Lista kontrolna właściciela witryny WordPress

Jako człowiek uczestniczący w cywilizowanym społeczeństwie, istnieją pewne informacje, które po prostu musisz znać, i krytyczne dokumenty, które musisz mieć w gotowości w każdej chwili.

Na przykład, założę się, że teraz wiesz, jaki jest Twój numer ubezpieczenia społecznego i gdzie znajduje się Twoja karta ubezpieczenia społecznego.

Założę się, że wiesz też, gdzie jest Twój akt urodzenia. Jeśli masz paszport, założę się, że wiesz, gdzie to jest. Prawo jazdy? Akt własności domu? Karta debetowa? Można prawdopodobnie grzechotać ich lokalizacje bez większego namysłu.

Nie jest w stanie szybko i wygodnie zlokalizować żadnego z powyższych w razie potrzeby może stworzyć poważne problemy dla Ciebie w krytycznych momentach w twoim życiu.

Podobnie, dla tych z Was, którzy prowadzą strony internetowe, istnieją porównywalne informacje, które lepiej znasz lub masz gotowe w razie potrzeby.

Ale moje doświadczenie w Synthesis-gdzie zapewniamy zarządzany hosting dla stron WordPress-nauczyło mnie, że zbyt wielu właścicieli witryn jest zbyt luźnych, jeśli chodzi o najbardziej krytyczne informacje o swoich stronach internetowych.

Dlatego stworzyliśmy listę awaryjną właściciela witryny WordPress i udostępniamy ją do pobrania za darmo. To sprawi, że Twoje życie jako właściciela witryny będzie o wiele łatwiejsze, mając wszystkie te krytyczne informacje w jednym miejscu …

Kliknij tutaj, aby pobrać WordPress website Owner ‘ s Emergency Checklist (PDF)

 

I egoistycznie, jeśli jesteś teraz klientem syntezy lub planujesz stać się nim w przyszłości, ułatwi to również nasze życie … zwłaszcza jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszej pełnej oferty migracji.

Wielki problem

Załóżmy, że migrujesz witrynę z serwera o słabej wydajności na nowy solidny, wysokowydajny, zoptymalizowany pod kątem WordPress serwer. Taki scenariusz widzimy na co dzień w Synthesis. Wymaga to posiadania wielu ważnych informacji:

 • Na pewno będziesz musiał wiedzieć, kto jest Twoim dostawcą DNS i jak zalogować się na swoje konto.
 • Być może musisz wiedzieć, kto jest Twoim rejestratorem domeny, jakie są Twoje obecne serwery nazw i rekordy MX.
 • Musisz znać kombinację użytkownika i hasła WordPress, która zapewnia administratorowi dostęp do twojej witryny.
 • Możesz również potrzebować informacji FTP dla starego serwera, w zależności od sposobu przesyłania plików na nowy serwer.

Zlokalizowanie wszystkich tych informacji powinno zająć około pięciu minut. Co zaskakujące, często zajmuje to ludziom znacznie więcej czasu.

Problem # 1: Co muszę wiedzieć?

Jednym z problemów jest to, że ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, co jest “must-have” informacje o ich stronie internetowej.

Właściciele witryn powinni myśleć o swoich rejestratorach domen, takich jak akt urodzenia; o swoich informacjach DNS, takich jak numery ubezpieczenia społecznego; oraz o danych logowania do systemu zarządzania treścią, takich jak prawo jazdy.

Zwariowałbyś, gdybyś nie mógł znaleźć aktu urodzenia, karty ubezpieczenia społecznego lub prawa jazdy. Może nadszedł czas, aby zacząć robić to samo, jeśli nie możesz od razu wyciągnąć tych ważnych informacji o swojej stronie(S).

Problem # 2: czekaj, nie oni wiesz o tym?

Innym problemem jest przepuszczanie pieniędzy.

Być może masz stronę internetową dla swojej firmy, ale zatrudniłeś programistę, aby ją dla Ciebie zbudował i masz zarządzanego hosta, który pomoże Ci zająć się problemami z zapleczem. Świetnie! Jeśli budowanie stron internetowych i ich hosting nie są twoimi podstawowymi kompetencjami,skutecznie zleciłeś outsourcing.

Jednak ostateczną odpowiedzialnością za poznanie najważniejszych informacji w witrynie jest Twój Nie ich. Dobry programista lub zarządzany host prawdopodobnie zajmie się tobą, mając niektóre lub wszystkie te informacje pod ręką, ale … ty też powinieneś..

Praktykujesz nieodpowiedzialną własność witryny, jeśli tego nie robisz.

Proste rozwiązanie

Rozwiązanie jest proste: weź 10 minut, aby zaokrąglić i nagrać wszystkie najważniejsze informacje na swojej stronie internetowej …

 • Rejestrator + nazwa użytkownika i hasło do logowania.
 • Dostawca DNS + Nazwa użytkownika i hasło do logowania.
 • Dostawca poczty elektronicznej + nazwa użytkownika/hasło
 • Aktualny adres IP (rekord)
 • Serwery nazw
 • MX Records
 • Adres URL logowania do WordPress (lub jakiegokolwiek używanego CMS) + nazwa użytkownika / hasło
 • Informacje o FTP: Nazwa hosta; nazwa użytkownika; hasło; port (jeśli to konieczne); i czy jest to FTP lub SFTP
 • Informacje o bazie danych: phpMyAdmin URL; Nazwa bazy danych; użytkownik bazy danych; i hasło

I zamiast pisać to wszystko przypadkowo na notatkach Post-It lub uderzając to wszystko w losowy dokument Word, zachowaj to wszystko schludne, zorganizowane i w jednym miejscu dzięki liście kontrolnej właściciela witryny WordPress (PDF), którą dla Ciebie stworzyliśmy.

Po prostu wypełnij, wydrukuj i schowaj tam, gdzie trzymasz ważne dokumenty. Zrób to dla każdej ze swoich stron internetowych.

Kilka ważnych uwag dotyczących listy kontrolnej:

PDF będzie nie pozwoli Ci go zapisać. Nie jest to niedobór pliku PDF. Zaprojektowaliśmy go w ten sposób z myślą o bezpieczeństwie, ponieważ zawsze skupiamy się na bezpieczeństwie.

Jeśli zapiszesz wypełniony Formularz na swojej stronie internetowej, a twój laptop zostanie skradziony, zgadnij co? Nikczemny złodziej ma teraz wszystkie krytyczne informacje na stronie internetowej. Niedobrze.

“Go old school with this”.

Wydrukuj puste i napisz wszystko ręcznie. Możesz też wpisać szare pola, a następnie je wydrukować. Po wydrukowaniu schowaj go do folderu, który znajduje się w bezpiecznym miejscu. Przy okazji, wydrukuj dwie kopie i zatrzymaj jedną poza siedzibą. Twój dom prawdopodobnie nie spali się w najbliższym czasie, ale takie rzeczy zdarzają się od czasu do czasu.

Bam. Teraz masz kluczowe informacje o witrynie zabezpieczone i gotowe w razie potrzeby. Misja krytyczna zakończona.

(Jeśli absolutnie musisz mieć elektroniczną kopię pod ręką, zawsze możesz zrobić zrzut ekranu Po wypełnieniu.)

Getting it together …

Nie czuj się źle, jeśli nie masz teraz wszystkich tych informacji w jednym miejscu. Nie jesteś sam. Wielu kolegów posiadających witrynę też tego nie robi.

Ale ty powinien Poczuj się źle, jeśli przeczytasz ten post, zdasz sobie sprawę, że nie znasz niektórych lub wszystkich tych informacji, a następnie nic nie rób.

Bo kiedyś będziesz potrzebował tych informacji i to szybko. Kto wie, może to być nawet podczas migracji do syntezy.

I wiedz, że jeśli poprosimy Cię o którąkolwiek z powyższych informacji i zajmie ci to trochę czasu, będziemy przekazywać animowane gify, takie jak ten, nabijając się z ciebie 😉

(Ok, niezupełnie.)

Więc przygotuj się na someday. Pobierz i wypełnij listę kontrolną właściciela witryny, zadbaj o swoją witrynę, aby mogła zająć się tobą …

Kliknij tutaj, aby pobrać WordPress website Owner ‘ s Emergency Checklist (PDF)

 

Total
0
Shares
Related Posts