szalony. Wszyscy kto to widzi, chce się tym podzielić. Gromadzi mnóstwo uwagi dla swojej organizacji i przekłada tę uwagę na wsparcie, będąc troskliwym. Na wypadek, gdybyś myślał, że to nie może się zdarzyć w sieci.)

Mowa nienawiści i poniżające obelgi są wszędzie w naszej kulturze. Obelgi na tle rasowym, płci, orientacji seksualnej, przekonań politycznych. Ta strona daje żywy licznik tego, jak często niektóre homofobiczne obelgi pojawiają się na Twitterze. Uwaga: to przygnębiające. NoHomophobes.com.

Niewiele możemy zrobić z przypadkowymi nieznajomymi. Ale my can Oglądaj nasze własne treści i upewnij się, że silne uczucia, wyrażone mocnym językiem, nie przerodzą się w obelgi.

Możemy również pójść za przykładem Stephensa i bez degeneracji w nasze własne wyzwiska, możemy mówić głośniej, gdy widzimy poniżający język.

Idąc dalej: przestań używać języka trolli

Większość z nas unika specyficznego języka “nie idź tam”, takiego jak rasowe lub inne obelgi. To proste.

Ale myślę, że moglibyśmy pójść dalej. Moglibyśmy odmówić udziału w coraz powszechniejszej akceptacji brzydkiego, obraźliwego, brutalnego języka w naszej codziennej mowie w Internecie.

Jak mówienie komuś, żeby “zginął w pożarze”, bo myślisz, że powinien zrobić coś innego na życie.

Albo że powinni być “walnięci w twarz”, bo nie podobała ci się grafika, którą zamieścili na Facebooku.

Albo, że powinni być “gwałceni zbiorowo”, bo nie sądziłeś, że ich dowcip na Twitterze jest zabawny.

Te same słowa znęcali się nad Australijską prezenterką telewizyjną Charlotte Dawson w szpitalu. I wywołały niezliczone samobójstwa i nieszczęścia.

Myślę, że problem w tym, że spędzamy tyle czasu w kanałach komentarzy na YouTube i twitterowych trollach tematycznych, że dostajemy trochę śluzu na nas … i nie wychodzi łatwo.

Przypadkowy język przemocy i nadużyć wydaje się zabawny i drażliwy. Ale to nadal jest obraźliwe, nawet jeśli ” tylko żartujesz.”

Nie jestem aniołem. Lubię soczystą zniewagę tak samo jak następna osoba. Mówię (więcej niż) mój udział w snarky rzeczy.

Szczerze mówiąc, to zły nawyk. Nad którym zamierzam pracować. Niezależnie od tego, czy to zrobisz, czy nie, to jest coś, co dam ci do rozważenia.

Wezwanie do działania # 3: przestań zwracać uwagę na anonimowe trolle

Przeraża mnie wzrost zastraszania w Internecie i trollingu. Nie tylko z powodu szkód, jakie mogą wyrządzić łobuziarze, ale z powodu obrzydliwych szkód, jakie trolle wyrządzają sobie samym.

Trolle, często będące ofiarami zastraszania, coraz mocniej wycofują się ze swojego mrocznego świata, szerząc strach, nienawiść i ból. Zatruwają i zarażają własną psychikę. I rekrutują innych do udziału w ich nieszczęściu.

Trolling jest zaraźliwy.

Każdy, kto był w sieci przez jakiś czas, zna stare powiedzenie: “nie karmić trolla.”

Co jedzą trolle? Uwaga. I dajemy im dokładnie to, czego chcą, nawet jeśli ich zachowanie nas szokuje, nawet jeśli jesteśmy zbulwersowani.

Gdy zobaczysz trolla (niezależnie od tego, czy atakuje ciebie, czy kogoś innego), zablokuj go i zgłoś go w usłudze, z której korzystasz. Zabierz swoją uwagę. Spraw, aby gra nie była już zabawna.

Nie daj się wciągnąć w Oglądanie katastrofy kolejowej. Ta destrukcyjna, chaotyczna energia niczego nie buduje. To tylko niszczy. Nie karm go swoją uwagą i nie zanieczyszczaj nim własnego życia. Blokuj, Raportuj, ignoruj.

A jeśli ktoś, kogo znasz, jest atakowany przez trolle lub łobuzy, proszę, nie mów im, aby ” wyhodowali grubszą skórę.”Pomóż im blokować i donosić o oprawcach, i daj im wszelkie wsparcie, by mogli wyjść z tej brzydoty. Zastraszanie zabija. Wszyscy mamy obowiązek traktować to poważnie.

Wezwanie do działania # 4: Szukaj połączenia

Jeśli zatrzymasz się i pomyślisz o tym przez chwilę, masz wiele wspólnego z prawie każdym online, kto może wydawać się Twoim “wrogiem.”

Wszyscy jesteśmy synami i córkami. Wszyscy boimy się stracić to, co mamy. Wszyscy mamy sekretne sny.

Osoba, której przekonania polityczne nienawiść chce tego samego, co Ty — lepszego kraju, w którym każdy może żyć.

Zaufaj mi, jestem online od 1989 roku. Wiem dokładnie, jak trudno nie stracić umysłu, gdy ktoś się myli w Internecie.

I w rzeczywistości mogą się mylić. Ale jesteś też jakoś połączony. Spróbuj zapamiętać to połączenie. Pomoże Ci to być bardziej współczującym (i nawiasem mówiąc, bardziej przekonującym) w odpowiedzi.

Wezwanie do działania # 5: Bądź prawdziwy

Jeśli jesteś kimś, kto przeklina, przeklinaj.

Jeśli jesteś kimś z surową historią, opowiedz swoją historię.

Zaśpiewaj własną piosenkę. Nie musisz być grzeczny ani łagodny. Nawet nie musisz być nieszkodliwy.

Tu nie chodzi o miłą policję, która próbuje cię osłabić.

Twoje słowa nie muszą być ładne. To kultura, społeczność, a nie Herbatka. Bądź odważny, bądź prawdziwy, bądź stark. Bądź szczery.

Ale proszę, kiedy opowiadacie swoją historię, szanujcie swoją godność i godność swoich bliźnich. To ma większe znaczenie niż myślisz.

(A jeśli uglies są getting you down, ponownie obejrzeć ” Thank You Hater!”To zawsze mnie rozwesela.)

You might think I ‘ m crazy

A może masz inny punkt widzenia na niektóre z nich. Albo myślisz, że niektórzy idą w złym kierunku. Albo, że niektórzy nie posuwają się wystarczająco daleko.

Chciałbym usłyszeć, co będzie w Twój Manifest. I, oczywiście, wiem, że będziesz wyrażał swoje wspaniale zróżnicowane opinie z szacunkiem i troską.

Ponieważ jesteście twórcami treści. Tym się zajmujemy. 🙂

Total
0
Shares
Related Posts