Love Can Tear You Apart

Web 1.0: Masz stado krów. Umieszczasz na nich banery reklamowe i upubliczniasz je.

Web 2.0: Masz stado fioletowy krowy, które przyciągają ludzi z całego świata. Dbasz i karmisz krowy, ale odwiedzający zabierają całe mleko za darmo.

Jeśli nie masz czasu, aby przeczytać dzisiejszy długi post, MÓJ zabawny mały remix starego dowcipu o światowych systemach ekonomicznych powyżej może być wszystkim, czego naprawdę potrzebujesz do rozważenia. Jeśli masz czas, Kontynuuj czytanie do opracowania, trochę historii muzyki i miejmy nadzieję, punkt.

Klienci dzielą się miłością

Smart marketerzy są kluczowy na jak sukces na dzisiejszym zatłoczonym rynku wymaga produktu, który zasadniczo pozwala na marketing just happen. Produkt tak niezwykły (w terminologii fioletowej krowy Setha Godina), że pozwala Ci “odwrócić lejek” i mieć dla Ciebie kochający rynek klientów. Według Tary Hunt, po prostu musisz Zejdź mi z drogi. i pozwól, aby wspólny Marketing Pinko działał magicznie.

Powiedzmy sobie jasno – ani Seth Godin, ani Tara Hunt nie opowiadają się za porzuceniem podstawowych podstaw biznesu. Dochody, zyski i inne nudne rzeczy.

Co mówią, całkiem dobrze w rzeczywistości, jest to, że jeśli to, co oferujesz jest warto mówiąc o, to będzie rozmawialiśmy o Internecie. Word-of-mouth marketing historycznie produkował największą wartość dla firm, a w Internecie wyniki wirusowe mogą być spektakularne, ale tylko wtedy, gdy produkt lub usługa jest pozakwotowy.

Jest jednak nieuniknione, podobnie jak w poprzednim przypadku, że niektórzy ludzie o dobrych intencjach zadeklarują, że “teraz wszystko jest inne”, dążą tylko do publiczności i zapominają skupić się na przychodach i rentowności.

Zanim zaczniemy wierzyć, że namiętna społeczność, która absolutely loves you to wszystko, co jest niezbędne do sukcesu biznesowego, spójrzmy nie na Web 1.0, ale raczej na scenę muzyczną z Manchesteru w Anglii z lat 80. znajdziemy tam wyraźną demonstrację pasjonatów, którzy wykorzystują innowacyjne oferty, w połączeniu z katastrofą finansową, która spotyka tych, którzy zapominają o zwrocie z inwestycji i opłacalnych modelach biznesowych podczas tworzenia tych społeczności.

Bardzo Niebieski Poniedziałek

Zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem tego, co byłoby przełomową amerykańską trasą, napędzaną sukcesem singla Love Will Tear Us Apart, Wokalista Joy Division Ian Curtis powiesił się w swoim domu pod Manchesterem. Ponieważ zespół rzadko przeżywa śmierć wokalisty, nikt nie spodziewał się wiele, gdy pozostali członkowie zdecydowali się kontynuować kilka miesięcy później.

Początkowo pozostali członkowie starali się znaleźć własny głos. Zmieniając nazwę na New Order, zespół zaczął eksperymentować z nowymi technologiami i lepszymi narkotykami i cieszył się niezachwianym wsparciem szefa Factory Records Tony ‘ ego Wilsona, pomimo przekonania Wilsona, że zespół zmierza donikąd.

W 1983 roku Wilson zlecił projektantowi Factory Graphic Designerowi Peterowi Saville ‘ owi stworzenie okładki do wydania nowego 12-calowego singla zespołu. Zainspirowany wykorzystaniem komputerów przez New Order, Saville zaprojektował piękną replikę dyskietek z rozbudowanym czterokolorowym spadem na prawej krawędzi.

Saville ostrzegł Wilsona, że projekt jest kosztowny w druku, co potwierdził inny partner fabryki po wycenie. Etykieta by stracić pieniądze on każdy egzemplarz rekord, dzięki rękawowi! Im więcej płyt sprzedanych, tym więcej pieniędzy straconych, ale Tony Wilson mimo wszystko zatwierdził projekt, ponownie wierząc, że sprzedaż będzie nieistotna.

Blue Monday stał się najlepiej sprzedającym się 12-calowym singlem wszech czasów ponad milion sprzedanych egzemplarzy.

Szczęśliwe poniedziałki i Haçienda

Członkowie New Order byli również zaangażowani jako partnerzy z Factory Records i Tony Wilson w niezwykle popularnym klubie Haçienda, ground zero for the birth of rave culture I Madchester music scene. Z pewnością pomogłoby to złagodzić cios z tego Blue Monday błąd w obliczeniach?

Niestety, przy całej swojej popularności, Haçienda była studnią pieniędzy. Peter Hook twierdził kiedyś, że nowy porządek byłby lepszy, gdyby Dali dziesięć funtów każdemu, kto kiedykolwiek przyszedł do Haçienda, odesłali ich do domu i w ogóle nie zawracali sobie głowy klubem. Zespół zasadniczo dofinansowywał kosztowne działania klubu ze sprzedaży płyt.

Powody, dla których Haçienda była nieopłacalna, mają związek z tym, co stworzyło fanatyczną publiczność. Uber-poważny, czarno odziany tłum fabryczny nie wystarczył, aby jamista Haçienda odniosła sukces. To, czego Klub potrzebował, to przełom w mainstreamowej scenie Młodzieżowej Manchesteru, i były dwa katalizatory, które pomogły w tym.

Jedną z iskier był Happy Mondays. nazwa zespołu trafnie wywodzi się od Blue Monday. Tony Wilson podpisał kontrakt z grupą hedonistyczną do fabryki po poniedziałkach dead last w konkursie Haçienda battle of the bands. Wilson był przekonany, że wokalista zespołu Mondays, Shawn Ryder, jest geniuszem i że jego unikalny styl muzyczny nabierze tempa. Po tym, jak diler narkotyków Bez dołączył do sceny jako zakaźny tancerz, który poruszył tłum, DJ-e Haçienda zaczęli remiksować poniedziałkowe utwory, pomagając wprowadzić charakterystyczną mieszankę indie rocka i muzyki tanecznej do stratosfery hipsterskiej w Manchesterze.

Bardziej zdecydowaną iskrą był narkotyk Ecstasy (powodem, dla którego poniedziałki były zawsze happy). Dobre samopoczucie MDMA pozwoliło zarówno intelektualistom, jak i klasie robotniczej z Manchesteru połączyć się jako zsynchronizowany kolektyw, publiczność, która wiwatowała nie zespołem, nie płytą, ale DJ który zmiksował piosenki i dźwięki w płynną, grzmiącą serenadę. Ekstaza pozwoliła tym, którzy mają niewiele wspólnego, zjednoczyć się wokół tego, co Tony Wilson nazwał “beatyfikacją rytu”, a wierni przybywali nocą, aby oddać cześć w Haçienda.

Więc w czym problem? Kluby liczą na zyski ze sprzedaży alkoholu. W Haçienda ludzie nie chcieli alkoholu, chcieli inne narkotyki, czasami z wodą lub sokiem z baru. Dilerzy narkotyków wzbogacili się, a Haçienda zapewnili rynek i nosili nad głową.

Tłum kochani to.

Nie bądź Tonym Wilsonem

Tony Wilson jest geniuszem. Ale nie obchodziły go pieniądze. Dbał o sztukę.

Wilson nigdy nie wzbogacił się na płytach fabrycznych czy Haçienda, pomimo ogromnej popularności i znaczenia kulturowego obu, ponieważ według własnego uznania nie interesował się podstawowymi podstawami biznesu. Factory Records zbankrutowało w 1992 roku i do dziś Wilson nadal pracuje dla Granada TV, gdzie pracował jeszcze przed założeniem Factory w 1978 roku.

Jeśli jesteś zainteresowany zarabianiem pieniędzy, musisz wiedzieć, że posiadanie publiczności nie wystarczy. Nowe zasady marketingu online muszą być nadal połączone ze starymi zasadami marketingu bezpośredniego, ponieważ jak już powiedziano, Internet jest największym medium marketingu bezpośredniego wszech czasów.

Seth Godin jest bezpośrednim marketerem. Tak jak Tara Hunt. Termin “marketing bezpośredni” nie jest przyjęty, ponieważ ludzie kojarzą go ze śmieciami i nożami Ginsu, ale bardziej pouczające jest myślenie o komputerze Dell i ubezpieczeniu Geico jako historiach sukcesu marketingu bezpośredniego.

Bez względu na terminologię, stare zasady nadal mają zastosowanie do nowych manifestów marketingowych, podobnie jak w przypadku niezależnego biznesu muzycznego w latach 80. i bomb punktowych pod koniec lat 90. oto dwie najważniejsze zasady marketingu bezpośredniego:

Zasady zwrotu z inwestycji

Nie sprzedawaj czegoś po cenie, która uniemożliwia osiągnięcie zysku, chyba że masz przetestowany, wbudowany, back-endowy strumień przychodów lub silny powtarzalny model sprzedaży, który ostatecznie doprowadzi do zysków. Policz sobie, upewnij się, że jest akceptowalny zwrot z inwestycji, albo nie zawracaj sobie głowy.

Najpierw skup się na potrzebach perspektywa

Dowiedz się, czego ludzie chcą lub potrzebują, wtedy wyobraź sobie niezwykły produkt lub usługę, która zaspokaja potrzeby, wtedy zbuduj publiczność. Budowanie publiczności najpierw, a następnie mając nadzieję na znalezienie sposobu na zarabianie na niej (lub mając nadzieję, że Google lub Yahoo zrobią to za Ciebie) jest szaleństwem. Podobnie jak w przypadku Haçienda, możesz nie być w stanie zapewnić tego, czego faktycznie chce publiczność. Lub jak Friendster, po prostu może nie wystarczająco kochać swoją publiczność powrót.

Więc, jak najbardziej, stwórz te fioletowe krowy. I patrzeć, jak ludzie niosą miłość zewsząd.

Ale Sprzedam lots mleka w dobrej cenie!

Uwagi:

1. Ten post został zainspirowany moim ostatnim powtórzeniem oglądania 24 Hour Party People (2002), genialnego filmu, który opisuje scenę muzyczną w Manchesterze, począwszy od nocy, w której Sex Pistols zagrali z małym tłumem Manchesterskim wypełnionym muzycznymi agentami zmian w 1976 roku, aż do fikcyjnej “ostatniej nocy” w Haçienda. Film przedstawia reprodukcję legendarnego klubu, który został zburzony w czerwcu 1997 roku.

2. Jest bardzo prawdopodobne, że Blue Monday faktycznie osiągał zyski dzięki korektom dokonywanym w kolejnych wydrukach rękawa, ale niezależnie od tego, ani Nowe zamówienie, ani Fabryka nigdy nie ujrzały ani grosza, dzięki długom Haçienda.

3. Tuż przed powieszeniem, Ian Curtis z Joy Division podobno oglądał Stroszek film o artyście, który popełnia samobójstwo, w upiornym potwierdzeniu efektu Werthera. Ian od dawna był pod wpływem Jima Morrisona, a Curtis z kolei miał ważną rolę w kształtowaniu światopoglądu (muzycznie i nie tylko) Kurta Cobaina, który nazwał Love Will Tear Us Apart “the greatest song ever written.”Tytuł utworu został wyryty na nagrobku Iana na prośbę jego żony.

Total
0
Shares
Related Posts