Jak zostać wpływowym pisarzem w dobie rangi autora

Przyznajmy to.

Czasami wydaje się, że wszystko zostało już napisane. W sieci jest za dużo informacji.

Jak można pisać oryginalne treści? Jak możesz tworzyć wpływowe artykuły? Jak możesz inspirować innych swoim pisaniem?

Może się wydawać, że trudno (lub za późno) wyobrazić sobie, jak możesz stać się wpływowym pisarzem online. Autorytet. Przywódca myśli. Jeszcze nie jest za późno.

Ciężka praca jest wymagana, ale możesz pisać autorytatywne treści — Nawet jeśli czujesz się początkujący. Ale musisz zacząć już teraz. …

Aby to zrobić, musisz nauczyć się tych trzech podstawowych umiejętności:

 • Jak tworzyć oryginalne treści;
 • Jak rozwijać własny głos;
 • Jak zostać inspirującym pisarzem.

Spójrzmy najpierw na autorytet:

Co to jest online authority?

Google szybko uczy się, jak lustrzać autorytet offline.

W świecie offline jak często rozmawiamy jest mniej ważne niż co mamy do powiedzenia. Autorytet Offline opiera się na Twojej zdolności do wywierania wpływu, zmieniania nastawienia ludzi, inspirowania ludzi do działania i zmieniania świata.

Algorytm AuthorRank prawdopodobnie pomoże Google lepiej odzwierciedlić autorytet offline w przyszłości, ponieważ status artykułu online będzie również zależał od pozycji jego autora.

Co może sprawić, że będziesz wpływowy? Kilka przykładów:

 • Odkrywamy cząstkę Boga, czyli lekarstwo na malarię;
 • Dzielenie się szczegółami swojego dysfunkcyjnego życia, które przemawiają silnie do odbiorców;
 • Bycie szalenie pomocnym i inspirowanie odbiorców do zmiany zdania lub podjęcia działań.

Ostatnim przykładem jest oczywiście terytorium content marketera. Wpływowy marketer treści jest niesamowicie pomocny oraz przekonujące. Pasjonuje się swoją dziedziną i hojnie dzieli się swoją wiedzą. Ale on też może być dzielny. Może przemawiać silnie do pewnego plemienia ludzi, podczas gdy inni mogą nie lubić jego pisania. Jego pisarstwo ma osobowość i rozpoznawalny głos.

Jak możesz stać się wpływowym content marketerem?

1. Ukraść pomysły z różnych źródeł

Cała praca twórcza opiera się na tym, co było wcześniej.
~ Austin Kleon

Sieć czuje się jak gigantyczna komora ECHA. Wszystko zostało powiedziane, prawda?

Tworzenie oryginalnych treści może wydawać się niemożliwe, ale z pewnością możesz to zrobić. Możesz przestać zwracać te same informacje i tworzyć unikalne treści.

Jak?

Stwórz własną mieszankę źródeł. Nie kradnij wszystkich swoich pomysłów od jednego lub dwóch blogerów. Kradnij ze źródeł wewnątrz i na zewnątrz swojej niszy. Okradaj pisarzy, filozofów, naukowców, muzyków i wszystkich innych, którzy cię inspirują.

Smart content marketerzy mają plik swipe z inspirującymi cytatami, fascynującymi pomysłami i innymi rzeczami, które lubią. Nie używaj pliku machnięcia do naśladowania. Nie kopiuj. Daj kredyt swoim źródłom i daj się zainspirować mnóstwem pomysłów.

2. Rozwijaj swój własny głos

Kiedy zaczynałem rysować, kopiowałem Hagar the Horrible. A moja praca była repliką Hagar strasznej. Ale potem dodałem inne kreskówki, takie jak Dennis the Menace, Calvin i Hobbes itp. I Moja praca stała się moją własną.
~ Sean D ‘ Souza

Kim są twoi bohaterowie? Którzy pisarze lub blogerzy mówią bezpośrednio do twojej duszy?

Aby stworzyć własny głos, przeanalizuj style pisania i techniki swoich ulubionych pisarzy:

 • Dlaczego ich nagłówki przyciągają twoją uwagę?
 • Jak wciągają cię do swojego posta na blogu?
 • Jak układają swoje posty?
 • Jak inspirują Cię swoimi końcowymi akapitami?
 • Jak wykorzystują techniki copywritingu, takie jak analogie, słowa wyzwalające i cliffhangery?
 • Jak historie sprawiają, że ich artykuły zapadają w pamięć?
 • Jak łączą się ze swoimi czytelnikami?
 • Dlaczego są fascynujące?

Tworzysz własny głos, studiując bohaterów i kradnąc ich techniki. Nie kopiuj niewolniczo, ale ucz się od nich. Wybierz techniki, które lubisz od każdego ze swoich bohaterów, aby stworzyć swój własny styl; i pozwól, aby Twoja pasja zabłysnęła.

3. Zostań lepszym pisarzem

Najprostszym sposobem na tworzenie nowych treści jest recykling istniejących informacji.

Zmień artykuł Jak to zrobić w Artykuł Jak nie. Zamień poradnik w post na liście. Zamień swój post z listy w infografikę. Połącz dwa (lub trzy) posty w nowy post.

Recykling zapewnia szybki sposób na tworzenie wielu treści, ale nie uczyni cię lepszym pisarzem; i prawdopodobnie ogranicza twój potencjał bycia wpływowym. Musisz naciskać na siebie, aby być lepszym za każdym razem, gdy piszesz. Musisz wypróbować nowe techniki pisania, zająć się trudniejszymi tematami i połączyć różne pomysły.

Aby stać się lepszym pisarzem, potrzebujesz świadomej praktyki. Musisz podnieść jakość swoich treści; i w pełni zaangażować swój mózg podczas pisania. Wprowadzić nowe analogie. Opowiadaj różne historie. Spróbuj użyć innego kąta lub struktury. Nie spiesz się na eksperymenty. Jakość treści wymaga czasu.

Musisz wyjść ze swojej strefy komfortu, aby stać się lepszym pisarzem.

4. Pisz gówniane pierwsze szkice

Prawie wszystkie dobre pisanie zaczyna się od strasznych pierwszych wysiłków.
~ Anne Lamott

Łączenie nowych pomysłów i pisanie oryginalnych treści jest trudne; wymaga pisania, przepisywania i przemyślenia.

Oczywiście istnieją wyjątki, ale dla większości z nas pisanie oryginalnych treści jest trudne. Możesz się zadręczać, ponieważ nie piszesz wystarczająco szybko; i ponieważ nie produkujesz wystarczającej ilości treści. Ale pomysł, że musisz przyspieszyć pisanie, może zabić twoją kreatywność.

Pisanie gównianych pierwszych szkiców jest normalne-zwłaszcza jeśli wypychasz się poza swoją strefę komfortu. Ale jak radzisz sobie z gównianymi pierwszymi szkicami? Szukaj tych problemów:

 • Twój najlepszy pomysł jest często zakopany. Spróbuj go znaleźć i przenieść na początek artykułu.
 • Twój projekt zmierza w niezliczonych kierunkach. Za dużo się dzieje. Wróć do jednego wielkiego pomysłu: jak chcesz inspirować ludzi? Wytnij wszystko, co jest nieistotne.
 • Zła gramatyka, błędy ortograficzne i zbędne zdania. Nie martw się o to, dopóki nie uporządkujesz przepływu swoich treści.

Pisanie gównianego pierwszego szkicu może wydawać się bezcelowe. Po co pisać coś, co zamierzasz zmienić lub usunąć? Nie martw się. Gówniane pierwsze szkice mogą prowadzić do czegoś magicznego.

5. Twórz inspirujące wnioski

Jak możesz wpływać na ludzi?

Przestań myśleć, że tylko dzielisz się informacjami. Tworzysz treści, które inspirują ludzi.

Zbyt często artykuły online pękają, ponieważ autor się męczy i brakuje mu inspiracji. Zamiast pisać swój wniosek na końcu, dlaczego nie napisać go najpierw?

Pisanie inspirujących akapitów, które uczą, jest jedną z najważniejszych umiejętności, które może rozwinąć perswazyjny marketer treści. Badaj, jak inspirują Cię bohaterowie i kradnij ich techniki.

Prawda o budowaniu autorytetu

Pisanie wpływowych treści jest trudne. Wymaga ciężkiej pracy, kreatywnego myślenia i oryginalnego pisania. A przede wszystkim wymaga pasji do tematu.

Nie powtarzaj tego, co mówią inni. Masz swój własny głos. Odważ się być inny. Badania jak szalone. Mów głośniej. Podziel się swoją opinią. Utwórz kopię zapasową swojej opinii za pomocą badań i statystyk. Pozwól swojej osobowości zabłysnąć.

Pamiętaj: jeden Epicki post może mieć większy wpływ niż sto postów z recyklingu. Przestań zachowywać się jak maszyna do blogowania. Przestań publikować gości jak przeciętny maniak. Zamiast tego poświęć trochę czasu na przemyślenie i przepisanie swoich postów.

Pisz mniej. Czytaj więcej.

Mów mniej. Posłuchaj więcej.

Total
0
Shares
Related Posts