Jak zostać blogerem autorytetu

Pamiętam jednego z moich ulubionych komików wszech czasów, Jerry ‘ ego Seinfelda, rok lub dwa temu. To były moje urodziny, a tata zabrał mnie, bo wie, jakim jestem wielkim fanem.

Poszliśmy więc, pośmialiśmy się z obserwacji o przyjęciach i lotniskach i wróciliśmy do domu. Jednak myśląc wstecz, uznałem to doświadczenie za ciekawe.

Dlaczego ludzie ciągle oglądają Jerry ‘ ego rozmawiającego o rzeczach, których doświadczają regularnie? Dlaczego płacą za oglądanie, jak mówi o błahych sprawach, takich jak niewygodne związki i sprzątanie mieszkania?

To dlatego, że Jerry stał się autorytetem na codzienność. I wszystko co musiał zrobić, to wstać i powiedzieć ” czy kiedykolwiek zauważyłeś jak…”

To mówi mi, że nie jest tak trudno stać się autorytetem w czymś. Jestem pewien, że nikt nigdy nie poprosił go, by zaczął opowiadać dowcipy o tych rzeczach, i prawdopodobnie nigdy nie powiedział mu, jak dobry jest w tym, zanim to zrobił. Przyznaję, niewielu z nas jest komikami, ale wierzę, że jest tu coś, czego można się nauczyć, co bezpośrednio odnosi się do blogowania.

Zastanów się: na czym możesz stać się autorytetem? Co byś dziś wstał i mówił pewnie? Jeśli twój temat nie jest codziennością jak Seinfelda, to o co chodzi?

Wskazówki, jak znaleźć swój autorytet

  • Regularnie sprawdzaj swoje myśli. Rzeczy, które są powszechne i nie do pomyślenia dla Ciebie, zwykle nie są w ten sposób dla innych ludzi. Często to, o czym nie uważasz, że warto pisać (mimo, że to Twoja pasja i mimo, że dobrze o tym wiesz), jest właśnie tym, co inni czekają na przeczytanie.
  • Mów z autorytetem. Jeden z moich ulubionych wujków przeszedł na emeryturę z wysokiego szczebla zarządzania, aby rozpocząć własną firmę oferującą szkolenia z przywództwa dla firm i organizacji. Jego głównym powodem pójścia tą drogą? Zaczął mówić z autorytetem, a ludzie po prostu to zjedli. Będzie pierwszym, który przyzna, że nie mówi nic szczególnie wstrząsającego. Ale to on to mówi, a czasami tylko to robi różnicę między autorytetem a publicznością.
  • Zbadaj inne władze. W blogowaniu jest to konieczne. Jeśli chcesz blogować na czymś jako autorytet, zacznij rozglądać się za tym, co robią inni blogerzy w zupełnie innych dziedzinach. Gwarantuję, że zobaczysz trendy i zdobędziesz pomysły, studiując, jak piszą i o czym piszą.

Ponownie, bycie autorytetem niekoniecznie jest trudne. Duża część z nich to wzmocnienie tego autorytetu. Więc przede wszystkim: czy jesteś gotów być autorytetem w swoim temacie? Czy możesz przyjąć tę odpowiedzialność? Bycie postrzeganym jako autorytet staje się dużą odpowiedzialnością (wystarczy zapytać Briana).

Zdecyduj teraz, czy chcesz być tym autorytetem, czy nie. Kiedy już zdecydujesz się zostać autorytetem jesteś już w połowie drogi.. Jeśli tego chcesz i oczekujesz szacunku, jaki otrzymuje autorytet, będziesz na dobrej drodze.

Jestem ciekaw – co możesz, po przeczytaniu niektórych z tych myśli, śmiało nazwać się autorytetem? Nie ma znaczenia, czy to biochemia, robienie na drutach, czy oglądanie telewizji w ciągu dnia … więc daj mi znać w komentarzach.

Total
0
Shares
Related Posts