Jak zidentyfikować niebezpieczny Link

Wbrew powszechnemu przekonaniu wszystkie linki są nie stworzony na równi.

Zdecydowanie istnieją linki, których nie chcesz powiązać ze swoją witryną. Mogą one zaszkodzić Twojej domenie i negatywnie wpłynąć na Twój ranking SEO.

Nazywam je niebezpiecznymi ogniwami.

Nigdy nie należy łączyć się z niebezpiecznymi linkami i chcesz uniknąć uzyskiwania linków zwrotnych z niebezpiecznych linków.

Ale aby upewnić się, że tak się nie stanie, musisz być w stanie zidentyfikować niebezpieczne linki w pierwszej kolejności. W przeciwnym razie nie będziesz wiedział, jakich stron powinieneś unikać.

Czasami niebezpieczne linki są rażąco oczywiste. Ale innym razem nie jest to takie proste. To właśnie zainspirowało mnie do napisania tego przewodnika.

Podam Ci kilka różnych przykładów niebezpiecznych linków, abyś mógł być w pełni przygotowany do opanowania strategii budowania linków.

Sieci blogowe

Ogólnie rzecz biorąc, należy unikać płatnych linków. Google określa je jako ” schematy linków.”

Schematy linków są definiowane jako wszelkie linki, które są tworzone w celu manipulowania rankingiem witryny lub Page rank, naruszając wytyczne dla webmasterów Google.

Kupno lub sprzedaż linków należy do tej kategorii. Należy unikać wszelkich pieniędzy, towarów lub usług wymienianych na linki. Strony partnerskie, które są specjalnie zaprojektowane do łączenia i nadmiernej wymiany linków między witrynami, są również uważane za schemat linków.

Jeśli zostaniesz przyłapany na schemacie linków, zostaniesz ukarany przez Google, a sieci blogów zazwyczaj narażają cię na niebezpieczeństwo tych naruszeń.

Jednak widziałem wiele firm, które robią to nieumyślnie. Nie zdają sobie sprawy, że dostają linki zwrotne od niebezpiecznego połączenia. Oto przykład, aby pokazać, co mam na myśli.

Blog Networks

Ta strona nazywa się mój blog Medyczny. Więc jeśli Twoja firma jest w branży medycznej, możesz pomyśleć, że jest to dobra strona do budowania linków zwrotnych. Ale po dalszym badaniu, zobaczysz, że to nie jest przypadek.

Nazwa strony i nagłówka mówi, że treść ma być o “rzeczach medycznych” (nie brzmi zbyt profesjonalnie).

Ale tytuł wpisu na blogu jest związany ze zwiększeniem bezpieczeństwa w domu. Najwyraźniej to nie ma nic wspólnego z medycyną. Jest to ogromna czerwona flaga, że strona internetowa prowadzi sieć blogów.

Jeśli nadal byłeś na ogrodzeniu tej strony, oto spojrzenie na niektóre inne tytuły postów na blogu podczas przewijania.

Link List

To tylko kilka losowych linków tekstowych kotwicy.

Żaden z tych tematów nie ma ze sobą nic wspólnego i na pewno nie są ze sobą powiązane medycznie. Linki takie jak ten są wymienione poniżej każdego artykułu na stronie. Oczywiście jest to sytuacja z płatnym linkiem i niebezpiecznym linkiem, którego za wszelką cenę chcesz uniknąć.

Profile Forum

Nie ma nic złego w uczestnictwie w forach internetowych i dyskusjach. Marketing Forum to świetny sposób na nawiązanie kontaktów i przyciągnięcie ruchu do twojej witryny.

Lubię fora, ponieważ możesz stać się autorytetem w swojej branży. Możesz również udzielać i uzyskiwać pomoc od rówieśników w swojej sieci. Dlatego sam biorę udział w forach.

Podczas rejestracji na forum platforma może dać Ci możliwość umieszczenia linku do twojej strony internetowej. Ponownie, jest to całkowicie uzasadnione, jeśli uczestniczysz w forach i masz kilka linków w Internecie.

Ale jest poważny problem, jeśli robisz to na dużą skalę.

Lata temu była to bardzo popularna strategia SEO. Ale teraz Google zwraca znacznie większą uwagę na linki na forum, ponieważ mają tendencję do tworzenia profilu spamowego. Nie chcesz, aby Twoja witryna zyskała taką reputację.

Zdecydowanie odradzam posiadanie setek linków do twojej strony w profilach forum. Zrobienie tego trzy, cztery, a nawet pięć razy jest w porządku; zakładając, że jest to uzasadnione bez intencji spamu.

Więc kiedy oceniasz strony na forum pod kątem niebezpiecznych linków, powinieneś spojrzeć na listę członków. Jeśli witryna pozwala na utworzenie obszaru “o mnie” lub biografii, przejrzyj te profile innych członków, aby sprawdzić, czy są one legalne.

Oto kilka profili, które widziałem w sieci forum, które oceniałem.

Forum Profiles

To jest coś, co uznałbym za niebezpieczne połączenie.

Oczywiście wszystkie są dokładnie dopasowanymi linkami tekstowymi kotwicy. Profile tutaj zostały spamowane.

Gdy kontynuowałem przewijanie kolejnych profili, znalazłem znacznie więcej tego samego wzoru od innych zarejestrowanych użytkowników. Jest to oczywiście strona niskiej jakości, jeśli nawet nie moderują tego typu zachowań.

Są jednak chwile, kiedy takie podejście może być odpowiednie.

Załóżmy, że jesteś projektantem stron internetowych, więc dołączasz do forum projektowania stron internetowych, aby porozmawiać z innymi ludźmi w Twojej branży. Nie ma nic złego w posiadaniu linku do swojego profilu tutaj.

Ale jeśli strona została w ogóle spamowana przez innych nieistotnych użytkowników, takich jak powyższy przykład, nie chcesz, aby Twoje imię, Marka, strona lub linki miały związek lub powiązanie z forum.

Komentarze do bloga

Komentarze na blogu mogą być świetne dla Twojej witryny.

Za każdym razem, gdy piszesz bloga, jest to idealne rozwiązanie, jeśli możesz zachęcić i ułatwić dyskusję odwiedzających witrynę w sekcji komentarzy. To jest coś, co zdecydowanie zachęcam do wypróbowania.

Jeśli więc czytasz bloga na innej stronie, nie ma nic złego w pozostawieniu komentarza, aby wyrazić swoją opinię, dodać wgląd i przyczynić się do dyskusji. Po to powstała sekcja komentarzy.

Możesz nawet użyć komentarzy na blogu, aby uzyskać ukierunkowany ruch, jeśli komentujesz posty na blogu, które są w twojej niszy.

Jednak zbyt często widzę sekcje komentarzy, które zostały zamienione w chaos i tylko spam. Komentarze na blogu nie są realną strategią budowania linków, zwłaszcza jeśli używasz tekstu kotwicy dokładnego dopasowania.

Zbyt wielu ludzi popełnia ten błąd. Oto przykład.

Blog Comments

Najwyraźniej są to Komentarze spamowe.

Tematy nie mają ze sobą nic wspólnego, a ci użytkownicy nawet nie przeczytali artykułu. Wszystko, co zrobili, to zamieścili linki do swojej strony z dokładnymi kotwicami meczowymi.

Do nie zrób to. To zaszkodzi twojej stronie bardziej niż pomoże.

Jeśli masz zamiar zostawić wnikliwy komentarz na blogu, po prostu zostaw swoje imię i nazwę firmy, potencjalnie z pełnym adresem URL do swojej witryny. Ale trzymaj się z dala od tego podejścia na blogach, które zostały już spamowane niebezpiecznymi komentarzami.

Linki partnerskie

Linki partnerskie są wspólną strategią budowania linków czarnego kapelusza. Krótko o tym mówiłem wcześniej, gdy omawialiśmy płatne linki, które są sprzeczne z polityką Google.

Są to zazwyczaj linki znajdujące się na pasku bocznym strony internetowej, które są wyraźnie płatne.

Z mojego doświadczenia wynika, że ludzie wpadają w wielkie kłopoty, ponieważ nie zdają sobie sprawy, że to, co robią, jest złe. Tak wielu właścicieli witryn uważa, że jest to legalny sposób na budowanie linków, ponieważ nie wydaje się tak spamowy, jak inne przykłady, które widzieliśmy.

Partner Links

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać uzasadnione. Ale to nie jest coś, w czym powinniście brać udział.

Gdy spojrzysz na linki bardziej szczegółowo, staje się bardziej oczywiste, że są to płatne linki. Adwokat imigracyjny, czyszczenie dywanów, Kaucja i Car audio. Nie ma żadnego związku między tymi linkami i żaden z nich nie jest związany z główną stroną internetową.

Nie polecam tego jednak, możesz użyć linków partnerskich, aby przyciągnąć ruch do swojej witryny, a nie używać ich jako strategii SEO. Po prostu upewnij się, że twoje linki są nofollow, aby uniknąć karania przez Google.

Mając to na uwadze, osobiście unikałbym tego całkowicie.

Nigdy nie kupuj żadnych linków dofollow, które znajdują się na stronie internetowej w pasku bocznym lub sekcji zatytułowanej coś wzdłuż linii partnerów lub sponsorów. To wpędzi Cię w kłopoty z Google.

Po prostu nie warto ryzykować i zdecydowanie nie powinno mieć związku ze strategią budowania linków.

Podpisy na Forum

Rozmawialiśmy wcześniej o forach, ale skupiało się to na profilach forum. Teraz chcę kontynuować tę dyskusję i porozmawiać o podpisach na forum.

Ponownie, fora to świetny sposób na kierowanie ukierunkowanego ruchu do twojej witryny.

Nie mówię, że nie powinieneś uczestniczyć w forach. Ale po prostu trzeba podjąć odpowiednie podejście. Nie dołączaj do forów, aby tworzyć linki i nie bierz udziału w forach, które byłyby uważane za niebezpieczne linki.

Poza profilami na forum, jak inaczej można stwierdzić, czy fora są niebezpieczne?

Spójrz na podpisy użytkowników wszystkich postów i zobacz, co możesz wymyślić.

Oto przykład tego, czego chcesz uniknąć.

Forum Signatures

Jak widać, zawiera dokładny tekst zakotwiczenia dopasowania do strony internetowej. Jest to oczywiście bardzo spam. Zamiast tego po prostu umieść nazwę swojej firmy, swoje imię lub nawet szybkie CTA.

Problem z przykładem, który podniosłem powyżej, polega na tym, że gdy zaczniesz publikować setki razy, ta Kotwica naprawdę zepsuje Twoją ogólną różnorodność tekstu kotwicy. W rezultacie możesz zostać ukarany przez Google. Należy również unikać publikowania na forach, gdzie można zobaczyć wiele dzieje.

Google i SEO na bok, takie podejście wygląda po prostu spamowo. Nie chcesz, aby ludzie widzieli Twoje posty i ignorowali je, ponieważ myślą, że jesteś spamerem. To nie jest dobre dla reputacji Twojej marki, zwłaszcza jeśli robisz dużo marketingu na forum.

Katalogi stron www

Prawdę mówiąc, katalogi internetowe są rodzajem szarej strefy, jeśli chodzi o niebezpieczne linki. Zdecydowanie istnieje kilka katalogów, które zapewniają dużą wartość dla budowania linków.

Ale z mojego doświadczenia wynika, że większość z nich nie jest tym, czego powinieneś szukać.

Jeśli chodzi o katalogi, będziesz chciał tylko trzymać się zaufanych i legalnych witryn. Ważne jest również, aby znaleźć katalogi, które są związane z Twoją niszą, a nie tylko są wymienione losowo z innymi nieistotnymi witrynami.

Unikaj katalogów, które nie są nazwami domowymi.

Poszperaj trochę. Czasami wystarczy kilka minut przeglądania katalogu, aby powiedzieć, czy jest to niebezpieczne.

Na przykład, sprawdź ten katalog, który znalazłem.

Web Directory

Nie wygląda na najbardziej profesjonalną stronę internetową na świecie, ale na pierwszy rzut oka może wydawać się legalna.

Ale zobaczmy, co się stanie po kliknięciu kategorii.

To jest to, co pojawia się w sekcji Oprogramowanie internetowe.

Web Directory Category

Tak, jest tam link do najlepszego hostingu. Ale widzę też takie rzeczy jak” tanie sukienki na bal “i” suknie ślubne UK”, które są dokładnie dopasowanymi kotwicami niezwiązanymi z oprogramowaniem internetowym, co jest wyraźnie spamem.

Ta strona jest oczywiście po prostu akceptując płatności za linki i zakopując je w dowolnym miejscu. Nie trać czasu na budowanie linków na takich stronach, które nie dadzą ci żadnej wartości.

Znacznie lepiej jest budować wysokiej jakości linki ze stron zasobów, w przeciwieństwie do losowych katalogów.

Katalogi artykułów

Katalogi artykuł może być doskonałym sposobem na zwiększenie ruchu na swojej stronie. Ale podobnie jak inne taktyki, o których mówiliśmy do tej pory, działa to tylko wtedy, gdy robisz to we właściwy sposób.

Podam wam przykład.

Article Directories

Od razu można odnieść wrażenie, że to może nie być najlepszy artykuł na świecie, ale nie o to chodzi.

Taka strona może nadal być sposobem na przyciągnięcie ruchu do twojej witryny.

Jednak, jak dostać się do dołu artykułu, oto, co można znaleźć.

Article Link

Istnieje dokładny tekst zakotwiczenia dopasowania, który jest spamem. Adres URL użyty w następnym linku jest znacznie lepszy i bezpieczniejszy w użyciu.

Zdecydowanie możesz zrobić artykuł marketing. Po prostu nie spamuj swojego autora lub obszaru bio, podobnego do tego, o czym rozmawialiśmy w odniesieniu do profili na forum i podpisów.

Ogólnie rzecz biorąc, nie sądzę, że katalogi artykułów pomogą Ci tak bardzo z SEO. Ale to nie jest temat na dzisiejszą dyskusję, więc zostawię to wam do decyzji.

Aby zachować bezpieczeństwo, upewnij się, że nie spamujesz zakończeń bio lub artykułów. Szerokie adresy URL do twojej strony głównej są znacznie bezpieczniejsze niż dokładny tekst zakotwiczenia, jeśli chcesz uniknąć uznania za spam w oczach algorytmu Google.

Wniosek

Linki zwrotne świetne do SEO i kierowania ukierunkowanego ruchu do twojej witryny. Ale mając to na uwadze, nigdy nie chcesz, aby Twoja witryna była powiązana z niebezpiecznymi linkami.

  • Sieci blogowe
  • Profile Forum
  • Komentarze do bloga
  • Linki partnerskie
  • Podpisy na Forum
  • Katalogi stron www
  • Katalogi artykułów

Są to wszystkie rzeczy, na które musisz mieć oko, aby określić, czy witryna jest legalna, czy niebezpieczna. Jeśli jesteś na ogrodzeniu i nie jesteś pewien, najlepiej błądzić po stronie ostrożności i całkowicie unikać połączenia.

Istnieje wiele innych bezpiecznych linków, które możesz wykorzystać na swoją korzyść.

Total
0
Shares
Related Posts