Kompletny przewodnik po połączeniach konferencyjnych Google Voice

Znajdujemy się w wyjątkowych czasach. Outsourcing siły roboczej i pracowników zdalnych są obecnie normą i stały się podstawą do kontynuowania nieprzerwanej działalności przez przedsiębiorstwa.

Wśród wszystkich tych zmian, połączenia konferencyjne szybko został podniesiony do jednego z najcenniejszych narzędzi w każdym otoczeniu biznesowym.

Poza zwykłymi spotkaniami z klientami możesz korzystać z połączeń konferencyjnych, aby pozostać w kontakcie z członkami zespołu i zapewnić, że codzienne działania biznesowe będą kontynuowane bez przeszkód.

Ale wybór najlepszego rozwiązania dla Twoich potrzeb biznesowych może być wyzwaniem. W końcu istnieją niezliczone opcje połączeń konferencyjnych.

Przeprowadziłem badania i uwzględniłem osiem najlepszych alternatyw połączeń konferencyjnych na rynku.

Najwyżej Oceniane Alternatywy Połączeń Konferencyjnych Google Voice

Niezależnie od tego, czy Twoi pracownicy pochodzą z zagranicy, czy z całego kraju, istnieje wiele niesamowitych bezpłatnych i płatnych usług telekonferencyjnych do wypróbowania (nasze najlepsze typy to Nextiva i Ringcentral).

 1. Nextiva – Najlepsza Jakość Dźwięku Rozmów Konferencyjnych
 2. RingCentral – Najlepsze połączenie wideokonferencyjne i telefoniczne
 3. GoToMeeting– Najlepszy do modernizacji (lub tworzenia) sali konferencyjnej
 4. Phone.com – Najtańsze opcje rutynowych małych rozmów konferencyjnych
 5. ClickMeeting – Najlepsze narzędzia do webinariów i prezentacji
 6. Zoom– Najlepsze dla dużych zespołów
 7. Google Hangouts – Najłatwiej skonfigurować i zaprosić
 8. Webex – Najlepsze do współpracy zespołowej

W tym przewodniku skupiam się jednak na doskonałym rozwiązaniu telefonicznym opartym na chmurze o nazwie Google Voice.

Czytaj dalej, jak przeprowadzam Cię przez Ciebie, jak skonfigurować połączenia konferencyjne Google Voice do użytku profesjonalnego i osobistego.

Co to jest Google Voice conference Calling?

Połączenie konferencyjne to połączenie audio lub wideo z udziałem wielu uczestników. Możesz organizować i uczestniczyć w rozmowach konferencyjnych w Google Voice.

Ludzie mogą dołączyć do spotkania, wybierając numer, który połączy ich z mostem konferencyjnym. Ten most składa się z wirtualnych pokoi, w których wiele osób może organizować lub dołączać do spotkań.

Google Voice używa Google Hangouts do wykonywania połączeń konferencyjnych, ale nie wymaga posiadania osobnej, dedykowanej linii konferencyjnej w żadnej z aplikacji do hostowania lub dołączania do połączeń. Więc kiedy wykonujesz połączenie konferencyjne za pośrednictwem Google Voice, będziesz mieć dedykowaną przestrzeń na swoim koncie z dostępem w dowolnym miejscu i czasie do zorganizowania połączenia konferencyjnego.

3 narzędzia do poprawy połączeń konferencyjnych Google Voice

Teraz, gdy już omówiliśmy znaczenie połączenia konferencyjnego, rzućmy okiem na to, czego potrzebujesz, aby łatwo wykonać połączenie.

Konto Google Voice

Jeśli jesteś jedną z niewielu osób, które nie mają konta Google, upewnij się, że masz je od razu.

Przed skonfigurowaniem połączenia konferencyjnego musisz być zalogowany na swoje konto Google. Gdy to zrobisz, możesz przystąpić do tworzenia numeru Google Voice dla Ciebie.

Nie masz konta Google Voice? Mam cię. Po prostu wykonaj poniższe czynności:

 1. Odwiedź oficjalną stronę Google Voice. Możesz także wpisać https://voice.google.com / w Twojej przeglądarce internetowej.
 2. Stamtąd możesz wybrać dwie opcje: Do użytku osobistego lub biznesowego.
 1. Jeśli klikniesz Do Użytku Osobistego, zobaczysz trzy opcje, a mianowicie iOS, Android i web. Po kliknięciu tych opcji musisz skonfigurować numer Google Voice dla swojego konta, dla którego musisz wybrać dowolną pobliską lokalizację z rozwijanego menu.
 2. Wybierz jedną z liczb z listy. Teraz musisz zweryfikować swój istniejący numer telefonu, więc kliknij na Zweryfikuj na następnym ekranie.
 3. Wpisz swój numer w polu monitu, a następnie zweryfikuj go, podając sześciocyfrowy kod otrzymany w telefonie. Połączenie przychodzące zostanie następnie skierowane na podany numer.
 4. Po zakończeniu weryfikacji kliknij na Oświadczenie aby umożliwić przekierowanie połączenia na telefon.
 5. Na koniec wybierz Finish aby zakończyć cały proces.

Z drugiej strony, po kliknięciu Dla Biznesu, zostaniesz przekierowany na stronę z Get rozpoczął guzik.

Po kliknięciu przycisku zobaczysz trzy różne plany cenowe: Starter, Standard i Premier. Wybierz taki, który wydaje się najbardziej odpowiedni dla Twoich wymagań biznesowych.

Następnie możesz zarejestrować się za pomocą adresu e-mail Google.

Dowolne urządzenie do wykonywania Połączeń Google Voice

Możesz używać urządzeń z systemem iOS i Android do połączeń konferencyjnych Google Voice. Może to być telefon komórkowy, Komputer lub tablet.

Stabilne Połączenie Z Internetem

Chociaż nie jest to narzędzie samo w sobie, posiadanie niezawodnego połączenia internetowego do wykonywania i uczęszczania na połączenia za pośrednictwem Google Voice jest niezwykle ważne.

Widzisz, sam Google Voice jest oparty na chmurze, co zasadniczo oznacza, że wszystkie jego funkcje są przechowywane w chmurze, a. k. a przez internet. Dlatego nawet ty potrzebujesz internetu, aby korzystać z Google Voice.

Polecam również uzyskanie silnego połączenia z Internetem, aby upewnić się, że konferencja przebiega sprawnie. Dotyczy to wszystkich dołączających do połączenia, ponieważ jeśli któryś z uczestników ma słabe połączenie, spowoduje to opóźnienia audio i wizualne, co z kolei wpłynie na jakość połączenia.

Podstawy połączeń konferencyjnych Google Voice

Zagłębimy się teraz w podstawowe elementy tworzenia połączeń konferencyjnych za pośrednictwem Google Voice.

Brak ograniczeń dotyczących połączeń konferencyjnych i SMS

Dzięki planom subskrypcji zaczynającym się od zaledwie 10 USD na użytkownika miesięcznie, Google Voice jest jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań do połączeń konferencyjnych, które możesz zdobyć.

Jeśli porównasz tę cenę ze standardowymi pakietami telefonów komórkowych lub stacjonarnych, Google Voice będzie znacznie tańszy. Plus, nie musisz się martwić o żadnych ograniczeń minut lub nadmiernych opłat albo! Jest wliczony w cenę bazową.

Możesz wykonywać nieograniczone bezpłatne połączenia do Stanów Zjednoczonych z dowolnego kraju, a także z USA do Kanady. Nieograniczone darmowe wiadomości SMS to kolejna korzyść dostępna dla obywateli Stanów Zjednoczonych.

Jak wspomniano wcześniej, musisz używać Google Voice z Google Meets lub Google Hangouts, ponieważ usługa nie oferuje czatu wideo i połączeń konferencyjnych jako standardowych funkcji.

Sprawdzanie i filtrowanie połączeń przychodzących

Możesz filtrować połączenia przychodzące za pośrednictwem Google Voice—Tak jak ustawiasz filtry i reguły podczas wysyłania wiadomości e-mail.

Funkcja filtrowania może być szczególnie przydatna do bardziej efektywnego zarządzania połączeniami przychodzącymi, co z kolei pozwoli zwiększyć produktywność.

Niezależnie od tego, czy jest to stary kolega, z którym nie chcesz rozmawiać, odbieranie połączeń nagabujących od spamerów, czy po prostu zapobieganie niechcianym numerom, Google Voice pozwala wysyłać połączenia na pocztę głosową, a także całkowicie je blokować. Możesz również mieć specjalną wiadomość poczty głosowej przypisaną do określonego numeru, jeśli chcesz.

Funkcja sprawdzania połączeń polega na tym, że rozmówca przedstawia się przed rozpoczęciem rozmowy. W ten sposób będziesz miał lepsze wyobrażenie o tym, z kim będziesz rozmawiał, zanim faktycznie odbierzesz telefon.

Bezproblemowa Kompatybilność Z Dowolnym Urządzeniem

Otrzymujesz bezpłatny numer telefonu od Google Voice, który zapewnia nieograniczony dostęp z dowolnego urządzenia.

Za pomocą numeru Google Voice można nawiązywać i odbierać połączenia za pośrednictwem systemów iOS, Android lub aplikacji internetowych, dzięki czemu każdy członek zespołu może pozostawać w kontakcie z dowolnego miejsca.

Pamiętaj, że nie otrzymasz aplikacji desktopowej dla Google Voice, w przeciwieństwie do innych dostawców telefonów VoIP. Oprócz aplikacji mobilnych, Wszystko inne jest oparte na Internecie.

Duża Skalowalność

Google Voice oferuje fantastyczne skalowalne plany.

Na przykład plan startowy jest najlepszy dla zespołów do 10 członków, w których będziesz ograniczony do 10 lokalizacji krajowych. Jeśli jednak uaktualnisz do standardowego planu 20 USD na użytkownika miesięcznie, otrzymasz nieograniczoną liczbę użytkowników i nieograniczoną liczbę lokalizacji krajowych.

Oprócz tego otrzymasz kilka innych przydatnych funkcji, takich jak grupy pierścieni, eDiscovery dla połączeń, wiadomości SMS i nagrań poczty głosowej oraz wielopoziomowe automatycznych uczestników, aby wymienić tylko kilka.

Pakiet Premier, począwszy od $30 za korzystanie z miesiąca, jest bardziej odpowiedni dla osób, które działają na arenie międzynarodowej. Plan ten obsługuje nieograniczoną liczbę lokalizacji międzynarodowych oprócz nieograniczonej liczby użytkowników i nieograniczonej liczby lokalizacji krajowych oferowanych w planie standardowym.

Możesz wybrać plan, który najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom biznesowym, niezależnie od tego, jak duży lub mały jest Twój zespół.

5 sztuczek dla połączeń konferencyjnych Google Voice

Możesz użyć kilku sztuczek i wskazówek, aby zoptymalizować połączenia konferencyjne w Google Voice. Chociaż jest wiele innych, oto moja pierwsza piątka:

Upewnij się, że wszyscy wiedzą o konferencji

Połączenia konferencyjne często trwają dłużej, dlatego każdy musi wyczyścić swoje harmonogramy przed skokiem na rozmowę. Dlatego też musisz wcześniej upewnić się, że wszyscy wiedzą o konferencji.

Ponadto uczestnicy będą wiedzieć, kiedy i o której godzinie zadzwonić na swój numer Google. Gdy jesteś w trakcie połączenia, możesz nacisnąć 5, aby dodać każde kolejne połączenie.

Możesz utworzyć zaproszenie do Kalendarza Google, w którym dodajesz wywołanie konferencji Google Voice jako wydarzenie przed wysłaniem zaproszeń do gości. Możesz też wysłać wiadomość lub e-mail z informacją o zamiarze przeprowadzenia połączenia konferencyjnego.

Wybór należy do ciebie.

Dostosuj codzienne przepływy pracy

Google Voice doskonale nadaje się do dostosowywania codziennych przepływów pracy wokół zaplanowanych połączeń konferencyjnych. Posiada centrum kontroli administratora, które pozwala dostosować przydziały numerów, przenoszenie, automatyczną obecność, przekazywanie połączeń i zwijanie z jednej lokalizacji.

Możesz przypisać jeden z numerów Google Voice różnym użytkownikom za pomocą kilku kliknięć.

Pamiętaj, że platforma nie jest kompatybilna z oprogramowaniem innych firm spoza rodziny Google. Nie oczekuj więc integracji z CRM, helpdeskiem lub innymi aplikacjami.

Użytkownicy Google Voice mogą używać dowolnego innego numeru telefonu do nawiązywania i odbierania połączeń i SMS-ów. Chociaż możesz połączyć maksymalnie sześć różnych numerów telefonów, nie możesz połączyć numerów, które zostały już połączone z innym kontem Google Voice.

Oto jak możesz połączyć nowy numer telefonu w Google Voice:

 1. Otwórz konto i przejdź do Ustawienia.
 2. Wybierz Nowy Połączony Numer od Liczba Powiązana menu i wprowadź nowy numer telefonu, który chcesz połączyć tutaj.
 3. Google wyśle na ten numer sześciocyfrowy kod. Otrzymasz SMS-a na numer telefonu komórkowego i połączenia na numer stacjonarny. Wpisz ten kod w Google Voice
 4. Hit the Zweryfikuj guzik.

I to wszystko! Połączyłeś teraz nowy numer z Google Voice.

Wykrywanie i usuwanie spamu

Nikt nie lubi spamowych połączeń-ani ja, ani ty.

Jednak stały się one codziennością z coraz większą liczbą oszustów i spamerów korzystających ze spamu, aby uzyskać Twoje dane osobowe. Spam nie tylko naraża Twój zespół na potencjalne oszustwa, ale także zabija produktywność.

Na szczęście nie musisz się martwić o spam podczas wykonywania połączeń konferencyjnych za pośrednictwem Google Voice.

Usługa wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do automatycznego filtrowania połączeń spamowych. Możesz także przeglądać połączenia spamowe, wiadomości tekstowe i wiadomości głosowe z innej sekcji aplikacji Google Voice.

Pomyśl o tym jak o folderze śmieci w Gmailu.

Nagrywaj rozmowy do wykorzystania w przyszłości

Google Voice ma przydatną funkcję nagrywania rozmów, która działa za pomocą jednego kliknięcia.

Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć numer 4 na klawiaturze, gdy wszyscy uczestnicy będą na wezwanie. Dla wszystkich uczestników połączenia zostanie wyświetlone automatyczne ogłoszenie wyjaśniające, że połączenie jest nagrywane.

Jeśli chcesz zatrzymać nagrywanie, naciśnij ponownie numer 4. Możesz również bezpośrednio zakończyć połączenie, aby zatrzymać nagrywanie.

Wszystkie nagrania połączeń mogą być następnie dostępne i odtwarzane na karcie poczty głosowej. Może to być przydatne w przyszłości, gdzie można wrócić do niego w przypadku zapomnienia ważnego punktu, który został omówiony podczas rozmowy konferencyjnej.

Uwaga: Funkcja nagrywania rozmów jest dostępna tylko do użytku osobistego, a nie do użytku biznesowego lub kont w przestrzeni roboczej.

Total
0
Shares
Related Posts

Vonage Recenzja

Rozważałeś Vonage jako swojego dostawcę VoIP? Istnieje wiele świetnych opcji na rynku. Ale jeśli chodzi o niedrogi i…

Recenzja Databox

Platforma analityczna Databox zapewnia dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich rodzajów danych śledzenia, dając firmom możliwość monitorowania wydajności…

Nextiva Vs. RingCentral

Zarówno Nextiva, jak i RingCentral oferują usługi VoIP przeznaczone dla firm różnej wielkości. Oprócz telefonu, usługi obejmują funkcje…