Jak zarejestrować nazwę firmy

Co jest w nazwie? Cóż, to tylko twoje największy aktywa w świecie biznesu.

Rejestracja nazwy firmy, oprócz spełnienia wymogu prawnego, zapewnia Ci pewną ochronę i ustanawia Twoją wiarygodność w oczach potencjalnych i obecnych klientów, partnerów i pracowników.

Właśnie dlatego jest to jeden z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakładaniu firmy.

Chociaż proces może wydawać się prosty, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak dostępność, struktura firmy, obszar geograficzny i zakres ochrony, której potrzebujesz.

Jako osoba z wieloletnim doświadczeniem wiem dokładnie, co wchodzi w wybór i rejestrację atrakcyjnej nazwy firmy.

Czytaj dalej, gdy szczegółowo opisuję każdy krok.

Łatwa część rejestracji nazwy firmy

Twoja nazwa firmy będzie na wszystko—od wizytówek, przez dokumenty stacjonarne, aż po przyszłe umowy i umowy.

To będzie twoja stała tożsamość. Potencjalni klienci, partnerzy i inne osoby będą łączyć Twoją nazwę firmy z Tobą i tym, co robisz. 

Oczywiście chcesz chronić tak ważny aspekt swojej działalności. Gdy go zarejestrujesz, ta konkretna nazwa zniknie z rynku i żadna inna firma w Twoim stanie nie może uruchomić firmy używającej tej samej nazwy.

Oczywistą korzyścią z tego jest to, że klienci, dostawcy, a opinia publiczna nie pomyli się między przedsiębiorstwem a innymi. Ponadto, jeśli pójdziesz o krok dalej i znak towarowy nazwę, możesz pozwać inne firmy za naruszenie znaku towarowego, jeśli próbują użyć zarejestrowanej nazwy.

Zasadniczo posiadasz wyłączne prawo do nazwy swojej firmy.

Co więcej, proces rejestracji nazwy firmy jest bardzo prosty. Istnieją określone bazy danych, aby sprawdzić dostępność, a następnie na podstawie struktury firmy możesz złożyć wymagane dokumenty, aby uzyskać nazwę, którą lubisz. 

Możesz również złożyć Doing Business As lub DBA do prowadzenia działalności gospodarczej pod inną nazwą w tej samej firmie.

Możesz również skorzystać z usługi tworzenia firm, takiej jak IncFile, aby pomóc w formowaniu i rejestracji firmy. Ta najwyżej oceniana usługa zapewnia usługi formowania (LLC, s corp, C corp, non-profit) i odpowie na wszystkie pytania dotyczące struktur biznesowych, złoży wszystkie odpowiednie dokumenty oraz artykuły organizacji i umowy operacyjnej—po bardzo przystępnych cenach.

Trudne części rejestracji nazwy firmy

Chociaż proces jest prosty, może być niezwykle żmudny i czasochłonny. Znajdziesz się w sprawdzaniu wszelkiego rodzaju baz danych, pozyskiwaniu i wypełnianiu dokumentów oraz podejmowaniu trudnych decyzji.

Musisz także zdawać sobie sprawę z różnych procesów i specyficznych dla danego państwa wymagań dotyczących nazewnictwa firmy, co czyni rzeczy nieco mylącymi. Oczywiście, jeśli masz odpowiednie wskazówki, będzie łatwiej.

Co więcej, rejestracja nazwy firmy nie jest bezpłatna. Będziesz płacić wszelkiego rodzaju opłaty – za usługę tworzenia biznesu (jeśli zdecydujesz się na współpracę z jedną), znak towarowy i zabezpieczenie niezbędnych dokumentów. 

To powiedziawszy, koszt waha się od $10 do $200—nawet $500, w zależności od struktury korporacyjnej. Więc opłaty nie muszą być zawsze ciężkie na kieszeni.

Niemniej jednak zalety rejestracji nazwy firmy znacznie przewyższają wady. Czytaj dalej, jak głęboko zanurzyć się w różnych etapach rejestracji nazwy firmy.

Krok 1: Sprawdź Dostępność Nazwy Firmy

Twoja nazwa firmy musi być wyjątkowa i wystarczająco atrakcyjna, aby przyciągnąć uwagę klienta docelowego. Co ważniejsze, powinien być dostępny i nie powinien być zarezerwowany przez nikogo innego w Twoim stanie.

Od sprawdzania dostępności nazwy firmy do wyszukiwania federalnych rejestrów znaków towarowych, istnieje wiele rzeczy, które idą do zerowania na dobrą nazwę firmy.

Wykonaj ogólne wyszukiwanie w Internecie

Chociaż wiele przewodników ekspertów sugeruje wykonanie ogólnego wyszukiwania w Internecie po sprawdzeniu stanowych i federalnych baz danych, myślę, że powinno być odwrotnie.

Pomyśl o tym: po co brać ból wykonywania tych wszystkich skomplikowanych wyszukiwań, gdy twoje nazwisko jest już zajęte-lub jeśli istnieje firma o bardzo podobnej nazwie, która może powodować problemy prawne w dół linii?

Sprawdź Facebook, Instagram i Twitter, aby dowiedzieć się, co przychodzi, gdy wyszukujesz potencjalną nazwę firmy w popularnych wyszukiwarkach, takich jak Google, Yahoo, Bing i platformach społecznościowych. 

To da ci lepszy pomysł na temat dostępności i tego, czy jakakolwiek inna firma, która pojawia się podczas wyszukiwania nazwy, ma znaczącą obecność w Internecie—i jak trudno będzie konkurować z nimi podczas budowania marki.

Wykonaj wyszukiwanie nazw firm na poziomie państwowym

Rozpoczniesz od Wyszukiwania nazwy podmiotu gospodarczego. Możesz to zrobić na swojej stronie internetowej Sekretarza Stanu, gdzie dowiesz się, czy nazwa, którą chcesz złożyć, jest już zajęta. Jeśli tak, twoje zgłoszenie zostanie odrzucone, ale jeśli nie, to gratulacje! Masz nowe imię.

Będziesz wyszukiwać nazwy firm w kilku punktach:

 • Przy składaniu wniosków o formalne struktury biznesowe, takie jak korporacje I LLC
 • Podczas składania rezerwacji nazwy dla LLC lub korporacji przed złożeniem
 • Podczas składania DBA (Doing Business As) dla istniejącej-formalnej lub nieformalnej-firmy

W niektórych stanach nie musisz wyszukiwać nazw na poziomie stanu, jeśli planujesz stworzyć nieformalną strukturę biznesową (Spółka Jawna, jednoosobowa działalność gospodarcza), ale niektóre stany są również bardziej rygorystyczne. Przy wyborze nazwy firmy najlepiej znać zasady i przepisy obowiązujące w każdym państwie.

Zrób nazwę domeny i wyszukiwanie w mediach społecznościowych

Obecność w mediach społecznościowych jest niezwykle ważnym aspektem sukcesu biznesowego, a nazwa Twojej firmy jest równie ważną częścią tej osoby. Właśnie dlatego gorąco polecam sprawdzenie, czy nazwa Twojej firmy jest dostępna jako domena internetowa (URL) i jako nazwy użytkownika na popularnych platformach społecznościowych.

Nawet jeśli nie planujesz od razu stworzyć strony biznesowej (ponownie, powinieneś to zrobić jak najszybciej!), możesz kupić adres domeny do wykorzystania w przyszłości. To zarezerwuje go dla Ciebie, uniemożliwiając innym nabycie go.

Co więcej, ten krok jest bezpłatny. Więc nie ma powodu, dla którego nie powinieneś podejmować tych dodatkowych środków ostrożności, prawda?

Przeszukaj elektroniczny system wyszukiwania znaków towarowych USA

Częścią sprawdzania dostępności nazwy firmy jest również szybkie wyszukiwanie w elektronicznym systemie wyszukiwania znaków towarowych w USA. To powie Ci, czy jakakolwiek inna firma ma już znak towarowy Twoje imię do przyszłego użytku. Gdy masz pewność, że Twoja potencjalna Nazwa firmy jest dostępna, możesz zdecydować się na złożenie wniosku o znak towarowy.

Disclaimer: Koszt rejestracji znaku towarowego jest wysoki, więc może nie być w Twoim budżecie, jeśli jesteś początkującym lub rozwijającym się biznesem. Niemniej jednak najlepiej mieć pewność, że jesteś czysty, nawet jeśli nie planujesz ubiegać się o znak towarowy.

Krok 2: Poznaj wymagania dotyczące nazewnictwa firmy w oparciu o wybraną strukturę firmy

Na tym etapie znasz unikalną nazwę, którą chcesz dla swojej firmy. Następnie powiem ci, co musisz z nim zrobić.

Twoje potrzeby w zakresie nazewnictwa będą się różnić w zależności od wybranego podmiotu gospodarczego. Decydowanie o najlepszej strukturze biznesowej dla nowego przedsięwzięcia jest niezbędnym krokiem, ponieważ każda struktura korporacyjna ma różne zalety, wady i zasady nazewnictwa. Jeśli używasz jednego, IncFile lub inne usługi tworzenia firm będą ogromną pomocą dla tego kroku.

W zależności od tego, czy jest to formalne, czy nieformalne, wybór podmiotu gospodarczego ma również wpływ na sposób założenia, prowadzenia i opodatkowania firmy. Poniżej omówię wymagania dotyczące nazewnictwa dla każdej struktury biznesowej, aby lepiej zrozumieć, jak wszystko działa.

Spółki Z Ograniczoną Odpowiedzialnością (LLC)

LLC jest najprostszym sposobem strukturyzacji firmy ze wszystkich struktur biznesowych w celu ochrony majątku osobistego przed roszczeniami prawnymi.

Potrzebujesz unikalnej nazwy dla swojej firmy, która spełnia określone wymagania dotyczące nazewnictwa, takie jak:

 • Nazwa firmy powinna zawierać pewną wersję ” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.”Możesz użyć całej frazy, skróconej wersji lub jednego ze skrótów LLC lub L. L. C.
 • Jeśli Twoja nazwa firmy zawiera ograniczone słowa, takie jak Bank, uniwersytet lub adwokat, musisz złożyć dodatkową dokumentację i licencjonowaną osobę (prawnika, lekarza i tak dalej), aby była częścią twojej LLC, i może być faktycznie wymagane, aby być PLLC.
 • Twoja nazwa firmy nie powinna zawierać słów, które mogą mylić ludzi z agencją rządową, taką jak Skarbiec, FBI i Departament Stanu.

Możesz również przyjąć różne podejścia, jeśli planujesz zarejestrować nazwę dla LLC. Na przykład możesz zarezerwować swoje imię i nazwisko, jeśli jesteś w trakcie otwierania LLC, złożyć DBA, jeśli chcesz działać pod inną marką lub przesłać poprawkę, aby zmienić nazwę prawną LLC.

Każde z powyższych podejść jest skomplikowanym procesem samym w sobie. Aby uniknąć popełniania błędów, radzę współpracować z renomowaną firmą tworzącą biznes, aby obsłużyć wszystkie dokumenty i inne wymagania biznesowe.

Jednoosobowa Działalność Gospodarcza

Podobnie jak LLC, jednoosobowa działalność gospodarcza jest bardzo prosta. 

Jest to nieformalna struktura biznesowa, która nie zapewnia żadnej ochrony aktywów osobistych, dlatego nie musisz zgłaszać swojej firmy do stanu. Jednakże jednoosobowe przedsiębiorstwa muszą działać pod nazwiskiem właściciela. 

Jeśli chcesz użyć innej nazwy, musisz złożyć wniosek o DBA. Ponieważ wymagania dotyczące nazewnictwa różnią się w zależności od stanu, powinieneś sprawdzić wymagania dla swojego stanu przed kontynuowaniem.

Spółki Jawne

Spółki jawne i jednoosobowe należą do tej samej kategorii nieformalnych struktur biznesowych, które nie obejmują ochrony majątku osobistego. Jedyną różnicą jest to, że podczas gdy partnerstwo składa się z co najmniej dwóch osób, jednoosobowa firma to ty sam.

Jeśli planujesz nawiązać współpracę, Twoja nazwa firmy będzie musiała zawierać nazwiska partnerów. Ponownie, możesz złożyć DBA, jeśli chcesz użyć innej nazwy. Upewnij się, że znasz wymagania dotyczące nazewnictwa dla stanu, w którym planujesz działać.

Korporacje

Korporacja C lub C-Corp jest oddzielną osobą prawną od jej właścicieli i składa się z akcjonariuszy, zarządu, urzędników operacyjnych i pracowników. Dobrą rzeczą w tworzeniu korporacji jest to, że chroni Twoje osobiste aktywa.

Potrzebujesz unikalnej nazwy firmy, która spełnia z góry określone wymagania dotyczące nazewnictwa dla korporacji. Obejmuje to następujące:

 • Nazwa firmy musi zawierać “Corporation”, “Incorporated”, “Company” lub “Limited” w nazwie. Alternatywnie, można również mieć skrót jednego z tych terminów.
 • Twoja nazwa firmy nie powinna zawierać słów, które mogą mylić ludzi z agencją rządową, taką jak Skarbiec, FBI i Departament Stanu.
 • Nazwa Twojej firmy powinna być unikalna i odróżnialna od każdej istniejącej firmy w Twoim stanie.

Podobnie jak w LLC, scenariusze nazewnictwa korporacji mogą się różnić w zależności od tego, czy jesteś już w biznesie, czy dopiero zaczynasz. Na przykład możesz zarezerwować swoje imię, jeśli dopiero tworzysz C-Corp, złożyć DBA, jeśli jesteś istniejącą korporacją, lub przesłać poprawkę, aby zmienić nazwę prawną C-Corp.

Krok 3: Zarejestruj Swoją Nazwę Firmy

Jest to ostatni etap procesu nazewnictwa Twojej firmy. Jest to również najbardziej skomplikowane, gdzie trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, począwszy od wymagań rejestracyjnych specyficznych dla Państwa do wypełniania niezbędnych dokumentów w zależności od przedsiębiorstwa biznesowego.

Poniżej przedstawię, jak zarejestrować nazwę firmy na podstawie różnych działań.

Po złożeniu rezerwacji nazwy

Chociaż rezerwacje nazwisk nie są wymogiem w większości stanów, niektóre trudne do pominięcia korzyści sprawiają, że warto. Na przykład, jeśli podoba ci się nazwa, ale nie chcesz od razu tworzyć LLC lub korporacji, możesz ją zarezerwować, aby uniemożliwić innym firmom jej nabycie.

Należy pamiętać, że procedury rezerwowania nazwy firmy różnią się w zależności od stanu.

Kiedy składasz DBA

Złożenie DBA pozwala na prowadzenie istniejącej działalności pod inną nazwą niż nazwa firmy prawnej. DBAs mogą być szczególnie pomocne przy tworzeniu nazwy marki lub zmianie nazwy firmy bez zgłoszenia zmiany do oryginalnego zgłoszenia.

Możesz złożyć DBA dla wszystkich przedsiębiorstw. Ale procedura będzie się różnić w zależności od struktury korporacyjnej.

Kiedy tworzysz LLC

Pierwsze kilka kroków zgłoszenia LLC obejmuje rejestrację nazwy firmy. Po złożeniu wniosku o rejestrację LLC w odpowiednim stanie możesz uznać, że Twoja nazwa firmy jest zarejestrowana. 

Cała procedura składa się z pięciu różnych etapów, a mianowicie: 

 1. Wybór nazwy dla Twojej LLC
 2. Wybór zarejestrowanego agenta 
 3. Wypełnianie artykułów organizacji 
 4. Przygotowanie umowy operacyjnej
 5. Uzyskanie EIN (numeru identyfikacyjnego pracodawcy)

Kiedy tworzysz korporację

Tworzenie korporacji i LLC ma kilka podobieństw, a rejestracja nazwy firmy jest jednym z nich. Zarejestrowałeś swoją nazwę firmy po złożeniu wniosku o utworzenie korporacji. Obejmuje to następujące kroki:

 1. Wybór nazwy dla Twojej korporacji
 2. Wybór zarejestrowanego agenta 
 3. Złożenie wstępnej struktury dyrektorów i udziałów w Twojej korporacji
 4. Składanie dokumentów formacyjnych 
 5. Uzyskanie EIN (numeru identyfikacyjnego pracodawcy)

Gdy chcesz zgłosić poprawkę do nazwy prawnej

Możesz zmienić nazwę prawną swojej firmy. W takim przypadku będziesz musiał złożyć zaświadczenie o zmianie swojego stanu—lub podobny dokument—dla swojej jednostki biznesowej. Oprócz tego będziesz musiał również zapłacić opłatę za zgłoszenie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts