Jak założyć firmę eBay

EBay może być platformą z wyboru, jeśli chcesz rozpocząć działalność z minimalnym kapitałem i szerokim zasięgiem. Ten internetowy rynek ma niskie bariery wejścia i potencjał do nagradzania odnoszących sukcesy przedsiębiorców z dobrym zyskiem dla biznesu o niskim ryzyku. 

Łatwe Części rozpoczęcia działalności eBay

Bariery wejścia na rynek przedsiębiorczości nigdy nie były niższe. Konfiguracja konta eBay zajmuje tylko kilka minut. Wystarczy wprowadzić swoje dane, wykonać kilka kroków i jesteś gotowy do sprzedaży. Twoje konto eBay ma witrynę sklepową, więc nie potrzebujesz nawet oddzielnej witryny biznesowej, aby sprzedawać swoje produkty online.

konta sprzedawcy eBay zawierają również cenne narzędzia, które ułatwiają nowicjuszom konkurowanie z bardziej doświadczonymi sprzedawcami. Na przykład, eBay ma ekskluzywne narzędzie insights o nazwie Terapeak Product Research. Możesz go użyć, aby znaleźć popularne produkty, które sprzedają się dobrze w serwisie eBay. Można go również wykorzystać do analizy dostępności produktów, wielkości sprzedaży i trendów cenowych w czasie. Krótko mówiąc, będziesz w stanie podejmować decyzje oparte na danych bez skomplikowanych i czasochłonnych badań rynkowych.

Wreszcie, śledzenie księgowości może wydawać się zniechęcające, jeśli rozpoczynasz działalność po raz pierwszy. Ale QuickBooks może pomóc znacznie ułatwić ten proces. Najlepsze jest to, że integruje się natywnie z eBay. Korzystanie z QuickBooks do zarządzania księgowością dla Twojej firmy eBay pozwala:

 • Monitoruj swoje zapasy
 • Śledź podatek od sprzedaży
 • Analizuj raporty sprzedaży
 • Generowanie federalnych formularzy raportowania płac

Trudne części rozpoczęcia działalności eBay

Niestety, niektóre aspekty rozpoczęcia eBay może okazać się trudne. Mimo to możliwe jest pokonanie tych przeszkód i stworzenie udanego biznesu. Przewidywanie tych wyzwań z wyprzedzeniem zwiększy Twoje szanse na sukces.

Pierwszą oczywistą przeszkodą jest wysoka konkurencja. eBay jest nasycony sprzedawców. Wielu z tych dostawców najprawdopodobniej już sprzedają rodzaje produktów, które masz nadzieję na magazynie. Więc będziesz miał swoją pracę wycięte dla Ciebie przyciągając stały strumień klientów. Jest to szczególnie prawdziwe na początku, gdy nie masz opinii klientów, aby zwiększyć swoją wiarygodność.

eBay nakłada również limity sprzedaży dla nowych dostawców. Limity te mają sens z perspektywy eBay. Nowi sprzedawcy muszą budować wiarygodność, dostarczając produkty wysokiej jakości i utrzymując wysoki poziom usług. Ale ograniczenia mogą sprawiać, że trudno jest być opłacalnym od razu. Ponadto limit ten opiera się na potencjalnej sprzedaży, a nie rzeczywistej sprzedaży, którą wielu nowych sprzedawców uważa za arbitralną.

EBay biznes jest nadal warto rozpocząć, nawet z tych wyzwań. Jeśli więc jesteś gotowy, aby założyć swoją firmę, oto jak zrobić to krok po kroku.

Krok 1-Utwórz formalną firmę

Musisz zarejestrować swoją firmę, jeśli chcesz utworzyć konto biznesowe w serwisie eBay. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pozbądź się formalnych wymagań, aby zarejestrować swoją firmę. IRS nadal uważa eBay biznes, i trzeba spełnić wymagania jako firma.

Wybierz strukturę firmy

Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością (LLC) jest najlepszą strukturą biznesową dla biznesu eBay. Ponadto użytkownik będzie uprawniony do ochrony z ograniczoną odpowiedzialnością. Oznacza to, że sądy nie mogą przyjść po twoje osobiste finanse lub aktywa, jeśli Twoja firma zawiedzie lub zostanie pozwana.

Niektóre wymagania dotyczące tworzenia LLC obejmują:

 • Nazwa firmy
 • Artykuł organizacji
 • Umowa operacyjna
 • Licencje i zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej
 • Formularze podatkowe

Oto bardziej szczegółowy artykuł na temat uruchomienia LLC. Istnieją również doskonałe usługi tworzenia biznesu online, których możesz użyć, aby pomóc w utworzeniu LLC. Usługi te przejmują wszystkie trudne aspekty tworzenia LLC, w tym wypełnianie odpowiednich dokumentów. 

Rejestr podatkowy

Gdy masz oficjalną LLC, złóż wniosek o numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN). Możesz otrzymać EIN za darmo, składając wniosek na stronie IRS. Potrzebujesz EIN, aby otworzyć konto bankowe firmy i przy zatrudnianiu pracowników.

Będziesz zgłaszać swoje dochody z działalności w osobistym zeznaniu podatkowym. Być może będziesz musiał zapłacić podatki od samozatrudnienia. Wszelkie inne podatki, które musisz zapłacić, zależą od całkowitej sprzedaży i zysku.

Krok 2-Utwórz konto sprzedawcy eBay

Teraz utworzysz swoje konto sprzedawcy eBay. Konto zawiera cenne narzędzia do badań rynku i produktów, które będą potrzebne w następnym kroku. Ponadto masz szansę zapoznać się z platformą przed rozpoczęciem sprzedaży.

Wybierz Swój Plan

eBay oferuje konto osobiste do swobodnej sprzedaży. Ale jeśli masz nadzieję na prowadzenie firmy, lepiej od początku korzystać z konta biznesowego. Konto biznesowe obsługuje sprzedaż produktów masowych. Masz również szansę na prowadzenie firmy pod prawną nazwą i marką według własnych upodobań. Konto osobiste ogranicza się głównie do sprzedaży rzeczy, których już nie potrzebujesz. 

eBay oferuje pięć opcji subskrypcji:

 • Start – Koszty $4.95 miesięcznie
 • Podstawowe – Koszty $21.95 miesięcznie
 • Premium – Koszty $59.95 miesięcznie
 • Kotwica – Koszty $299.95 miesięcznie
 • Przedsiębiorstwo – Koszty $2,999. 95 miesięcznie

Możesz zaoszczędzić na opłatach abonamentowych, wybierając plan roczny. Na przykład plan podstawowy kosztuje 7,95 USD miesięcznie, jeśli wybierzesz rozliczenie Miesięczne, ale kosztuje 4,95 USD miesięcznie, jeśli zdecydujesz się na rozliczenie roczne.

Polecam rozpoczęcie pracy z planem podstawowym. Jest to niedrogie i dobre rozwiązanie dla początkujących sprzedawców. Następnie możesz łatwo przejść na plan o wyższych wolumenach sprzedaży, gdy Twoja firma wystartuje.

Zarejestruj swoje konto eBay

Teraz nadszedł czas, aby stworzyć swój sklep eBay. Proces jest prosty. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami i podać wymagane informacje. Proces rejestracji trwa tylko kilka minut.  

Niektóre informacje, które musisz podać, obejmują:

 • Nazwa firmy
 • Adres siedziby i numer telefonu
 • Numer konta bankowego firmy
 • Informacja podatkowa

Krok 3-Wybierz produkt do sprzedaży

Najpierw musisz zdecydować, który produkt sprzedać. Pamiętaj, że eBay ma limity sprzedaży dla nowych sprzedawców. Dlatego musisz starannie dobierać produkty, aby zmaksymalizować swoje szanse na sukces.

Czy Badania Produktu

narzędzie do badań produktów eBay, Terapeak, okaże się nieocenione dla tego kroku. Dostajesz to narzędzie ze wszystkimi planami, w tym podstawowym kontem sprzedawcy. Można go znaleźć pod Badania naukowe zakładka na koncie Sprzedawcy.

Uzyskasz wszystkie informacje potrzebne do wyboru pierwszego produktu. Pamiętaj, aby sprawdzić wskaźniki, takie jak Kategorie o wysokim popycie i niskiej podaży, najlepsze produkty, konkurencyjne oferty i trendy cenowe.

Niektóre z podstawowych wskaźników, które będziesz mógł śledzić dla swojego pierwszego produktu, to:

 • Sprzedaż ogółem
 • Sprzedający ogółem
 • Wskaźnik sprzedaży
 • Łącznie sprzedane
 • Zakres cen sprzedaży
 • Średnia cena sprzedaży

Wybierz Swoje Produkty

Do tej pory powinieneś mieć listę potencjalnie dochodowych produktów. Cena jest ważnym czynnikiem w tym momencie. Stracisz część cen detalicznych z powodu opłat za eBay i przetwarzanie płatności. Wybierz więc produkt, który daje doskonałą szansę na zysk.

Zazwyczaj warto wybrać co najmniej dwa różne rodzaje produktów do sprzedaży. Więcej niż cena, wybierz produkty, które znasz i pasjonujesz się. Trudno sprzedać produkt, w który nie wierzysz.

Wreszcie, może warto trzymać się z dala od elektroniki. Przynajmniej na razie. Elektronika ma wysoki popyt i dobry potencjał zysku. Ale prawie na pewno otrzymasz zwroty i reklamacje dotyczące wadliwych produktów. Lepiej więc zdobyć trochę doświadczenia przed przejściem do tych produktów.

Krok 4-Skonfiguruj Swoją Księgowość Za Pomocą QuickBooks

Musisz płacić podatki za swoją działalność w serwisie eBay. Przynajmniej będziesz musiał śledzić swoje zyski, straty i przepływy pieniężne. Konfigurowanie kont dla pierwszej firmy może być zniechęcające. Ale QuickBooks to łatwe w użyciu oprogramowanie księgowe, które pomoże Ci w tym kroku. To sprawia, że proces jest o wiele łatwiejszy i bezstresowy.

Wybierz Plan QuickBooks

Możesz przejść do ich strony, aby wybrać plan QuickBooks i zarejestrować się w oprogramowaniu księgowym. QuickBooks oferuje cztery opcje subskrypcji. Należą do nich:

Prosty plan startowy jest wystarczająco dobry dla początkujących sprzedawców eBay. Posiada świetne funkcje księgowe, w tym:

 • Śledź przychody i wydatki
 • Akceptuj płatności
 • Zarządzanie fakturami
 • Przechwytywanie i organizowanie paragonów
 • Wyślij kosztorys
 • Zarządzanie przepływami pieniężnymi
 • Sporządzanie raportów ogólnych

Zarejestruj Się W QuickBooks Commerce

Twój podstawowy plan jest wystarczająco dobry. Ale możesz jeszcze uprościć Rachunkowość, rejestrując się w QuickBooks Commerce. QuickBooks ma plan oprogramowania księgowego specjalnie dla sprzedawców ecommerce. Plan kosztuje $50 miesięcznie. Będziesz w stanie:

 • Śledź i realizuj zamówienia w serwisie eBay
 • Śledź opłaty i wypłaty eBay
 • Zarządzanie zapasami eBay
 • Wyświetl szczegóły produktu bezpośrednio na eBay

Nadal masz główne funkcje księgowe, które oferuje QuickBooks online, w tym:

 • Śledzenie dochodów i wydatków
 • Maksymalizacja odliczeń podatkowych
 • Automatyczne naliczanie podatku od faktur
 • Uruchamianie niestandardowych raportów dla twojego biznesu w serwisie eBay

Plus, będziesz płacić tylko $50 miesięcznie przez pierwsze trzy miesiące. Następnie możesz zdecydować, czy chcesz nadal płacić za plan Commerce osobno, w zależności od wyników i korzyści, które Ci się podobały.

Musisz uaktualnić do planu Essentials, aby korzystać z funkcji QuickBooks Commerce. Myślę, że ulepszenie jest tego warte. Będziesz otrzymywać dodatkowe funkcje księgowe, takie jak śledzenie czasu i zarządzanie rachunkami. Dzięki temu planowi możesz nawet dodać jeszcze dwóch użytkowników do swojego oprogramowania księgowego.

Połącz QuickBooks z kontem eBay

eBay łączy natywnie z QuickBooks Commerce. Możesz to zrobić z paska nawigacyjnego QuickBooks. Wystarczy kliknąć Przeglądaj Aplikacje > eCommerce > eBay built by QuickBooks Commerce.

Najlepsze jest to, że QuickBooks Commerce pozwala synchronizować zamówienia, zapasy, informacje o sprzedawcach, wydatki, informacje o pracownikach i informacje o klientach w różnych kanałach sprzedaży. Ponadto wszystkie te informacje otrzymasz na jednej platformie, umożliwiając łatwe zarządzanie wieloma kanałami sprzedaży.

Krok 5 – Przygotuj Się Na sprzedaż swojego pierwszego Produktu

Jesteś prawie gotowy na pierwszą sprzedaż. Ale musisz zakończyć konfigurację konta eBay, zanim będziesz mógł dokonać pierwszej sprzedaży.

Dodaj metodę płatności

Twoja metoda płatności jest niezbędna z dwóch powodów. Po pierwsze, będziesz potrzebował sposobu otrzymywania płatności od swoich klientów. Po drugie, musisz również zapłacić swoje opłaty eBay. Możesz skonfigurować preferowaną metodę płatności, przechodząc do Mój eBay > sprzedaż > konta > płatności.

Proponuję zdecydować się na eBay zarządzanych płatności. Tutaj eBay zarządza Twoimi płatnościami w jednym miejscu. Ta opcja pozwala również ustawić preferowaną częstotliwość wypłat. Managed Payments oferuje również klientom szeroki wybór opcji płatności, dzięki czemu nie przegapisz wyprzedaży.

Dobrym pomysłem jest również skonfigurowanie automatycznych płatności za opłaty sprzedawcy. Ta opcja zapewnia, że zawsze jesteś na szczycie opłat, a nie pozwalając im kumulować się.

Skonfiguruj Wysyłkę

eBay pozwala wybrać, w jaki sposób chcesz otrzymywać zakupy do swoich klientów. Będziesz chciał zaoferować wiele opcji wysyłki, aby pokryć wszystkie swoje bazy. Tak czy inaczej, masz całkowitą swobodę w określaniu sposobu wysyłki produktów. Możesz nawet wykluczyć określone kraje, regiony i lokalizacje wysyłki.

eBay integruje się z najpopularniejszymi i godnymi zaufania przewoźnikami, w tym FedEx, USPS, UPS, DHL, Lasership i Lonestar Overnight. Wreszcie, będziesz chciał oferować swoim klientom regularne aktualizacje wysyłki Lub sposób śledzenia ich przesyłek. 

Nie zapomnij o obsłudze zwrotów. Czynnik ten jest częstym punktem bólu dla sprzedawców i klientów. W tym celu eBay pozwala utworzyć politykę zwrotów w ramach Zwraca Preferencje. Na przykład możesz wybrać automatyczny zwrot pieniędzy klientom w przypadku sporu. Możesz również pozwolić im zachować przedmiot, jeśli jest on poniżej określonej kwoty. 

Utwórz Swoją Pierwszą Ofertę

Jesteś gotowy do pierwszej sprzedaży! Zobaczysz Sprzedaj przycisk na górze strony eBay. Kliknij go i wypełnij formularz z odpowiednimi informacjami o produkcie. Niektóre informacje, o które zostaniesz poproszony, obejmują kategorię produktu, tytuł i opis produktu, specyfikację produktu, Zdjęcia produktu, cenę i format aukcji.

Jesteś teraz gotowy, aby sprzedawać swoje produkty i zarabiać pieniądze!

Total
0
Shares
Related Posts