Czterej Jeźdźcy Apokalipsy internetowej

Kiedy już myślałeś, że bezpiecznie jest naprawdę podekscytować się fantastycznymi możliwościami Internetu, pojawia się ciemna chmura. Internet, jak zawsze wiadomo, stoi w obliczu poważnego zagrożenia, które wymaga twojej uwagi.

Problemem jest neutralność sieci. Jeśli nie jesteś pewien, co to oznacza, postaram się zwięźle podsumować jego znaczenie dla Ciebie.

Wszystkie aktualne plany marketingu internetowego zależą od neutralności sieci. I prawdopodobnie wiele z tego, co robisz online poza zakresem działalności, zależy również od tego. Neutralność sieci pozwala każdemu konkurować na równych warunkach i jest powodem, dla którego Internet jest siłą innowacji gospodarczych, uczestnictwa obywatelskiego i wolności słowa.

Kim są czterej jeźdźcy, którzy chcą zniszczyć Internet, jaki znamy?

Zreformowany AT & T chce, aby moc pozwalała wielkim korporacjom, które płacą dostawcom internetu za dominujące umieszczanie w sieci, na wyeliminowanie startupów i przedsiębiorców. Maluch zostanie pozostawiony na “wolnym pasie” z gorszym serwisem internetowym, nie mogąc konkurować.

Comcast byłby zachwycony, gdyby mogli faworyzować własne usługi, więc nie będziesz mógł wybierać bardziej przystępnych dostawców wideo online, telekonferencji, połączeń telefonicznych przez Internet i oprogramowania, które łączy komputer domowy z biurem.

Czy Duże Media mogą współpracować z firmami takimi jak Verizon, aby wyeliminować blogerów i uciszyć zagrożenie dla ich Monopoli treści? W ramach takiego porozumienia koszty publikowania i udostępniania klipów wideo i audio byłyby proste—uciszając dziennikarzy obywatelskich i oddając większą władzę w ręce kilku korporacyjnych mediów.

Podobnie, gdy Time Warner Cable ma możliwość kierowania wyborami swoich klientów (i ciebie) do preferowanych usług bankowości internetowej, informacji o opiece zdrowotnej, wysyłania zdjęć, planowania wakacji itp., Twój biznes i twoja wolność są historią.

To nie jest teoria spiskowa.

Kongres USA forsuje ustawę, która porzuciłaby Neutralność sieci, Pierwszą Poprawkę Internetu. Neutralność sieci obecnie zapobiega firmy takie jak AT & T, Verizon, Comcast i Time Warner decydują, które strony internetowe działają najlepiej dla Ciebie — w oparciu o to, która strona zapłaciła im najwięcej. Bez neutralności sieci przedstawione powyżej scenariusze to dopiero początek. I wpłynie to na ludzi na całym świecie, nie tylko w Stanach.

Aby dowiedzieć się więcej i zaangażować się, możesz zrobić kilka rzeczy:

  1. Zapoznaj się z problemami. Przeczytaj artykuł Doc Searls z zeszłego roku na ten temat (to jest to, co po raz pierwszy zaalarmowało mnie na ten temat i pozwoliło mi nieco rozpowszechnić to słowo, w szczególności Liz Strauss, która wzięła piłkę i pobiegła z nią).
  2. Odwiedź stronę internetową Save the Internet i blog, aby dowiedzieć się więcej i wysłać szybki i łatwy list do Kongresu wyrażający sprzeciw.
  3. Powiedz to. W tej chwili trwa ogromna kampania marketingowa mająca na celu szerzenie świadomości i wsparcie. Pomóż rozpowszechniać informacje na swoim blogu, przez e-mail lub wymyślić koncepcję wirusowego wideo. Nie przesadzam, Kiedy mówię, że jeśli wielkie firmy telekomunikacyjne i kablowe się dogadają, oddolny Marketing wirusowy przejdzie do przeszłości.

Wygrają, jeśli będziemy apatyczni. Zrób coś lub znajdź sposób na zarabianie na życie, który nie wiąże się z Internetem.

Aktualizacja: W niespodziewanym zwycięstwie Komisja Sądownictwa Izby zatwierdziła ustawę, która wymagałaby od dostawców usług szerokopasmowych przestrzegania ścisłych zasad neutralności sieci, co oznacza, że ich sieci muszą być obsługiwane w sposób “niedyskryminacyjny”.

Subskrybuj Copyblogger dzisiaj!

Total
0
Shares
Related Posts