Jak założyć świecę

Czy masz w sobie ducha przedsiębiorczości? Kochasz zapachy, sprawiasz, że miejsce czuje się jak w domu i kreatywnie? Co sądzisz o połączeniu tych wszystkich rzeczy?

Brzmi całkiem marzycielsko, prawda? Możesz spełnić swoje marzenia, rozpoczynając działalność w branży świec. 

Świece są czymś, co nigdy nie wychodzi z mody. Niosą pokój i radość w domach ludzi i zawsze wydają się robić najlepsze prezenty.

Więc może zamienisz swoje zainteresowanie robieniem świec w szansę na zarobienie pieniędzy? 

Jeśli wahasz się przed skokiem do tej okazji biznesowej, ponieważ nie wiesz, jak uruchomić biznes świec, masz szczęście. 

Jesteśmy tutaj, aby podzielić się z Tobą wszystkim, co musisz wiedzieć o rozpoczęciu biznesu świec. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz przekształcić to zainteresowanie w zysk.

Łatwe Części rozpoczęcia działalności świeca

Niektóre części procesu są łatwiejsze niż inne. Jeśli jesteś miłośnikiem świec, wybór odpowiedniego rodzaju świec i miejsca ich sprzedaży może być najbardziej zabawną i prostą częścią całego procesu.

Decydowanie, jaki rodzaj świecy wyprodukować / sprzedać

Kiedy laicy myślą o świecach, zazwyczaj grupują je wszystkie w tę samą kategorię “świec”. Chociaż wszystkie należą do tej samej rodziny, istnieje wiele różnych rodzajów. 

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie działalności w branży świec jest wybór jednego rodzaju świecy, na którym należy się skupić-przynajmniej na początku. Po opanowaniu tego możesz rozważyć dodanie innych typów do swojego sklepu. 

Oto najpopularniejsze rodzaje świec do wyboru: 

 • Bezzapachowe Świece sojowe. Ten rodzaj świecy zyskał ogromną popularność w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ ludzie stali się bardziej szczególni w kwestii tego, jakie rodzaje towarów konsumują. Świece sojowe są wykonane z bazy wosku sojowego pochodzącej z soi. W ten sposób są trwałe, co jest dużym plusem. 
 • Bezzapachowe wegańskie świece. Jest to kolejny rodzaj świecy, który jest obecnie bardzo popularny, ponieważ coraz więcej osób przechodzi na produkty i żywność, które są wolne od jakichkolwiek składników pochodzenia zwierzęcego. W przeciwieństwie do innych podstawowych świec, które mają wosk pszczeli, wegańskie świece nie mają w sobie produktów zwierzęcych. 
 • Świece zapachowe. Wiele osób kupuje świece jako elementy dekoracyjne w swoich domach, ale istnieje również ogromny rynek dla ludzi, którzy kupują świece w oparciu o ich zapachy. Świece zapachowe są prawdopodobnie najpopularniejszym rodzajem świecy i występują w szerokiej gamie zapachów, które oferują coś dla każdego. Zapachy można dodawać do każdej bazy do produkcji świec. 
 • Świece dekoracyjne. Istnieje duży rynek świec, których ludzie nigdy nie palą, ale używają po prostu jako dekoracji domu i pięknych elementów. Jeśli chcesz być kreatywny ze swoją artystyczną stroną, może to być odpowiedni rodzaj świecy, aby dostać się do produkcji i sprzedaży. 

Znajdź Miejsce Na Sprzedaż Świec

Jeśli chodzi o sprzedaż świec, masz wiele opcji, gdzie spróbować je wystawić na sprzedaż. 

Niektórzy ludzie odnajdują wielki sukces po prostu ustnie. Zdarza się tak łatwo, jak ktoś idzie do domu przyjaciela i widzi świecę, którą kocha. Pytają skąd to jest, a potem kupują dla siebie. 

Inni odnajdują wiele sukcesów w sprzedaży za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ludzie uwielbiający widzieć świece w akcji i reakcje innych ludzi na nie. Możesz również zaprezentować swój branding i osobowość.

Możesz również dotrzeć do lokalnych sklepów i butików z produktami uzupełniającymi i sprawdzić, czy chcą zaopatrzyć się w świece. Możesz podzielić się procentami zysków ze sklepem, aby sprzedać tam swoje świece.

Ale najlepszym sposobem na sprzedaż świec jest posiadanie własnego sklepu internetowego. Jeśli brzmi to dla Ciebie onieśmielająco-mamy idealne rozwiązanie: Shopify. 

Ta platforma internetowa została stworzona właśnie w tym celu: aby dać przedsiębiorcom sposób na sprzedaż swoich produktów bez całego zamieszania i napowietrzności fizycznego sklepu.

Shopify ma wszystkie narzędzia potrzebne do stworzenia witryny eCommerce, która zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do pozyskania klientów, zwiększenia sprzedaży i zapewnienia płynnego funkcjonowania codziennej działalności firmy świec. 

Trudne części rozpoczęcia działalności gospodarczej świeca

Tak samo jak rozpoczęcie działalności ze świecami może brzmieć jak zabawa (i tak jest!), niektóre jego części mogą nie być tak zabawne, jak samo robienie świec.

Jednak te części są niezbędne, aby Twoja firma odniosła sukces, więc omówmy jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić, aby założyć udany biznes: tworzenie biznesplanu.

Biznes plan może być równie zniechęcający, jeśli pójdziesz na ślepo. Aby upewnić się, że tak się nie stanie, oto zarys tego, co musisz zrobić, aby stworzyć swój biznes plan:

Wymyśl nazwę firmy. Baw się z tym i wymyślić coś chwytliwego, który jest łatwy do zapamiętania dla klientów. Możesz chcieć, aby było to imię, które ludzie wiedzą, że jest związane ze świecami, gdy je słyszą. Po utworzeniu nazwy, która Ci się podoba, sprawdź na stronie internetowej swojego sekretarza stanu, aby upewnić się, że inna firma jeszcze nie używa tej nazwy. Chcesz również przeprowadzić wyszukiwanie online, aby sprawdzić, czy nazwa została zastrzeżona w innym miejscu. Jeśli Twoja nazwa jest darmowa, dobrze jest zabezpieczyć nazwę domeny i uchwyty mediów społecznościowych tak szybko, jak to możliwe. 

Tworzenie struktury biznesowej. Teraz zaczynamy wchodzić w sedno biznesu. Musisz wybrać odpowiedni rodzaj podmiotu gospodarczego. Chociaż od początku może to nie wydawać się dużą decyzją, jest to ważne. Najczęstszymi podmiotami gospodarczymi są spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC), korporacje, jednoosobowe firmy i spółki jawne. Wykonaj badania, aby poznać różnice między nimi i to, co będzie dla ciebie najlepsze. Zacznij od naszego szczegółowego przewodnika po strukturach biznesowych i tym, jak wybrać odpowiednią dla Twojej firmy.

Napisz w pełni przemyślany biznes plan.Biznes plany na ogół obejmują następujące:

 • Streszczenie ogólnej działalności
 • Ogólny Opis firmy
 • Struktura organizacyjna
 • Badania rynku i analizy konkurencji
 • Opis Twoich produktów
 • Jak planujesz sprzedawać i sprzedawać swoje produkty
 • Prognozy finansowe i plany finansowania

Możesz wykorzystać swój biznesplan, aby zagłębić się w swoją firmę, podejmować świadome decyzje i zabezpieczać finansowanie.

Zalecamy korzystanie z oprogramowania biznes planu, aby pomóc ci w tym kroku. Jeśli potrzebujesz tylko utworzyć do trzech planów biznesowych, Enloop jest doskonałym darmowym oprogramowaniem do biznesplanów. Można go używać za darmo przez siedem dni bez karty kredytowej wymagane, co jest dużo czasu, aby zrobić swoje. 

Szablony Enloop obejmują analizę finansową, generowanie sprawozdań finansowych i prognoz bankowych, wykresy i tabele, formatowanie i inne. Wprowadzasz informacje i Enloop umieszcza to wszystko razem dla ciebie.

Krok 1: Rozwiń swoje boisko

Słyszałeś kiedyś o określeniu “elevator pitch”? Jest to krótki opis Twojej firmy, który wzbudza zainteresowanie ludzi. Musi być krótki i słodki – wystarczająco szybki, aby wyjaśnić komuś na krótkiej przejażdżce windą, stąd jego nazwa.

“Who”

W swojej prezentacji musisz ustalić ” kto.”Oznacza to identyfikację klienta. Kim są, jakie są ich zainteresowania, czego szukają, gdzie robią zakupy, gdzie mieszkają i nie tylko.

“Co”

Następnie musisz ustalić ” co.”To zmusza cię do myślenia o wartości, jaką twój produkt przynosi ludziom. W jaki sposób ludzie skorzystają na zakupie Twojego produktu? Dlaczego mieliby chcieć go kupić?

Krok 2: zdefiniuj swój rynek docelowy

Twój rynek docelowy jest tam, gdzie pasujesz do większego rynku świec (ponieważ jest ogromny). Ten krok jest bardzo ważny w Twojej firmie. 

Oto różne rodzaje rynków:

Handmade

Ręcznie robione świece są zwykle droższe i często są dostępne online bezpośrednio dla konsumenta. Świece te są zwykle bardziej kreatywne niż świece masowe lub średnie i można je znaleźć na stronach takich jak Etsy i indywidualne witryny sklepów. Jak Świecznik ustawia własne ceny, mogą one wynosić od $10 do $100.

Rynek masowy

Ten rodzaj rynku obejmuje świece, takie jak te, które można znaleźć w Bed Bath and Beyond oraz markę Yankee Candle. Jest to definiowane jako sprzedaż świec w przystępnej cenie w wielu sklepach detalicznych. Zapachy na tego typu rynku są bardziej tradycyjne i powszechnie lubiane, ponieważ są produkowane i sprzedawane w dużych ilościach. Cena tych świec jest również niższa, zwykle poniżej 10 USD.

Rynek średni

Podobnie jak świece na rynku masowym, te w średnim rynku również przemawiają do szerokiego grona ludzi. Ten poziom świecy znajduje się zwykle w sklepach takich jak Target i TJ Maxx. Te zapachy wydają się być bardziej wyjątkowe i są wycenione na około $15.

Prestige

Są to luksusowe świece znajdujące się w sklepach takich jak Nordstrom, Saks Fifth Avenue i ekskluzywnych butikach. Opakowania Premium, zapachy i historie są kluczowe dla tego typu rynku. Przedział cenowy dla tych świec wynosi $ 20 i więcej. 

Aby pomóc Ci zdecydować, na który rynek chcesz kierować reklamy, pomyśl o tym, kim jest Twój idealny klient. Gdzie pójdą kupić świece i ile czują się komfortowo wydając na świecę?

Określenie tego pomoże Ci uporządkować szczegóły dotyczące tego, gdzie pozyskiwać materiały do produkcji świec i jak ma wyglądać branding i opakowanie.

Krok 3: Zbuduj swoją markę

Ta część procesu może być bardzo zabawna, ponieważ decydujesz o takich rzeczach, jak logo, schemat kolorów i tożsamość marki. Ma kluczowe znaczenie dla budowania publiczności i jest szczególnie ważne dla biznesu świec. 

Jest to branża, która wybuchła w ciągu ostatnich kilku lat, więc musisz poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się, co odróżnia twój biznes świec od innych. 

Oto rzeczy do rozważenia przy budowaniu swojej marki:

Wybierz zapachy

Większość ludzi kupuje świece dla swojego zapachu. Jedynymi, którzy mogą nie są ci, którzy są na rynku świec dekoracyjnych. Nawet wtedy mogą chcieć, aby świece pachniały dobrze, jeśli zdecydują się je spalić, a nie tylko służyć jako dekoracja. 

Dlatego zapach ma kluczowe znaczenie i musisz wybrać zapachy, które wyróżnią Twoją markę. Bądź kreatywny i wyrafinowany dzięki swoim wyborom. Wybierz rzeczy, których ludzie nie znajdą nigdzie indziej i które sprawiają, że czują się w określony sposób lub wywołują uczucie nostalgii.

Istnieje wiele zapachów do wyboru, a nawet można stworzyć niestandardową mieszankę. Zaszalej tutaj i znajdź zapachy, które naprawdę kochasz i możesz zbudować markę.

Stwórz swoją historię marki i stronę internetową

Twoja historia marki jest tym, co nadaje Twojej świecy osobowość biznesową. Zamiast być tylko produktem, który ludzie mogą kupić, Twoja marka potrzebuje narracji, która łączy się z Twoimi klientami. Branding to wszystko, od nazwy firmy i sloganu po logo, kolory i obrazy.

Jednym z najlepszych sposobów udostępniania marki jest witryna Shopify. Możesz użyć Shopify, aby kupić i zarejestrować domenę oraz uruchomić witrynę.

Nazwa domeny daje Twojej firmie poziom wiarygodności i udowadnia klientom, że jesteś w niej na dłuższą metę. 

Niektóre z funkcji, które będą Ci się podobać w witrynie Shopify, to: 

 • Wybierając spośród ponad 70 profesjonalnych szablonów stron internetowych
 • Twoja własna nazwa domeny
 • Możliwość marki i dostosowania sklepu
 • Możliwość robienia zakupów z telefonu komórkowego lub tabletu (mobile responsive)
 • Pełna platforma blogowa
 • Darmowy certyfikat SSL
 • Elastyczne stawki wysyłki 

Możesz wypróbować Shopify za darmo przez 14 dni, aby sprawdzić, czy jest odpowiedni dla ciebie. Jeśli uważasz, że jest to właściwy wybór dla Twojej firmy świecowej, możesz wybrać jedną z tych trzech planów cenowych: 

Podstawowe Shopify. $ 29 miesięcznie. Jest to najlepsza opcja dla nowych firm ecommerce, które sprzedają głównie online. 

Shopify. 79 dolarów miesięcznie. Jest to najlepsza opcja dla rozwijających się firm, które sprzedają zarówno online, jak i osobiście. 

Zaawansowane Shopify. $ 299 miesięcznie. Jest to najlepsza opcja do skalowania firm, które potrzebują zaawansowanego raportowania.

Krok 4: Utwórz budżet

Jest to ważna część biznesplanu, która pozwala obliczyć koszty związane z Twoją firmą. 

Budżet powinien obejmować: 

 • Koszt wyposażenia
 • Koszt dostaw
 • Koszty ogólne 

Chcesz również pracować w swoim budżecie, płacąc sobie, aby osiągnąć zysk na swojej firmie.

Najprostszym sposobem na rozpoczęcie budżetu jest stworzenie go przez pierwsze dwa miesiące działalności. Po przejściu przez to możesz ponownie ocenić i przerobić budżet, aby lepiej dopasować go do swoich potrzeb, gdy dowiesz się więcej o tym, jak to jest faktycznie działać w branży świec.

Krok 5: ustanowienie planu marketingowego

Jak sprzedasz świece? Plan marketingowy jest kluczowym elementem procesu biznesowego. 

Wiele osób decyduje się na sprzedaż swoich świec online, ponieważ jest to najbardziej lukratywne i opłacalne. Nie wspominając już o tym, że pozwala ludziom z całego świata na dostęp do Twoich produktów. 

Oto niektóre z najlepszych sposobów na sprzedaż świec online: 

 • Instagram
 • Pinterest
 • TikTok
 • E-mail marketing
 • Content marketing 
 • Prezenty 

Jeśli wolisz sprzedawać swoje świece osobiście, ustal plan marketingowy, który pasuje do tego trybu sprzedaży. Ponownie skup się na grupie docelowej i tym, jak spodoba ci się w różnych sklepach.

Krok 6: uzyskaj pozwolenia i licencje

Zanim przejdziesz do najlepszej części swojego biznesu świec, chcesz upewnić się, że masz wszystkie niezbędne zezwolenia i licencje do prowadzenia biznesu świec.

To, czego potrzebujesz do tego często zależy od miejsca założenia firmy i rodzaju firmy, którą wybierzesz. 

Pamiętaj, aby sprawdzić lokalne i stanowe wymagania dotyczące zezwoleń i licencji dla małych firm. Oto pomocna Lista kontrolna, którą IRS stworzył do rozpoczęcia małej firmy.

Krok 7: zacznij robić świece

Teraz, gdy masz już bardziej złożone i techniczne części swojej branży świec, nadszedł czas, aby wykorzystać swoją kreatywność i zacząć robić świece.

Dzięki wybranemu rodzajowi świecy, określonej grupie docelowej i sortowaniu marki, możesz teraz tworzyć świece, które przynoszą klientom szczęście, którego szukają.

Total
0
Shares
Related Posts